Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes > Udhėtime

Udhėtime Udhėtimet tuaja

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-11-2013, 22:13   #1
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
“Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimetKompania e shumėpėrfolur e fluturimeve “Belle Air” duket se po shkon drejt falimentit. Ditėn e sotme kompania njoftoi se do ka pezulluar pėrkohėsisht tė gjitha fluturimet e saj ajrore, por pa dhėnė asnjė datė se kur mund tė rinisin. Sipas kompanisė, shkak pėr kėtė pezullim ėshtė bėrė situata e rėndė ekonomike qė po kalon kompania.

Pėrmes njė njoftimi nė faqen e saj, kompania thotė se llogaritė e saj bankare janė tė bllokuara qė prej 18 ditėsh. “Kompania “Belle Air” ėshtė e detyruar qė tė pezullojė pėrkohėsisht fluturimet e saj”, shkruan njoftimi. “Arsyet qė na ēuan nė kėtė pezullim janė situata e pėrgjithshme ekonomike, rėnia e fuqisė blerėse, recesioni nė tregjet kryesore ku operojmė, si edhe bllokimi prej 18 ditėsh i tė gjitha llogarive bankare tė kompanisė”, thuhet nė njoftim.

Me tėj kompania thotė se ėshtė nė proces ristrukturimi dhe se do tė kthehet sėrish nė treg. Gjithsesi, duket se “Belle Air” ėshtė nė prag falimenti. Pezullimi i papritur i fluturimeve ka bėrė qė 200 pasagjerė shqiptarė tė bllokoheshin ditėn e djeshme nė aeroportin e Veronas nė Itali.

Kompania kishte njoftuar pėrmes faqes sė saj pezullimin e fluturimeve, por nuk kishte lajmėruar paraprakisht udhėtarėt, duke krijuar kaos nė aeroport dhe ankth mes tyre. Pėr sa i pėrket rimbursimit tė biletave, pasagjerėt qė i kanė blerė kėto bileta pėrmes kartave tė kreditit, duhet tė kontaktojnė kėto banka dhe tė kėrkojnė pėr rimbursim. Ndėrsa pasagjerėt e mbetur nėpėr aeroporte, do tė duhet qė tė udhėtojnė me linja tė tjera.

/Shekulli Online/E.D./
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 22:19   #2
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Mos u merzisni se nuk ka falimentuar,se shpejti do te kthehet me te njejtin emer ose me emer te ndryshuar,po pronar nuk do te jete me 2BB(berisha-basha)por......ILIR META.!
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 22:40   #3
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Arsyet e kompanis duken si kot,nuk shpegojn asgje.Avionat me duket se i ka pasur gjithmon plot me pasagjer,pothuajse ishte e vetmia qe punonte me Shqiperin o nuk kishte konkurenc.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 22:44   #4
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Arsyet e kompanis duken si kot,nuk shpegojn asgje.Avionat me duket se i ka pasur gjithmon plot me pasagjer,pothuajse ishte e vetmia qe punonte me Shqiperin o nuk kishte konkurenc.
Bell-ja ka qene nje nga kompanite me hajdute ne shqiperi,u be monopol nga 2BB deri ne momentet e fundit.
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 22:55   #5
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Mos u merzisni se nuk ka falimentuar,se shpejti do te kthehet me te njejtin emer ose me emer te ndryshuar,po pronar nuk do te jete me 2BB(berisha-basha)por......ILIR META.!
nji hajdut me i mire se tjetri
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 22:58   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Bell-ja ka qene nje nga kompanite me hajdute ne shqiperi,u be monopol nga 2BB deri ne momentet e fundit.
Po pra,nuk eshte se i mungonin udhetuesit.
Flasim gjithmon,ne qofte se ishte kompani ajrore e trasportimit te pasagjereve,ne qofte se ishte kompani trasportimi droge o armesh eshte diskutim tjeter.

Perveē Sales e Bashes,"o djalit e nipit te Enverit",kush figuronte si pronar ? O kush shoqeri e kishte,e ka ?
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 23:13   #7
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,384
Thanks: 184
Thanked 1,409 Times in 1,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

E cuditshme!! fallimentim i nje kompanie qe kishte monopolin dhe me siguri i bente parat me thase. kush e di cfare loje fshihet pas.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 23:18   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
E cuditshme!! fallimentim i nje kompanie qe kishte monopolin dhe me siguri i bente parat me thase. kush e di cfare loje fshihet pas.
Ajo qe me cudit me shume eshte se si mund te bllokohen te gjitha llogarit bankare te kesaj kompanie qe prej 2-3 javesh.
A ka ndonje qe di/shpjegoj pse/si mund te ndodh nje gje e tille?
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2013, 23:58   #9
Alti Elezi
Anėtar
 
Avatari i Alti Elezi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 83
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Alti Elezi ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po pra,nuk eshte se i mungonin udhetuesit.
Flasim gjithmon,ne qofte se ishte kompani ajrore e trasportimit te pasagjereve,ne qofte se ishte kompani trasportimi droge o armesh eshte diskutim tjeter.

Perveē Sales e Bashes,"o djalit e nipit te Enverit",kush figuronte si pronar ? O kush shoqeri e kishte,e ka ?
Bell-ja eshte SH.A alias shoqeri aksionere me 100% kapital nga Albanistani,nuk eshe se ne letra thuhet qe jam une Berisha pronar,por nen ze dhe aksioneret e Belles jane malltezet e B dhe luli i vocer.
Nuk eshte se nuk ka pas pasagjere,por beri monopol thuajse te gjitha oraret nga rinasi ne Eu,dhe biletat ishin nga 29% deri ne 45% me e shtrenjta se nga kosova psh,apo maqedonia etj,nuk ribursonte biletat(dhe keta qe i kane prenotuar s'kane per e marre asgje),nuk ishte korrekte me oraret e di pse??se bente udhetim tjeter dhe pasagjeret prisnin ne terminal,psh ata te Milanos ishin ne terminal<avioni ishte duke bere rrugen prishtin-shkup-tirane-milano,mbase ju duken si te pa besueshme,por keto jane bere me shqiptaret mga Bell-ja.
Pse u shit??u fol per shitje qe ne gusht 2013,por nuk dihej pronari,por pas "Luftes" qe do shpalle Ripjellja ne dhjetor-janar KUNDER MAFIAS si Hajduti tjeter Berisha me Duar te Pastra,nuk mund te lihet nje bisnes me qindra milione euro xhiro ne vit ashtu kot...apo jo?
Ketu do jemi e do shohim...!
Alti Elezi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 00:15   #10
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Bell-ja eshte SH.A alias shoqeri aksionere me 100% kapital nga Albanistani,nuk eshe se ne letra thuhet qe jam une Berisha pronar,por nen ze dhe aksioneret e Belles jane malltezet e B dhe luli i vocer.
Nuk eshte se nuk ka pas pasagjere,por beri monopol thuajse te gjitha oraret nga rinasi ne Eu,dhe biletat ishin nga 29% deri ne 45% me e shtrenjta se nga kosova psh,apo maqedonia etj,nuk ribursonte biletat(dhe keta qe i kane prenotuar s'kane per e marre asgje),nuk ishte korrekte me oraret e di pse??se bente udhetim tjeter dhe pasagjeret prisnin ne terminal,psh ata te Milanos ishin ne terminal<avioni ishte duke bere rrugen prishtin-shkup-tirane-milano,mbase ju duken si te pa besueshme,por keto jane bere me shqiptaret mga Bell-ja.
Pse u shit??u fol per shitje qe ne gusht 2013,por nuk dihej pronari,por pas "Luftes" qe do shpalle Ripjellja ne dhjetor-janar KUNDER MAFIAS si Hajduti tjeter Berisha me Duar te Pastra,nuk mund te lihet nje bisnes me qindra milione euro xhiro ne vit ashtu kot...apo jo?
Ketu do jemi e do shohim...!
Keto fakte qenkan te "lezeēme",tamam ngjarje e ndodhi Albanistani.Nuk i kisha degjuar.
Domethen si perfundim eshte luft midis klanesh o mafias,per kontrollim bisnesi e teritori.

(ēa nuk te degjojn veshet ne ate vend,kur futesh pak ne brendesi te ngjarjeve !)
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 00:17   #11
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,384
Thanks: 184
Thanked 1,409 Times in 1,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
.
Domethen si perfundim eshte luft midis klanesh o mafias,per kontrollim bisnesi e teritori.

(ēa nuk te degjojn veshet ne ate vend,kur futesh pak ne brendesi te ngjarjeve !)
qeverri e re monopol i ri
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 00:24   #12
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
qeverri e re monopol i ri
Sikur te ishte thjesht;"Qeveri e re monopol i ri" mundet te ishte dhe e pranushme.Por aty eshte:Qeveri e re dhe ndarja midis klaneve te vjetra mafioz vazhdon.
Po ta shpegosh thjesht,eshte luft per teritor,kush zoteron Rinasin.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 08:35   #13
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

uroj qe kjo t'i hapi rrugen futjes ne shqiperi te kompanive te verteta low cost, pasi belle air mbahej si e tille, por ne te vertete nuk ishte.

shpresoj te futen ryanair, easyjet apo wizz air dhe te udhetohet edhe ne shqiperi me cmime si ne tere europen.

sa per belle air, nje info per te vertetuar lidhjen e saj me PD-ne:
para zgjedhjeve ofronin bileta falas per ne shqiperi per personat qe do shkonin per te votuar PD.
me kane kontaktuar edhe mua nga konsullata shqiptare ne milano. me thane qe do me paguanin bileten nese do votoja per PD-ne. une nuk pranova, por njoh plot njerez te cilet shkuan.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 08:36   #14
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alti Elezi Shiko postimin
Mos u merzisni se nuk ka falimentuar,se shpejti do te kthehet me te njejtin emer ose me emer te ndryshuar,po pronar nuk do te jete me 2BB(berisha-basha)por......ILIR META.!
- Po ti kush je! dmth punon per k'te kompani?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:15   #15
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,205
Thanks: 1,862
Thanked 2,066 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
sa per belle air, nje info per te vertetuar lidhjen e saj me PD-ne:
para zgjedhjeve ofronin bileta falas per ne shqiperi per personat qe do shkonin per te votuar PD.
me kane kontaktuar edhe mua nga konsullata shqiptare ne milano. me thane qe do me paguanin bileten nese do votoja per PD-ne. une nuk pranova, por njoh plot njerez te cilet shkuan.
Edhe nga Londra u vune ne dispozicion.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:28   #16
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

- Shkove edhe ti komshie- ?

Ps... mua s'ka shume leku te me korruptoje, do korruptohesha vetem kur dikujt i behet hile ne baze te se drejtes, atehere s'do pyeja fare do beja sabotazh ne k'te rast

Ps...nejse te familjes time kane prere bileta me Belle air per te ikur tani per festa, por akoma s'kane more konfirmim te tille.....
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:41   #17
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,205
Thanks: 1,862
Thanked 2,066 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Jo, Zana Kam 18 vjet larguar nga Shqiperia. Nuk kam se si te votoj ne nje shtet ku nuk gezoj apo vuaj problemet e perditshme - eshte detyre e secilit qytetar kjo gje. Une, keto detyrime i kam karshi vendit ku banoj.

Lidhur me korrupsionin, secili e ka nje ēmim, por mire e ke ti, nuk duhet ta shesim veten kaq lire
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:45   #18
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Jo, Zana Kam 18 vjet larguar nga Shqiperia. Nuk kam se si te votoj ne nje shtet ku nuk gezoj apo vuaj problemet e perditshme - eshte detyre e secilit qytetar kjo gje. Une, keto detyrime i kam karshi vendit ku banoj.

Lidhur me korrupsionin, secili e ka nje ēmim, por mire e ke ti, nuk duhet ta shesim veten kaq lire
- E drejta e votimit s'te hiqet ne k'te rast, edhe pse nuk banon atje, eshte sipas deshires sate, si te ndihesh-

Ps...meqe ishe ne dijeni te pyeta, se mua personalisht s'me ka ardhur 1 oferte e atille
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:51   #19
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,205
Thanks: 1,862
Thanked 2,066 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
- E drejta e votimit s'te hiqet ne k'te rast, edhe pse nuk banon atje, eshte sipas deshires sate, si te ndihesh-

Ps...meqe ishe ne dijeni te pyeta, se mua personalisht s'me ka ardhur 1 oferte e atille
Nuk e di si jane rregullat per ne Shqiperi. Ne MB, nese ke me shume se 15 vjet jashte nuk lejohesh te votosh.

p.s. Je larguar shume ti nuk vjen ne mbremje/mbledhje/takime shqiptare
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2013, 09:54   #20
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Belle Air” drejt falimentit, pezullon fluturimet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Nuk e di si jane rregullat per ne Shqiperi. Ne MB, nese ke me shume se 15 vjet jashte nuk lejohesh te votosh.

p.s. Je larguar shume ti nuk vjen ne mbremje/mbledhje/takime shqiptare

- Nuk merrem me te korruptuarit, prandaj rri larg komshije-

Ps...e drejta ndaj rrenjeve te tua s'te hiqet asnjehere komshije ( Thats you home) asnje s'ta mohon dot
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur