• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Sa je i kënaqur me platformën e re të forumit?

Sa je i kënaqur me platformën e re të forumit?

 • S’ka ku vete më mirë – mrekulli

  Votes: 7 50.0%
 • Shumë më mirë/praktike se platforma e mëparshme

  Votes: 5 35.7%
 • mirë

  Votes: 0 0.0%
 • Ka ca të meta, por të tejkalueshme

  Votes: 1 7.1%
 • Çka

  Votes: 0 0.0%
 • S’më pëlqen fare

  Votes: 2 14.3%

 • Total voters
  14
 • This poll will close: .

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
Unë në përgjithësi jam i kënaqur.
Pyetjet që kam parashtruar nuk janë të gjithëpërfshirëshme, ndaj mund të shtoni me fjalët tuaja ajo që s'u plotësohet nga ato.
Kam nja dy - tri vërejtje, jo shume domethënëse e që nuk e zhvleftësojnë vlerën e platformës së re.
Do t'i them pasi të keni dhënë jue mndimin tuaj.

* Mund të votoni për dy opsione.
 
Last edited:

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,188
Reaction score
559
Points
113
E para mrekulli, qe s`ka ku te vete ``fumato`` edhe veq nuk kemi se edhe 500 ojra ja kisha ngjite opsjones se pare veq me ja mbydhen temen ne krejte opsjonat Demkes :D
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
214
Reaction score
78
Points
28
E hape edhe unë një sondazh të tillë një a dy ditë pasi u kalua në versionin e ri. Dhe ashtu si e kam shprehur edhe atje është shumë herë më mirë nga vbulletin që ishte.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
E para mrekulli, qe s`ka ku te vete ``fumato`` edhe veq nuk kemi se edhe 500 ojra ja kisha ngjite opsjones se pare veq me ja mbydhen temen ne krejte opsjonat Demkes :D
hahahahahah. o mos u rritsh më i madh ti...
në muajin tjetër 500 uero... pres unë
se këtë muaj kemi pasur shpenzime për ndihmat!

Pac një natë ku s'ka ku vete më mirë, që i bie të mrekullueshme!

Përshëndetje dhe respekt edhe për pjesëmarrësit tjerë në temë.
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
E hape edhe unë një sondazh të tillë një a dy ditë pasi u kalua në versionin e ri. Dhe ashtu si e kam shprehur edhe atje është shumë herë më mirë nga vbulletin që ishte.
* një vërtje e vockël që nuk con aq eshë ( në lidhje me platformën ):
- kur bën një postim ke kohë ta korrigjosh më duket brenda 20 minutash. Mundësisht të zgjatet pak koha për ndreqjen e postimit!
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
214
Reaction score
78
Points
28
* një vërtje e vockël që nuk con aq eshë ( në lidhje me platformën ):
- kur bën një postim ke kohë ta korrigjosh më duket brenda 20 minutash. Mundësisht të zgjatet pak koha për ndreqjen e postimit!
20 minuta shumë qenka. Unë jam i mendimit 5-10 maksimumi. Kjo ndodh për të shmangur problemet që dalin në replika. Gjithsesi @Mandi e di më mirë këtë gjë.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Gi de Masha.... na mbyte me provime tani në fund të vitit..... Na lër pak kohë të përgatitemi se na more frymën...
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
4,727
Reaction score
641
Points
113
* një vërtje e vockël që nuk con aq eshë ( në lidhje me platformën ):
- kur bën një postim ke kohë ta korrigjosh më duket brenda 20 minutash. Mundësisht të zgjatet pak koha për ndreqjen e postimit!
Gi de Masha koha e korigjimit aty tek 10 min max, nqse nuk e ke kuptuar gabimin brenda 10 minutash, atehere s’ja vlen me korigjimi - eshte lexuar nga te gjithe.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,733
Reaction score
650
Points
113
Location
20 minuta shumë qenka. Unë jam i mendimit 5-10 maksimumi. Kjo ndodh për të shmangur problemet që dalin në replika. Gjithsesi @Mandi e di më mirë këtë gjë.
Kjo eshte sygjerim me mend, vjen tjetri ta keput nje te share....dhe mbas 20 min e ndryshon sikur ska ndodhur asgje .
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
20 minuta shumë qenka. Unë jam i mendimit 5-10 maksimumi. Kjo ndodh për të shmangur problemet që dalin në replika. Gjithsesi @Mandi e di më mirë këtë gjë.
* atë që thashë unë, kisha një mbulesë për këtë: Flas për shkrimet e mia.

1. Shpesh nga nxitimi në vend se t'i bie një shkronje i bie tejtrës, duke bërë kështu një ndërrimim të padëshiruar p.sh në vend sa ta shkruaj: " duke" shpesh më del "duek"; "forum" - "fourm" etj...

2. Zgjatja e kohës ka edhe një të mirë tjetër, sidomos kur na ngjiste dikur të fyenim njëri - tjetrin. ( Platforma ka edhe një të mirë, sa e kam hatuar unë: fyrje nuk ka më dhe kjo është për t'u admiruar. ndoshta nga shkaku se disa nuk po vijnë më... ). Po të kesh kohë më të gjatë, mund të të kalojë inati dhe e fshin vetë atë pjesën që ke shkruar në zemërim e sipër.

Respekt, Poshnja
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
Kjo eshte sygjerim me mend, vjen tjetri ta keput nje te share....dhe mbas 20 min e ndryshon sikur ska ndodhur asgje .
Pikërisht këtë e thashë edhe unë ... por nga një kontekst tjetër. dmth e kupton ai tjetri se ka bërë keq pse të ka sharë.

Fundja kushdo që e sheh me pika e kupton se ka pasur të shkruar aty dicka të padenjë!
 

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
214
Reaction score
78
Points
28
* atë që thashë unë, kisha një mbulesë për këtë: Flas për shkrimet e mia.

1. Shpesh nga nxitimi në vend se t'i bie një shkronje i bie tejtrës, duke bërë kështu një ndërrimim të padëshiruar p.sh në vend sa ta shkruaj: " duke" shpesh më del "duek"; "forum" - "fourm" etj...

2. Zgjatja e kohës ka edhe një të mirë tjetër, sidomos kur na ngjiste dikur të fyenim njëri - tjetrin. ( Platforma ka edhe një të mirë, sa e kam hatuar unë: fyrje nuk ka më dhe kjo është për t'u admiruar. ndoshta nga shkaku se disa nuk po vijnë më... ). Po të kesh kohë më të gjatë, mund të të kalojë inati dhe e fshin vetë atë pjesën që ke shkruar në zemërim e sipër.

Respekt, Poshnja
Deri diku ke te drejte, por kjo mund te rregullohet brenda pak minutave.
Jo shume kohe me parë me ndodhi ne nje forum qe dikush kishte komentuar. Pas atij komentova edhe unë dhe i dhash nje pergjigje por ma e ofenduar dhe jo me ta shaja, jam tip qe nuk tregoi trimëri pas tastieres. Nejse, kur futem pas disa orësh ai tipi para meje, qe ishte hapesi i temes, çfarë nuk kishte share dhe ofenduar. Ngela i habitur, vetem te mos e gjeja se kush ishte, nejse, e raportoi postimin dhe i shkruaj adminit. Pastaj më dergoi nje printscreen qe pas meje kishte komentuar nje tjetër anetar dhe e kishte ofenduar, por ai e kishte fshire postimin dhe keshtu që sharjet dukej se i drejtoheshin komentit tim.
Keshtu pra që të mos e zgjase shumë. Koha e rregullimit të komentit është i mjaftueshëm 5-10 minuta. Edhe po u bënë gabime nuk erdhi fundi i botës. 😋
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Kjo eshte sygjerim me mend, vjen tjetri ta keput nje te share....dhe mbas 20 min e ndryshon sikur ska ndodhur asgje .
Mendoj se platforma nuk eshte e keqe vecse shtyllat qe e mbajne jane te korruptuara!

El_Korah
 

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
22,068
Reaction score
384
Points
83
Mua me thene te drejten sme pelqen dhe nuk eshte puna te pelqimi, me duket sikur jam ne nje vend te ri.. sme pelqejne ndryshimet dhe kjo gje me ben te mos hyj shume ne forum..

Sikur s’njoh asnje nga ketu me duket😀😀
Me merrni si antare te re ju lutem🤣
 

Bogota

𝖕𝖚𝖊𝖉𝖔 𝖞 𝖑𝖔 𝖍𝖆𝖗𝖊́
Anëtar
Sep 16, 2019
Postime
591
Reaction score
196
Points
43
Mua me thene te drejten sme pelqen dhe nuk eshte puna te pelqimi, me duket sikur jam ne nje vend te ri.. sme pelqejne ndryshimet dhe kjo gje me ben te mos hyj shume ne forum..

Sikur s’njoh asnje nga ketu me duket😀😀
Me merrni si antare te re ju lutem🤣
Osht Forum Facebooks :rolleyes:
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,188
Reaction score
559
Points
113
Nuk me pelqen platforma, kjo eshte qashtu si ta thuash, atij pronarit te nje shopingqendres, nuk me pelqen, qe ke vendosur dyert dhe shkallet ketu, ngaqe mua me pelqejne te jene nga ana qeter e parkingut :D

o vadhai qashtu klientave, ua kisha ndaluar te futen bile edhe u kisha thene, veç po te pash qe i bie rruges ketej, ti qoj vrap security te te rrafin e te bejne per ke QKU-ja dhe te te duket vetja qe te kane nxjerre nga gurmadhat e nje 20 kateshi :D
 

Gi de Masha

V.I.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
13,755
Reaction score
485
Points
83
Location
Danimarkë
E hape edhe unë një sondazh të tillë një a dy ditë pasi u kalua në versionin e ri. Dhe ashtu si e kam shprehur edhe atje është shumë herë më mirë nga vbulletin që ishte.
Gjëja tjetër që i mungon kësaj platforme është:
- te ai tjetri, ta zëmë kur hapej faqja kryesore e forumit dilnin temat/postime "e reja". Për secilën temë dilte statistika në anën e djathtë dilte: numri i psotimeve dhe numri i vizitave.
Nëse klikoje mbi numrin e postimeve ( p.sh nese një temë kishte : postime 224 ) dhe nëse klikoje mbi numrin 224, dilnin të gjithë postuesit me numrin e komenteve.

A mund të bëhet edhe te kjo platformë?
 
Top