Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-08-2018, 15:41   #381
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Zyrtare, Eros Grezda te Rangers! Stiven Gerrard insistoi per ta mar ne Skoci lojtarin tone me ne forme te kombetares!

Urime Kampion!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angel69 pėlqehet nga
i vjetėr 31-08-2018, 16:02   #382
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Zyrtare, Eros Grezda te Rangers! Stiven Gerrard insistoi per ta mar ne Skoci lojtarin tone me ne forme te kombetares!

Urime Kampion!
Nese vazhdon me forme te mire dhe ka fat me lendimet besoj qe pas 2-3 viteve kalon ne angli. Ka potencial per ate lige dhe mendoj se i pershtatet shume me stil te lojes.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 16:30   #383
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nese vazhdon me forme te mire dhe ka fat me lendimet besoj qe pas 2-3 viteve kalon ne angli. Ka potencial per ate lige dhe mendoj se i pershtatet shume me stil te lojes.

Ishalla po ka fat qe mos te pesoj demtim, dhe pas dy sezonesh pse jo mos ta shohim Grezden te luaj per Liverpool, me lobimin e Gerrard sigurishte
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 16:49   #384
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,340
Thanks: 2,727
Thanked 2,698 Times in 1,503 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Nuk mendoj se do arrij ne nivele aq te larta Grezda.

Veshtire te shohesh lojtare te formuar ne Shqiperi e Kosove te arrijne ne Top Klube.

Fatkeqesisht tek ne mungojne personat adapt dhe strukturat per te formuar lojtare te tille.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 17:01   #385
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,906
Thanks: 1,111
Thanked 1,228 Times in 677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Lexoje mire karrieren e Grezdes, e te mendosh qe eshte vetem 23 vjeē. Nuk ka luajtur asnjehere ne Shqipri apo Kosove.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 19:38   #386
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,655
Thanks: 1,234
Thanked 764 Times in 477 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Zyrtare, Eros Grezda te Rangers! Stiven Gerrard insistoi per ta mar ne Skoci lojtarin tone me ne forme te kombetares!

Urime Kampion!
Vetem ky Grezda bie pak era futboll nga keta te kombetares tone. te shohim si do vazhdoje
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 17:45   #387
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Xhakaboom

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 15-09-2018, 17:47   #388
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,538
Thanks: 2,487
Thanked 2,435 Times in 1,258 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Shkupjani Enis Bardhi eshte goxha i mire. Mos them talenti i ri me i mire Shqiptar ndoshta. Edhe 2 vjet i jap do jet ne top form.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2018, 02:27   #389
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,352
Thanks: 18
Thanked 685 Times in 438 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Getafe - Levante 0:1
Enis Bardhi spectakular golazooooo

__________________
Hap kalaja dyrt e veta
Thote vatani mir se tgjeta ! Kruje 1443
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2018, 15:08   #390
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Peojketili i radhes nga Xhaka pak minuta me pare...

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-12-2018, 08:29   #391
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Lojtari nga Gjakova Shqiprim ( i bie SADE...!!! ) Binakaj,napi nje goll SHUME te BUKUR,pavaresisht se ekipi u mujt apo hupi.Gollin e kqyrni....

https://www.swr.de/sport/fussball/ka...er-sc-112.html

Fillim jave te mbare
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-12-2018, 06:35   #392
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

@Endro...


A o noi gjo ky si lojtar(se nuk e njof)???????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 16:54   #393
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Pergezoj REX....dhe
Kshu eshte KY.

PS...sa te jen miqte perhere do kete...BORBA.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2019, 13:10   #394
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Eashte LOJTARI DARDAN AKTUALISHT ne GRAND FORME.

Drejtori sportiv i klubit FLET(jo llap)...Sigurisht qė ka interes tė klubeve tė tjera.Kjo ėshtė KONFIRMIM i PUNES sė LOJTARIT. Njė lojtar si Rashica mund ta vlerėsojė situatėn shumė mirė se mua(Frank Baumann).

Unė nuk jam i shqetėsuar, se Miloti do iki ne vere nė verė. Ai ka theksuar gjithmonė se sa REHAT(por jo duke u mare me ZHGARRAVINA) ndihet me ne. Kohėt e fundit nė njė intervistė me "Werderi im" Rashica ka pėrjashtuar lamtumiren ...kontrata ime shkon apo ka afat te gjate. Ju nuk duhet tė shqetėsoheni pėr kėtė. Ndihem nė Bremen si ne shtepine time.

Shtese...nuk e di sa e ka rrogen Miloti,por te isha une(ne vendin e TIJ), me mire 1 apo 10.000 euro me pak ne muaj,sepse...ambientin e njof,me duan SHUMICA,nuk kam stres apo nuk me qajne daret.

RAKETA....i thone,si dhe ne nje hulumtim tek tifozat e Werderit apo pyetjen qe ju bene....cili lojtar duhet te jete perhere ne FORMACIONIN SULMUES.46 % per Milotin(me shume se cdo tjeter).

Kqyrni 3 ndeshjet e fundit ose merrni pak kohe...

https://www.livefootballol.me/video/...-mainz-05.html

Werder ka shenuar 10 gola.Nga keto ne 9-te,e ka PALLAKUQUR veda,ose ja ka napun pasin....kapitenit.

PS....shkruesi ka <pak> haber nga futbolli.

Kaq dhe EC ATY WERDER.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 31-03-2019 nė 13:12
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2019, 14:34   #395
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eashte LOJTARI DARDAN AKTUALISHT ne GRAND FORME.

Drejtori sportiv i klubit FLET(jo llap)...Sigurisht qė ka interes tė klubeve tė tjera.Kjo ėshtė KONFIRMIM i PUNES sė LOJTARIT. Njė lojtar si Rashica mund ta vlerėsojė situatėn shumė mirė se mua(Frank Baumann).

Unė nuk jam i shqetėsuar, se Miloti do iki ne vere nė verė. Ai ka theksuar gjithmonė se sa REHAT(por jo duke u mare me ZHGARRAVINA) ndihet me ne. Kohėt e fundit nė njė intervistė me "Werderi im" Rashica ka pėrjashtuar lamtumiren ...kontrata ime shkon apo ka afat te gjate. Ju nuk duhet tė shqetėsoheni pėr kėtė. Ndihem nė Bremen si ne shtepine time.

Shtese...nuk e di sa e ka rrogen Miloti,por te isha une(ne vendin e TIJ), me mire 1 apo 10.000 euro me pak ne muaj,sepse...ambientin e njof,me duan SHUMICA,nuk kam stres apo nuk me qajne daret.

RAKETA....i thone,si dhe ne nje hulumtim tek tifozat e Werderit apo pyetjen qe ju bene....cili lojtar duhet te jete perhere ne FORMACIONIN SULMUES.46 % per Milotin(me shume se cdo tjeter).

Kqyrni 3 ndeshjet e fundit ose merrni pak kohe...

https://www.livefootballol.me/video/...-mainz-05.html

Werder ka shenuar 10 gola.Nga keto ne 9-te,e ka PALLAKUQUR veda,ose ja ka napun pasin....kapitenit.

PS....shkruesi ka <pak> haber nga futbolli.

Kaq dhe EC ATY WERDER.
Futbollist TOP dhe DJALE jo me krye siper reve,por me KEMBE ne TOKE + MIRENJOHES.

I UROJ SUKSES si dhe ne......


DASEM....KALLE
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 28-04-2019, 17:23   #396
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Futbollist TOP dhe DJALE jo me krye siper reve,por me KEMBE ne TOKE + MIRENJOHES.

I UROJ SUKSES si dhe ne......

https://www.youtube.com/watch?v=6NGN95xBFR0

DASEM....KALLE
Agreeee

Nje djale i thjeshte qe nga fushat me lloq te Vushtrrise arrit ti fitoj zemrat e tifozeve te nje klubi te madh si werder bremen.

Lojtari shqiptar me produktiv ne vitin e fundit.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 01-05-2019, 12:40   #397
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,227
Thanks: 14,950
Thanked 8,818 Times in 5,940 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Agreeee

Nje djale i thjeshte qe nga fushat me lloq te Vushtrrise arrit ti fitoj zemrat e tifozeve te nje klubi te madh si werder bremen.

Lojtari shqiptar me produktiv ne vitin e fundit.
Eshte LOJTARI SHQIPTAR me i FORTE,qe ka kqyrur Beni.


Ne CDO NDESHJE..nap pas apo SHENON.

Kishe dhe ke te DREJTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2019, 19:46   #398
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Arijanet Muriqi nė formacionin mė tė mirė tė vitit nėn 21 vjeē

.

Portieri shtatlartė ka debutuar me Pėrfaqėsuesen kosovare nė ndeshjen e Ligės sė Kombeve ndaj Azerbajxhanit. Kėtė edicion Muriqi ka qenė portier i dytė i Manchester Cityt ku ka mbrojtur nė Kupėn EFL. Nga gjashtė paraqitjet, Muriqi ka qenė titullar nė pesė prej tyre nė tė cilin City triumfoi nė kėtė garė.

E portali i njohur evropian ‘Goal.com’, ka bėrė formacionin e vitit nė Angli me lojtarėt nėn 21 vjeē, ku nė mesin e 11 mė tė mirėve ėshtė edhe portieri shqiptar.

“Ka qe njė edicion i mirė pėr Arijanet Muriqin. Nė moshėn 20-vjeēare ka zgjedhur tė luaj dhe mė pas debutoi pėr Kosovėn. Ai fitoi Ligėn Premier me Manchester Cityn”.

“Portieri i ri u zgjodh nga Pep Guardiola si zgjedhja e parė nė EFL Cup. Muriqi u paraqit nė pesė nga gjashtė ndeshjet e Cityt pėr ta fituar kėtė trofe. Ai ka mbajtur katėr herė portėn e paprekur, duke pėsuar vetėm njė gol e duke pritur dy penallti nė ēerekfinale ndaj Leicester Cityt”, thuhet nė pėrshkrimin e Goal pėr Muriqin.

Mbrojtja pėrbėhet nga Trent Alexander Arnold, Foyth, Gomez e Ryan Sessegnon.

Nė mesfushė janė Declan Rice, David Brooks e Matteo Guendouzi, ndėrsa faza e sulmit ėshtė me yje si Marcus Rashford, Richarlison e Dwight McNeil. /Telegrafi/

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 12-06-2019, 13:42   #399
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,978
Thanks: 1,411
Thanked 8,014 Times in 3,521 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 293
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Yo, me vuri cuni highlights ( shifi qe shifi me cmendi) per women World Cup USA beat Thailand 13 me 0... nejse LoL, aty pashe, me zuri syri nje mbiemer Asllani qe luante per Suedine national team. E gugellova e qenka nga Kosova. Shtojini dhe 1 listes suaj. Kosovare Asllani.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2019, 19:48   #400
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,361
Thanks: 3,524
Thanked 4,000 Times in 2,241 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 422
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Yo, me vuri cuni highlights ( shifi qe shifi me cmendi) per women World Cup USA beat Thailand 13 me 0... nejse LoL, aty pashe, me zuri syri nje mbiemer Asllani qe luante per Suedine national team. E gugellova e qenka nga Kosova. Shtojini dhe 1 listes suaj. Kosovare Asllani.


Yep, verejtje me vend. Kosovare Asllani eshte super yll ne futboll por ja qe na paska dal nga mendja

Para nje muaji ia kane ngritur ate statujen ne Suedi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur