Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Zona Humoristike

Zona Humoristike Te qeshim sėbashku: barsaleta dhe humor!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-03-2019, 14:07   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,992
Thanks: 10,281
Thanked 8,789 Times in 5,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 454
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Dhjetė krahasime tė Gruas me Rakinė/ Humor pikant nga Ferdinand Radi

Dhjetė krahasime tė Gruas me Rakinė/ Humor pikant nga Ferdinand Radi

-Nėse rakia i prish punė punės mund ta lesh punėn e tė pish rakinė: gruan s’e le dot se tė mer shtėpinė!

-Rakia edhe nėse t’i merr mendtė, t’i merr njė herė por ti sjell prapė, por po t’i mori gruaja, t’i humbet sic ka humbur tė vetat….

-Edhe rakia edhe gruaja lidhen me rrushin, por ndryshojnė shumė nga njėra tjetra.

-Pėr gruan, kur ndonjėherė qėllon e mirė, thonė: “Ah, ajo ėshtė grua qė ta pish nė kupė”.

-Nga gruaja mund te marrėsh edhe ndonjź infeksion, ndersa rakia dizinfekton infeksionet.

-Rakia prodhohef pikė-pikė dhe me shumė kujdes, ndėrsa gruaja del e tėra menjėherė.

-Kur ri me rakinź calon dhe kėndon, kur rri me gruan calon dhe vajton!

-Po e qerase mikun me raki je i nderuar, po e qerase me gruan je i turpėruar.

-Babai i rakisė ėshtė rrushi, por ti kurrė s’e thėrret vjehėrr, babai i gruas ėshtė pėrsėri rrushi dhe ti je i detyruruar ta pranosh pėr vjehėrr.

-Rakia dhe e keqe, pihet nė kupė….


Nand Radi

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 29-03-2019, 17:22   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,136
Thanks: 10,391
Thanked 5,574 Times in 2,633 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 163
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhjetė krahasime tė Gruas me Rakinė/ Humor pikant nga Ferdinand Radi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin


-Rakia dhe e keqe, pihet nė kupė….[/COLOR]


Nand Radi

Dhe i bika, sic thuhet tek ne: “ Femer te keqe nuk ka”!
__________________
Sami Frashėri e ka thėnė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2019, 18:47   #3
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,946
Thanks: 1,239
Thanked 1,836 Times in 960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dhjetė krahasime tė Gruas me Rakinė/ Humor pikant nga Ferdinand Radi

Duke lexuar temėn mė lindi njė ide. Si thoni shokė a ėshtė e vėrtetė?

"Gruaja tė bėn tė fillosh rakinė...rakia tė bėn ta (durosh) duash gruan."


E nėse ankohet se pini thoni qė e pini sepse ashtu e doni edhe mė shumė rrushin tuaj. Sepse mali mė malin nuk bashkohet por rrushi mė rrushin qiqet.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur