• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Xiaomi

Poshnja

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
214
Reaction score
78
Points
28
Shiko Angel, një gjë është përshembull 6GB RAM i Xiaomi dhe një gjë tjetër është 6GB RAM i IPhone apo Samsung. Ka shumë gjëra aty.
Me që ra fjala, sa Mp e kanë aparatin fotografik IPhone dhe Samsung i fundit, ka idenë ndonjëri?
Eshte mese e vertet kjo qe thua, por shume persona nuk e dine dhe nuk duan ta kuptojne. Nejse...
IPhone i fundit ka tre kamera nga 12 MP
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
7,982
Reaction score
740
Points
113
Eshte mese e vertet kjo qe thua, por shume persona nuk e dine dhe nuk duan ta kuptojne. Nejse...
IPhone i fundit ka tre kamera nga 12 MP
E pashë tani, aq është, 12 Mp. Nuk ka shans që të jetë Xiaomi 108 Mp, i bie dhjetëfishi.
 

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
2,987
Reaction score
39
Points
48
Location
Allianz-Arena
Mi Note 10, hapja nga kutia.


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Jg8wgEReqYQ[/ame]
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Mirë duket.... dhe reflektimi i dritës nuk është keq...
Kundrejt dritës mua më dalin keq fotot me huawei..
 

al74

V.I.P
Anëtar
Dec 30, 2017
Postime
3,368
Reaction score
117
Points
63
Mirë duket.... dhe reflektimi i dritës nuk është keq...
Kundrejt dritës mua më dalin keq fotot me huawei..
Sot ne mengjes 6.30. erresire totale ne fakt po nuk di si ia shkrep te duket si dite. Me beri pershtypje hena llumburak .
Tani qe e rishoh edhe mua me ben pershtypje. 😅
 

﴾®﴿

Anëtar
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
275
Reaction score
11
Points
18
-bravo-
me kete kinezi u futi 🖕

diku lexova se kete kamer do kene dhe samsung-et e ardhshem
 

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
2,987
Reaction score
39
Points
48
Location
Allianz-Arena
-bravo-
me kete kinezi u futi 🖕

diku lexova se kete kamer do kene dhe samsung-et e ardhshem

Lentet e kesaj kamere Xiaomi te Samsungu I bleu. Galaxy S11 qe promovohet ne shkurt kete kamer do kete 108 mg pixel
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Mos bleni mallra kineze,se jane pa <vlere>,pa cilesi dhe ju....kqyrin apo ju shpijunojne....:kafka:
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
5,701
Reaction score
412
Points
83
Më gjej një mall që nuk është kinez apo që nuk ka vënë dorë kinezi
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Millionen Chinesen rackern sich von neun Uhr früh bis neun Uhr abends, sechs Tage die Woche für die Internetwirtschaft ab.(PRA 12 ore dhe 6 dite ne jave).

So lieferte Chinas Digitalwirtschaft 2018 fast 51 Milliarden Pakete frei Haus, rund 27 Prozent mehr als 2017 und mehr, als alle Expressdienste in den USA, der EU und Japan zusammen .

Und der Boom = VAZHDON.

FAZIT....UNE 12 ore ne dite,dhe vetem per nje VIT,shkoj me te shumtit(inshallah JO).
 

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
2,987
Reaction score
39
Points
48
Location
Allianz-Arena
Mos bleni mallra kineze,se jane pa <vlere>,pa cilesi dhe ju....kqyrin apo ju shpijunojne....:kafka:

Beno, kte mendim kam pas dhe une, por qe kohet kane ndryshuar, po ashtu dhe teknologjia. Mer parasysh dhe cmim=cilesi.
 

SystemA

Larg...KANCEROSAVE
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
48,148
Reaction score
767
Points
113
Beno, kte mendim kam pas dhe une, por qe kohet kane ndryshuar, po ashtu dhe teknologjia. Mer parasysh dhe cmim=cilesi.
Bavarez.....e kam futur ne thonjza fjalen VLERE.Ke PA diskutim=ABSOLUTISHT te DREJTE.Kur.............Gjermania, BLEN MALLRA USHQIMORE nga KINA,i perfytyroj te TJERAT.

PS....mushju menjen llapaGOREVE me flamur.

LIKE prej meje(me te vogel).
-bravo-(y)
 
Top