Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2018, 11:46   #81
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,730
Thanks: 1,728
Thanked 1,762 Times in 995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Po as me Tare e Bogdani nuk krahasohet.

Kane luajtur ne Serie A ne periudhen kur ishte kampionati me i forte ne europe.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 12:04   #82
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,870
Thanks: 1,503
Thanked 1,272 Times in 845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Nuk jane krahasime kto o Bardhyl. Jane krahasime pavend dhe une nuk e di pse insiston qe Sadiku eshte sulmuesi me i mire Shqiptar ne 20 vitet e fundit.
Nuk mund te krahasohet periudha e Rrakllit me te Sadikut.
E para ne periudhen e Rrakllit , kombetarja ka pas periudha tranzicioni shume te kqija me shume probleme.
E dyta Rrakllit ne 13 vjet karriere mezi beri 63 ndeshje , nderkohe Sadiku ne 3-4 vjet ka bo 32 ndeshje , qe do te thote sot ekipet luajne me shpesh , dhe lojtaret kane me shume minuta ne kembe dhe eshte normale qe po lujte 5 miqsore ne vit me Luksemburgun , Qatarin , Qipron , Malten e ku di une probabiliteti te shenosh me shume gola eshte me i madh. Ndryshe nga koha e Rrakllit ku miqsoret ishin me pikatore , 1-2 maksimumi ne vit.

Statistikat nuk jane gjithmone mates i sakte per te percaktu cilsine e nje lojtari. Rraklli ka lujt ne nivele me te larta se Sadiku ne rang klubesh (bundeslige), pjese e formacionit baze ne gjitha klubet ku ka qene , ndryshe nga Sadiku ku pervec Luganos , Vaduzit dhe Zurich tek klubet e tjera ska lujt asnjehere rregullisht.

Qe mos zgjatem , Sadiku eshte lojtar i mire , por kur e fut si sulmuesin me te mire te 20 viteve te fundit eshte t'i japesh me shume vlera se cka realisht. Megjithate eshte mendimi im yt.
Tashti, krahasimin e bere ti:
Citim:
Ndersa Sadiku eshte lojtar zone per skema ofensive , ndersa per skemat e lojes tone me kundersulme eshte i ngathet , ska sprint , nuk eshte si Rraklli dikurshem qe ishte shume i shpejte dhe i pershtatej shume mire lojes tone me kundersulme.
Qellimi i postimeve te mia ishte qe te shpjegoja qe edhe nisur nga statistikat Sadiku eshte i pershtatur shume mire me skemat e Kombetares. Ka shenuar 9 gola ne 16 ndeshje ne dy vite, 2016-2017. Eshte lojtar qe nuk i ka ecur shume me demtimet. Ne fund te fundit sidomos per nje sulmues golat vlejne.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 11-09-2018, 13:01   #83
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Nuk eshte fundi i botes me e humb nje ndeshje, sidmos si mysafir. Problem eshte se ky trajner eksperimental nuk jep shprese as per ndeshjet e radhes.

Megjithate akoma kemi gjasa per vendin e pare ne grup. Skocine e presim brenda, Izraelin e kemi mposht jashe edhe me heret. Deri atehere besoj kthehen nga lendimet disa lojtar dhe reflekton edhe ky trajner. Ta shohim.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 11-09-2018, 13:09   #84
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Kosova mbreme e nderoi si eshte me se miri legjenden Fadil Vokrri, me dedikimin e fitores 2:0 ne ndeshjen e pare zyrtare te luajtur ne stadiumin e renovuar qe e mbane emrin e tij.

Dy ndeshje, 4 pike, e para ne grup.
Lojtar te ri e kembeshpejte qe paten mundesi me shenu fitore edhe me te thelle, por as 2:0 nuk eshte keq.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 11-09-2018, 14:46   #85
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,314
Thanks: 152
Thanked 443 Times in 289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Kosova mbreme e nderoi si eshte me se miri legjenden Fadil Vokrri, me dedikimin e fitores 2:0 ne ndeshjen e pare zyrtare te luajtur ne stadiumin e renovuar qe e mbane emrin e tij.

Dy ndeshje, 4 pike, e para ne grup.
Lojtar te ri e kembeshpejte qe paten mundesi me shenu fitore edhe me te thelle, por as 2:0 nuk eshte keq.
Me pelqeu loja e kosoves...duket qe ka te ardhme dhe shume shpejt do e kalojn shqiperin.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 19:05   #86
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Me pelqeu loja e kosoves...duket qe ka te ardhme dhe shume shpejt do e kalojn shqiperin.
Trajneri, edhe pse nuk kisha degju me heret per te, po duket i mire. Ne pese ndeshjet e fundit i ka kater fitore dhe nje barazim. Shumicen e ndeshjeve pa pesuar asnje gol, e kunderta ndodhte me trajnerin e mehershem.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 19:08   #87
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Trajneri, edhe pse nuk kisha degju me heret per te, po duket i mire. Ne pese ndeshjet e fundit i ka kater fitore dhe nje barazim. Shumicen e ndeshjeve pa pesuar asnje gol, e kunderta ndodhte me trajnerin e mehershem.
fshiji buzet .do nji shami?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 19:33   #88
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
fshiji buzet .do nji shami?
Nese jam mire me memorien ti ke pasur problem me kapsllyk.

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=40585

Dy here ne dite nga 3 pika ne vesh, para buke.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2018, 19:44   #89
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nese jam mire me memorien ti ke pasur problem me kapsllyk.

http://www.forum-al.com/showthread.php?t=40585

Dy here ne dite nga 3 pika ne vesh, para buke.
ke ne thojn ... sa e mire a gruja komshiut
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 11-09-2018, 20:29   #90
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

I hengri tri petulla te shpejta Kroacia. E veshtire ta mbaj ritmin e boterorit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 11-09-2018, 22:06   #91
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,059
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

6-0 mbaroj...

Spanja sot ishte e papermbajtcme , 800 e kusur pasime , 770 te sakta. Kroati qe nuk eshte keq teknikisht dhe me qarkullim topi mezi beri 300 pasime gjithe ndeshjes.
Jo se kto pasimet kane ndonje domethenie te vecante , por kur sinkronizohen me raste te krijuara qe ishin pafund behet e veshtire per kedo.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2018, 03:47   #92
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,263
Thanks: 1,045
Thanked 574 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ne kemi shumė mungesa pėr momentin por Panuēi nuk ėshtė trainer i nivelit tė De Biasit. Pastaj nuk duhet harruar se goli i parė ishte pozicion jashtė loje. Goli i dytė ishte njė budallėk i Strakoshės, e ka difekt dyluftimin nė ajėr. Nuk ka dalė akoma ndonjė portier si Perlat Musta, nė 16 metra zonė nuk linte top nė ajėr ai. Por mua nuk mė pėlqeu reagimi i skuadrės dhe i trainerit mbas golit tė parė. Pėrjashto Memushajn qė u pėrpoq pėr ndonjė ēerek ore, tė tjerėt ishin bylmeza. Traineri duhet qė tė kishte futur Bashėn dhe biles edhe Kaēajn sepse Memushaj ishte vetėm. Unė jam gjithmonė i mendimit qė tjetrit i duhet lėnė kohė, por ky Panuēi nuk po mė kruan fare. Pėrpara ndeshjes nė intervistė u shpreh me shumė respekt pėr Skocinė, dakord jam qė kundėrshtari nuk nėnvlerėsohet por ama tjetrin respektoje pėr aq sa i takon, Skocia ishte ekip gjize. Habitem sepse Panuēi ka luajtur me skuadra nga mė mirat nė botė dhe ka tė paktėn njė eksperiencė pune me kombėtaren e Rusisė ku ishte zėvendės i Kapelos, njeriu mėson njė ēikė.
Ne fakt demitmet kane qene te shumta por edhe shume lojtare ne levizje,ne kerkim ekipi dhe me minutazh te ulet.
Duke fillu nga Mavraj qe ka luajtur shume pak kete vit,Lenjani,Ajeti,Aliji,Memolla,Balliu,Abrashi,Kuk eli,Latifi,Roshi,Sadiku,Grezda por edhe Balaj,Cikalleshi,Manaj e ndonje tjeter qe harroj. Besoj i duhet dhene pak kohe trajnerit pavarsisht mosdurimit tone. Ne harrojme se jemi ekip modest. Ne merzitemi se na rrahu Skocia ne Skoci. Kjo eshte gje e mire ne fakt spse deri para pak vjetesh vetem shpresonim mos rriheshim m goleade jashte fushes tone. Shiko se ci ndoshi Kroacise. Nenkampone bote dhe peso 6 gola nga Spanja. Le te shpresojme se do vine dite me te mira.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2018, 14:44   #93
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Kombėtarja, Duka merr nė mbrojtje Panuccin: Duhet ti japim kohė, humbja nuk ėshtė tragjedi

Presidenti i FSHF, Armand Duka i ka dalė nė mbrojtje tė trajnerit tė kombėtares Panucci pas kritikave pėr humbjen nė ndeshjen e dytė pėrballė Skocisė. Duka shprehet se humbja nuk duhet trajtuar si tragjedi, pasi kemi njė fitore dhe njė barazim duke qenė nė gjysmė tė rrugės. Kreu i FSHF thotė se trajnerit duhet ti japim kohėn e mjaftueshme.

Sapo kemi nisur njė turne tė ri dhe kemi luajtur dy ndeshjet e para. Kemi marrė tre pikė dhe pėsuam humbjen e parė tė hėnėn nė mbrėmje nė Gllasgou. Njė humbje nuk duhet trajtuar si njė tragjedi. Kemi patur mundėsitė tona por qė nuk i shfrytėzuam, ashtu sikurse edhe defektet, qė jam i bindur se trajneri i ka tashmė pikė referimi. Jemi nė gjysmė tė rrugės, me pikė tė barabarta me rivalin. Na pret nė tetor njė transfertė e vėshtirė nė Izrael. Tė gjithė ne, duhet ti japim kohėn e mjaftueshme trajnerit pėr tė bėrė ndryshimet dhe reflektimet e duhura nė skuadėr. Koha e llogoreve nuk vlen pėr askėnd. Kritikat jane normale pėr njė skuadėr kur ajo humbet. Por kur kėto bėhen pėr interesa jo sportive, nuk i shėrbejnė askujt. Unė mirėkuptoj ēdo shqetėsim tė tifozėve tanė apo ēdo artikulim mediatik por njėherėsh i ftoj qė kėtė situatė jo tė mirė ta shndėrrojnė duke shpenzuar energji pozitive pėr kombėtaren tonė!
Presidenti i FSHF, Duka

Pas dy ndeshjeve tė para tė Ligės sė Kombeve Shqipėria ka njė humbje dhe njė fitore. Kuqezinjtė mundėn Izraelin nė Elbasan dhe humbėn nė Skoci. Qė prej marrjes sė drejtimit tė kombėtares, ndėr 10 ndeshje, Panucci ka njė bilanc negative me 6 humbje, njė barazim dhe 3 fitore.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 12-09-2018, 15:38   #94
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,075
Thanks: 6,309
Thanked 2,965 Times in 1,507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kombėtarja, Duka merr nė mbrojtje Panuccin: Duhet ti japim kohė, humbja nuk ėshtė tragjedi

Presidenti i FSHF, Armand Duka i ka dalė nė mbrojtje tė trajnerit tė kombėtares Panucci pas kritikave pėr humbjen nė ndeshjen e dytė pėrballė Skocisė. Duka shprehet se humbja nuk duhet trajtuar si tragjedi, pasi kemi njė fitore dhe njė barazim duke qenė nė gjysmė tė rrugės. Kreu i FSHF thotė se trajnerit duhet ti japim kohėn e mjaftueshme.

Sapo kemi nisur njė turne tė ri dhe kemi luajtur dy ndeshjet e para. Kemi marrė tre pikė dhe pėsuam humbjen e parė tė hėnėn nė mbrėmje nė Gllasgou. Njė humbje nuk duhet trajtuar si njė tragjedi. Kemi patur mundėsitė tona por qė nuk i shfrytėzuam, ashtu sikurse edhe defektet, qė jam i bindur se trajneri i ka tashmė pikė referimi. Jemi nė gjysmė tė rrugės, me pikė tė barabarta me rivalin. Na pret nė tetor njė transfertė e vėshtirė nė Izrael. Tė gjithė ne, duhet ti japim kohėn e mjaftueshme trajnerit pėr tė bėrė ndryshimet dhe reflektimet e duhura nė skuadėr. Koha e llogoreve nuk vlen pėr askėnd. Kritikat jane normale pėr njė skuadėr kur ajo humbet. Por kur kėto bėhen pėr interesa jo sportive, nuk i shėrbejnė askujt. Unė mirėkuptoj ēdo shqetėsim tė tifozėve tanė apo ēdo artikulim mediatik por njėherėsh i ftoj qė kėtė situatė jo tė mirė ta shndėrrojnė duke shpenzuar energji pozitive pėr kombėtaren tonė!
Presidenti i FSHF, Duka

Pas dy ndeshjeve tė para tė Ligės sė Kombeve Shqipėria ka njė humbje dhe njė fitore. Kuqezinjtė mundėn Izraelin nė Elbasan dhe humbėn nė Skoci. Qė prej marrjes sė drejtimit tė kombėtares, ndėr 10 ndeshje, Panucci ka njė bilanc negative me 6 humbje, njė barazim dhe 3 fitore.

U bo duka kritik theatri !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 12-09-2018, 15:57   #95
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,059
Thanks: 575
Thanked 1,024 Times in 619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Duka bo petlla per vete , sepse jane pazaret ne mes qe i ka bo me cdo trajner qe ka sjell ne Shqiperi.

Nuk e di a e kam thene me perpara ktu ne forum , por motren e nje futbollisti te kombetares e kam pas ne pune , dhe me thoshte qe kur vellai pesoi nje demtim qe e la jashte kombetares i eshte dashur vellait te saj te paguaje nje X shume eurosh sekserave te Dukes per tu rikthyer ne ekipin kombetar sepse ne te kundert se grumbullonte njeri. Lojtarit qe spo ja permend emrin i interesonte sepse ashu i rritej vlera kartonit dhe duke u rrit vlera kartonit shoqerohej dhe me page te mire tek klubet ku transferohej, kshu qe ishte i detyruar ti paguante ato euro. Sa per kuriozitet ai lojtar sot eshte serish pjese e kombetares dhe nje talent i vertete qe eshte turp ti kerkohet lek per grumbullim!

Por Ky eshte futbolli Shqiptar fatkeqesisht.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2018, 16:05   #96
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,870
Thanks: 1,503
Thanked 1,272 Times in 845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Duka bo petlla per vete , sepse jane pazaret ne mes qe i ka bo me cdo trajner qe ka sjell ne Shqiperi.

Nuk e di a e kam thene me perpara ktu ne forum , por motren e nje futbollisti te kombetares e kam pas ne pune , dhe me thoshte qe kur vellai pesoi nje demtim qe e la jashte kombetares i eshte dashur vellait te saj te paguaje nje X shume eurosh sekserave te Dukes per tu rikthyer ne ekipin kombetar sepse ne te kundert se grumbullonte njeri. Lojtarit qe spo ja permend emrin i interesonte sepse ashu i rritej vlera kartonit dhe duke u rrit vlera kartonit shoqerohej dhe me page te mire tek klubet ku transferohej, kshu qe ishte i detyruar ti paguante ato euro. Sa per kuriozitet ai lojtar sot eshte serish pjese e kombetares dhe nje talent i vertete qe eshte turp ti kerkohet lek per grumbullim!

Por Ky eshte futbolli Shqiptar fatkeqesisht.
Duka ėshtė njė hajdut, njė mafioz. Problemi ėshtė se edhe ai jevgu i Gjirokastrės ėshtė njė hajdut i tė njėjtit nivel. Edhe kėtu ashtu si nė elitėn tonė tė degjeneruar politike kemi tė njėjtin problem, nuk ka alternativė, tė gjithė janė njė prerje.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2018, 20:46   #97
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,697
Thanks: 2,969
Thanked 3,415 Times in 1,897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 366
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Ndeshjet e radhes luhen kete jave

11 tetor
Kosova - Malta
Biletat u avulluan per pak ore.

14 tetor
Izraeli - Shqiperia
Ndeshje e veshtire kur e kemi parasyshe formen e ekipit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2018, 21:53   #98
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,187
Thanks: 13
Thanked 599 Times in 383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Kosova - Malta 3:1

Loje e mire e Kosoves,...gjate gjithe kohes ben presion,shpesh here kombinonin bukur dhe ne fund mbi 20 gjuajtje ne porte te kundershtarit.
Mua me pelqeu Edon Zhegrova,bashke me Rashicen ardhmerija e futbollit kosovar.

Bravo Kosova !
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 22:02   #99
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,685
Thanks: 1,111
Thanked 1,042 Times in 571 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Super ndeshje super fitore ka mar Kosova sot! U knaqa duke par futboll. Zhegrova lojtar klasi, vetem se e tepron pak me egoizmin. Vlerat e Rashices dihen. Ma shpifi sulmuesi qe beri golin e dyte per Kosoven. Para golit ka humbur minimalishte kater raste te pastra per gol, nje nder rastet ishte me porten bosh. Nuk ben per Kosoven ai sulmues. Sulmuesi per sto raste eshte. Ska justifikime te shperdorosh aq shume. Shpresoj qe per ate sulmues te jete ndeshja e fundit qe grumbullohet.

Ishalla po ecen lart e me lart Kosova mqs Shqipria per momentin eshte kombetare e rangut te Luxemburgut.

Urime Kosoves Urime Dardaneve!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2018, 22:32   #100
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,263
Thanks: 1,045
Thanked 574 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Liga e Kombeve - faza e grupeve

Kosova ka ekip te mire por duhet te kene kujdes nga euforia. Me ishujt Faroe dhe Malten kane fituar. Shume teprime me mbajtjen e topit.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur