• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Angli

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,771
Reaction score
701
Points
113
Location
Vetem Per ju shqiptare qe jetoni ne Angli,tregoni c`do gje mbi jeten tuaj andej :)
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
9,969
Reaction score
477
Points
83
ne fakt asnjera nuk eshte correct
As coz as cuz as cos lere paste cox

Por qe shkurtimisht shpesh perdoret coz
Ate desha te konstatoj edhe une..nuk jan gramatikisht korekt por perdoret Cos (kos me hudhra :p) Coz (pa hudhra). Ne kendej nga ana tjeter e liqenit perdorim edhe Cus/z shkurt per cousin/kusho
 

Hope

tu ne vis qu'une fois
Anëtar
Feb 4, 2010
Postime
5,111
Reaction score
129
Points
63
Location
在你心裡
Do jene kafenera greke keto me emrin kosta lol? Ndaj mblidhen tere shqiptaret aty se u kujton greqine haha 😝

Se mos me ftove ti mua ihere 🤨 une vi por me kushtin se do me shpiesh tek te dyja pastaj, he cthua ta mban? 😁
Ti veq hajde se nuk len kafe pa shetit 😜😜😜😜
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,549
Reaction score
450
Points
83
Ti veq hajde se nuk len kafe pa shetit 😜😜😜😜
Do me shetisesh e neper London mer te vi tani me rastin ti kaloj festat andej... thuje ktu para sheshit se ska llafe masanej 😁
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
cocks eshte qymyr guri-bravo--bravo-

Faktikisht cox eshte shkurtimi fjales coxis qe do te thote kerbishte. Kerbishtja eshte nje rudiment. Eshte pjesa e fundit e shtylles kurrizore dhe paramendohej te ishte evoluim i njeriut nga majmuni. Ne fakte eshte e kunderta. Majmuni ka ardhur nga njeriu.


El
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
4,761
Reaction score
680
Points
113
Jo, cox nuk eshte shkurtim i fjales “coccyx” (kerbishte). Faktikisht nuk ka lidhje me kerbishten.

fjalori me poshte:

 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
cocks eshte qymyr guri-bravo--bravo-
Coxis eshte fjale frengjisht. Cox perdoret shkurtimisht ketu ne Quebec. Fakti qe e di kete eshte se mjeket zbuluan se une nuk kam cox.

El
 

Bogota

𝖕𝖚𝖊𝖉𝖔 𝖞 𝖑𝖔 𝖍𝖆𝖗𝖊́
Anëtar
Sep 16, 2019
Postime
591
Reaction score
196
Points
43
Cosy eshte fjall llahtar lemeri fare Anglisht.
 

Bogota

𝖕𝖚𝖊𝖉𝖔 𝖞 𝖑𝖔 𝖍𝖆𝖗𝖊́
Anëtar
Sep 16, 2019
Postime
591
Reaction score
196
Points
43
Po edhe une si shoket me lavazh e targa BossL0ndr4
Sme ka terhequr asnjehere ishulloret edhe pse i vlersoj per nivelin e larte te jeteses.
Ti dukesh nga konsumimi i hapsires kohore qe jeton ne Ongli.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
27,204
Reaction score
1,340
Points
113
Kujdes masken se Po te bien... drejtoje pak. 🤦‍♀️
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
4,761
Reaction score
680
Points
113
A votuat o anglezë? Shpejt votoni Per Korbin se ndryshe do fitojne “rich pigs” te konservativeve.
 
Top