Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-02-2019, 18:08   #21
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,523 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Une te jem si Rama do i kisha ngri negociatat me BE deri ne nje sqarim dhe ndjese publike per dekleratat e djeshme te zedhenses se BE. Si mund ti kerkohet Kosoves nga BE te perfshi dhe Serbine ne bisedimet e trepces kur minierat e saj ndodhen ne jug shumica , dhe fabrika e shkrirjes ne veri (t'me korigjoje dikush nese e kam gabim). Te mblidhen kto m.t Shqiptaresh politikan ne Prizren apo ne Tirane dhe te behen bashke njehere te vetme per te miren e kombit.

Loje shume e piset ku Shqiptaret nqf se nuk reagojne do ngelen me gisht n'goje.
Shqiptarėt e Kosovės e kan pėsuar gjithmonė nga politikat antikombėtare tė Tiranės. Tė ishe ti si Edi Rama do veprojė si Edi Rama . Ti do tė th7ash sikur tė ishe nė pozitėn e Edi Ramės.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 20:13   #22
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,913
Thanks: 2,279
Thanked 2,140 Times in 1,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Snake dhe Luli ja lan gacat ne dore Rambos. Tash ka ardh ne situat hyp se te vrava zhdryp se te vrava. Nuk eshte as me heq taksen as me mbajt.

Po lojtar te fort dyshja Snake-Luli. Cfare rotacionesh bejne neper zgjedhje, njeher me LDK ne aleanc vetem te ngele ne qeveri, ket here me koalicionin PAN lol, dhe e futen Rambon ne krye. Per dallaverxhi, dilinxhi, hileqar e heqi kapelen. Jan profesional. Por per sende produktive ne qeveri jane zero.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Hawk : 06-02-2019 nė 20:16
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-02-2019, 21:11   #23
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,089
Thanks: 4,657
Thanked 2,894 Times in 1,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Snake dhe Luli ja lan gacat ne dore Rambos. Tash ka ardh ne situat hyp se te vrava zhdryp se te vrava. Nuk eshte as me heq taksen as me mbajt.

Po lojtar te fort dyshja Snake-Luli. Cfare rotacionesh bejne neper zgjedhje, njeher me LDK ne aleanc vetem te ngele ne qeveri, ket here me koalicionin PAN lol, dhe e futen Rambon ne krye. Per dallaverxhi, dilinxhi, hileqar e heqi kapelen. Jan profesional. Por per sende produktive ne qeveri jane zero.
Haha Leo...ne diplomaci e politike kjo eshte aftesia e njeriut. Asgje t`keqe ktu, mendoj une. Te merresh me poltike do me thon me rrotullu e c`rrotullu sa e si te mundesh ma mire...pra per interesat e tua se pari personale e pastaj te nje grupi, shoqerie apo e me gjere...

P(o).s(htoj). Shif Albinin tani me Mustafen...edhe kta dy kan fillu me ia pregadit kurthin...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 06-02-2019 nė 21:16
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 16:50   #24
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Duke ju bazuar....zanit te malsise.

AMBASADORI AMERIKAN NĖ PRISHTINĖ, PHILIP KOSNETT: TĖ DĖNUARIT PĖR KRIME LUFTE NUK KANĖ VEND NĖ QEVERINĖ E KOSOVĖS.

Ambasadori amerikan nė Prishtinė, Philip Kosnett, tha tė mėrkurėn mbrėma se kriminelėt e dėnuar tė luftės nuk kanė vend nė qeverinė e Kosovės, ndėrsa u bėri thirrje udhėheqėsve tė Kosovės qė tė mos mbėshtesin individėt e tillė.

Ai i bėri kėto komente pėrmes njė statusi nė rrjetin twitter, duke i bėrė jehonė njė komunikate tė organizatės Nisma e tė Rinjve pėr tė Drejtat e Njeriut nė Kosovė dhe Serbi, e cila e dėnoi emėrimin e ish komandantit tė shtabit tė pėrgjithshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Sylejman Selimi, nė postin e kėshilltarit tė kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ambasadori Kosnett shkroi se “kriminelėt e dėnuar tė luftės nuk kanė vend nė qeverinė e Kosovės. Udhėheqėsit e tė gjitha palėve duhet t’i japin fund mbėshtetjes sė individėve tė tillė. Njė mbėshtetje e tillė e vė nė dyshim pėrkushtimin e e Kosovės pėr sundimin e ligjit. I kėnaqur tė shoh grupe nga komunitete tė ndryshme duke folur mė njė zė.”, shkroi ai.

Organizatat Nisma e tė Rinjve pėr tė Drejtat e Njeriut nė Kosovė dhe Nisma e tė Rinjve pėr tė Drejtat e Njeriut nė Serbi dėnuan vendimin e kryeministrit tė Kosovės, Ramush Haradinaj pėr emėrimin e ish-komandantit tė UĒK-sė, Sylejman Selimi, si kėshilltar politik.

Nė komunikatėn e tyre thuhet se “deri mė 25 janar tė kėtij viti, kur edhe u lirua me kusht, zoti Selimi ishte nė burg duke vuajtur dėnimin e tij prej 7 (shtatė) vitesh pėr veprėn penale krime lufte kundėr popullatės civile gjatė viteve 1998-1999”.

Dy organizatat kanė shprehur shqetėsimin siē thuhet edhe pėr deklaratat e udhėheqėsve tjerė tė institucioneve tė cilėt e kanė cilėsuar si hero tė popullit shqiptar. “Emėrime dhe deklarata tė tilla pėr ne janė jashtėzakonisht shqetėsuese dhe si rrjedhojė, tė papranueshme. Personat qė kanė kryer krime lufte duhet tė qėndrojnė larg institucioneve shtetėrore qė u shėrbejnė tė gjithė qytetarėve tė Kosovės, pa dallim etnie. Vendimi pėr emėrimin e zotit Selimi si kėshilltar politik, tregon pėr mos seriozitetin dhe mungesėn e pėrkushtimit tė qeverisė pėr drejtėsi, pajtim dhe paqe”,thuhet nė komunikatė.

Mė 25 janar tė kėtij viti, ish-komandanti i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Sylejman Selimi u liria nga burgu. Zoti Selimi i cili njihej me emrin e luftės Sulltani, ishte dėnuar nė vitin 2015 nėn akuzat pėr keqtrajtim tė civilėve gjatė luftės.

Lirimi i zotit Selimi ndodhi nė njė periudhė kur njė numėr bashkėluftėtarėsh tė tij janė ftuar dhe intervistuar nga prokuroria e posaēme pėr krime lufte me seli nė Hagė, e cila do tė trajtojė pretendimet pėr pėrfshirje tė pjesėtarėve tė UĒK-sė nė krime tė luftės dhe pasluftės nė Kosovė.

Edhe zoti Selimi, ėshtė intervistuar tė mėrkurėn nė Prishtinė nga Gjykata e Posaēme pėr krime lufte.

February 7, 2019.

PS....komentet i beni juve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 17:00   #25
King Bardhyl
Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,343
Thanks: 1,797
Thanked 1,508 Times in 1,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
PS....komentet i beni juve.
Epo mbahuni mos u merzisni u thuaj, se do ta rregullojme. Po edhe po u merziten....
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 17:06   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,816
Thanks: 3,259
Thanked 3,479 Times in 2,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

UQK, UQK, UQK madafacka Hamerika facka, facka mada oll night and day
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 09-02-2019, 17:14   #27
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 42,989
Thanks: 12,519
Thanked 11,052 Times in 6,759 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 567
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Kėtė temėn: Rusia dhe arma e saj me re-shtrigat!
E lexova : "Ramushi dhe arma e saj mė e re shtrigat"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 17:28   #28
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,324
Thanks: 13,570
Thanked 8,065 Times in 5,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Problemi eshte...kush ka qene qlirimtar dhe terrorist.

Komentet i beni juve.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 18:01   #29
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,233
Thanks: 760
Thanked 1,289 Times in 742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Problemi eshte...kush ka qene qlirimtar dhe terrorist.

Komentet i beni juve.
Atė e di daja.... dhe partia....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 21:18   #30
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 702
Thanks: 9
Thanked 332 Times in 238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

Intervista e fundit

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 23:49   #31
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,816
Thanks: 3,259
Thanked 3,479 Times in 2,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

po, qashtu

__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-02-2019, 07:01   #32
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,820
Thanks: 628
Thanked 390 Times in 235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė lumtė Ramush. Trim nė luftė e trim nė paqe!

*

Ani, Ramush, ku e lamė e ku na mbeti muhabeti...

Ēakorri, Ēakorri... e hėngri maēorri...

https://www.facebook.com/EverydayKos...wODU1NDIxNTAw/

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga TerraN : 11-02-2019 nė 07:06
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur