• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Gjermani

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,783
Reaction score
712
Points
113
Location
Hallo! Die Tur ist offen :)
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
Ruset vrasin me POLONIUM vetem=TRADHETARET.
Tschyss.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
576
Points
113
E di cfare ndodhi ne vitin 1908 ne Tung-uska te Rusise? Vitin qe lindi Enver djali?!

TUNG TUNG


El
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
E di cfare ndodhi ne vitin 1908 ne Tung-uska te Rusise? Vitin qe lindi Enver djali?!

TUNG TUNG


El
Stacionet sizmologjike në Irkutsk, Tbilisi, Jena dhe madje edhe në Uashington, DC, regjistruan....<bubullimat>. Shiu i zi më vonë bie mbi..... Siberinë Qendrore, dhe në Evropë dielli i perëndimit lahu apo sperkati ose ngjyrosi qiellin në një rozë të quditshme të thellë.

Efekti ISHTE...sa=100 BOMBA berthamore,te tipit Hiroshima.U shkaterruan=80 MILION jo drunj por PEME.

d8ddfcb824044fea2234b2610a920df2.jpg

Vetëm 19 vjet më vonë, në prill të vitit 1927, gjeologu i PARE qe depërtoi në zonën e katastrofës ishte.... Leonid Alexejewitsch Kulik. Sepse ne Rusi nuk te lejonin(apo LEJOJNE) te besh hulumtime,kujt,apo cilit,si ti teket.Ka RREGULLA=SHTETI.

DANKE.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113

PS....kto qe i bojn kta ne Berlin,do i BOJM ne NE.Paskemi nje problem ASPAK thelbesor,qe duhet me perpara te lajmerohemi,apo te na japin termin.Pra mbas telefonates do me pergjigjen: sot dita eshte e lire,ose hajdeni ne filan date.
FAZIT:
1-Sehr gut, sehr freundlich und nur zu empfehlen. Gerne immer wieder.
2-Sehr nettes Personal, Terminvergabe, Massage, sehr professionell.
Danke, komme gerne wieder.
DHE TRE= Angenehme Atmosphäre und gute Massage............................... Leider kein Loch im der liege für den kopf (KESAJ ja di KUPTIMIN).

Danke.

2018-02-04.jpg

PS per Palikaris.....masazhi Thai ka një traditë të gjatë. Për më shumë se 2,000 vjet, teknika të ndryshme të masazhit janë përdorur për të lehtësuar njerëzit nga vuajtjet e tyre.

Një përvojë me një fund të lumtur?

Ajo që shumë e shoqërojnë një masazh Thai, është përbërësi erotik.

KAQ dhe rrjeshtat me siper.......do ti ZBULOJE VETE.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
Genießen das schöne Wetter.....Bruder und SCHWESTERCHEN.


FAZIT....Past PERFECT und ..................JETZ.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,605
Reaction score
1,098
Points
113
ore ju te gjermonit, me sugjeroni ndonje summer camp per gjuhen gjermane. Ama jo te te kepus ne mes.
danke shume
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
po ka, po me leka shume se helbete kane dale te fitojne. Aty ka me shume info dhe variante me te lira besoj.
Tashti do DAL,dhe me shkruaj cfar deshironi KONKRETISHT.N.q-se e dime te NDIHMOJME.
Tashti....
Kush mund ti VLERESOJE?
FAZIT....Mindestens einmal im Leben sollte man den „Schwanensee“ oder den „Nussknacker“ in seiner reinen Form auf der Bühne erlebt haben.
PS.....ne Berlin kane FATIN per ta KQYRUR,apo....
Te merkuren(SOT),neser,mbasneser,te shtunen dhe te dielen,ne..............

Admiralspalast
Friedriechstraße 101,1017 Berlin-Mitte.
Ne oren 20.00(te diele 18.00).
Bileta kushton=57.15 euro qe i bie FALAS dhe perse?
SEPSE SHIKON................YJE FEMRA apo BALERINA,SHKOLLE,TRADITE dhe FIRST CLAS,duke marre PARAvesheve qe trojanet kane paguar 80 euro per nje sumshkep greqiris,apo PO?????????????????
Por kjo eshte kendveshtrim VETIAK ose katunaresk te <modernizuar>.

TASH per sport.
Dita me se e BUKUR+ngrohte+disponim+vizite tek njera+10km largesi shkruesi i ben me kembe,lere me me dyrrotak=ne GRAND FORM.
Danke und TSCHYSS.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,605
Reaction score
1,098
Points
113
@SystemA kurse per gjuhen gjer, gjate veres. zakonisht jane dy javore dhe akomodim brenda ( fjetje, ngrenie) 2500 € ishte ketu oferta.
Nese mgjen info rreth kesaj me cmim me te mire apo thjesht kurs pa akomodimin te perfshire me thuaj.
pastaj tu pa tu bo.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,232
Reaction score
613
Points
113
@SystemA kurse per gjuhen gjer, gjate veres. zakonisht jane dy javore dhe akomodim brenda ( fjetje, ngrenie) 2500 € ishte ketu oferta.
Nese mgjen info rreth kesaj me cmim me te mire apo thjesht kurs pa akomodimin te perfshire me thuaj.
pastaj tu pa tu bo.
Si U msoka gjermanishtja per dy jave. Moj mavri
Hajde ke une pagun nje pjese te qirase dhe te del me lire
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,605
Reaction score
1,098
Points
113
Si U msoka gjermanishtja per dy jave. Moj mavri
Hajde ke une pagun nje pjese te qirase dhe te del me lire
te rafte e mira te rafte. 2 jav praktik se per tmesu e mesojne ne shkolle kalamojat. edhe tek ti vi e i le, nese je njeri i besuar.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,232
Reaction score
613
Points
113
te rafte e mira te rafte. 2 jav praktik se per tmesu e mesojne ne shkolle kalamojat. edhe tek ti vi e i le, nese je njeri i besuar.
Ku hane 4 hane edhe 6 thonte gjyshja.ka shume kurse ne Internet. nuk e di a ka ne shqip
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,605
Reaction score
1,098
Points
113
Ku hane 4 hane edhe 6 thonte gjyshja.ka shume kurse ne Internet. nuk e di a ka ne shqip
nuk eshte njesoj interneti me te jetuarin ne ambientin ku flitet. Ti ulesh per kurs online eshte e veshtire ndersa ne keto shkollat verore ske nga luan, do bindesh.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
10,239
Reaction score
618
Points
113
Prude, prit veres kur te vije ke Odhbenia ledio i xhirmonise, dy jave dite te pini kafe edhe te flisni ne xhirmonishte 😆

2500 ojra jane shume te paguash per dy jave dite qendrim.
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
409
Reaction score
60
Points
28
nuk eshte njesoj interneti me te jetuarin ne ambientin ku flitet. Ti ulesh per kurs online eshte e veshtire ndersa ne keto shkollat verore ske nga luan, do bindesh.
Përkundrazi, nuk është njësoj sikur kur ta mëson gjermanishtën dikush që din edhe të të sqarojë
në shqip, dhe dikush në gjermanishte që vetëm flet e flet, dhe ty të hynë në veshin e majtë e të del
në të djathtin. Nejse, nuk them se nuk është diçka e mirë, por këtë do të t'ia preferoja
dikujt që vetëm ka nxënë diçka në gjuhë dhe i vyen pakëz përvojë nga jeta.
Mirëpo, sa për të mësuar, me shumë mëson nga youtoube ku ke ndoshta qindra
e qindra video, si dhe web faqe te gjuhës gjermane ku mundesh edhe praktikisht të bëjshë
ushtrime. Krejt varet nga interesi dhe angazhimi i personit.

Unë për vete do t'iu kisha sugjeruarë atyre që dëshirojnë të mësojnë në youtube
Sonja Hubman, është shumë e kjartë, për ata që kanë pakëz njohuri të gjjuhës.
Ajo ka edhe shumë video të tjera.

 
Last edited:

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
7,605
Reaction score
1,098
Points
113
me duket se meson me shpejt kur je ne nje ambjent qe flasin vetem ate gjuhe. zyshe shqip qe jep gjerm me vinte ne shtepi dhe vepronte keshtu si jemi mesuar ne, shpjego ne shqip paralel me gjuhen qe meson, ama asnje aftesi komunikuse nuk fituan.
edhe i thoja zyshes. foli vetem ne ger. edhe kur i thua " mos bej zhurme", "degjo me vemendje" "shkruaj ne liber" " merre lapsin" "me jep nje gote uje" 😂 etj etj sepse ashtu do fiksojne dhe do u vritet veshi. Baaa se degjoi. I dukej se po i hyja ne profesion.
E kshu.
Per ate qe u interesova une, s'na thate gje dmth. 😕
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
@SystemA kurse per gjuhen gjer, gjate veres. zakonisht jane dy javore dhe akomodim brenda ( fjetje, ngrenie) 2500 € ishte ketu oferta.
Nese mgjen info rreth kesaj me cmim me te mire apo thjesht kurs pa akomodimin te perfshire me thuaj.
pastaj tu pa tu bo.
2.500 EURO????????????????
Fillo me foljet
Une kam
ti ke
ai/ajo ka
Ne kemi
ju keni
ata/ato kane.

PS....ke PLOT ne Youtube ose ....


Nuk e di sa pjesemarres duhen.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,292
Reaction score
844
Points
113
me duket se meson me shpejt kur je ne nje ambjent qe flasin vetem ate gjuhe. zyshe shqip qe jep gjerm me vinte ne shtepi dhe vepronte keshtu si jemi mesuar ne, shpjego ne shqip paralel me gjuhen qe meson, ama asnje aftesi komunikuse nuk fituan.
edhe i thoja zyshes. foli vetem ne ger. edhe kur i thua " mos bej zhurme", "degjo me vemendje" "shkruaj ne liber" " merre lapsin" "me jep nje gote uje" 😂 etj etj sepse ashtu do fiksojne dhe do u vritet veshi. Baaa se degjoi. I dukej se po i hyja ne profesion.
E kshu.
Per ate qe u interesova une, s'na thate gje dmth. 😕
Ke numer telefoni dhe adrese....pra jane serioze.
Sdua te behem i ditur.....degjo dhe shiko programe ne gjuhen gjermane.
 
Top