Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 08:37   #121
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 45
Thanked 155 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Flit me fakte jo me pallavra kafenesh.

Ne shqiperi ka mbi 400 kompani Turke qe kane investuar ne arsim, shendetesi, infrastrukture, transport, energji, miniera ,turizem etj me nje shifer qe kap vleren e 3 miliard dollareve deri ne 2019. Keto jane shifta te deklaruara nga dhoma e tregtise. Njekohesisht ne Kosove sipas dhomes se tregtise turke deri ne fund te vitit 2015 kane qene 41 kompani investuese turke dhe qe kanė investuar 346 milionė euro dhe kanė krijuar 6000 vende pune. Keto shifra mund ti vertetosh fare mire online.

Shqiptaret fatkeqsisht i perngjajne asaj dhise se zgjebosur me bishtin perpjete. Te gjithe e dime sa qejf na ka Evropa . Ne Ballkan po ashtu nuk kemi asnje shtet aleat. Vendi i vetem ku shqiptaret ndihen te respektuar eshte Turqia por cuditerisht , shume idioteve i ka mbetur sahati ne vitet 1400 e harrojne se bota ndryshon. Gjermania e Japonia bene krimet me te medha ne bote e sot nuk kane armiqesi me asnje shtet. Ecni perpara shqiptare , lerjani kohes historite e shekullit te 14-te.
Ca miliardash llogarit ti? Albtelekomin qe e mori qyl nga ai shkerdhata fatos nano? Ishte pasuri 1 miliard e gjys dollarshe qe ju fal turqise.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 09-11-2019 nė 09:57
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 08:57   #122
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 45
Thanked 155 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Dicka tjeter..... Internetin, shqiptaret e blejne po aq shtrenjte tek albtelekom sac e blejne italianet tek telecom italia apo wind infostrada. Do ta dish sa i paguan telekom italia punonjesit e vet krahasuar me sklleverit shqiptar qe punojne per turqit e albtelekomit?Te pakten 7-8 here me shume. Ateher mos na caj darin me turq.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 09-11-2019 nė 09:58
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:04   #123
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 45
Thanked 155 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Apo do na tregosh sklleverit shqiptare te kurumit ne elbasan. Kurumi, qe helmoi nje elbasan te tere. Ku shkel turku nuk mbin bari.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 09-11-2019 nė 09:58
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:46   #124
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,713 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

J'u kam shpjeguar nje here si funksionon Aleanca, por shume nga ju ....Pirxhi, pirxhi.Nuk ju pyet njeri juve apo apo dhe shqiptaret se si qysh e tek. E dine vete ata te USA diplomacine. J'u kujtohet qe kur greket mobilizuan forcat ne kufirin shqiptar (ministri grek i hypi tankut...) dhe direkt ne Tirane erdhi zv ministri turk i mbrojtes(apo dikush i lidhur me ministrine e mbrojtjes turke)n dhe beri deklaraten: J'u afruat Shqiperise , ju beme hi brenda 24 oreve. Greqia e quajti nderhyrje ne punet e brendeshme, por nuk e qethi njeri hic. Nje jave me vone ne Tirane erdhi zv.sekretari amerikan i shtetit dhe j'u terhoqi grekerve veshin. E qepen gojen greket dhe pranuan se kishte disinformn, nuk kishin mobilizuar ushtri e terci verci. Ngulni ne koke nje gje se u bete burra dhe akoma nuk e kuptoni. Te keqijte e dvetes jemi ne. Nuk te bije njeri investime me dhune. Varet cfare pranon ti. Investimet e kishave greke ne jug te Shqiperise perfshire dhe Katedrale Orthodokse(ne Fier), nuk i pruri njeri me zor.Jemi ne qe pranuam. Jemi ne qe pranuam varre ushtaresh.Jemi ne qe pranojme cdo gje dhe nuk i themi grekerve: Une do respektoj te drejtat e pakicave ne Shqiperi, sic i respekton cdo vend i BE ku une dua te hyj.Nuk mund te kap me shume apo me pak se cfare jepni ju , sepse jeni po ju qe do me kritikoni neser.

Lando .... qe t'a kuptosh nje cike me shqeto. Ti i pyet gocat e forumit per cicat e tyre. Jane ato qe e pranojne sfiden dhe mund te te thone : Ec e kapi dhe provoji se si jane : lluqe apo te forta. Por jane po ato qe mund te te thone. Lando ik e gric bycen. Ato nuk prononcohen dhe nuk flasin ,qe i bije te jene ne kete rast Alaska (se ajo nuk ka interesa ne Shqiperi)

Po j'u jap nje faqe nga nje liber qe po lexoj.

Epirus Albania (Shefki Delvina) e gjeni ne net
Kodi:
https://dinitrandu.com/wp-content/uploads/2019/01/47735560-Epirus-Albania-Sherif-Delvina.pdf
Eshte nje cike rremuje si liber, por shikojeni se ka gjera interesante.Ja se cfare ka ne faqen 113. Ky autori nuk besoj se eshte gomar te shkruaje nje liber anglisht dhe te vere ne gojen e Madelena Ollbrajt fjale, qe ajo nuk i ka thene.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg epirus.jpg (23.7 KiloByte, 22 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg ep1.jpg (19.8 KiloByte, 22 shikimet)
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 09-11-2019 nė 10:04
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:18   #125
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 45
Thanked 155 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Pirxhi pirxhi lion, cfar nuk ka te vertete ne ato qe thashe une, memoriali turk i lali plerit???? Kurumi helmues i elbasanit me skllever moderne qe puojn per pes lek? Apo albtelekomin qe ju vodh shqiptareve per 150 milione dollare te qelbura? Apo xhamit e qelbura te turkut??? Per nje gje ke te drejte, kur i pyet shqiptaret kush esh tos nano? Oh burr babaxhan, tolerant, ky tosi pidhi nones qe thu ti i ka fut ca dhjetra milione dollare ne offshore, pare rryshfet turku, dhe tani tall carin duke shetit neper europe. Burr i zoti thon shqiptaret, po mer i zoti, ju shkerdheu keq fare. Proverb e vjeter shqiptare, qiji nonen te t'thot bab.
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:23   #126
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 45
Thanked 155 Times in 90 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Dhe mos na trego perralla me tansu ciller qe shpetoi shqiperine nga greku verifikoje, asgje nuk eshte e vertete
dallas ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:39   #127
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,713 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dallas Shiko postimin
Pirxhi pirxhi lion, cfar nuk ka te vertete ne ato qe thashe une, memoriali turk i lali plerit???? Kurumi helmues i elbasanit me skllever moderne qe puojn per pes lek? Apo albtelekomin qe ju vodh shqiptareve per 150 milione dollare te qelbura? Apo xhamit e qelbura te turkut??? Per nje gje ke te drejte, kur i pyet shqiptaret kush esh tos nano? Oh burr babaxhan, tolerant, ky tosi pidhi nones qe thu ti i ka fut ca dhjetra milione dollare ne offshore, pare rryshfet turku, dhe tani tall carin duke shetit neper europe. Burr i zoti thon shqiptaret, po mer i zoti, ju shkerdheu keq fare. Proverb e vjeter shqiptare, qiji nonen te t'thot bab.
Me duket se je pergjumesh.Une te dhashe nje fakt per te kuptuar si funksionojne gjerat. Lexo perpara se t'a kam thene qarte. Kur te jep dikush cokollate je t'i qe pranon apo jo. Nuk eshte faji i atij qe afron por atij qe pranin. Dhe ata qe pranojme kemi qene dhe jemi po vete ne. Jemi ne qe pranojme dhe cokollaten dhe kemi dhe preferenca te jete Hilal. Kaq. Po thua po ato qe then une. Deshem ne e shiten per 150 milon dollare ate Albelekomin sepse mund t'a kishim dhene dhe falas. Tema e forumit eshte tjeter gje me duket. Mundohu t'i ndash gjerat. Po nuk i ndave tjeter pune.
Kalofsh mire.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:44   #128
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,991
Thanks: 0
Thanked 1,713 Times in 1,334 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dallas Shiko postimin
Dhe mos na trego perralla me tansu ciller qe shpetoi shqiperine nga greku verifikoje, asgje nuk eshte e vertete
Provoje ti qe eshte e genjeshtert (per Madalena Ollbright). Sa per ardhjen e funksionarit turk ne Shqiperi, kjo ka ndodhur.Eshte mese e vertete. Me pak kerkim ne internet e gjen kollaj. Beji pastaj pyetje vetes. Pse duhet te vinte funksionari turk ne Shqiperi dhe te prononcohej ne ate menyre dhe pas nje jave te mberrinte zv.sekretari i shtetit amerikan dhe te zbythej greku? Dhe kjo situate ka ndodhur te pakten dy here ne 10 vitet e fundit. Ajo qe solla une ne postim nga ai libri, ka te beje me duket me heren e pare.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 11:30   #129
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dallas Shiko postimin
Dicka tjeter..... Internetin, shqiptaret e blejne po aq shtrenjte tek albtelekom sac e blejne italianet tek telecom italia apo wind infostrada. Do ta dish sa i paguan telekom italia punonjesit e vet krahasuar me sklleverit shqiptar qe punojne per turqit e albtelekomit?Te pakten 7-8 here me shume. Ateher mos na caj darin me turq.
PERHERE ne ATACKE.Ma vrej icik liren JEVGE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg USDTRYChart.jpg (19.6 KiloByte, 16 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 11:31   #130
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,083
Thanks: 16,417
Thanked 9,713 Times in 6,567 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Provoje ti qe eshte e genjeshtert (per Madalena Ollbright). Sa per ardhjen e funksionarit turk ne Shqiperi, kjo ka ndodhur.Eshte mese e vertete. Me pak kerkim ne internet e gjen kollaj. Beji pastaj pyetje vetes. Pse duhet te vinte funksionari turk ne Shqiperi dhe te prononcohej ne ate menyre dhe pas nje jave te mberrinte zv.sekretari i shtetit amerikan dhe te zbythej greku? Dhe kjo situate ka ndodhur te pakten dy here ne 10 vitet e fundit. Ajo qe solla une ne postim nga ai libri, ka te beje me duket me heren e pare.
Mendoj qe.................KINA i ndihmoj jeniceret apo sulltanin,se ndryshe kishte falimentuar.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 09-11-2019 nė 11:43
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 03:40   #131
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,827
Thanks: 3,609
Thanked 663 Times in 523 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Erdogan: Turqia do tė jetė pranė Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dallas Shiko postimin
Apo do na tregosh sklleverit shqiptare te kurumit ne elbasan. Kurumi, qe helmoi nje elbasan te tere. Ku shkel turku nuk mbin bari.
Po ndaj me ty dicka te vogel.

Pata me te vertete fatin e mire te njihja nje ortodentist apo denturolog turk ne Shqiperi.

Ishte viti 2004. Kishim shkuar me pushime ne Shqiperi.

Duke ngrene paidhaqe, bashkshortit iu thermua nje pjese e mire e nje dhembi te qenit.

Motra qe kishte mike nje dentiste shume te mire na siguroi nje takim te menjehershem.

Ajo n'a dha shume alternativa por me e mira ishte veshja e dhembit me nje tip amalgame porcelani. Ajo n'a drejtoi tek denturologu turk i cili punoi jashte orarit te punes per te kryer sherbimin para afatit tone te largimit nga Shqiperia.

Ishte nje turk i shkurter nga trupi dhe shume simpatik. Ne syte e tij kishte nje lloj perulje dhe zemergjeresie te cilin ai, ndryshe nga shqiptaret te cilet jane te mire per disa dhe te keqinj per disa te tjere, (ne varesi te interesave) e shperndante me te gjithe klientet e tij qofshin te huaj si im shoq, qofshin qytetare apo fshatare shqiptare.


Kam punuar me te huaj europiane dhe amerikane ne Shqiperi.

Amerikanet i ngrinin kembet mbi tavoline sikur te ishte shtepia e tyre.

Ndersa Europianet (hollandezet dhe gjermanet) mbanin nje tip ftohtesie te tipit " Ju nuk krahasoheni dot me ne".Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur