• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

( Së bashku ) Të mësojmë të shkruajmë e të flasim shqip

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,025
Reaction score
827
Points
113
të faleminderit.
besoj e di ose ke dëgjuar se në trevën time, por pothuaj se edhe në gjithë Kosovën luleshtrydheve u themi dredhëza?!
Konfirmoj* (veta e pare njejes, koha e tashme e deftores)!
*Folje e grupit te pare.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
14,138
Reaction score
832
Points
113
Location
Danimarkë
Konfirmoj* (veta e pare njejes, koha e tashme e deftores)!
*Folje e grupit te pare.
Po fshatunar. Edhe një herë e kam thënë se janë disa këtu, duke të të përfshirë ty që vërtet shkruani pa gabime. ( nuk po i përmend me emra sepse njerëzit po hatrohen )
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,611
Reaction score
1,023
Points
113
une s`punoj, ka kush punon per mua -qesh- sllogani me gjigandi prej krejteve ne profila te faqebukepogaçes ``fumato``
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,611
Reaction score
1,023
Points
113
Meqe ra dhafi, mendova ta jepi japi 😂 edhe une mendimin tim.

Gjithe kam bindjen qe qashtu forme te zgjedhimit te foljes e bejne atje te reka e keqe tu Kusov’s. I verene edhe ne ca emisjona kur dalin „shkencat e analisteve“ po ka edhe aty qe perdorin kete forme.

Ai qetri qe ka thene pune, pune nate e dite e ka gabuar 🤭 ti linte te pakten njeren qe te mesoni.

Edhe tha: me ta zene e me t‘ja jepen dy shuplaka 😂 pdhus qetra e dhova provimin ( kjo me shume perdoret te dhapqina city)
 

Kasëmi

MJ
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,624
Reaction score
206
Points
63
Pirati i japi nje shurrplaka temes dhe Naimit... e pavi qe foljet jeshen te panikuara dhe duhej abulanca te dhojte nje firem per parregullsine. I lumshin duaret ustait qe i japi abulances. Cfare mbrekullie.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,025
Reaction score
827
Points
113
E gjithe pdk-ja duhet me lexue e me mesue me kujdes mesimet e profesor Ademit.
2-3 vitete e pare mesojne lexim; 5-10 vitet tjera shkrim.
Kjo eshte menyra me e mire e me efikase per zgjedhjet parlamentare tu Kosoves ne 2050.
 

Kasëmi

MJ
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
1,624
Reaction score
206
Points
63
E gjithe pdk-ja duhet me lexue e me mesue me kujdes mesimet e profesor Ademit.
2-3 vitete e pare mesojne lexim; 5-10 vitet tjera shkrim.
Kjo eshte menyra me e mire e me efikase per zgjedhjet parlamentare tu Kosoves ne 2050.
Kropishti ka mbet pa mesues. Shkon Meleqja ndonjehere vullnetare te dhon mesim, por s'ka as nxenes. Ne 2050 nuk do te kete me bore ne Kosove ka thene NASA. Me duket se do votojme une me Melin na Kropishti se dime lexim e kendim....mbase jemi bashkuar me Kosoven deri atehere.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,013
Reaction score
152
Points
63
Location
ANTAHKARANA
Meqe ra dhafi, mendova ta jepi japi (shkruhet: të dho, dhi) 🤣🤣🤣😂 edhe une mendimin tim.

Gjithe kam bindjen qe qashtu forme te zgjedhimit te foljes e bejne atje te reka e keqe tu Kusov’s. I verene edhe ne ca emisjona kur dalin „shkencat e analisteve“ po ka edhe aty qe perdorin kete forme.

Ai qetri qe ka thene pune, pune nate e dite e ka gabuar 🤭 ti linte te pakten njeren qe te mesoni.

Edhe tha: me ta zene e me t‘ja jepen dy shuplaka 😂 pdhus qetra e dhova (shkruhet: e japa) provimin ( kjo me shume perdoret te dhapqina city)


-qesh--qesh-
 

kreksi

Metropolis
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
1,950
Reaction score
73
Points
48
Location
France.
Tuj e pa se si pershendesim ne kosovaret me nje ''tung'' per tungatjeta, nga ana tjeter e kufinit po krijohen edhe atje shkurtesa te reja, si:
''gjesi'' per ''mirëmëngjes'i '' dhe mua kjo shkurtes e re ''gjesi'' po me pengon, a e dini athua perse ?!!

Falemnderit, faleminderit, lamtumirë, mirëmëngjes, mirëdita, mirëmbrëma, mirupafshim, tungjatjeta
 
Top