• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Thënia e ditës

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
2,911
Reaction score
120
Points
63
Cfare je ne gjendje te besh? Me intereson shume te mbledh rreth meje njerez qe jane ne gjendje te bejne "gjera" madheshtore ose edhe vogelshtore.


GBR
Te ecesh para e mos ta kthesh koken per disa njerez.
Ne kte kuptim e kam.
Persa i perket,"te bejne",askush nuk ben asgje per ty sot nese nuk merr dicka ne shkembim.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,513
Reaction score
580
Points
113
Te ecesh para e mos ta kthesh koken per disa njerez.
Ne kte kuptim e kam.
Persa i perket,"te bejne",askush nuk ben asgje per ty sot nese nuk merr dicka ne shkembim.
Une nuk kerkoj asnje shkembim nga njerezit qe dua. Ata i dua pa kusht. Ata me jane dhene ose me mire me kane rene ne pjese pa zgjidhjen ose zgjedhjen time.

Per te tjeret, sigurisht qe duhet te kete kushte. Edhe nje punedhenes nuk te jep pune pa proven se ti i permbush kriteret.

Nje njeri qe ben gjithcka vete nuk ka nevoje per te tjere. Vec ky njeri do te jete edhe zot edhe sherbetor!

Nje njeri qe ka nevoje per ty eshte nje njeri i cili nuk di apo nuk do qe te beje dicka vete.

Kjo eshte e natyrshme.

Me kujtohet kur isha mesuese, une isha e vetmja qe nuk ngelja asnje nxenes ne klase.

Eshte budallallek te ngelesh nje nxenes ne matematike kur ti e di fare mire qe ai neser do te jete fermer apo punonjes toke.

Nje njeri i pazemert eshte po aq i vlefshem per mua sa nje njeri i zemert!

Situata te jashtezakonshme kerkojne njerez te jashtezakonshem. Cdo situate kerkon kapelen e duhur.


I vetmi kusht qe kam kerkuar nga kushdo ka qene jo te me ndihmoje por te mos me beje keq. Dhe keq me kane bere, aq sa zemra e nje njeriu nuk do te ishte ne gjendje te duronte.Gabrielle
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
5,945
Reaction score
663
Points
113
Njerëzit e mirë e të drejtë u ngjajnë pemëve të mëdha, që lëshojnë hije për të tjerët, ndërsa vetë përvëlohen nga rrezet e diell.

Cit
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
8,394
Reaction score
1,044
Points
113
“Merrni darët shpejt o trima, hoqëm gozhdën mbeti vrima”.

-Faik Konica-
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,336
Reaction score
315
Points
83
——————
 
Last edited:

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
13,742
Reaction score
556
Points
113
Mencuri eshte te lejosh te shkoje gjithcka qe nuk eshte e destinuar per ty!
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,372
Reaction score
126
Points
63
Thenia e dites i shkon Papes :
"in terra è tutto dare per avere , ma Dio arriva gratis "

Paqe e dashuri! Ky eshte PapaBeatles 🤣
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
7,878
Reaction score
848
Points
113
Location
"Makina e bollëkut na ka dhënë varfëri. Shkenca na ka trasformuar në cinikë, lakmia na ka bërë të ashpër e të këqinj. Mendojmë shumë e ndjejmë pak. Më shumë se aftësi, na duhet mirësi e butësi. Pa këto cilësi, jeta është dhunë e gjithçka është e humbur".

Charlie Chaplin

CF4E486C-C6DF-4E76-901F-2595F6C0A05E.jpeg
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
2,742
Reaction score
172
Points
63
Location
Diku!
"Makina e bollëkut na ka dhënë varfëri. Shkenca na ka trasformuar në cinikë, lakmia na ka bërë të ashpër e të këqinj. Mendojmë shumë e ndjejmë pak. Më shumë se aftësi, na duhet mirësi e butësi. Pa këto cilësi, jeta është dhunë e gjithçka është e humbur".

Charlie Chaplin

View attachment 27382
Meriton dekadën Jo ditën!.
 
Top