• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Termeti ne Shqiperi

Status
Temë e mbyllur.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
7,152
Reaction score
268
Points
83
Po te jene te sakta te dhenat qe paraqet artikulli, eshte hall i madh, dy pale prona per te paguar.

Dhe kete artikullin tjeter, keshtu, sa per ta embelsuar muhabetin:
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
14,543
Reaction score
275
Points
83
Ti e sheh dhe flet duke e matur me kutin tend......sa mire kur ky per te marre votat i binte dajres.....athere nuk te pash te thoje se perse ky gjeni sillej si te ishte bregalumas....apo nuk te kujtohet kjo ? nuk jane te gjith me PHD te Cristalit e oratore fushatash elektorale e premtime boshe.

baj da uej edhe gjishtin e disllajkut e paske te kuq....veri edhe ni drandofille dhe je oqeje.
Ankoju mandit se ai e ka bo t’kuq 😜
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
14,543
Reaction score
275
Points
83
Ore njerzit po flejn mes 4 rrugve, kane ngel pa shpi pa katandi. Ku palla e gjate per cfare shkon aty ? Cdo politka aty ne nje dite qe njerzit jane ne pik te hallit ? Nqs ka per te bere gje te japi fondet qe ka dhuruar bota dhe mos te grij sallat lart e posht.

plehra
Ore shikon lajme ti apo thjesht lexon terthorazi ndonje troll online???
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
14,543
Reaction score
275
Points
83
Aha, me dole edhe ti militante, se prisja!
Jo nuk jam. Kushdo te kish qene ne qeveri tani, nuk eshte momenti te politizohet kjo situate. Menyra si po nxit media dhe shef reagimin e popullit eshte per 🤮 duhet me qene realiste.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,411
Reaction score
187
Points
63
Location
Jo nuk jam. Kushdo te kish qene ne qeveri tani, nuk eshte momenti te politizohet kjo situate. Menyra si po nxit media dhe shef reagimin e popullit eshte per 🤮 duhet me qene realiste.
Bad edhe njehere, cfare dreqin kerkon ky qe del larte e posht ? Nqs do te ndihmoj popullin te mobilizohet dhe te japi rruge zgjidhje. Kjo propaganda e keti me kamera nga mbrapa eshte shume fallco. E kupton sa i neverirshem eshte bere ? Edhe ne enderr po na del surrati ti. Gjithsesi mua me suprizojn keto mendimet e tua sepse jeton ne nje vend demokratik qe respektohet fjala e lire, tani cne ti me keto mendime ? Jam dakort qe atje e gjithe klasa politike eshte fundrin dhe i gjati ndoshta eshte pak me i paster se ta. Por kjo hedhja perpjet qe ti ben sa here citohet emri tij te lene per te deshiruar. Nqs nuk anon nga asnje ...veje doren ne zemer dhe fol sic duhet. Keto jane dite te zeza per shqiptaret.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
18,082
Reaction score
373
Points
83
Bad edhe njehere, cfare dreqin kerkon ky qe del larte e posht ? Nqs do te ndihmoj popullin te mobilizohet dhe te japi rruge zgjidhje. Kjo propaganda e keti me kamera nga mbrapa eshte shume fallco. E kupton sa i neverirshem eshte bere ? Edhe ne enderr po na del surrati ti. Gjithsesi mua me suprizojn keto mendimet e tua sepse jeton ne nje vend demokratik qe respektohet fjala e lire, tani cne ti me keto mendime ? Jam dakort qe atje e gjithe klasa politike eshte fundrin dhe i gjati ndoshta eshte pak me i paster se ta. Por kjo hedhja perpjet qe ti ben sa here citohet emri tij te lene per te deshiruar. Nqs nuk anon nga asnje ...veje doren ne zemer dhe fol sic duhet. Keto jane dite te zeza per shqiptaret.
Ne disa takime me popullin degjova qe edi u thoshte, mos kini frike, ca eshte shkrujt do bohet, mos shihni tv se tv eshte termet i paqes, a dicka e tille. Po mire e ka nga nje ane, se tv te tremb ..por vete ai se leshon kameramanin kudo qe shkon. Per cfare e do, nqs ai sugjeron mos shihet tv at all, kujt kerkon tja tregoje fytyren qe e nxjerr para kamera e??? Familjes vet??
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
14,543
Reaction score
275
Points
83
Bad edhe njehere, cfare dreqin kerkon ky qe del larte e posht ? Nqs do te ndihmoj popullin te mobilizohet dhe te japi rruge zgjidhje. Kjo propaganda e keti me kamera nga mbrapa eshte shume fallco. E kupton sa i neverirshem eshte bere ? Edhe ne enderr po na del surrati ti. Gjithsesi mua me suprizojn keto mendimet e tua sepse jeton ne nje vend demokratik qe respektohet fjala e lire, tani cne ti me keto mendime ? Jam dakort qe atje e gjithe klasa politike eshte fundrin dhe i gjati ndoshta eshte pak me i paster se ta. Por kjo hedhja perpjet qe ti ben sa here citohet emri tij te lene per te deshiruar. Nqs nuk anon nga asnje ...veje doren ne zemer dhe fol sic duhet. Keto jane dite te zeza per shqiptaret.
Kur them une qe nuk shef lajme ti nuk them kot. Meqe thua te mobilizohet per situaten 🙄. Ok, varja. Ur opinion.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,700
Reaction score
214
Points
63
Location
zemra e alpeve Österreich
Ne disa takime me popullin degjova qe edi u thoshte, mos kini frike, ca eshte shkrujt do bohet, mos shihni tv se tv eshte termet i paqes, a dicka e tille. Po mire e ka nga nje ane, se tv te tremb ..por vete ai se leshon kameramanin kudo qe shkon. Per cfare e do, nqs ai sugjeron mos shihet tv at all, kujt kerkon tja tregoje fytyren qe e nxjerr para kamera e??? Familjes vet??
Jo vetem aq, vazhdo edhe me faktin tjeter qe ai disponon TV te tijin personal pra i famshmi ERTV qe eshte simbol i megallomanise se tij. Sipas mendjes se tij i bie qe neve nuk duhet te shohim TV e tjera por duhet te shofim vetem ERTV dhe zerin e tij qe flet me rrokje dhe me ë...ë...ë...ë... ne cdo fjale qe thote.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
18,082
Reaction score
373
Points
83
Jo vetem aq, vazhdo edhe me faktin tjeter qe ai disponon TV te tijin personal pra i famshmi ERTV qe eshte simbol i megallomanise se tij. Sipas mendjes se tij i bie qe neve nuk duhet te shohim TV e tjera por duhet te shofim vetem ERTV dhe zerin e tij qe flet me rrokje dhe me ë...ë...ë...ë... ne cdo fjale qe thote.
S’e dija kete fakt. Aaaaaa, tani po kuptoj se c’ka dashur te thote me ate qe kam shkruar me siper. Pra paska televizion te tijin. Ncncnc
Megjithate mendoj qe mund te beje me shume $$ me stand up comedy se sa si kryeminister. Mua vertete qe me ben me qesh ai.
 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
18,082
Reaction score
373
Points
83
Haha Rama "degjo nene te kane marr mesysh" .... ne fakt cfare tjeter mund te theshte
Ku video??

Deri tani vendet e para i marrin: 1. Nona qe priste te martohej. 🤣 2. Reagimi i Edit kur degjoi qe njerit i kishin marre gruan. 🤣 3. Kur i tha qenit pusho re.

Jane vertete per te qeshur, po ti degjonim nga nje shok yni, por Edi si kryeminister duhet te jete i kujdesshem ne te shprehur.
 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
18,082
Reaction score
373
Points
83
nje kendveshtrim tjeter….

Kete e duan populli, duket njeri me zemer te madhe,edhe mua me pelqen, por ne nje dokumentar/interviste realizuar ne shtepine e tij, qe kam pare para ca kohesh mora vesh qe nuk bente as i pun shpije. Me deluzionoi. 🙈
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,700
Reaction score
214
Points
63
Location
zemra e alpeve Österreich
Kete e duan populli, duket njeri me zemer te madhe,edhe mua me pelqen, por ne nje dokumentar/interviste realizuar ne shtepine e tij, qe kam pare para ca kohesh mora vesh qe nuk bente as i pun shpije. Me deluzionoi. 🙈
e po tani s'behen te gjitha….
ose merru me pune te medha sic jane punet e Atij Lart
ose rri laj ftere e kusija n'shpi me perparse grash vare n'qafe….-qesh--qesh--qesh-
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
7,700
Reaction score
214
Points
63
Location
zemra e alpeve Österreich
Po kjo Monika Kryemadhi qe dilte nje dite PO dhe diten tjeter PO ne televisor per "hallet e shqiptareve" ku vrime eshte fshehur? Pse nuk ka asnje reagim nga ajo dhe pse nuk e shohim ne terren?
Nejse…. s'prish pune, do e rindertojme Durrsin si Gjiri i Lalzit dhe pa Mone Cizmen -urra--urra--urra-
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
18,082
Reaction score
373
Points
83
Nder videot qe po shihja tani, mu duk njjeri me xhup jeshil qe rrinte afer Ed Rames si nje Bledi Çuçi qe kam njohur dikur.
Po qe se eshte ai, a ka ndonje post ky, apo ka qene rastesisht aty per ndonje karagjozllek, se eshte funny guy!! 😍
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
3,792
Reaction score
105
Points
63
Ky Cuci, ca thone, qe me Ramen, ka pas ne perdorim, sipas 7501, nje femer, D.F. Rama eshte tip sharing people. Nuk imban per vete gjerat, pasi merzitet.

Per me shume besoj se gidemopasan masha, i njef kto vipat. Ose SystemA me Baba durrsin,

P.s ose ose, fut i google dhe e gjen ca o ai me jeshile...
 
Status
Temë e mbyllur.
Top