Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-11-2019, 18:00   #441
lonely_lion
在中国的某个地方

Data e antarėsimit: Jul 2015
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Cova Louien te groomer e me charge ajo nje 20$ extra, condition fee , dmth se i ishin ngaterru floket keq, matted. Nga 60$ me shkoi 80 e ca me gjithe tax. Lol
o @bad. Sa here e con Lulun ti te groomer? Cdo m'i qe harxhon leke kot. Mi jep ma mi ato leke. E kref une Lulun 3 here ne dite. Ti ndrije qimja dhe ti vije dhe qef bile. Aty paguan Tax une i vej Wax.

Une po kref Kinezen nga 10 here ne dite mi , pa asnje lek. Po thuaj qe shyqyr nuk e ka me vale te gjata krefjen.
i vjetėr 18-11-2019, 18:15   #442
cool_shqype
cun per s'mari

Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin

cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 18:54   #443
cool_shqype
cun per s'mari

He me te pifsha dolline.....fluturon tjetri...

i vjetėr 18-11-2019, 19:00   #444
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
o @bad. Sa here e con Lulun ti te groomer? Cdo m'i qe harxhon leke kot. Mi jep ma mi ato leke. E kref une Lulun 3 here ne dite. Ti ndrije qimja dhe ti vije dhe qef bile. Aty paguan Tax une i vej Wax.

Une po kref Kinezen nga 10 here ne dite mi , pa asnje lek. Po thuaj qe shyqyr nuk e ka me vale te gjata krefjen.
Cdo 10jave. Na kerdisi nga dallaret . Zakonisht ajo merr 60$ , po kesaj rradhe sikur ma ‘futi’ mu duk. Me pa me benz lol e kujtoi kam pare. Nuk e coj me aty nga inati,
i vjetėr 18-11-2019, 19:01   #445
lonely_lion
在中国的某个地方

lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm

Dje po lexoja kete artikull.

Kodi:
https://svpressa.ru/economy/article/249068/

Artikullin e gjeni me siguri dhe ne gjuhen angleze, por me interesoi t'a shikoja se si e shohin kete levizje. vete ruset (web portali i me siper supozohet te jete shtyp i lire, por me ato qe une lexoj ne te dhe menyren si analizohen ngjarjet, kuptoj se cdo te thote liri shtypi ne Rusi).Eshte interesant dhe do e degjoni krismen ne ditet te ne vazhdim. Ajo qe ju kam thene ca kohe me pare.Per kuriozitetin tuaj. Artikulli ben fjale per nje hap tjeter te shkeputjes se furnizimit te Polonise nga gazi rus. Polonia do marre gaz nga USA, Katari mbase Izraeli, Norvegjia etc. Eshte situate shume interesante. Kam postuar per kete ne forum. Pervec Polonise eshte dhe Letonia qe nuk merr gaz rus por furnizohet nga Norvegjia ne terminaln e gazit ne Klajpeda. Ka nje krisje ne fakt vitet e fundit midis Polonise dhe Gjermanise(me Rusine po e po).
Do te shohim qe nga Janari kur Nord-Stream 2 te hyje ne loje dhe Gjermania te beje ri shitesin e gazit per Europen.Me interesante behet situata kur si financues te gazsjellsit nuk eshte GazProm de jure por nje multi shoqeri sepse GazProm de facto nuk i lejohet ,te prodhoje,te shese gaz dhe te jete pronar i linjes . Gjithashtu GazProm nuk duhet qe te perdore me shume se 55% te linjes per lejuar konkurencen per ato kompani qe duan te perdorin gaz sjellesin (rregull ky i vendosur qe me Nord- Stream 1). Ne prapavije jane Franca dhe Italia qe jane 2 nga konsumatoret me te medhej te gazit rus. Gjermani do ngelet e varur nga gazi rus sepse qe nga 2020 do te mbylle centralet berthamore...... C'mund te ndodhe ne qoftese amerika i afron gjermanise gaz me cmim me te lire se rusi(packa se kjo mund te jete pothuaj e pamundur?) dhe rusi mos shese me gaz ? Them se e kam ne koke se cfare skenari do filloje te luhet. Nuk eshte cudi qe te shikoni gjera te reja apo personazhe te rinj ne qeverite e Europes. Kembanat po bijen per ata qe duan t'i degjojne. Thjesht rritja e interesit ne Atllantik qe eshte thene ca dite me pare ne forum eshte nje strategji e re qe ka dy mundesi o krahemarrje o leshim tereni ne EU.

Ai bombardimi i atyre rafinerive te naftes ne Arabi Saudite ca kohe me pare me drona nuk qe i rastit. Ishte nje sinjal per dike.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 18-11-2019 nė 19:04
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 19:03   #446
King Bardhyl
Super Moderator

Data e antarėsimit: Mar 2015
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
He me te pifsha dolline.....fluturon tjetri...

https://www.youtube.com/watch?v=Xk1hbVH0gt8
Epo, e ka pire dolline ai, eshte ngrohur mire.
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 19:10   #447
lonely_lion
在中国的某个地方

Citim:
Cdo 10jave. Na kerdisi nga dallaret . Zakonisht ajo merr 60$ , po kesaj rradhe sikur ma ‘futi’ mu duk. Me pa me benz lol e kujtoi kam pare. Nuk e coj me aty nga inati,
Hic mos e co. Largoma ate cigare se n'a vure flaken. Te thashe. Vi une dhe t'a shikosh Lulune ti. Vec mos u bej xheloze ti ok.

Po te them nje sekret.Qente si Lulu dhe versioni i Miniature Pinscher lene koken per mua. Me ka qelluar shume shpesh qe kur dikush eshte me nje qen te tille ne rruge te themi 20 apo 30 metra larg, mua me pelqen t'i ndjell.Dhe bej nccc, nccc, nccc.Me ze shume te ulet. Pothuaj nuk degjohet fare.Qente reagojne direkt.Dhe te shikosh qe qente me turren me vrap. Shume here te zotet me kane pare si me dyshim por dhe me kane thene: Si ka mundesi . Ti ishe shume larg. Si ka mundesi qe erdhen direkt tek ty, sepse keta nuk para afrohen. Dhe t'i shikosh se si me perkedhelen a thua se une ne jeten e mepareshme kam qene Lulu.
i vjetėr 18-11-2019, 19:11   #448
lonely_lion
在中国的某个地方

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Qenka Kryetari i Bashkise daulltar
i vjetėr 18-11-2019, 19:12   #449
cool_shqype
cun per s'mari

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Nuk e di se cka pire byrazeri por me pelqeu qe e hidhte vallen sikur te mos prekte token fare......bile ai filloi te kercente mbi supet e njerezve .

Do te desha qe ne cdo dasem ose aktivitet te shihnim te rinjte e te rejat qe te kishin te tilla zoterime te kultures sone folklorike e te mos degjoje tam tumet afrikane ose metaliken e zbrazet elektronike.

Me pelqeu qerratai.
i vjetėr 18-11-2019, 19:21   #450
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Hic mos e co. Largoma ate cigare se n'a vure flaken. Te thashe. Vi une dhe t'a shikosh Lulune ti. Vec mos u bej xheloze ti ok.

Po te them nje sekret.Qente si Lulu dhe versioni i Miniature Pinscher lene koken per mua. Me ka qelluar shume shpesh qe kur dikush eshte me nje qen te tille ne rruge te themi 20 apo 30 metra larg, mua me pelqen t'i ndjell.Dhe bej nccc, nccc, nccc.Me ze shume te ulet. Pothuaj nuk degjohet fare.Qente reagojne direkt.Dhe te shikosh qe qente me turren me vrap. Shume here te zotet me kane pare si me dyshim por dhe me kane thene: Si ka mundesi . Ti ishe shume larg. Si ka mundesi qe erdhen direkt tek ty, sepse keta nuk para afrohen. Dhe t'i shikosh se si me perkedhelen a thua se une ne jeten e mepareshme kam qene Lulu.
Shiko, se Louie Im edhte I vecante. Le kocken me t’majme sa ti therras une. Kshuqe no chance te ma ndjellesh Louien nga larg me ncccc. Plus Louie nuk kupton shqip. E ngaqe ste kupton ka me t’leh. Gati per sulm biles. Nuk le njeri t’me afrohet. Ja kalon dhe German Shepard-it. Lol. Po ti do vize per nje t’qethme se. Po do i presesh dhe thonjte ok? Do ti pastroc dhe veshet me kujdes .. 🤨
i vjetėr 18-11-2019, 19:26   #451
lonely_lion
在中国的某个地方

Citim:
Shiko, se Louie Im edhte I vecante. Le kocken me t’majme sa ti therras une. Kshuqe no chance te ma ndjellesh Louien nga larg me ncccc. Plus Louie nuk kupton shqip. E ngaqe ste kupton ka me t’leh. Gati per sulm biles. Nuk le njeri t’me afrohet. Ja kalon dhe German Shepard-it. Lol. Po ti do vize per nje t’qethme se. Po do i presesh dhe thonjte ok? Do ti pastroc dhe veshet me kujdes .. 🤨
Never say never. Une nuk thashe qe i flas qenushave shqip. Une thjesht i ndjell. Po te shikosh se si ndodh do habitesh. Pastaj une nuk kam qellim te te afrohem mi.Une jam djale flori mi. Betohet gjysma e fshatit ketu per mua. Nje palo fshat kines me 500.000 vete .
i vjetėr 18-11-2019, 20:06   #452
Zana
e....Thjeshte

Data e antarėsimit: Oct 2013
Shuma e pikėve qė jep: 288
Zana ka mbyllur reputacionin

Sot :
Desha te ble nje nga k’to ... por kur e lexova nga pas e lashe nga frika 🧐😳

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 22:35   #453
SystemA
Larg...KANCEROSAVE

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Ben.....ngushellime.
Se kapa,dhe e pashe shtremet....pse kshu?
Per Albania...
Nuk e pashe dhe nuk kom cthem,por di kete une: tek ne, nga FUNDI duan te ngjiten siper reve,apo te dalin ne krye.

Kompliment ekipit tuaj.

KAQ.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2019, 02:48   #454
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤

Data e antarėsimit: Feb 2011
Shuma e pikėve qė jep: 198
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Lule nga baēeja

Sa kombinim te bukur qe i ke bere, Elushe!

Une s'di per dy gjera: pemen e vitit te ri dhe kombinim lulesh s'di t'i bej. Interior design dhe landscaping i qaj fare, ndersa keto te dyja, s'ma shkrep fare koka.

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim