• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Sofra Tironce

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
24,221
Reaction score
597
Points
113
Përgjigje e: Sofra Tironce

28 vjet nuk i shtruan dy shina qelbesirat
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,275
Reaction score
257
Points
83
Përgjigje e: Sofra Tironce

▬ EKSPRESI TIRANË-DURRËS ▬

HEKURUDHA E PARË SHQIPTARE, TIRANË-DURRË
E NDËRTUAR NGA AUSTRIAKËT

Një njeri që nuk ka vajtur kurrë në shkollë mund të vjedhë mallra nga një kamion, por nëse do kishte mbaruar universitetin, mund të vidhte gjithë hekurudhën...
-Theodore Roosevelt
--------
Kur shqiptarët ishin pa shkollë kishin hekurdha tip "Kalolokomotivë". E shumta vidhnin kalin.... Sot s'ka më as ç'të vjedhësh. S'ka shina hiç.

Ne c’vit ka qene kjo?lol ne 74 me duket apo jo?lol
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
1,679
Reaction score
35
Points
48
Location
philadelphia
Përgjigje e: Sofra Tironce

28 vjet nuk i shtruan dy shina qelbesirat
Jo vetem nuk shtruan te reja por i shiten per skrap edhe ato qe ishin deri ne 1990. Popull trim,bujar,punetor,i urte dhe i beses me i fjale...
 
Top