• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
582
Points
113
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

S'kam votuar kurre, dhe kur them kurre, kurre, megjithse kam rastisur atje per hesapet e mia ne dite zgjedhjesh disa here? Sepse jam teper inteligjent per te kuptuar se shqiperia nuk ka Kim Mehmeta, ka politikane te races me te poshter, te te gjitha ngjyrave fallco. Po te nuhasja nje Kim shqiperie do i harxhoja nja 3000 dollar(bileta aeroplani dhe shpenzime) me qef dhe do ikja ta votoja. Une e di qe shqiperia ka Kima, por nuk jane politikane, kane celesat e kashtes. Shqiptaret kane nje problem fatal lidershipi, prodhojne gjithmone diktatoruce dhe autokrate egoiste mizerabel.

Land,

Te votosh eshte detyre dhe privilegj. Nuk eshte e drejte.

Shqiperia ka ecur ne dekadat e fundit nen ritmin e kenges "Staying Alive".

Shqiperia eshte e rrethuar nga shqiptare dhe jo armiq.

Te jesh i ngujuar apo rrethuar do te thote te jesh nen shenjester te tradhetareve.

Keta te fundit jane: Shqiptar Kosove, Nje came tejet e shendoshe prej Camerie e cila eshte me floke kacurrela dhe mban shami te bardhe ne koke si dhe shqipot e Maqedonise. Armiku i vertete i infilitruar te keta eshte Serbo-Kroat.


El
 

magnus

larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
9,471
Reaction score
136
Points
63
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

Land,

Te votosh eshte detyre dhe privilegj. Nuk eshte e drejte.

Shqiperia ka ecur ne dekadat e fundit nen ritmin e kenges "Staying Alive".

Shqiperia eshte e rrethuar nga shqiptare dhe jo armiq.

Te jesh i ngujuar apo rrethuar do te thote te jesh nen shenjester te tradhetareve.

Keta te fundit jane: Shqiptar Kosove, Nje came tejet e shendoshe prej Camerie e cila eshte me floke kacurrela dhe mban shami te bardhe ne koke si dhe shqipot e Maqedonise. Armiku i vertete i infilitruar te keta eshte Serbo-Kroat.


El
je gabim gjith diten dhe gjith naten, devil himself nuk me detyron dot te zgjedh midis ujkut dhe cakallit, ja kom fuck nonen te dyve.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
582
Points
113
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

je gabim gjith diten dhe gjith naten, devil himself nuk me detyron dot te zgjedh midis ujkut dhe cakallit, ja kom fuck nonen te dyve.
Po e marr per kompliment. Vetem me mua nuk ka asnje gje te gabuar. Edhe gabim t'a kem prape kam te drejte.

Kjo thene bie dakort me ty. T'ua sh*****sh nenen te dyve ku t'a kene!


A e di pse fjala NDAL eshte shqip per LAND?

Edhe pse ndonjehere del nga kuadri kritikues dhe fillon e shan mbare e prape si i "cmendur" une mendoj se je patrioti me i madh ketu.

Pse fjala STOP eshte ne anglisht dhe fjala ARRET eshte ne Frengjisht per fjalen NDAL??

Adea te dergon te fala,


El
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
5,277
Reaction score
161
Points
63
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

Ky fenomen nuk eshte edhe aq problem per qytetet qe kane bregdetin dhe jane ne nje fare menyre te zhvillaura si Durresi ne kete rast. Shqetesues eshte per qytetet e vogla qe jane ne zona me te thella dhe qe ky fenomen po i gjunjezon.
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
202
Points
63
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

Fshatrat kane blegtorine/token etc lol ci duan parate .
 

shoku_tanku

patriot
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
16,053
Reaction score
147
Points
63
Location
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Shqiptarët ikin, bizneset nuk gjejnë dot punëtorë!

Te punojne vete legenat..edhe spaguajne,pune pa orare fikse pa dite pushimi..me mire te rrish pa pune se te punosh per keta kurva.
 
Top