• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sa e vertet eshte cka thote ky ketu ?

WhiteFang

Super Anëtar
Anëtar
Jan 11, 2020
Postime
200
Reaction score
75
Points
28
Video eshte publikuar me: 8 Jan 2015!
Kan kalu fiks 5 vjet mer babe…. nuk ka lidhje hic asgjo, vetem lloqe grash si jevgat ke rradha sardeles 20 lekshe n'Durres!
E 5 vjet shume po tu doken ? Hajde folim mbas 10 vjet prej sotit apo 20 vjet per shembul apo mbas 50 apo 100.

Kosova veq sa e ka nderru qeverine. Edhe vetem 12 vjet shtet eshte. Krahasoje me Shqiperine qe eshte 100+ vjet shtet.
 

Musachia

Super Anëtar
Anëtar
Jan 28, 2015
Postime
102
Reaction score
47
Points
28
Nuk eshte ceshtje konkurence, shqiperia ka deshmuar qe ka mbijetuar neper kriza, packa se kjo do tingelloje pak absurde por eshte shtet i konsoliduar, ose me sakte kemi nje identitet, kemi perballuar komunizem, kolaps sistemesh dhe kemi arritur te krijojme aleanca qe na ofrojne siguri deri diku. Per Kosoven eshte ende heret, duhen te zgjidhen ngerce te veshtire per tu kapercyer.

Se kush do ket me shume nevoje per njera tjetren...une them qe shqiperia do vazhdoje te jet epiqendra e shqiptarise per nje kohe te gjat.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,766
Reaction score
1,092
Points
113
Me muaj e vite kam kërkuar që zgjidhja në !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! të jetë një zgjidhje jo ushtarake, por paqësore, vetëm për të rivendosur demokracinë. Unë besoj se forcat e armatosura të Shteteve të Bashkuara do të përdoren vetëm në rast të një kërcënimi për sigurinë kombëtare. Unë besoj se në këtë pikë ekziston një argument shumë i fortë se !!!!!! dhe regjimi Y,X apo Zeta, janë bërë një kërcënim për rajonin dhe madje edhe për Shtetet e Bashkuara.

PS-....Në një intervistë në Shtator 2018 .

FAZIT....derdha pak ujet dhe gjume.

ENJOY..


TUNG.
 
Top