Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-12-2017, 06:58   #761
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Pėrshėndetje miku im dhe shumė ...

Faleminderit pėr respekt mik i nderuar, respekti ēdo herė ėshtė i dyanshėm...
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 02-12-2017, 07:01   #762
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Goja e mirė, lavdėron secilin!
- FJALA + PUNA + FAKT = REZULTAT!
- Lojėn me shifra, politikanėt e pėrdorin si armė sekrete atėherė kur pėr njė ēėshtje nuk kanė zgjidhje!
- Unė kėnaqem pėr ēdo gjė qė ty tė pėlqen!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 03-12-2017, 11:57   #763
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njeriut qė s’do t’i ofrosh ndihmė, mos e kurajo!
- Politikanit do t’iu pėlqej mendja dhe sjellja jote, derisa ec dhe punon nė favor tė tij!
- Disa burrėshtetas qė kanė fuqi vendimarrėse nė botė, fatkeqėsisht popujt po i rrezikojnė si pionat nė lojėn e shahut!
- Gjuha zakonisht shėrben nė dy raste: Pėr tė shpreh njė mendim dhe pėr tė mbrojtur njė mendim!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 04-12-2017, 07:55   #764
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Guximtarėt dhe dijetarėt nė kohė, ēdo herė janė tė pakėt!
- Me kalimin e rrezikut, trima dhe tė dijshmit, shumėzohen si kėrpudha pas shiut!
- Nėse pėr njė ēėshtje ke shumė pėrgjigje, tė preferoj mos u pėrgjegj!
- Shqiptarėt nė tė gjitha trojet, vėrtet janė pėr ndryshime, por s’kanė alternativė pėr ndryshime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2017, 07:11   #765
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- S’ka pozicion mė tė vėshtirė, se sa tė gjendesh nė pozitė e ta ndiesh vehten nė opozitė!
- Vet vizitat vendeve tė ndryshme, njeriun e pėrcaktojnė nė ndryshime!
- Intelektuali kur anon, vėrtet del shumė qesharak dhe i mjerė!
- Vitet, zakonisht e rrisin ndjeshmėrinė, kujdesin dhe durimin... apo tė ēmendin fare!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 07:21   #766
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Poeti i mirė, ėshtė rezonancė e zėrit tė arsyes tė njė kombi!
- I ngjajshmi me tė ngjajshmin, kurrė s’mund t’i ikin tėrheqjes!
- Arti dhe politika, zakonisht kanė tėrheqje tė kundėrt!
- Nėse je interesant, politika tė ofron, mė pastaj tė avanson, mė tej tė shfrytėzon e kur nuk je mė i dobishėm, me njė shqelmė tė fuqishme vitheve, pa ndjenja tė largon!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 07:05   #767
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Njeriu kėrkon ndihmė e mendim, vetėm nė raste kur pėr njė ēėshtje i mungon forca dhe dija!
- Mungesa e forcės dhe dijes, kėrkon ndihmėtarė!
- Shumė kam ecur pėr avansimin e Kosovės, nuk kam qenė i vetėdijshėm se isha aq “budalla”!
- Vet distanca prodhon dyshime!
- Nėse dėshiron lumturi, bėhu modest me kėrkesa!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2017, 07:07   #768
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Dhe njė njeri i vetėm, nėse ēėshtjes...i ēaset me pasion, e mund edhe shumicėn!
- Secili duhet tė di se shteti ėshtė zemra, qeveria aorta e organet tė tjera, kapilarėt!
- Balansi nė mes tė ndjenjave, shpirtit dhe zemrės me gjuhėn dhe syrin, problemet zvogėlohen nė minimum!
- Vullneti ėshtė piknisja e njė suksesi!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 09-12-2017, 12:25   #769
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Vullneti i mirė, mund t’i hapė shumė rrugė qė nė dukje duken tė mbyllur!
- Pėr njė poppull, ekstremizmi fetar, ėshtė opium mė i rrezikshėm!
- Nė daē t’i urosh theqafje njė populli, uroja fanatizėm fetar!
- Sa vėshtirė tė kesh vetėm njė fytyrė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 10-12-2017, 11:06   #770
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Tė gjithė e dojnė drejtėsinė, por veten ta shohin fitimtar!
- PALLATE shumė kate – nuk ngriten duke mbjellur PATATE!
- Spiunazha ėshtė si tatuazha, s’hiqet dot nga lėkura!
- Portofoli i zbrazėt, ta mbyll gojėn!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 11-12-2017, 18:22   #771
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Pėr nga natyra, jam adhurues dhe propagandues ekstrem i tė mirave, por si tė shkruaj pėr tė mirat kur tė kėqijat po ma zėjnė frymėn?
- Nėse pėr njė ēėshtje ka vetėm njė alternativė, kurrė mos e shpalos dėshirėn, idenė dhe shpirtin!
- Nėse populli ėshtė i shtypur – pėrfaqėsuesit i ka tė shitur!
- Unė i dobėt, ti i fuqishėm, tė uroj theqafjen nga Zoti!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 12-12-2017, 07:25   #772
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Lidhjet nė politikė u ngjajnė dashurisė sė adoleshentėve, aty prishen e aty pajtohen!
- Largohu shumė larg nga njeriu qė ka kokė tė fort e trup tė dobėt!
- Preferenca ime – kurrė mos u bė trambolinė pėr kėrcimin e politikanit!
- Dija e kufizuar – krenaria e tepruar!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 15-12-2017, 07:06   #773
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nuk e besoj se ka ndonjė lidership nė botė tė ket mė shumė politikanė pėr konsum ditor se sa lidershipi ynė!
- Truni i kufizuar, zakonisht i thot fjalėt e mėdha e pastaj zihet ngusht si miza nė mjalt!
- Pėr trurin e kufizuar, fjalėt e mėdha bėhen kurth i pashmangshėm!
- Fjalėve tė mėdha, mund t’u ri karshi vetėm njeriu i dijshėm!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 18-12-2017, 07:12   #774
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Fjalėt e mėdha i ngjajnė rrymės me tension tė lart e rrezikshme nė ēdo moment!
- Fjalėt e mira u ngjajnė dardhave tė buta tė cilėt i ha secili!
- Fjalėt e mėdha, analizoi ēdo herė e me shumė kujdes!
- Standardet e dyfishta – lakuriqojnė skajshmėrisht ironinė njerėzore!
- Po i shikove e vlerėsove vetėm nga largėsia, do zhgėnjehesh edhe me gjėrat po edhe me njerėzit!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 19-12-2017, 07:09   #775
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Mos e lodh vehten ēdo herė nė kėrkim, mbase s’do tė kesh kohė pėr veprim!
- Unė nuk di tė shqirem e tė bėrtas – di tė shkruaj e butas tė flas!
- Nėse miku tė premton edhe tė pamundurėn – ta kesh me dije se nuk do tė bėjė as tė mundurėn!
- Fjalėt janė armė mė e fort e brenda kohės edhe ilaēi mė i mirė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 20-12-2017, 07:38   #776
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Ēdo veprim qė e bėnė nė mėnyrė natyrale, mos u bezdis pėr pasojat!
- Nė mungesė provash, shumė ngjarjet janė emėrtuar si gojėdhanė!
- Kur i shikoj gjitha kėto tortura ēnjerėzore, them se mirė po na mban kjo tokė!
- Dashurinė e shikoj si ēdo gjė tjetėr qė lind, zhvillohet, arin kulmanicionin dhe vdes, ndėnjėra mė heret e ndonjėra mė vonė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 21-12-2017, 07:07   #777
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur kombinohet arti njeriu me artin natyrė, dalin kryevepra!
- Mbush kokėn me informacione tė dobishme e tė mėdha e mos u lodsh me cikėrrima!
- Nuk e besoj se femra ka sajuar aforizmin: “Tė gjithė meshkuj janė tė njėjtė”, mbase femra nė mėnyrė perfekte i gjen dallimet mes meshkujve!
- Nėse analizon rezultatin dhe shkaqet, ēdo herė mund ta pėrmirėsosh gabimin!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-12-2017, 07:07   #778
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse mė tregon sa para ke, tė tregoj ēfarė karakteri ke!
- Nėse m’i tregon dėshirat, t’a zbuloj nė shuplakė karakterin dhe shpirtin!
- Nėse njė punė e bėnė vet, tė hidhėrohesh nė tė tjerė, s’ke aspak tė drejtė!
- Edhe kujdesi minimal, mund tė sjell sukses maksimal!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2017, 13:10   #779
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse je i lumtur, qesh, nėse je me brenga, prap qesh, edhe nėse qesh, prap qesh...kėshtu mundet mėrzia!
- Nuk e besoj se klerikėt do i largojnė duart nga politika, mbase nuk janė tė pėrgatitur tė luftojnė kundėr interesave tė veta!
- Shqiptarėt do tė biejnė nė njė mendje, tek atėherė kur do tė ngritet vetėdia kombėtare!
- Nuk e besoj se klerikėt do i largojnė duart nga politika, mbase nuk janė tė pėrgatitur tė luftojnė kundėr interesave tė veta!
- Shqiptarėt do tė biejnė nė njė mendje, tek atėherė kur do tė ngritet vetėdia kombėtare!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-12-2017, 07:21   #780
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 9,091
Thanks: 599
Thanked 2,153 Times in 1,398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kurkush nga politika shqiptare nuk pret tė jet prefekte, por jo edhe me kaē shumė defekte!
- Defekti qė s’kurohet, nga dita nė ditė fuqizohet!
- Kur njė ēėshtje refuzohet, edhe po t’i kthehesh me pasion, shumė vėshtirė kurohet!
- Banaliteti dhe vandalizmi i intelektualit, nuk arsyetohet as nga shkaku mė i arsyeshėm!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur