• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Itali

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,417
Reaction score
42
Points
0
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

Shqiptarët e Italisë kan të drejtën e votës??
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

Shqiptarët e Italisë kan të drejtën e votës??
Vetëm nëse janë qytetar italian, nëse je me leje qëndrimi, jo.. qoftë kjo edhe e pa limituar
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,417
Reaction score
42
Points
0
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

Vetëm nëse janë qytetar italian, nëse je me leje qëndrimi, jo.. qoftë kjo edhe e pa limituar
Ate desha me thene. Pra duhet te keshe pasaporte Italiane, apo jo?
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
83
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

shqiptaret ne Itali punojne si qeni... :D
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,659
Reaction score
83
Points
0
Location
Vlorë
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

Ja fut kot, ke parë ndonjë qen të punojë ti...
duhet te mesosh edhe te lehesh :D se keshtu bie ne sy per mire e te rrisin edhe rrogen
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

duhet te mesosh edhe te lehesh :D se keshtu bie ne sy per mire e te rrisin edhe rrogen
Ktheju pikturës... nuk ja thua në letërsi..
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
575
Points
113
Re: Përgjigje e: Shqiptarët në Itali

Edhe sot pizza une, se spaghetti i hengra ne dreke. :)

Mos ishte nga ajo pizza qe kishte bere Venom?

Tulipani i Zi ka hapur nje pizzeri ne Milano.


A di ndonje nga ju nese ekziston ne Milano nje tip spitali psikiatrik apo tip azili pleqsh ku behen eksperimente me lloje te ndryshme droge ose medikamentesh per te pare efektin e tyre mbi njerez me crregullime mendore?

Deri sa te sqarohen disa ceshtje ju paralajmeroj te mos beni takim me asnje antar forumi i cili, sinqerisht dyshoj se paguhet per te cuar shqiptare ne kete FERR.

Edlin permendi disa rruge tokesore qe mund te perdoren per te shkuar ne Itali. Trageti dhe avjoni duhet te jene te veshtira per transportim per arsye te vizave qe kerkohen ne porte-kalim.


Sa te pashpirte paskeni qene.

Ne se keto dyshime jane te verteta deshiroj qe te gjithe shqiptaret e mbajtur peng te ekstradohen dhe cohen ne Shqiperi per kurim. Bashke me ta mund te fshihen edhe tradhetaret shqiptare ndaj nje vemendje e vecante i duhet kushtuar ketij problemi.

PS. Ka mundesi te bejme me nje element serbo-boshnjak.
PS2. Kush qenka kjo DeA e perkedhelur e mistreces? Mos eshte BATO?

Adea
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Di gjë unë o Adea....
Unë jam gjithë ditën në punë, kush ka kohë të bredhi Milanos.... aq më keq nëpër azile...
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Si pjesë e edicionit të 13-të të muajit të Kulturës Shqiptare, në parkun Eunice Kennedy të Parmës u vendos një monument kushtuar
Gjergj Kastriot Skënderbeut.


Nisma, e promovuar dhe mbështetur nga shoqata Skënderberg, u ndoq nga kryetari Federico Pizzarotti, Nicoletta Paci, Këshilltari për Pjesëmarrje dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar, dhe Zëvendës Këshilltari Marion Gajda.

Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Itali, Anila Bitri, i shoqëruar nga Konsulli i Përgjithshëm i Republikës së Kosovës Adrian Andreja në Milano dhe nga Anila Pojani, Konsulli i Përgjithshëm i Shqipërisë në Milano falenderuan administratën dhe qytetin për iniciativën.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Në Milano zhvillohet deri më 8 dhjetor panairi i artixhanëve, këtë vit merr pjesë edhe Shqipëria.
E gjeni tek padilioni 7 

Attachments

Top