Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2019, 20:32   #341
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,855
Thanks: 2,560
Thanked 2,540 Times in 1,323 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
O zotni i vockel je ti te mi thush keto fjal
po kush je ti te me tregosh mua diqka per flamurin kombetare oreeee
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 21:13   #342
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin KurtiPėrgjigja e Vetėvendosjes pėr Mustafėn rreth 72 lėndėve nė prokurori
Insajderi


Deputetja e Lėvizjes Vetėvendosjes, Albulena Haxhiu, ka thėnė se ndalja dhe luftimi i korrupsionit ėshtė prioriteti i kėtij subjekti politik, ajo ka shtuar se nuk e kanė ndėrmend tė heqin dorė pavarėsisht se kush janė pėrgjegjėsit.

“Qeverisja e Lėvizjes VETĖVENDOSJE!, nė Prishtinė ka deponuar nė prokurori mbi 70 dosje qė kanė tė bėjnė me keqpėrdorimet nė Komunėn e Prishtinės. Ne presim qė secila prej tyre tė hetohet dhe gjykohet madje presim njė angazhim tė prokurorisė nė kėtė drejtim”, ka thėnė Haxhiu.

Sipas Haxhiut, Qeverisja e Lėvizjes Vetėvendosje nė Prishtinė ėshtė njė prej punėve mė tė mira qė ka bėrė ėshtė ndalja dhe luftimi i korrupsionit, andaj njėjtė do tė veprohet edhe pėr qeverisjen qendrore.

“Njė prej punėve mė tė mira nė Komunėn e Prishtinės ėshtė edhe ndalja dhe luftimi i korrupsionit. Njėsoj do tė veprojmė edhe nė qeverisjen qendrore. Ndalja dhe luftimi i korrupsionit ėshtė prioritet i yni. Pavarėsisht se kush janė, duhet tė japin pėrgjegjėsi penale pėr dėmet qė i kanė shkaktuar vendit”, tha ajo pėrcjell Gazeta Blic.

Nė anėn tjetėr, ditė mė parė Kryetari i LDK-sė, Isa Mustafa ka vėnė disa ‘kushte’ pėr njė bashkėpunim tė mundshėm me Vetėvendosjen. Mustafa ka folur pėr dosjet qė Vetėvendosje ka dorėzuar nė Prokurori pėr kohėn sa ai ka qenė nė krye tė komunės sė Prishtinės.

“Sa i pėrket Vetėvendosjes kemi disa ēėshtje qė duhet t’i sqarojmė dhe pastaj tė bėjmė partneritet. Ata duhet t’i sqarojnė pozicionet e tyre si parti. Nė qoftė se dikush ka dėrguar 72 lėndė nė prokurori pėr mua atėherė ata duhet tė deklarohen a janė tė vėrteta apo vetėm kanė bėrė propagandė”, ishte shprehur Mustafa pas mbledhjes se mbrėmshme tė LDK-sė
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 22:09   #343
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin Kurti

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 23:07   #344
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,936
Thanks: 892
Thanked 1,693 Times in 990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Mu bo qefi per Albinin.
Askush nuk e meritonte me shume se ky njeri.

Ka vlla ky t'a kandidojme ne Shqiperi?
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 09:47   #345
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,536
Thanks: 15,957
Thanked 13,473 Times in 8,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mu bo qefi per Albinin.
Askush nuk e meritonte me shume se ky njeri.

Ka vlla ky t'a kandidojme ne Shqiperi?
Ka (vėlla politik), ish ministrin e jashtėm si e ka emrin ai se e harova.
Puna ėshtė se atė e kenė sharė shqiptarėt sa jenė kėnaqur, komunist, bir komunisti, gjakpirės...apo s'ka gjė se i tėrheqim mbrapsht sharjet, punė e madhe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 09:55   #346
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,655
Thanks: 42
Thanked 119 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Albin KurtiBlendi Fevziu fut nė sherr analistėt, pyetje nė emision: A ka t*pe Albin Kurti? Po apo jo?
Mė: 11 tetor 2019 Nė ora: 09:47
Atanalistėt kanė komentuar deklaratat e Kurtit dhėnė pėr emisionin Opinion, nė lidhje me dialogun me Serbinė si dhe bashkimin kombėtar.

Kėtė tė enjte, Blendi Fevziu ka futur sėrish analistėt nė sherr.

Ndėrkohė pyetja e shtruar prej tyre ėshtė nėse ka vendosmėri Albin Kurti.

Atanalistėt kanė komentuar deklaratat e Kurtit dhėnė pėr emisionin Opinion, nė lidhje me dialogun me Serbinė si dhe bashkimin kombėtar.

Pjesė nga debati

Armand Shkullaku: Albin Kurti duhet tė mbajė ato premtimet qė ka dhėnė pėr qytetarėt. Nuk besoj qė ėshtė votuar pėr dialogun. Sfida kryesore ėshtė tė qeverisi Kosovėn, ta ēojė vendin nė njė stad mė tė lartė. Nuk besoj se njerėzit largohen nga Kosova, qė Vuēiē nuk ra dakord me Thaēin. Nė Kosovė ka probleme me korrupsionin, me rrogat. E rėndėsishme ėshtė qė tė vendos njė kornizė dhe njė kuadrat ku do zhvillohet ky dialog. Ne e dimė qė ėshtė bėrė dialog sa pėr tė bėrė dialog. Dialogu do tė vazhdojė, nuk besoj se do bllokohet. Pėr tė shkuar drejt njohjes, hapat duhet tė jenė shumė tė qarta, njohja nuk ėshtė shtypje butonash se i mbushet mendja Edi Ramės, Vuēiē dhe Thaēit. Nuk bėhet njė zgjidhje kaq e madhe nė saj tė vullnetit tė 3 individėve.

Baton Haxhiu: Ai nuk ka asnjė plan konkret pėr dialogun, asnjė plan konkret pėr veriun, asnjė plan konkret pėr kapjen e shtetit, asnjė plan pėr bashkimin kombėtar. Ajo qė tha pėr Bashkimin Kombėtar nė vitin 1992, ishte njė gabim i rėndė. Kjo ėshtė deklarata e njė njeriu qė shkruan libėr pėr tė kaluar qė nuk e ka pėrjetuar.

Preē Zogaj: Tėrhiqet nga kjo ide e bashkimit kombėtar dhe tė fshihet tek Bashkimi Kombėtar nė 1992. Ti ke predikuar tėrė kohėn bashkimin kombėtar, ti e kupton qė duhet tė tėrhiqesh…

Ndėrhyn Armand Shkullaku: Ti po manipulon me kėtė deklaratė dhe po thua se ai burri aty nuk paska t*pe pėr ta bėrė kėtė…

Preē Zogaj: Pjesėn tjetėr, unė di kėtė gjė qė Kurti ėshtė identifikuar si politikani qė ka si flamur ēėshtjen e bashkimit kombėtar. Kur vjen njė moment qė njė politikan pėrballet me realitet dhe ftohet nė skenė pėr tė ekzekutuar tezat e tij pėrballet me njė realitet tjetėr. Dialogu ėshtė njė interes i Kosovės por dhe i Serbisė.

Andi Bejtja: Intervista dje kishte teza sa tė plasje, dukej mė shumė si filozof. Ėshtė njė abazhur qė ka ndryshuar politikėn shqiptare, median dhe tė gjithė. Ka sjellė njė dinjitet qė politikės shqiptare i mungonte prej kohėsh. Me Albin Kurtin para sė gjithash ka mbaruar teza e pazareve. Dialogu do vazhdojė, Brukselit do ti vėrė kornizat, Kosova nuk do jetė temė por do jetė palė.

Henri Ēili: Intervista kishte pėrmbajtje shumė problematike. Vetėvendosje ėshtė kundėr perėndimit….

Ndėrhyn Andi Bejtja: Ėmo ca janė kėto budallaqe tani…

Henri Ēili: Ėshtė kundėr demokracisė, kundėr tregut dhe kundėr Zotit
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 10:13   #347
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,758 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Blendi Fevziu fut nė sherr analistėt, pyetje nė emision: A ka t*pe Albin Kurti? Po apo jo?
Mė: 11 tetor 2019 Nė ora: 09:47
Atanalistėt kanė komentuar deklaratat e Kurtit dhėnė pėr emisionin Opinion, nė lidhje me dialogun me Serbinė si dhe bashkimin kombėtar.

Kėtė tė enjte, Blendi Fevziu ka futur sėrish analistėt nė sherr.

Ndėrkohė pyetja e shtruar prej tyre ėshtė nėse ka vendosmėri Albin Kurti.

Atanalistėt kanė komentuar deklaratat e Kurtit dhėnė pėr emisionin Opinion, nė lidhje me dialogun me Serbinė si dhe bashkimin kombėtar.

Pjesė nga debati

Armand Shkullaku: Albin Kurti duhet tė mbajė ato premtimet qė ka dhėnė pėr qytetarėt. Nuk besoj qė ėshtė votuar pėr dialogun. Sfida kryesore ėshtė tė qeverisi Kosovėn, ta ēojė vendin nė njė stad mė tė lartė. Nuk besoj se njerėzit largohen nga Kosova, qė Vuēiē nuk ra dakord me Thaēin. Nė Kosovė ka probleme me korrupsionin, me rrogat. E rėndėsishme ėshtė qė tė vendos njė kornizė dhe njė kuadrat ku do zhvillohet ky dialog. Ne e dimė qė ėshtė bėrė dialog sa pėr tė bėrė dialog. Dialogu do tė vazhdojė, nuk besoj se do bllokohet. Pėr tė shkuar drejt njohjes, hapat duhet tė jenė shumė tė qarta, njohja nuk ėshtė shtypje butonash se i mbushet mendja Edi Ramės, Vuēiē dhe Thaēit. Nuk bėhet njė zgjidhje kaq e madhe nė saj tė vullnetit tė 3 individėve.

Baton Haxhiu: Ai nuk ka asnjė plan konkret pėr dialogun, asnjė plan konkret pėr veriun, asnjė plan konkret pėr kapjen e shtetit, asnjė plan pėr bashkimin kombėtar. Ajo qė tha pėr Bashkimin Kombėtar nė vitin 1992, ishte njė gabim i rėndė. Kjo ėshtė deklarata e njė njeriu qė shkruan libėr pėr tė kaluar qė nuk e ka pėrjetuar.

Preē Zogaj: Tėrhiqet nga kjo ide e bashkimit kombėtar dhe tė fshihet tek Bashkimi Kombėtar nė 1992. Ti ke predikuar tėrė kohėn bashkimin kombėtar, ti e kupton qė duhet tė tėrhiqesh…

Ndėrhyn Armand Shkullaku: Ti po manipulon me kėtė deklaratė dhe po thua se ai burri aty nuk paska t*pe pėr ta bėrė kėtė…

Preē Zogaj: Pjesėn tjetėr, unė di kėtė gjė qė Kurti ėshtė identifikuar si politikani qė ka si flamur ēėshtjen e bashkimit kombėtar. Kur vjen njė moment qė njė politikan pėrballet me realitet dhe ftohet nė skenė pėr tė ekzekutuar tezat e tij pėrballet me njė realitet tjetėr. Dialogu ėshtė njė interes i Kosovės por dhe i Serbisė.

Andi Bejtja: Intervista dje kishte teza sa tė plasje, dukej mė shumė si filozof. Ėshtė njė abazhur qė ka ndryshuar politikėn shqiptare, median dhe tė gjithė. Ka sjellė njė dinjitet qė politikės shqiptare i mungonte prej kohėsh. Me Albin Kurtin para sė gjithash ka mbaruar teza e pazareve. Dialogu do vazhdojė, Brukselit do ti vėrė kornizat, Kosova nuk do jetė temė por do jetė palė.

Henri Ēili: Intervista kishte pėrmbajtje shumė problematike. Vetėvendosje ėshtė kundėr perėndimit….

Ndėrhyn Andi Bejtja: Ėmo ca janė kėto budallaqe tani…

Henri Ēili: Ėshtė kundėr demokracisė, kundėr tregut dhe kundėr Zotit
lexo KERME.

N.q-se Kryeministri i RI i Dardanise, do vendosi numer telefoni per te marre mendimin e diaspores ne Gjermani,do ta marre dhe do i THEM...po deshirove te kesh sukses,PRIMARE te vrasesh KRIMBAT,ndryshe do te hane koken.

SHENOJE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:04   #348
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,253
Thanks: 1,423
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
lexo KERME.

N.q-se Kryeministri i RI i Dardanise, do vendosi numer telefoni per te marre mendimin e diaspores ne Gjermani,do ta marre dhe do i THEM...po deshirove te kesh sukses,PRIMARE te vrasesh KRIMBAT,ndryshe do te hane koken.

SHENOJE.
Kėta i paska mbledh Blendi tė ngushėllojnė Batonin, po ja plasėn dhe vetė vajit.... I ka kap paniku apo si...
Pastė dorė tė mbarė dhe tė rėndė.....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:16   #349
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
A ka tope Albin Kurti ?


SHTYP:

1.https://www.facebook.com/31387937868...sn=mo&d=n&vh=e

Vazhdon ....

2. https://www.facebook.com/31387937868...sn=mo&d=n&vh=e
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 11-10-2019 nė 12:27
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:26   #350
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,677
Thanks: 1,044
Thanked 675 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Mua me duket sikur ka, dhe ndoshta mė tė mėdhaja nga tė gjithė ata burra tė tjerė tė mėdhenj qė ka pasur dhe ka aty verdall nė qeveri Kosova.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 12:40   #351
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 831
Thanks: 9
Thanked 406 Times in 282 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Re: Albin Kurti

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 13:33   #352
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,936
Thanks: 892
Thanked 1,693 Times in 990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ka (vėlla politik), ish ministrin e jashtėm si e ka emrin ai se e harova.
Puna ėshtė se atė e kenė sharė shqiptarėt sa jenė kėnaqur, komunist, bir komunisti, gjakpirės...apo s'ka gjė se i tėrheqim mbrapsht sharjet, punė e madhe.
Per Ditmirin e ke fjalen?
E ka sha Saliu me , komunisti dora vete
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:11   #353
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Ju shqiptaret e Shqiperise vertete jeni te cuditshem. Haheni e perlaheni me njeri tjetrin duke pare vetem dy ngjyra perpara; ose kuq ose kalter. Nuk i hapni pak syte me mire e ta shihni me kjarte qe Shqiperia nuk eshte as e kuqe e as e kalter por e zeze, ma zi nuk ka ku shkon me. Sa do deshiroja t'a forconit ate shtet, hajrin do u a kishte pare edhe tane Kosova. Keshtu kemi mbetur ta luftojme shkaun pothuajse te vetem. Nuk kam me koment. Terhiqem me keqardhje.
__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 11-10-2019 nė 14:13
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:21   #354
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,936
Thanks: 892
Thanked 1,693 Times in 990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Ishe shume mire deri tek pjesa qe "u ka mbetur t'a luftoni shkaun vetem". Shqiperia edhe kur ishte e shkaterruar nga te qenurit shtet e ka dhene kontributin e saj ne luften me shkaun , dhe gjithmone do ta jape , per kte mos ki fare dyshim.

Per pjesen tjeter ke te drejte. Nuk ka reflektim sa i perket ngjyrave.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:23   #355
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Thaci do ndryshim kufinjsh, Putini do ndryshim kufinjsh, Trampi do ndryshim kufinjsh, Rama do ndryshim kufinjsh, Vucic do ndryshim kufinjsh.... Albini i Vetevendosjes thote qe serbet nuk kane te drejte te vetevendosin.

Albini nuk ka as raketa, as avione luftarake, as ushtri, as monedha. I bie qe ta paguajne kosovaret kokfortesine e Albinit. Do izolohen me keq se palestinezet per sa kohe qe do te udhehiqen nga demagogu, action movies actor, Albin KUrti.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:26   #356
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ishe shume mire deri tek pjesa qe "u ka mbetur t'a luftoni shkaun vetem". Shqiperia edhe kur ishte e shkaterruar nga te qenurit shtet e ka dhene kontributin e saj ne luften me shkaun , dhe gjithmone do ta jape , per kte mos ki fare dyshim.

Per pjesen tjeter ke te drejte. Nuk ka reflektim sa i perket ngjyrave.
Nje teoricien amerikan thoshte: mendimi yt eshte aty ku eshte pozita jote.

Albini mendon se eshte ne poziten e Makronit ose Putinit qe nuk e ruan per boten. Jaser Arafati kishte kesi mendimesh dhe po e paguajne palestinezet sot e kesaj dite, 20 vite mbasi Jaserit i hapen gropen.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:48   #357
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,253
Thanks: 1,423
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Thaci do ndryshim kufinjsh, Putini do ndryshim kufinjsh, Trampi do ndryshim kufinjsh, Rama do ndryshim kufinjsh, Vucic do ndryshim kufinjsh.... Albini i Vetevendosjes thote qe serbet nuk kane te drejte te vetevendosin.

Albini nuk ka as raketa, as avione luftarake, as ushtri, as monedha. I bie qe ta paguajne kosovaret kokfortesine e Albinit. Do izolohen me keq se palestinezet per sa kohe qe do te udhehiqen nga demagogu, action movies actor, Albin KUrti.
Shqiptarėt nuk duan ndryshim kufijsh.....
Kėtė e treguan me votė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 14:53   #358
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 856
Thanks: 442
Thanked 469 Times in 277 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shqiptarėt nuk duan ndryshim kufijsh.....
Kėtė e treguan me votė...
Na habite tani. Albino eshte i hapur ne ndryshim kufinjsh me Shqiperine, por jo me Serbine. Te krijohet keshtu ideja se Albino beson se shqiptaret mund te bejne cfare u do trapi ne Ballkan, pa pyetur askend. Kush e ka lexuar historine e Ballkanit per 25 shekujt e fundit do vere re se asnjehere shqiptaret nuk kane pasur mundesine qe te bejne si t'u teket ne Ballkan. Duket se Albinoja do ia kaloje edhe Skenderbeut tani (kur edhe ky i fundit u merrte mend venedikasve per veprimet e tij ne Ballkan).
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 15:01   #359
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,253
Thanks: 1,423
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Na habite tani. Albino eshte i hapur ne ndryshim kufinjsh me Shqiperine, por jo me Serbine. Te krijohet keshtu ideja se Albino beson se shqiptaret mund te bejne cfare u do trapi ne Ballkan, pa pyetur askend. Kush e ka lexuar historine e Ballkanit per 25 shekujt e fundit do vere re se asnjehere shqiptaret nuk kane pasur mundesine qe te bejne si t'u teket ne Ballkan. Duket se Albinoja do ia kaloje edhe Skenderbeut tani (kur edhe ky i fundit u merrte mend venedikasve per veprimet e tij ne Ballkan).
Po sigurisht.....
Ore kėtė nuk e them unė....
Ky ishte vullneti i shqiptarėve tė Kosovės...
Mos bėj dhe ti si Batoni me Bledin
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 16:03   #360
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,999
Thanks: 1,111
Thanked 1,260 Times in 702 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mu bo qefi per Albinin.
Askush nuk e meritonte me shume se ky njeri.

Ka vlla ky t'a kandidojme ne Shqiperi?
Ka zera ku flitet se do te krijohet dhe ne Shqiperi levizja VETEVENDOSJE
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur