Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-04-2019, 18:01   #21
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 46,041
Thanks: 14,173
Thanked 12,238 Times in 7,638 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 670
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, per ate e bene gjithe ate plaēke ne Rinas me 10 milion ojra hej i kishim mbydhur bordelot per muaj, vetem i kishin pyetur sa e keni pazarin ? kaq ! mbydheni eshte e jona qe nga sot
Kan shumė pagesa tė mbrapambetura, nuk dalin aq sa morėn.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 17:57   #22
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqiptaret.
Duke qen se eshte bordello masive, jo viza, por super-viza duhen vendosur!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 18:06   #23
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,263
Thanks: 6,733
Thanked 7,948 Times in 5,079 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Duke qen se eshte bordello masive, jo viza, por super-viza duhen vendosur!
bordello te mira ka gjermania. vetem 100 hyrjadrague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2019, 18:18   #24
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,166
Thanks: 338
Thanked 583 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
bordello te mira ka gjermania. vetem 100 hyrja
Ia vlen. Te vlersoj edhe mbrojtjen e ngjyrave alemane.

Ah, sikur edhe ata qe jan ne gerqi, talje, etj te mbrojshin ngjyrat e vendit siē ban ti ... merret me mend vet ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 08:31   #25
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 447
Thanks: 16
Thanked 43 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Mesa e shikoj une ketu shume njerez i marrin gjerat me ironizem apo me tallje.

Hollanda eshte shtet tipik bastard i perendimit. Shteti qe gjithmone me vjen ne mendje kur mendoj per budalliqet e perendimit bashk me ate britanine e degjeneruar. Shtet kurvesh, me bordello ne cdo cep te rrugeve te Amsterdamit, me vende ku pijet hashashi legalisht dhe pa mas, mos flasim edhe per drogat tjere. Edhe perzirjet raciale jan bere tashme normal. hollandezet jan rritur dhe jan mesuar te jetojne ne kete ambiant te qelbur. Te pranosh kritika nga hollandezet eshte sikur me fut koken tande ne WC.

Mua nuk me plas fare nese hollanda rikthen vizat per Shqiperine ashtu sikur Al Assad apo Maduro nuk i plas fare per opinionin e SHBA-se.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2019, 08:34   #26
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,243
Thanks: 130
Thanked 4,247 Times in 2,388 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Se ka nevoje per lende te pare.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 08:38   #27
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr
Posts: 447
Thanks: 16
Thanked 43 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te ve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Si militant i ridhjerjes dhe Edvinit qe je, ke ndonje mendin per shkrimin me lart apo vk, eshte propagande?
Shiko o vella, mos humb kohe dhe mos u lodh me njerzit qe nuk kan kapacitet per ti kuptuar gjerat.

Keta jan njeres me kompleks inferioriteti ndaj "perendimoret" sepse ashtu jan mesuar dhe ashtu ka qene gjithmone ne trurin e tyre te limituar. Dhe nuk ulen 5 min per ti kuptuar gjerat apo thjesht per ti menduar se sic jan.

Me vjen keq sinqerisht per mendimin qe kan shumica e shqiptareve, jetojne me kompleks inferiorioreti ndaj njerezeve qe nuk din ke kan bab.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2019, 09:12   #28
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,695
Thanks: 1,412
Thanked 527 Times in 405 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
https://joq.al/artikull/551387.html

Nje analize me siper si bordelloja masive e prostitucionit, kurvave, droges, pederasteve, pedofileve, familjes se shkaterruar, perzierjes rraciale e lloj lloj degjenerimesh te tjera nuk duhet as te mendoje te veje viza per shqiptaret sepse ka dhene direkt kontribut per Shqiperine qe kemi sot.

Turpi me i madh eshte sesi e vetmja strategji qe kane keta politiqenet tane eshte " futja ne BE" ku edhe kurvat hollandeze te kerkojne llogari.
fatkeqsisht na pelqe apo s’na pelqe neve shteti jone asht ma keq se bordellot , ashte vegla e bordellove , asht prosituta vet
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 09:26   #29
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,049
Thanks: 9,736
Thanked 8,534 Times in 4,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
https://joq.al/artikull/551387.html

Nje analize me siper si bordelloja masive e prostitucionit, kurvave, droges, pederasteve, pedofileve, familjes se shkaterruar, perzierjes rraciale e lloj lloj degjenerimesh te tjera nuk duhet as te mendoje te veje viza per shqiptaret sepse ka dhene direkt kontribut per Shqiperine qe kemi sot.

Turpi me i madh eshte sesi e vetmja strategji qe kane keta politiqenet tane eshte " futja ne BE" ku edhe kurvat hollandeze te kerkojne llogari.

per te kontrolluar me mire trafikantet shqipetar o Kaēi.

Pergjigjen e ke brenda shkrimit tend.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 10:30   #30
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,328
Thanks: 23
Thanked 2,401 Times in 1,498 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 171
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Vajti nje K*rve ke Lao Tzu ky eshte njoni se njifni ju
Edhe e pyeti o Robo pse femren qe po shkon me shume meshkuj po e quani K*rve dhe mashkullin qe po shkon me shume femra “Hero”????

Lao Tzu u mendua 1 dite 2 dite
Diten e 3 e thirri kte gruan edhe i tha:

Nje Dryn qe hapet nga cdo ēeles eshte dryn i keq i dobet.
Por nje ēeles qe hap cdo dryn eshte ēeles kopil ēeles i vlefshem.

Kshu dhe Shqiptaret per Hollanden.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 10:38   #31
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,413
Thanks: 1,166
Thanked 1,878 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
per te kontrolluar me mire trafikantet shqipetar o Kaēi.

Pergjigjen e ke brenda shkrimit tend.
Pse ne ua ēuam trafiqet Holandės?
Holanda ėshtė njėsh nė Europė pėr import eksport... Holanda ėshtė kooperativė e tipit tė lartė... nė krahasim me ne

.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2019, 10:40   #32
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,386
Thanks: 1,777
Thanked 1,650 Times in 1,030 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Problemin duhet ta gjejme tek vetja, perpara se t’i veme gishtin Hollandes.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BlueRose pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2019, 14:57   #33
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Problemin duhet ta gjejme tek vetja, perpara se t’i veme gishtin Hollandes.
Cfare problemi do gjesh tej vetja ti kur gangsterret shqiptare perbejne me pak se 0.2% te krimeve ne hollande????

Ja faktet

Citim:
Rrit madhesinė e shkrimit Zvogėlo madhesinė e shkrimit
Kėrkesa e parlamentit tė Holandės pėr rikthimin e vizave pėr shqiptarėt pėrmendet se bazohet tek rritja e azilkėrkuesve shqiptarė dhe niveli i kriminalitetit. Por, azilkėrkuesit shqiptarė nga 1015 qė ishin nė vitin 2015 dhe 1700 kėrkesa qė ishin nė vitin 2016, kanė zbritur me 2-3 herė nė vitin 2018, 570 total.
Por le tė shohim bazėn ku Holanda ka marrė nismėn qė ėshtė ajo e ‘rritjes serioze tė krimit tė organizuar tė shqiptarėve nė Amsterdam e Roterdam’. Po tė shohim tė dhėnat mbi shkeljet penale nga shtetasit shqiptarė tė dyshuar nė Holandė nga 710 persona nė vitin 2016, ato kanė zbritur nė 499 nė vitin 2017 dhe nė 470 persona tė dyshuar nė vitin 2018.

Pėr mė tepėr midis 244,500 tė dyshuarve nė regjistrin pėrkatės tė autoriteteve holandeze pėr vitin 2018, shqiptarėt pėrbėjnė vetėm 0.2% e rasteve, sipas tė dhėnave zyrtare nga institucionet holandeze.

Kjo " wanabe"me qene objektive dhe vet kritike vlen kur vlen.

Ne kete rast nuk vlen sepse pederastet hollandeze thjesht po genjejne.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 14:59   #34
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
per te kontrolluar me mire trafikantet shqipetar o Kaēi.

Pergjigjen e ke brenda shkrimit tend.
Ne cfare kuptimi e ke kete qe the?

Ndoshta nuk e kuptova mire.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 15:03   #35
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
fatkeqsisht na pelqe apo s’na pelqe neve shteti jone asht ma keq se bordellot , ashte vegla e bordellove , asht prosituta vet
O njerez te pa analizuar beni dallim midis nje te keqe dhe nje te keqeje dhe nese 2 te keqija jane te lidhura midis tyre.

Nuk ka lidhje shteti i korruptuar shqiptar me qelbesirllekun qe ka hollanda.

Hollanda eshte qender e degjenerimit boteror dhe e ka bere me deshirene vete.

Eshte qender e trafikim boteror te droges, qender e konsumit te droges, qender e prsoturucionit, qender e kurverise ku martesa dhe morali nuk ekzistojne.

Por mbi te gjitha faktet tregojne qarte qe gangot shqiptare nuk perbejne as 0.2% te personave te dyshuar per krime ne hollande

Citim:
Rrit madhesinė e shkrimit Zvogėlo madhesinė e shkrimit
Kėrkesa e parlamentit tė Holandės pėr rikthimin e vizave pėr shqiptarėt pėrmendet se bazohet tek rritja e azilkėrkuesve shqiptarė dhe niveli i kriminalitetit. Por, azilkėrkuesit shqiptarė nga 1015 qė ishin nė vitin 2015 dhe 1700 kėrkesa qė ishin nė vitin 2016, kanė zbritur me 2-3 herė nė vitin 2018, 570 total.
Por le tė shohim bazėn ku Holanda ka marrė nismėn qė ėshtė ajo e ‘rritjes serioze tė krimit tė organizuar tė shqiptarėve nė Amsterdam e Roterdam’. Po tė shohim tė dhėnat mbi shkeljet penale nga shtetasit shqiptarė tė dyshuar nė Holandė nga 710 persona nė vitin 2016, ato kanė zbritur nė 499 nė vitin 2017 dhe nė 470 persona tė dyshuar nė vitin 2018.

Pėr mė tepėr midis 244,500 tė dyshuarve nė regjistrin pėrkatės tė autoriteteve holandeze pėr vitin 2018, shqiptarėt pėrbėjnė vetėm 0.2% e rasteve, sipas tė dhėnave zyrtare nga institucionet holandeze.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 15:13   #36
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 893
Thanks: 30
Thanked 304 Times in 211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

E ca do besh? Kush do kunderpergjigjet? Shteti bythgrisur qe dhuron per ndertim katedraleje nderkohe qe ka femije qe vuajne per buken e gojes? Bej gam gam kot o kaci. Hollanda eshte si eshte ama nuk vuajne per buke si ne. Te rivendosin dhe vizat dhe te qendrosh drejt!
Se nuk e kuptoj arsyen e ketij artikullit...qellimin me mire.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 15:37   #37
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,049
Thanks: 9,736
Thanked 8,534 Times in 4,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te ve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ne cfare kuptimi e ke kete qe the?

Ndoshta nuk e kuptova mire.
Mendoj se Hollanda me shume se cdo shtet tjeter ka mafiozet me te rrezikshem shqiptar brenda territorit te saj dhe kete gje ajo e di shume mire.. mendoj se jo pa qellim ka kthyer vizat per te kontrolluar me mire hyrje-daljet e tyre..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 15:43   #38
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,695
Thanks: 1,412
Thanked 527 Times in 405 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te ve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O njerez te pa analizuar beni dallim midis nje te keqe dhe nje te keqeje dhe nese 2 te keqija jane te lidhura midis tyre.

Nuk ka lidhje shteti i korruptuar shqiptar me qelbesirllekun qe ka hollanda.

Hollanda eshte qender e degjenerimit boteror dhe e ka bere me deshirene vete.

Eshte qender e trafikim boteror te droges, qender e konsumit te droges, qender e prsoturucionit, qender e kurverise ku martesa dhe morali nuk ekzistojne.

Por mbi te gjitha faktet tregojne qarte qe gangot shqiptare nuk perbejne as 0.2% te personave te dyshuar per krime ne hollande
Me kan i sinqert me ty Kastriot djali as qe e kam lexue artikullin vetem ca ke shkrujt ti , gjithsesi mos te vin keq se nuk je ti ma shqiptar se une apo e anasjellta. Mundou ta kuptosh se qoft azilkerkusit e qoft kriminelet qe qenkan arsyeja kryesore per rikthimin e vizave jane te lidhura ngusht me shtetin tone dhe mundsit qe na i ofro, dhe dicka tjeter po ta menosh 0.2% e gangove nga nje shtet me ma pak se 2 milion banore merre me mend vet shkojm kok me kok me ruset e rracat e tjera qe jan 100fishi i popullit tone. Duhet me kan realist nuk e meritojm me shkue ma lerg se nkosove, jo si popull se jena populli ma i mir e ma i paster nbote por si shtet pergjegjes duhet me kan shteti jone , falimnderit frances edhe gjermanis qe na kan mbeshtet shume e ja kan pa hajrin shume familje , falimnerit edhe hollands per ato mundsi qe na i ka dhan qoft edhe me i hip kamionit e me ardh nangli lol
The ICEman nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2019, 16:50   #39
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 660
Thanks: 376
Thanked 337 Times in 203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per Shqi

Robi kishte vjedh tre here ajroportin, e kerkonte gjithe Greqia per vrasje dhe per arratisje nga burgu. Bente kokrren e palles 3 kilometra larg nga vendi qe bastiste cdo dy vjet. Gjithe fshati thoshte qe eshte burre i mire. Gruaja e vet tha qe kishte qene engjell. Para nje jave mbeti i vrare ne nje vend ku u zhduken dhjete milione euro. Keto euro do i paguajne qytetaret shqiptare ne taksat qe do u ngrejne bankat per cdo sherbim. Dhe a e dini se kush e ka fajin per te gjitha keto?

E ka fajin Austrian Airlines.

Nese Austrian Airlines nuk e nderpriste transferimin e parave, bankat do te funksionin rregullisht dhe qytetaret nuk do te ngarkoheshin me takse me te larte sherbimi nga bankat. Admir Murataj nuk mund te quhet fajtor, as shteti shqiptar qe e linte te lire. Kemi deshmine e gjithe katundit dhe deshmine e gruas qe Admir Murataj ishte burre shembullor, engjell mbi te gjitha.

Duhet qe tani ne te mos marrim ne konsiderate fjalen e bashkefshatareve, por te merremi me astinomine greke dhe me fluturimet austriake?

Kjo vecse tradhti ndaj cdo vlere shqiptare do te ishte.

Kshu muhabeti...
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Erdhi Dimri pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2019, 17:38   #40
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,162
Thanks: 228
Thanked 366 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Pse bordelloja masive qe eshte Hollanda nuk duhet te veje vizat per

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
E ca do besh? Kush do kunderpergjigjet? Shteti bythgrisur qe dhuron per ndertim katedraleje nderkohe qe ka femije qe vuajne per buken e gojes? Bej gam gam kot o kaci. Hollanda eshte si eshte ama nuk vuajne per buke si ne. Te rivendosin dhe vizat dhe te qendrosh drejt!
Se nuk e kuptoj arsyen e ketij artikullit...qellimin me mire.
E drejte eshte kjo qe thua po perseri eshte nje komb i degjeneruar qe une nuk e honeps dot.

Keta politiqenet shqipfoles u pordhen per Notte Damin nderkohe qe ke me qindra familja etnike shqiptare ne skamje.

Artikulli ne fjale thote qe kreret e shtetit shqiptar jane ndihmuar nga organizata hollandeze me ardh ne krye.

Dhe nese gjendja eshte keq me mafien ( qe une e provova qe nuk eshte keshtu) kane faj edhe keto organizata hollandeze drejtperdrejt.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 17-04-2019 nė 17:43
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur