Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-11-2018, 00:24   #21
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku pėrfundoi thesari i Gadafit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
GABIM...ka vajtur ne USA si Banka e Irakut.
Thesari i TAKONTE...popullit te LIBISE.
Apo ai i Shqiperise.
Cilit popull, popullit dele, apo popullit ne gjume (kafene)?

Apo nuk mjaftoi floriri qe iu la laveri
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 13:15   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku pėrfundoi thesari i Gadafit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Cilit popull, popullit dele, apo popullit ne gjume (kafene)?

Apo nuk mjaftoi floriri qe iu la laveri
Per pyetjen e pare ke te drejte se cili????
Per frazen e dyte....pyet presidentin e LESHIT qe u KAP me PRAS ne byce...se ku e ka quar.Ose qe ti bime SHKURT...si ka mundesi zgjidhet president nje HAJDUT.Qban CIA apo FBI ja rrasi kot????Laveri ka VDEKUR .

Je DOBET per kshu gjonash
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2019, 13:34   #23
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku pėrfundoi thesari i Gadafit?

OKB: Mijėra tė zhvendosur nga luftimet nė Libi.

Mbi 8,000 njerėz kanė ikur nga luftimet pėrreth kryeqytetit tė Libisė, Tripoli, bėnė tė ditur Kombet e Bashkuara.

Zhvendosjet nga zonat e pėrleshjeve nė dhe pėrreth Tripolit po vazhdojnė", tha zėdhėnėsi i OKB-sė, Rheal Leblanc, pėr gazetarėt nė Gjenevė. Pėrveē tė tė zhvendosurve, Leblanc tha se "shumė familje mbeten tė bllokuara nė zonat e prekura nga konflikti". Javėn e kaluar, komandanti ushtarak, Khalifa Haftar, ka nisur njė ofensivė pėr marrjen e kontrollit tė Tripolit nga Qeveria e kryeministrit Fayez al-Serraj, e cila mbėshtetet nga OKB-ja. Kjo qeveri e unitetit e kontrollon kryeqytetin, por autoriteti i saj nuk njihet nga njė administratė paralele nė lindje tė Libisė. Gjenerali Haftar ėshtė aleat i qeverisė rivale nė qytetin lindor Tobruk. Kryeministri Al-Serraj e akuzoi atė pėr pėrpjekje pėr grushtshtet dhe tha se ushtarėt e tij rebelė do tė pėrballen me forcėn. Organizata Botėrore e Shėndetėsisė tha se dhjetėra njerėz janė vrarė dhe mbi 300 janė plagosur nė luftime. Libia ėshtė shkatėrruar nga dhuna dhe paqėndrueshmėria politike prejse ish diktatori Muammar Gaddafi ėshtė rrėzuar nga pushteti dhe ėshtė vrarė nė vitin 2011.

12 April 2019 Europe.

FAZIT....Der Sturz des langjährigen Machthabers Muammar al-Gaddafi hinterließ ein Machtvakuum in Libyen(dhe popules menoi se deti to thartohej apo do behej kos).

Nach dem schnellen Zusammenbruch des Gaddafi-Regimes wurden Armeedepots geplündert und Soldaten sowie Paramilitärs(tek NE peoples) nahmen ihre Ausrüstung mit nach Hause, so wurde Libyen geradezu mit Waffen überschwemmt.

Shkruan Kanali i pare shteteror gjerman.

@dujso

Kush asht <kapedani> ....i kullave ne Libi.


Ahhhhhh kenka e vjetnue.Kqyr se gje ne te fresketa

Kaq per politike.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur