Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-01-2018, 18:02   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,117
Thanks: 6,352
Thanked 2,982 Times in 1,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Kurti u kthehet poezive: Jua fal tė mė shani mua, por jo nėse shani VV’nė e Kosovėn
Aktivistėt e Lėvizjes Vetėvendosje kanė shpėrndarė nė rrjetet sociale njė deklaratė tė Albin Kurtit, pėr tė cilėn ata thonė se e ka dhėnė nė Prizren gjatė takimit me kryetarin e Komunės, Mytaher Haskukėn.
Deklarata ėshtė njė poezi nė vete dhe njė mesazh pėr tė larguarit nga Vetėvendosje.

Nė kėtė deklaratė poetike Kurti shpjegon se ua ka falur atyre qė e kanė sharė atė personalisht, por nuk mund t’i falė nėse ia shajnė Vetėvendosjen, Kosovėn, Shqipėrinė.
“Ne jemi kalimtarė nė kėto troje dhe nė kėtė jetė; Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme”, citohet tė ketė thėnė Kurti.
Deklarata e plotė, pa ndėrhyrje, siē ėshtė shpėrndarė nė Facebook:
Mė shani mua sa tė iu dėshirojė zemra e sa tė iu thotė mendja ..! Ua kam falur!
Por kurrė nuk ua fal;
Nėse ma shani Vetėvendosjen!
Nėse ma shani Republikėn e Kosovės!
Nėse ma shani kombin, flamurin e Shqipnin!
Ne jemi kalimtarė nė kėto troje dhe nė kėtė jetė;
Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!
ALBIN KURTI
11.01.2018
Prizren
__________________________________________________ _______
http://www.gazetaexpress.com/lajme/k...osoven-485619/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 18:13   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 10,312
Thanks: 8,926
Thanked 4,648 Times in 2,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Kurti u kthehet poezive: Jua fal tė mė shani mua, por jo nėse shani VV’nė e Kosovėn
Aktivistėt e Lėvizjes Vetėvendosje kanė shpėrndarė nė rrjetet sociale njė deklaratė tė Albin Kurtit, pėr tė cilėn ata thonė se e ka dhėnė nė Prizren gjatė takimit me kryetarin e Komunės, Mytaher Haskukėn.
Deklarata ėshtė njė poezi nė vete dhe njė mesazh pėr tė larguarit nga Vetėvendosje.

Nė kėtė deklaratė poetike Kurti shpjegon se ua ka falur atyre qė e kanė sharė atė personalisht, por nuk mund t’i falė nėse ia shajnė Vetėvendosjen, Kosovėn, Shqipėrinė.
“Ne jemi kalimtarė nė kėto troje dhe nė kėtė jetė; Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme”, citohet tė ketė thėnė Kurti.
Deklarata e plotė, pa ndėrhyrje, siē ėshtė shpėrndarė nė Facebook:
Mė shani mua sa tė iu dėshirojė zemra e sa tė iu thotė mendja ..! Ua kam falur!
Por kurrė nuk ua fal;
Nėse ma shani Vetėvendosjen!
Nėse ma shani Republikėn e Kosovės!
Nėse ma shani kombin, flamurin e Shqipnin!
Ne jemi kalimtarė nė kėto troje dhe nė kėtė jetė;
Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!
ALBIN KURTI
11.01.2018
Prizren
__________________________________________________ _______
http://www.gazetaexpress.com/lajme/k...osoven-485619/
AAAA, jo jam alergjik nė kėso rastesh. Albani nuk paska thėnė asgjė. Vetėm SHqipėria, Kosova dhe gjitheØtrojet shqiptare janė tė pėrhershme dhe as ka pasur as do tė ketė njeri mbi to.
Mos tė flasim pėr parti.
VV ende pa hyrė kurrė nė pushtet po zhbėhet!

P.S. Pėr rast tė ngjashėm jam prishur me njeri, kemi mbajtur inat mbi 5-6 vite dhe .... ALbini ėshtė i vonė dhe kurrė s'ka pėr tė arritur ku po mendojnė.

Nė zgjedhje kanė fituar: inati i resė mė vdektė djali; nė kėto komunale ėshtė hetuar rėnia e tyre. Tash qė u prishėn, kanė pėr tė rėnė edhe nėn nivelin ku e kanė pas arritur njėfarė stabiliteti!
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 18:45   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,117
Thanks: 6,352
Thanked 2,982 Times in 1,519 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

A e keni ditur pse u largua Edita Tahiri nga LDK-ja, Kimete Berisha tregon arsyen


Kimete Berisha, publicistja e njohur, pėrmes njė postimi nė facebook, ka komentuar pėrēarjen he dorėheqjet nė Lėvizjen Vetėvendosje.
Ajo, duke shkruar lidhur me kėtė, ka bėrė njė krahasim me dorėheqjet qė kishin ndodhur kohė mė parė, duke pėrmendur Edita Tahirin, e cila ishte dikur pjesė e LDK-sė, ndėrsa qė disa vite me partinė e saj RDK ėshtė nė koalicion me PDK-nė.
"Kur Edita Tahiri u largua nga LDK-ja, ka pas thėnė 'Nuk munda ta duroj diktaturėn e Ibrahim Rugovės'. Rugova ishte i gjallė dhe pėr Editėn ishte diktator", ka shkrua Berisha, pėrrcjellė "Bota sot".

Shkrimi i saj i plotė:
Dorėheqje qesharake!
Askush nuk diti tė tregojė se pse po jep dorėheqje nga Vetėvendosja.
Tė gjithė tė dorėhequrit po paraqiten si viktima tė linēimit, pa e specifikuar kush qenkan ata hundlesha qė edhe ju kanė 'rrahė' edhe nuk ju lėnė me qajt.
Dorėheqja ėshtė akt i paaftėsisė fizike, mendore, profesionale, shpirtėrore etj. pėr ta kryer njė punė, e kur thua se po jap dorėheqje i detyruar nga linēimi, atėherė rastin duhet ta paraqesėsh nė polici, sepse linēimi ėshtė i ndaluar me ligj.
Ta vrasėsh dikė moralisht apo ta varėsh nė litar pa i bėrė 'gjyq' ėshtė krim.
Nėse i quan linēim pėrgojimin dhe komentet negative nė rrjetet sociale, atėherė ku janė ato 'linēime' qe ne nuk po i shohim.
Kush janė ato fantazma qė po i linēojnė udhėheqėsit e Vetėvendosjes, pa lėnė asnjė gjurmė qe shihet me sy e preket me dorė.
Linēimi lė pasoja tė mėdha te viktima, rrezik qė viktimat bien nė depresion, izolohen nga shoqėria, e humbasin besimin nė njerėz dhe nė veten, dhe psikologjia bile e parasheh qė njeriu i linēuar nga trauma post-linēim nė fund tė fundit shumė kollaj mund tė ēojė edhe dorė kundėr vetes.
Ndėrsa Ju, po dilni nga 'ēelitė' e Vetėvendosjes vullnetarisht; burgun e keni tė hapur, s'keni nevojė ta thyeni asnjė derė pėr tė dalė jashtė; po dilni me faqe tė kuqe si molla; shėndoshė e mirė; tė qetė e tė relaksuar.
Veē autorėve tė linēimit s'po ia pėrmendi emrin, se bėhet fjalė pėr njė lloj 'linēimi' misterioz, qė nuk dini me pėrshkru.
Nami nuk bėhet kurrė, edhe sikur tė shuhet komplet Vetėvendosja, lėre mė qė dalin 10-tė veta a pak mė shumė prej saj.
Kujt i prishė punė qė pėr shembull doli sot nga Vetėvendosja Driton Ēaushi!
Atij i ka pasur hije tė kėrkojė falje qė ka dėshtuar nė vendlindjen e tij, nė Gjakovė, e jo tė shpikė armiq fantazma qė nuk e kanė lėnė tė bėhet i madh nė 'katundin' e tij.
A ka gjė mė turp si mashkull qė je tė thuash se 'dikujt i ka ardh mėrzi qė kam pi kafe me Shqipen, prandaj po dalė prej Vetėvendosjes'!
Dorėheqje 'industriale', tė organizuara, qesharake dhe serike (mendja e tyre me bė filma me dorėheqje, si nė seriale turke, ēdo ditė nga njė, bėhet hataja'.
Jo mor ēfarė!
Kur dorėheqjet bėhen me shumicė, ato dorėheqje janė tė organizuara dhe blihen nė aksham pazar.
Dorėheqja e sinqertė kushton shtrenjė. Kur s'je nė gjendje ta arsyetosh dorėheqjen dhe linēuesin ta thėrrasėsh me emėr, ti pastaj shihesh me sy tė lirė qė je veē njė mashtrues ordiner qė nuk tė ha puna.
Kur Edita Tahiri u largua nga LDK-ja, ka pas thėnė 'Nuk munda ta duroj diktaturėn e Ibrahim Rugovės'. Rugova ishte i gjallė dhe pėr Editėn ishte diktator.
Njėsoj Luljeta Pula (a ju kujtohet), e dhjetėra shkrimtarė e artistė qė u larguan nė mėnyrė demonstrative nga LDK sherri i Rugovės, e tipizuan pėr sė gjalli si diktator i vrazhdtė e mendjemadh qė nuk u fliste as kėshilltarėve tė tij, tė cilėt prisnin me vite me bisedu me tė, para syve e kishin e nuk i pranonte nė bisedė.
Problemi ėshtė se Albin Kurtin nuk e krijuan grupi i atyre qė po ikin; as Vetėvendosje nuk e krijoi Albin Kurtin, por Albin Kurti e krijoi Vetėvendosjen, prandaj s'ka se si ta shkatėrrojnė njeriun qė e krijoi veten dhe Lėvizjen, e nuk u ngrit nė shpinė tė askujt.
Quajeni 'babė', quajeni me cinizėm si Rugovėn 'president historik', quajeni 'diktator' e linēues, quajeni si tė doni, por s'mund ta dėmtoni hiē, aspak, sepse fjala ėshtė pėr individualitete qė nuk i keni krijuar ju, qė nuk krijohen nga shpifja, nga paraja, nga mėshira apo forca e muskujve e alltijave, janė individualitete qė nuk varen nga dashuria e askujt; qė nuk e lypsin respektin mėshirė; qė nuk varen nga besnikėria e tė tjerėve...thjesht janė mendje qė ua tregojnė tė tjerėve rrugėn...
Thjesht, nuk janė krijuar pėr t'ua bėrė juve 'follow'.
Por, ju atyre.
Kėta qė u larguan nga Vetėvendosja kanė llogaritur se do ta shkatėrrojnė Albin Kurtin me themel dhe do t'ia dalin ta pėrzėnė nga shtėpia e tij, nga partia qė e ka 'ndėrtuar' vetė.
Por, Vetėvendosja u shkund nga morrat. Se, morra mund tė ngjiten edhe nė kokėn mė brilante.
Do tė ishte e frikshme sikur Vetėvendosje do tė ishte e pėrkryer, pa probleme njerėzore e politike.
Nė opinion i dėgjon shumė veta qė thonė se tė ikurit janė njerėz tė shitur dhe se nė Vetėvendosje ka hyrė paraja e madhe.
Por, megjithatė ka urrejtje dhe mllef nė sytė e tė gjithė tė ikurve.
Nuk e durojnė karizmėn dhe individualitetin e Albin Kurtit, sepse ai nuk ėshtė si 'ata'.
Albin Kurti edhe nė mesin e njerėzve ėshtė 'vetėm', 'i vetėm'.
S'ke ēka bėn, tė tillė janė disa njerėz, hijerėndė, tė jashtėzakonshėm, vetėmjaftues dhe iluminues, qė nėse s'i do shumė, i urren shumė.
Mbasi jeni kaq 'dikushi' bėhuni bashkė e provojeni veten 'sa peshoni'.
Tė gjithėve do t'ju ndjek hija e Albin Kurtit, sikurse LDK-nė qė ende e mbanė nė kėmbė hija e Rugovės sė vdekur.
Ata qė krijojnė parti, lėvizje, vjersha, poezi, nė pėrgjithėsi, krijuesit, ata kėtė fat e kanė...tė shkėlqejnė dhe tė ta tregojnė rrugė edhe pas vdekjes.
P.S. Dardan Mulliqaj e ka pas nxjerr dhunshėm nė protesta nga vetura njė zyrtar tė lartė tė PDK-sė dhe nuk ka hėngėr burg pėr kėtė 'krim'. E shihni pra, edhe Dardani ėshtė 'i fortė' nė njėfarė mėnyre!
Nejse, kryesorja tė gjithė jeni larguar pa ferrė nė kėmbė nga Vetėvendosja, faqekuq si molla e me barka sa sana. Kaq shumė zullum qė ju kanė bėrė, 'ato' fantazmat.
Mė mirė shkoni aty ku ndjeheni 'tė mėdhenj'!
__________________________________________________ ___
http://www.botasot.info/aktuale-lajm...tregon-arsyen/
_______________________________

Analize e perkryeme e Kimetes.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2018, 18:45   #4
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Poezi i quan me ironi gazeta e Kadri SHIK-ut... expressi dmth. Gazeta me klienteliste dhe me jo objektive ne Kosove. Pamflet i PDK-se, krahu i Veselit.

Albin Kurti po kalon ne nje periudhe kur i ka kunder pothuajse te gjithe. Prokuroria, gjykatat, policia, komplet insititucionet shteterore, mediumet, te gjitha partite rivale dhe te gjithe materialistat qe deri dje ishin me te.

Por Albini e ka popullin me vete, kjo eshte me e rendesishme per te.

E di se po tingelloj si militant i VV, gje qe nuk jam e as nuk kam qene ndonjehere, por kur e shoh se si po mundohen me e eliminu politikisht ne menyre kaq te ulet e te sinkronizuar... patjeter qe do e mbroj.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 11-01-2018, 18:50   #5
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Se harrova, e ka kunder edhe te gjithe fuqine financiare te bizneseve te pista. Kjo eshte me shume se te gjitha ato tjerat bashke. Nuk do e lejojne kurre ne pushtet sepse Albini ne pushtet do te thoshte fundi i bizneseve te tyre dhe futja e tyre ne burg.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 00:55   #6
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Analize e perkryeme e Kimetes.
Analize prej nje sharllatane.
Tipike shqiptare,ata qe nuk pajtohen me Kurtin jane "morra" "njerez te shitur"...
Ckeni ore me kete Albin Kurtin,behet fjale per nje njeri te mbivleresuar edhe si politikan edhe nga ana intelektuale.

Hijerende,i jashtezakonshem,vetmjaftues...ne anen tjeter morrat !
Kurti ndihet i vetmuar ne madheshtine e tij !!!

Keshtu Kimetja e ngriste Ramen ne qiell,por pasi nuk i foli dhe i buzeqeshi zonjes ne Venedik,tani hedh gure dhe drure mbi Edi Ramen...nuk me buzeqeshi.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 08:24   #7
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,792
Thanks: 575
Thanked 359 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

***

Duhet ta kerkojme "lejlekun" i cili e ka hedhur mbi Kosove nje njeri sikur ky dhe ta pushkatojme.

Ky popull i eger nuk meriton njerez te tille.


***
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 08:51   #8
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Poezi i quan me ironi gazeta e Kadri SHIK-ut... expressi dmth. Gazeta me klienteliste dhe me jo objektive ne Kosove. Pamflet i PDK-se, krahu i Veselit.

Albin Kurti po kalon ne nje periudhe kur i ka kunder pothuajse te gjithe. Prokuroria, gjykatat, policia, komplet insititucionet shteterore, mediumet, te gjitha partite rivale dhe te gjithe materialistat qe deri dje ishin me te.

Por Albini e ka popullin me vete, kjo eshte me e rendesishme per te.
Kta miqte tane nga Usa nuk i njohin....prokuroret,gjykatat,policet dhe KOMPLET organet Leshterore te korruptuara?????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 14:44   #9
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Se harrova, e ka kunder edhe te gjithe fuqine financiare te bizneseve te pista. Kjo eshte me shume se te gjitha ato tjerat bashke. Nuk do e lejojne kurre ne pushtet sepse Albini ne pushtet do te thoshte fundi i bizneseve te tyre dhe futja e tyre ne burg.
Rex,nji m** jan partizant e malit( Hashimi,Ramushi& com) edhe partizant e asfaltit( VV)!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 12-01-2018 nė 14:51
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-01-2018, 15:50   #10
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,915 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

cojeni Kurtin ke tema e poezive...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 12-01-2018, 16:26   #11
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

LDK-ja e rugoves....bash kta jane....PARAZITE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 10:22   #12
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,136
Thanks: 2,955
Thanked 3,134 Times in 2,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 146
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Ketyre ose u ndihmoj SHIK-u, ose deshira e zjarrte per sa me shume „Bitcoinsa“ i beri ta ndreqin strukturen. Edhe nuk eshte ēudi me gjithe ato mbeturina ideologjike qe kishin ngarkuar ne bagazhin e tyre.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 10:38   #13
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kta miqte tane nga Usa nuk i njohin....prokuroret,gjykatat,policet dhe KOMPLET organet Leshterore te korruptuara?????????????
Mendoj se atyre ju intereson vetem qe udhehesit te jene te degjueshem dhe parashikueshem. Cdo gje e mbajne shenim. Nese ndodhe qe ndonjeri te mos jete mjaftueshem i degjueshem vjen deri te nxjerrja e atyre shenimeve.

Deri me tani e kishin Thacin te degjueshmin e tyre por koheve te fundit si duket ka ndodh nje krisje. Ky po sillet sikur te jete i tradhetuar. Duket sikur i ka ardhe koha ta leshojne ne uje.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 10:51   #14
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Mendoj se atyre ju intereson vetem qe udhehesit te jene te degjueshem dhe parashikueshem. Cdo gje e mbajne shenim. Nese ndodhe qe ndonjeri te mos jete mjaftueshem i degjueshem vjen deri te nxjerrja e atyre shenimeve.

Deri me tani e kishin Thacin te degjueshmin e tyre por koheve te fundit si duket ka ndodh nje krisje. Ky po sillet sikur te jete i tradhetuar. Duket sikur i ka ardhe koha ta leshojne ne uje.
Mua me behet QEJFI qe ka dhe Shqiptare te ZGJUAR dhe jo debila si shumica.
FIKS REX....ne me boj tifozllik SOT.
@PIRATO.
E kuqe apo e zeze.
Bingo dhe shnet Lale.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 13:14   #15
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,136
Thanks: 662
Thanked 499 Times in 350 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Se harrova, e ka kunder edhe te gjithe fuqine financiare te bizneseve te pista. Kjo eshte me shume se te gjitha ato tjerat bashke. Nuk do e lejojne kurre ne pushtet sepse Albini ne pushtet do te thoshte fundi i bizneseve te tyre dhe futja e tyre ne burg.
Une dyshoj ne aftesit personale te Kurtit dhe kapacitetin e VV per te ndryshuar dicka ne Kosove ne ket aspekt.
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 14:05   #16
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,718
Thanks: 2,987
Thanked 3,443 Times in 1,911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Une dyshoj ne aftesit personale te Kurtit dhe kapacitetin e VV per te ndryshuar dicka ne Kosove ne ket aspekt.
E drejt e jotja te dyshosh. Per nje gje jam i sigurte.. edhe nese nuk eshte me i mire se gjithe keta tjeret, me i demshem nuk mund te jete.

Perparesi e madhe e tij jane duart e pastra dhe guximi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 15:10   #17
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,308 Times in 4,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Albin Kurti : Vetėvendosje, Kosova e Shqipnia janė tė pėrhershme!

Kadri Veseli prapė zotohet para amerikanėve se nuk e zhbėjnė Specialen.

Njėri nga ideatorėt pėr shfuqizimin e Gjykatės Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siē duket, ka ndryshuar njėmend qėndrim pėr shfuqizimin e Speciales. Ai i ka thėnė sot ambasadorit amerikan, Greg Delawie se nuk do ta pėrkrahin iniciativėn e zhbėrjes sė saj.

Veseli ėshtė takuar sot me ambasadorin Delaėie me tė cilin kanė folur pėr zhvillimet e fundit politike nė vend.

Nė takimin e Kryetarit Veseli dhe Ambasadorit Delaėie ėshtė theksuar nevoja e qėndrimit tė pėrbashkėt pėr ēėshtjet me interes nacional.

Veseli ka thėnė se “Kosova do t’u qėndrojė obligimeve te veta ndėrkombėtare deri nė fund, pėrfshirė edhe Dhomat e Specializuara, do tė ndjekė agjendėn e integrimeve euroatlantike, dhe nė kėtė rrugėtim partneriteti me SHBA-tė do tė mbetet primar”

Kryetari Veseli ka falėnderuar ambasadorin amerikan pėr pėrkrahjen konstante qė SHBA-tė i japin Kosovės.

Ditė mė parė Veseli kishte dalė me njė shkrim autorial, ku kishte treguar se ėshtė kundėr shfuqizimit tė Speciales, ani pse krijimin e saj e konsideron si padrejtėsi qė i ėshtė bėrė Kosovės.

Nė natėn e 22 dhjetorit kur po tentohej qė tė dalė pėr votim shfuqizimi i Speciales dhe ku ambasadorėt kryesorė ishin mbledhur pėr t’i paralajmėruar pasojat qė vijnė nė rast se kjo gjykatė zhbėhet, ishte kreu i Kuvendit, sė bashku me presidentin e kryeministrin nė krye tė kėsaj iniciative, qė u bllokua vetėm pasi kryesia e Kuvendit nuk pati kuorum pėr miratimin e mbajtjes sė seancės sė jashtėzakonshme, qė ligjėrisht ishte kėrkuar nga 43 deputetė tė PAN’it dhe minoriteteve joserbe.

PS: qe ta kuptojne njerezit e TRASHE ose hileqare.....kur shet DUPET,nuk e kundershton DOT.....qliruesin.Sa per Alban Kurtin(mendimi eshte personal)....kur hienat mundohen te kafshojne je ne pyllin e rreme.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg kadro_1515849892-2067330.jpg (20.7 KiloByte, 22 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur