• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vetëm në Shqipëri...

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,868
Reaction score
1,142
Points
113
Përgjigje e: Vetëm në Shqipëri...

Kemi diskutuar para disa vjetesh per nje shkrim(te pakten Beni e kishte FIKSUAR) apo tek forumi atij KUFOMES nga permetospaliKaris,qe ministria e arsimit ne Shqiperi i nxirrte sllavic autoktone,dhe kjo(tja u rifreskoj pak kryet) ne gjimnazet e Shqiperise.Pastaj ne myzeqe na dolen qe kishte serbe.Ne mos gabohem,Libofshe(nuk jam i sigurte) ku kishte dhe shkolle serbe.Nuk mund ta besoja NATYRISHT KURRE,por paskam gabuar...ndodh dhe ju kerkoj falje.

Tashti...Në Fier, serbët dhurojnë libra për një shkollë serbe.

Një qytetar në Facebook ka shprehur pakënaqësinë e tij me një zhvillim të fundit në Shqipëri.

Daut Dauti me anë të një statusi ka shkruar kësisoj:

Shkollat serbe në Shqipëri?!

Këta, në këtë fotografi, janë serbë të cilët i kanë dhuruar libra një shkollës serbe në Fier! Merreni me mend, në Fier, ku nuk ka asnjë serb, ka shkollë serbe! Dhe, serbët e Serbisë organizojnë pajisjen e kësaj shkolle serbe me literaturë!

Me këtë rast ne patjetër duhet t’ia parashtrojmë një pyetje qeverisë në Tiranë: Si është e mundur që ju të lejoni shpërndarjen e materialeve në shkolla ku nuk ka serbë kur në të njejtën kohë juve nuk ju lejohet që t’a bëni të njejtën gjë në Serbi në disa dhjetëra shkolla ku ka vetëm shqiptarë?

PS
Kjo fotografi është marrë nga Facabook i njëfar Dimitrije Markoviqit (Димитрије Марковић) dhe nën fotografi është ky tekst:

Данас смо српској школи у албанском граду Фиеру уручили уџбенике и друга наставна средства, поклон Општине Чајетина и председника Милана Стаматовића.

KORRIK 8, 2019 - 6:41 PM

Mendimi im VETJAK...nuk e di a eshte me tere mend,apo nje lajthitje.POR....ne Fier shume te internuar kosovare nga rregjimi diktatorial i Enver Hoxhes,nuk kane qene aq patriota.50% SHPIJUNA te UDB-se dhe FIKS.

Kemi forumista nga Fieri ne forum,me duket.

Faleminderit per vemendjen qe do te tregoni.

U....KRYE.
 

Attachments

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
8,022
Reaction score
1,684
Points
113
Përgjigje e: Vetëm në Shqipëri...

ne bllokim trafiku, ne rruge dy kalimshe, parakalon dhe bllokon. Edepsezat.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
8,022
Reaction score
1,684
Points
113
Përgjigje e: Vetem ne Shqiperi...

qe te gjithe hedhin plehra nga ballkoni ose duke ecur.. etj. bohhh poshte pallateve o zot o zot..

Jo te gjithe te lutna. Une jo njehere.
-boh-
 

Performer

Sweet
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
20,083
Reaction score
202
Points
63
Përgjigje e: Vetëm në Shqipëri...

kerkojn borxh rrobet lol eh cte ben fukaralleku shkret…
I komshije iher na kerkoi rrobat e banjos po motra sja dha .. sidomos breket lool
 

Jolene

🌫
Staff member
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
17,116
Reaction score
791
Points
113
Përgjigje e: Vetëm në Shqipëri...

 
Top