Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-04-2019, 10:47   #121
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,308
Thanks: 12,328
Thanked 7,654 Times in 4,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
o ti Pirat. Shpjegohu qarte ore. Se i disinformon njerezit.... Po jo me ec rruges si Lion. Se fillojne robt e ecin ne rrugen time. Ec e ec dhe mblidh 1 e nga 1 .
E pra u cudita ...ci dua tjereve un kam femiun tim lol
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2019, 10:53   #122
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,954
Thanks: 1,524
Thanked 1,714 Times in 727 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Po si mundi te shkoje nje bote larg nga femija i saj? Ok e kuptoj ka raste qe kujdesia primare i shkon babait te femijes Por nena duhet te jete sa me prane e ta shohi ne max brenda mundesive. Detyrimet ndaj femijes jane mbi cdo gje tjeter.

Ky kushuriri yt te shohi te ardhmen e tij (pa ishen).
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Elushe pėlqehet nga
i vjetėr 07-04-2019, 11:34   #123
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,927
Thanks: 3,722
Thanked 4,055 Times in 2,742 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 211
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
o ti Pirat. Shpjegohu qarte ore. Se i disinformon njerezit.... Po jo me ec rruges si Lion. Se fillojne robt e ecin ne rrugen time. Ec e ec dhe mblidh 1 e nga 1 .

O ani, ani dhafe po benim, e kisha dhafin per keta qe nuk kane, qashtu duke ecur rruges ta marrin nga 1 bile sa per foto

Jo, qashtu as une nuk kisha lexuar akoma, jo qe nuk mund te jete e vertete, por mu duk e pabesueshme.

Angelisjo beje ndonje foto aty ke Londoni Ēirkuzi me dy tre kalamaja per dore rruges edhe hajde shkruaj dhafa sa te duash e ēfare te duash
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2019, 16:33   #124
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,829
Thanks: 15,737
Thanked 19,772 Times in 7,737 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 482
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O Rexhina. Degjo moj moter, a nene a grua.Si do te te drejtohem.Bile me respektin me te mad dhe me shume sinqeritet. Une nuk po i kundervihen Angelises se dua une apo do tregoj se une jam i zgjuar dhe ju te tere dhe Angelisa ne vecanti , eshte jo e tille.Thote nje shprehje. Zemra flet/vepron me llogjiken qe as mendja nuk e kupton. Dhe dashuria te ben te marre - Frojdi.Me vjen dhe cudi se rron dhe ne USA.Ka vendosur gjykata moj Rexhina. Nuk harrij t'ju kuptoj hic. Cfare do benit ju ,trimereshen? Nuk e dime si e qysh, por eshte bere nje gjyq dhe babait i kane dhene te drejen te mbaje femijen.Mund te ndodhte dhe e kunderta. Ju grate e forumit nuk po ju kuptoj. Ju kujtoni se meqe jeni gra dhe nena jeni me prnder se ne burrat? Te mos i ngaterrojme gerat me shume sepse nuk dalim dot gjekundi. Ne USA njerezit jane denuar dhe me vdekje(per vepra apo krime qe nuk u kane kryer) dhe ka dale e verteta ne shesh vite me vone. Ka raste te ngjashme ne bote a te duash. Kete lloj llogjike une nuk e kuptoj. Te isha une , jo po une ja beja keshtu, jo po ja beja ashtu. Nuk e dime se si ka qene historia e tyre dhe pse gjykata ka vendosur ashtu. Vendim gjykate. Pike. Ka shkalle ankimimi dhe ri hapje gjyqi etj. Etj. Mund qe femija te pyetet kur te arrije moshen madhore. Pse duhet te vazhdojme akoma me kete lloj diskutimi apo replike kur nuk eshte kjo gje qendra e gravitetit te temes ne fjale per te cilen ajo qe e ka hapur temen, pret nje mendim nga ne? Ne kete forum une shoh shume tema me po sikur, po ashtu po keshtu... E pra kjo lloj po keshtu e po ashtu. ...po te kishte halla koqe do te qe xhaxha. Kjo lloj mendesie apo dyzimi ne mendjet e shqipove qe ne background perkthehet ndryshe:une nuk pjerdh as per ligj , gjykate e shtet , n'a ka cuar ketu ku jemi. Hapni syte o popull. Nuk e kptoni se ku na ka cuar kjo llogjike dhe ky karakter? Rama ik ketej, Rama ik andej. Jo Lulin s'e duam , jo Mona kucke jo ky pijanec, jo kjo kurve , jo ajo tjetra sex virtual ne wp (Whats Up - Wet Puss*). Ti vete ankohesh jo me erdhi X klient dhe kerkoi ate dhe kete (keta kliente abuzojne me ligjin,rregullat dhe miresine e mjekeve duke bere/kerkuar ate qe i thote koka ose ate qe ata mendojne se eshte e drejte e tyre, packa se i hypin apo bijen ne qafe te tjereve: do thuash po c'lidhje ka jo me temen ?). Po pra. Njerezimit i pelqen ose i duket trendy e mos pjerdhe as per rregulla , as per asgje dhe jane bere te gjithe si balona pa bisht duke fluturuar nga i con era e tyre. Tema ketu eshte tjeter gje. Njerez qendroni ne teme sepse tema eshte per ate kushuririn.

P.S.
Une dje arrita te siguroja numrin e asaj hruas(prafemra ne fjale) sepse doli qe ishte kushurira e pare e nje shokut tim,Une fola me te. Me tregoi per histroine ne fjale dhe me tha se pas 2 muajsh do shkoje te mare djalin per 6 muaj. 6 muaj ajo dhe 6 muaj i ati. Ja u zgjidh dhe kjo. Tani, cfare te beje kushuriri i @Beaute dhe kjo kushurira e shokut tim ? Te ma rtohen apo jo ? Ju lutem, mos e shani ate kushuriren e atij shokut tim, se sic thote nje fjale, Te dish se c'rruge ka bere tjetri ,duhet te hysh ne kepucet e tij. Ju falenderoj po qe se do harrini te me kuptoni,apo te jeni dakort me menyren e te llogjikuarit tim ose mendimin tim por gjithashtu perseri ku falenderoj dhe po qe se nuk do jini dakort. Gjeja me e veshtire ne kete bote eshte te mbash gojen mbyllur kur nuk ke asgje per te thene dhe kete shpesh mundohem t'ja them dhe vetes, Ndaj kur shkruaj ne forum , shkruaj gjate se nuk shkruaj dot shkurt. Me shume respekt per te gjitha dhe te gjithe.Nga Kina e larget. Leonida Vetja (Loni Vetja a.k.a lonely_lion)
lion, nese gjykata ka dhen te drejtat vetem babait, do te thot se mamaja nuk eshte e pershtatshme te rrisi ate femije, dhe Beaute po kerkon mendimin tone nese ajo femer eshte e pershtatshme per kushuririn e saj, bazuar nga fakti qe ska partial custody te femijes, kjo na ben Ne Femrat te mendojn se dicka nuk eshte e rregullt me ate femer. Ka shume baballar qe kujdesen me mire per femijen se mamaja, spo argumentojm per kete ceshtje
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-04-2019, 16:43   #125
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 34,829
Thanks: 15,737
Thanked 19,772 Times in 7,737 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 482
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Miremengjes Angelise. Une t'a shpjegova, te dhashe dhe shume shembuj por ose nuk i ke lexuar ose i ke lexuar dhe nuk i ke analizuar. Ti thua nuk te bejne dot as keshtu dhe as ashtu ??? O Angelisa. jane denuar njerez me vdekje dhe me burgim te perjethsem per gjera qe nuk i kane bere dhe kjo ose per qellim te caktuar ose se provat kane vertetuar padine, ose i kane stisur provat qe te cojne ne perfudimin qe paditesi ka kerkuar. Kur shkon ne gjyq per t'u shfaqesuar/mbrojtur nga nje padi qe te eshte bere, nuk ka te beje sa e mire je ti e pafajeshme apo jo. Kjo duhet provuar. Po nuk harite t'a provosh me fakte, me avokat , me rruge ligjore apo dhe me leke ..... denohesh. Te themi. Je ne pune. OK? Ne qoftese ti akuzon dike per ngacmim seksual, mjere ai tjetri.Nuk ka rendesi te ngacmoi apo jo. Se doje ti apo nuk doje. Femra ka perparesi ne shoqerite moderne. Me thoshte ca kohe me pare nje dikush. Ne Itali ( por dhe ne Europe) duhet te kesh por shume kujdes. Sepse mund te jesh me nje femer (dhe ruaju kur ajo ka pire alkol, i thuaj e kam nderprere sex qe prej 10 vitesh) dhe shkon ne shtepi te saj. Pra ajo te fton. Neqoftese te nesermen ajo te denoncon dhe thote qe une vertet e cova ne shtepi,por e ftova per shoqeri dhe jo per sex.... packa se ajo mund te kete thene all night : Baby baby drive your car si dhe kenga me poshte ...

https://www.youtube.com/watch?v=M7qNlocNIf8

Sorry.... por mjere ai mashkulli se e ka honger dhe i i heqin patenten dhe ID dhe e cojne ne burg

Hope you have understood and hope it helps .

P.S.
O Pirat po ku je ore se vetem ti me kupton mua per keto temat pikante dhe delikate.
nuk eshte aq e lehte zoti leon te te denoj dikush Pa Evidence! Fjala e dikush nuk merret si i vetmi evidence per te gjetur dike si fajtor.
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 07-04-2019 nė 16:47
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-04-2019, 21:17   #126
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,721
Thanks: 5,162
Thanked 11,001 Times in 3,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Ju Faleminderit te gjitheve . Me vjen keq qe nuk kam patur mundesin ti lexoj Te gjitha postimet pasi kam njerez ne shtepi. Neser mbrema ikin pasneser do marr kohen qe me duhet .
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-04-2019, 14:02   #127
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,721
Thanks: 5,162
Thanked 11,001 Times in 3,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Po si mundi te shkoje nje bote larg nga femija i saj? Ok e kuptoj ka raste qe kujdesia primare i shkon babait te femijes Por nena duhet te jete sa me prane e ta shohi ne max brenda mundesive. Detyrimet ndaj femijes jane mbi cdo gje tjeter.

Ky kushuriri yt te shohi te ardhmen e tij (pa ishen).
Elushe Faleminderit per mendimin.

Kjo vajza Eshte e detyruar ishte me sakte Te linte femijen bashke me familjen e saj .
Ai keshtu thot qe kjo i ka traguar faktet .
As ai qe besoj ne fillim pasi nese mamaja Eshte e denje , ka kushtet nuk mund Ti hiqet memesia vetem per imoralitet.
Ktu kshu Eshte .. nuk e di zemer.

Ai mesa duket ka ndjenja per te .
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-04-2019, 16:24   #128
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,517
Thanks: 2,407
Thanked 4,285 Times in 2,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

C'me eshte neverit kjo tashme ,qe cdo interesim drejt dikujt e lidhin direkt per interes, e sidomos kur behet fjale per femrat...

Gjithsesi Beaute nuk besoj se ka te humb dicka personi ne fjale qe mesa duket ka ndjenja ende per te ,ta provoj ose ti jape mundesine dhe kohen per te zbuluar cfare ne te vertet eshte. Une besoj ne "TE VERTETAT" qe vete koha tregon....

Megjithate clirohuni njerez dhe thjeshte jetoni cdo moment nese e ndjeni e si ta ndjeni, se dhe ato te shkretat pare fundja me vete sdo I merrni ...
Eden nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 12-04-2019, 17:36   #129
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,569
Thanks: 1,346
Thanked 7,616 Times in 3,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

I agree Eden. Kusho nuk edhte adoleshent. Di se cben e cdo. Keto mendimet tona hidhi ne kosh se s’vlejne as 1cent.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-04-2019, 20:33   #130
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,721
Thanks: 5,162
Thanked 11,001 Times in 3,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Bad. Nese e thua sepse nuk ju kam replikuar e ke gabim thjesht munges Kohe.
Nese e hapa kte teme ishte pikerisht per kte gje Te marr mendime + mendimit qe kam un pėr kte situation.

Éden Jam plotesisht dakort me ty . Femra sidomos shqiptare Eshte gjithmone shenjester paragjykimi.

Faleminderit per mendimin.
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-04-2019, 23:32   #131
Eden
.
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,517
Thanks: 2,407
Thanked 4,285 Times in 2,745 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 154
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Bad. Nese e thua sepse nuk ju kam replikuar e ke gabim thjesht munges Kohe.
Nese e hapa kte teme ishte pikerisht per kte gje Te marr mendime + mendimit qe kam un pėr kte situation.

Éden Jam plotesisht dakort me ty . Femra sidomos shqiptare Eshte gjithmone shenjester paragjykimi.

Faleminderit per mendimin.
Na ka gjet belaja o Beaute, hall te pasur e hall fukara. Tash duhet me u rujt mos me u dashnu me dike qe ka pare, fat I keq dmth...mos na rente per hise se do e vujm skemi cbejme...

Ps; E kur lexoj disa komente te tipit, jo femer e shfrytezume ,e divorcume me nje kopil nga pas (qe Gjithsesi Edhe jashte martese te jete nje femije nuk quhet kurr ashtu, teper e rende) tensioni mu ne maj te kokes lol.Sbehet shqipnia jo me keta shqiptare...
Eden nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2019, 07:58   #132
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 17,721
Thanks: 5,162
Thanked 11,001 Times in 3,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 328
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Beaute, hall te madh paska kusheriri hahaha.
Nuk kuptova pjesen "i ka ndihmuar finaciarisht", kur i ka ndihmuar? Tani, pasi ajo erdhi, apo kur ishin ne studime?

Evitimi i kontaktit: si u be qe ai ti jep para e te evitoj kontaktin... duket e pakuptimte ... ndoshta kusherriri takohet shpesh me te, dhe nuk tregon storjen e plote.

Ne fund, te dy thuash qe jane divorced, eh dreqi te marrte le te jetojne bashke, le ta provojne si miq,po nuk ju eci te behen cift... asgje nuk humbin lol, vec kthejne nostalgjine.

Une mendoj se brenga e djalit eshte reputacioni, ai frikohet se po del ne publik me nje vajze si ajo do humb pike, thote njeriu se do zgjedhin plak katundi...

Per ceshtjen e djalit mund te jete e vertete qe nuk ka arritur te merr, vetem nese Entet Per Perkujdesje atje ja kane marre amesine, ndryshe nuk besoj..

Onyx Mjesi.

Ndoshta ai nuk me ka then storien si duhet po me Eshte hapur Edhe un kerkova nje mendim ktu .
Ata u deshen kur ishin studente Edhe ktu ishin Te dy Te rinj . Ne ket é periudhe aus nuk kishte lindur akoma ndaj besoj as interesi. Ata u ndan pasi ajo u largua me familjen e saj jo sepse nuk deshen me.
Per mua ktu ka qen gabimi i saj sepse nuk duhej te largohej. Te jetonin dashurin e tyre.

Te dy u lidhen Edhe u ndan gjera qe ndodhin. Nuk Eshte fundi i botes ! Po pas gjithe kesaj ajo humbi fémine e saj e kjo Ndoshta e ben djalin te jet me shume altruist se i dashuruar me Te .

E ka ndihmuar dhe e ndihmon pasi ajo u kthye dhe i kerkoj ndihme. Me shume strehim ...si miq, pasi djali thčlle thelle e ka dashur shume ate vajze . E ka strehuar mbajn kontakte Po do Marri kohen e duhur deri ne nje vendim konkret.

Dikush pyeti per moshen ?
Jan mbi 30 te dy.
Nuk besoj se kan Kohe per lojra pas perpecive.

Per momentin vazhdojne te jen bashke. Uroj te rekuperojne kohen e humbur. Fundja nese Eshte e shkruar Te perfundojne bashke le Te ndodhe .

Mua me intereson lumturia e tij . Per vajzen me vjen keq ( per ate qe i ka ndodhur gjithmone nese Eshte e vertet ).

Faleminderit per mendimin yll .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beaute : 14-04-2019 nė 08:00
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 14-04-2019, 21:38   #133
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 394
Thanks: 65
Thanked 57 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Nje i njohuri im ( kusheri ) me Te Cilin ndaj cdo gje me merr ne telefon te me kerkonte nje mendim ..
Un ja dhash sugjerimin tim edhe ai me falenderoj pa diskutim Por mendoj qe ne kte faqe ka edhe njerez te mire qe mund Te Japin nje mendim Ndoshta me me vlere sa ai qe munda ti Jap une.
Ndaj Pike se pari do doja nga Ju nje mendim sikur ky person Te jet nje familjar i juaj nese jo mos merrni mundimin fare .


Pra behet fjale per djale e nje vajze pra nje cift i lumtur (lol) qe njohen Edhe perjetuan nje histori shum Te bukur dashurie. Ishin studente per vite me radhe ata jane bashke...deri ne momentin qe
familja e vajzes emigron ne Australi, dhe komunikimi i ciftit behet i veshtire dhe pas 1-2 vitesh humbin cdo komunikim.
Te dy nisin nje jete te re. Djali pas disa kohesh martohet Por perseri ndahet ...

Ndersa vajza atje vazhdon jeten, studimet tjera, martohet, lind nje femije... dhe pas ca problemeve ligjore me burrin e saj nje avokat te famshem te qytetit, familja e saj detyrohet te largohet nga Australia , ndersa femija i mbetet babait (pra avokatit).

Pas kthimit ne atdhe, vajza mes miqsh kerkon ish te dashurin ( kusheririn ..... pra djalin qe deshi kur ishin studente) , i cili po ashtu ka pas nje lidhje te gjate, por i ndare. Me qe familje e saj kur iku ne Australi shiti te gjithe pronat, dhe nuk kane kulm mbi koke, kjo vajza kerkon te bashkohet me ish-te dashurin, i cili ka nje qendrueshmeri financiare te mire.

Djali me Te drejte tani eshte ne dyshim per synimet e saj , prandaj e eviton cdo kontakt me te, edhe pse financiarisht i ka ndihmuar per hir te dashuris qe ka patur Edhe pse ka kaluar shume Kohe tashme...

Definitiv, vajza deshiron te kthehet me Te ( si miq.....) Por ky i fundit eshte ne dileme te madhe...pasi miq ata nuk mund Te jen kurre ..oh Ndoshta me kohen mund Te ket dicka me shume .

Personalisht mendoj qe mund Te jet interes ( duke e fitur qe ky ka nje shpirt Te Madh , Eshte teper human ) Por Ndoshta Edhe jo..
I Thash mendohu mire pasi ky Eshte hap shum i Madh mund Te gezohesh Por ka gjasa me shume Te lendohesh Edhe Ti kte nuk e meriton.
Me thot Jam mesuar me lendime...

Si mendoni Ju ēfare duhet Te Bej ky ?
Te vazhdoje lidhjen me Te ?
Hmmm cfare historie e, per film. Vajza qe eshte rikthyer tek djali eshte rikthyer vetem nga dashuria se perndryshe bota eshte plot meshkuj, edhe me shume te pasur se kushuriri yt. Aq me teper ne keto kohera ku mund te udhetosh e te shkosh ku te duash e ta kerkosh bossin sipas tekave . Pra as te mos e mendoje kusheriri yt ate punen e interesit se na erdhi per te vjell, akoma ka meshkuj dhe femra qe mendojne interesin dhe si ze gjumi naten boohhh, lol. Personalisht me erdhi mjaft keq per ndarjen e saj nga femija, hmmmm tmerr. Dhimbje shume e madhe dhe ajo duhet ta kishte evituar me cdo kusht. Une s'mund ta gjykoj se kushedi se si i ka patur rrethanat, megjithate nese do kishte patur qellimin kryesor femijen do e kishte gjetur rrugen per te mos u ndar kurr nga femija.
Kur sjell nje femije ne jete, qejfet e tua kalojne ne plan te dyte, gjithmone nese flasim per prinder te vertete, se ka edhe pseudo-prinder qe kane tekat e tyre dhe sduan me dit ca behet. Fati i keq i atyre femijeve qe i kane keto lloj prinderish . Kusheriri yt ne kete rast duhet te mendohet mire shume dhe te jete i bindur qe e do vertete sepse kjo femer qenka ne nje situate delikate dhe sdo e perballonte mire nje ndarje te dyte te dhimbshme. Si shkon jeta ndonjehere e, film pa ngjyra.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i luleshtrydhe pėlqehet nga
i vjetėr 15-04-2019, 13:10   #134
SystemA
Askund
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 44,933
Thanks: 14,627
Thanked 8,668 Times in 5,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 361
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Onyx Mjesi.

Ndoshta ai nuk me ka then storien si duhet po me Eshte hapur Edhe un kerkova nje mendim ktu .
Ata u deshen kur ishin studente Edhe ktu ishin Te dy Te rinj . Ne ket é periudhe aus nuk kishte lindur akoma ndaj besoj as interesi. Ata u ndan pasi ajo u largua me familjen e saj jo sepse nuk deshen me.
Per mua ktu ka qen gabimi i saj sepse nuk duhej te largohej. Te jetonin dashurin e tyre.

Te dy u lidhen Edhe u ndan gjera qe ndodhin. Nuk Eshte fundi i botes ! Po pas gjithe kesaj ajo humbi fémine e saj e kjo Ndoshta e ben djalin te jet me shume altruist se i dashuruar me Te .

E ka ndihmuar dhe e ndihmon pasi ajo u kthye dhe i kerkoj ndihme. Me shume strehim ...si miq, pasi djali thčlle thelle e ka dashur shume ate vajze . E ka strehuar mbajn kontakte Po do Marri kohen e duhur deri ne nje vendim konkret.

Dikush pyeti per moshen ?
Jan mbi 30 te dy.
Nuk besoj se kan Kohe per lojra pas perpecive.

Per momentin vazhdojne te jen bashke. Uroj te rekuperojne kohen e humbur. Fundja nese Eshte e shkruar Te perfundojne bashke le Te ndodhe .

Mua me intereson lumturia e tij . Per vajzen me vjen keq ( per ate qe i ka ndodhur gjithmone nese Eshte e vertet ).

Faleminderit per mendimin yll .
Po e jap ne un i menje.E para e ka SHKRUJTUR Land,qe receta nuk ka.E dyta e imja....fillojne,psete,persete,cfar,ashtu,keshtu,t i,ajo,duhet te me kuptish.situata ishte e tille, e te tjera.Pra shkurt ne shqip...te shikojne jeten e tyre.Tashti ajo ka nje femije....skam si jap men.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 13:29   #135
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 12,569
Thanks: 1,346
Thanked 7,616 Times in 3,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Bad. Nese e thua sepse nuk ju kam replikuar e ke gabim thjesht munges Kohe.
Nese e hapa kte teme ishte pikerisht per kte gje Te marr mendime + mendimit qe kam un pėr kte situation.

Éden Jam plotesisht dakort me ty . Femra sidomos shqiptare Eshte gjithmone shenjester paragjykimi.

Faleminderit per mendimin.
Jo mi, se dhe ti ske nge tu replikosh te gjjrheve. E thashe sepse kusho eshte burre e di cdo. Ska nevoje as per mendimet tona as ca mendon ti fundja. Keto jane gjera personale. Po ja futi kushos, pune e madhe. Burre eshte. Burrat nuk qajne, lol. ( kjo e futura me supozime se mua kjo histori sme duket shume reale)
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 13:54   #136
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,055
Thanks: 2,565
Thanked 2,490 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 134
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Nuk di me ke te qesh me shume ketu, me kete trillimin qe ska lidhje me realitetin apo me personat qe gjithe seriozitet i pergjigjen temes. Lol
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 14:00   #137
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 20,627
Thanks: 9,407
Thanked 7,949 Times in 4,160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 301
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Nuk di me ke te qesh me shume ketu, me kete trillimin qe ska lidhje me realitetin apo me personat qe gjithe seriozitet i pergjigjen temes. Lol
pse ore s’beson ti kshu?
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 14:03   #138
The ICEman
░░░░░░░░░░░░░░░░░
 
Avatari i The ICEman
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 1,335
Thanks: 1,009
Thanked 404 Times in 321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
The ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėmThe ICEman i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Venom na thuaj me ke po qesh qe ta dim se nga anon vlla �� ..per mendimin tem pala trilluese qe thue ti jane per te ardhur keq kurse pala serioze jane per tu vlersuar dhe krenuar me ta , asht edhe kjo pala jote ‘preē zogu’ i them un ��
The ICEman nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 14:07   #139
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,055
Thanks: 2,565
Thanked 2,490 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 134
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
pse ore s’beson ti kshu?
Pse ti e beson?
U kthye e ky po e strehon? Po sikur u kthye me familjen, kush po i strehon ata, humben rruges ata? Lol
U zune me avokatin e njohur edhe i perzuri nga australia? Pse kush eshte avokati pronari i qytetit? Vajza llogjikisht ka bere martese, e me pas femije atje e automatikisht ka dokumenta. Si e paska perzene avokati?! Kjo ka ikur ka lene femijen e tani kerkon strehim e buke neper Tirone. As filmat nuk i bejne kaq joreal se duken si fyerje e inteligjences njerezore.
Venom nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 15-04-2019, 14:08   #140
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,055
Thanks: 2,565
Thanked 2,490 Times in 1,400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 134
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Do doja mendimin tuaj miq..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Venom na thuaj me ke po qesh qe ta dim se nga anon vlla �� ..per mendimin tem pala trilluese qe thue ti jane per te ardhur keq kurse pala serioze jane per tu vlersuar dhe krenuar me ta , asht edhe kjo pala jote ‘preē zogu’ i them un ��
Mire Olti Curri, si u ngryse ti? Lol
Venom nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Venom pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur