• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Të "gëzoni" Mini-Shengenin/ Pas miellit, edhe qumështi serb pushton tregjet shqiptare

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
28,204
Reaction score
2,014
Points
113
Ti per te prish pazar je... nuk prisje dot ti niste zana ato pes qillo
Kilot qyl @edlin .. jo Zanen. 🕶😜
Fli I qete se kur te jem ne Albania , do ti nis une 5kg miell Bio Made in Albania, qyl . 🤣
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
6,072
Reaction score
599
Points
113
Mos u harxhoni... do mbjell vete.. . mjellin per sufllaqe ua garantoj une ... vitin tjeter
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
6,066
Reaction score
301
Points
83
Location
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po ato qe ke votuar per 80 vjet zoterrote nuk e kane fajin qe te lane pa breke, te lene pa u lare e zorrethare, qe te bejne ti hedhesh porduktet (qe te thane se do ti financojne) neper lumenj, qe te rrjepin zgrebin e xhulit te shpirtit e te bejne te paguash 30meleon juropsa kilometrin e rruges, qe te perdhosin perdite me ligjet e maliqet e tyre, qe te japin te hash skorrje Rusie e Bullgarie, plehra Kineze e mbetje minjsh nga Kilie e Brazili......

Cohu more merhum e shkund citjanet.....zgjohu more ditezi e merr hurin e veri perpara e mos na mjaulli ketu me lesht e currit......behu burre dhe veri gjalmen Muzerrit te vjedhur Gjermanit e shkrehe te shkreten se vetem derdellit e mllacitesh me 7fletesh andej.....ju ka zene koka tallash e gjuha hithra......

Ne nuk cohesh dot rri e mbaje salcicen nde vete e mos i bjer gjokZes se ja ke thyer te gjitha kockat....tani koca te ka vetem gjuha.

China's annual import from USA quotas are:
- 9.64 million tonnes for wheat
- 7.2 million tonnes for corn
- 5.32 million tonnes for rice.
Po mire mo Coli, ja e zeme se ke te drejte ne ate te drejten tende.
E ke pyetur ndonjehere veten... "Une per cfare duhem" Domethene ti per cfare duhesh, kur pret qe punet ti bej te gjitha une. Po pse une me krushkun do ti bejme te gjitha punet?! Ty per ca te kemi, per te thurur poezi e per te mbajtur bilancet e kryebushtres amerik? Ti nuk do ti levizesh nje gure, ta vesh mbi nje tjeter ne kete hire madhe nene shqiperi, qe te ka dhene zerin, por jo per ta share, te ka dhene syte, por ti ka dhene per te pare, te ka dhene duart, por jo per te kruajtur veshet...

Vajte andej nga shtepia e komshiut dhe e tallesh me shtepine tende.
Hajde se ka nevoj shqiperia per te gjithe ne, nese vertet te dhimbset. Ne do ta bejme, kush pret ta bej.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
28,115
Reaction score
1,647
Points
113
Location
ne NYC
Nuk e di ne kam te drejte sepse kete duhet ta kuptosh ti....di qe u ktheva nje here, mbushur deshire e shprese, mbushur dituri e endrra......plot perplot trajsen e idealit dhe te atdhedashurise ku ne te investova plot 9 vite supersakrifice duke bere nga 3 Pune ne dite e duke sjelle plot 6 million dhrahmi pajisje e metoda, disqe, kaseta e CD...edhe vete shitesit e Filipos Nakas I been syte gogel kur bera kerkesat e porosite.....varja....dhe ata qe ti I ke votu dhe voton mi hodhen aty ku pu u lene te hedhin cdo product vendas.....u tallen e me kerkuan perqindje ne nje investim qe do ishte pothuajse falas....do te ishte pa fitim.

Megjith kete sjellje prej dashakeqesh dhe pushtarakesh perseri nuk e lashe deshiren te me kthehej ne urrejtje dhe jam munduar te krjoj dicka qe ushqen disa dhjetra familje e te paguaj taksa e detyrime pikerisht atje ku asgje qe ka inisiative te vleresohet ose respektohet.

Un nuk vi ose nuk kthehem te me perbuze nje injorant dhe ish blektor me dipllome Kristali, ministra qe mezi kane kaluar klasen dhe kryeminister qe ja ka kaluar provimet me ndihmen e shokeve te babit......as te plehrave te tjera ish demokratoeve qe u vjen era nje oqean larg se cfare eunukesh te botes se vjeter jane....e nuk e leshojne ate vathe qe e kan zaptuar.
Ju takon juve qe jetoni e ju perdhosin atje, te beni ate qe duhet bere.
Fillojeni ju se ne jemi me ju jo me cek te bardhe por me shum deshire per tja qit prej hinit kryt nans nji ore e ma par.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
5,422
Reaction score
435
Points
83
Location
Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak d
Adi Krasta
Marredheniet mes eksponenteve aktuale te politikes se Shqiperise e te Kosoves nuk e kane as luksin dhe as kohen te degjenerojne ne zenka banale egosh narciziste. Do na duhet te pranojme se te gjithe aktoret jane te perkohshem. Keshtu ishte Bolton. Vete presidenti Trump eshte me mandat te percaktuar. Keshtu eshte i derguari i posacem Grenell i cili po aplikon sjelljen ambasadoreske prej skifteri te pershkruar saktesisht nga Paul Richter. I perkohshem, madje me shume se te tjeret eshte kryeministri i Shqiperise. Ai i Kosoves gjithashtu. Te momentit jane presidente e negociatore.
Nuk duhet te na hutoje retorika bombastike dhe as takimet e ashtuquajtura te nivelit te larte. Ne fund vendimet duhet ti marre populli i Kosoves.
Serbia duhet te kerkoje falje zyrtarisht per krimet e te pakten 300 vjeteve te fundit ndaj shqiptareve. Te pranoje pa asnje kusht mevetesine e Kosoves. Pastaj le te flitet per marreveshje te perbashketa apo hyrje ne BE. Minishengeni eshte krijim artificial dhe nuk i behet si dhurate nje vendi qe ka shkaktuar genocid. Kosova nuk fiton asgje nga nje Minishengen i perkohshem dhe i pajustifikuar. Shqiperia gjithashtu nuk fiton asgje qe nuk e ka. Prioriteti i Shqiperise eshte Kosova. Nuk mund te jete asnje vend tjeter.
Njerezit e politikes se marreveshjeve te shpejta nuk duhet te helmojne marredhenien brenda Familjes Shqiptare. Nuk duhet tua lejojme.
Ne Shqiperi duhet te rritet fuqia kritike. Ne Kosove nuk duhet te bien pre’ e gjuhes se gjate te politikaneve te perkohshem. Eshte konfirmuar ne shekuj se ata jane te afte te shkaktojne me egoizmin e tyre deme te parregullueshme.
Le te mbajme syte tek topi yne dhe loja jone!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Sna ka thon noi te re ky zgjuarsia dibrone.
RREZOHET shume KOLLAJ.....PROSTITUTERIA e tij sepse...........vendimet duhet ti marri populli i Kosoves(LLAPAQENERI e NJOHUR kjo me KOHE).
Populli Kosoves ka zgjedhur vete se kush i perfaqeson,dhe KETA do BEJNE sic do ju THOTE=AXHA,perndryshe perfundojne..............jo ne Hage por ne Cube.
Danke Arben.
Nuk ka perse.
 
Top