Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-09-2019, 20:07   #461
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Kadri Veseli: E kam pėrnjėmend, Byroja Kundėr Korrupsionit do tė jetė tmerr, ankth pėr tė korruptuarit

19/09/2019


Kryetari i PDK-sė, Kadri Veseli, ka thėnė se i ka hyrė pėrnjėmend qė ta luftojė korrupsionin dhe nepotizmin.

“Jam i vetmi qė merrem direkt me brengat e qytetarėve. Jam i vetmi qė nuk akuzoj por veproj. I kam dalė pėrballė sfidės kundėr korrupsionit me veprime konkrete. Kam filluar nga partia atė pėr ta ndalur atė si fenomen. Jam i vetmi qė marrė vendime drejtpėrdrejt dhe konkrete pėr perspektivėn e rinisė. Jam i vetmi qė mund tė ruaj kontinuitet. Partneriteti me BE dhe SHBA i duhet Kosovės sa mė 1998-99”, ka thėnė Veseli, njofton Klan Kosova.

“Tė gjitha partitė kanė qenė ose janė nė pushtet. E vetmja PDK dhe unė, nuk po e akuzoj askėnd. Po i thėrras: Ejani bėhemi bashkė pėr njė Kosovė mė tė mirė. T’i japim perspektivė punėsimit tė tė rinjve”.

“Jam i vendosur dhe do t’i shkojė deri nė fund sepse ėshtė rruga e vetme e drejtė. Ka skepticizma e di. Veprimet qė i kam bėrė i kam bėrė pa e ditur se do tė shkojmė nė zgjedhje. Kur kam filluar pas 17 vitesh largimin e uzurpatorėve qė nė konferencėn e parė ka pasė skeptcizima. Pėr 90 ditė janė larguar tė gjithė uzurpatorėt nga pronat publike”.

“Mesazhi ėshtė: Kur e shohin njerėzit qė kemi vendosmėri. Plani kundėr korrupsionit. Byroja anti korrupsionit do tė jetė tmerr-anth pėr njerėzit e korruptuar. Konfiskimi i pasurisė, ligji kundėr nepotizmit”.

“Duhen ushtarė pėr tė arritur kėto suksese. Ushtarėt janė gjyqėsori dhe policia. Kam folur direkt dhe dikush nuk guxon as t’i pėrmend”.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-09-2019, 20:21   #462
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Veseli pėr Mustafėn: Me iu jap unė tenderė fėmijėve tė mi, s’kisha mund tė jem para juve sot kėtu


19/09/2019 | 21:48

Veseli pėr Mustafėn: Me iu jap unė tenderė fėmijėve tė mi, s’kisha mund tė jem para juve sot kėtu

Kandidati pėr Kryeministėr tė Kosovės nga radhėt e PDK-sė, Kadri Veseli, ka thėnė po t’i jepte tenderė fėmijėve tė tij sikurse ish-kryeministri i LDK’sė, Isa Mustafa, ai nuk do tė mund tė dilte para qytetarėve, shkruan Gazeta Metro.

Veseli ka thėnė se po t’i jepte fėmijėve tė tij tenderė dhe vėllezėrit t’i vendoste nėpėr borde nuk do tė mund tė dilte para qytetarėve.

”I kam besuar dhe i kam kėrkuar tė largohej nga zėvendėsministri. E partitė tjera bėjnė shaka duke tentuar tė minimizojnė ēėshtjen. Me iu jap unė tenderė fėmijėve tė mi, s’kisha mund tė jem para juve sot kėtu. Me i marrė unė vėllezėrit e mi me i sjellė nėpėr borde agjensione s’kisha mund tė jem kėtu. Me mbajtė drejtorė tė korruptuar, me aktakuza e plotė fjalėn korrupsion nė Prizren, jo njė dy – tre. Me tendera tė improvizuar edhe nga firma me regjistrime tė Serbisė. Unė skam ardhė pėr ta akuzuar askėnd, do tė flas drejtpėrdrejtė pėr hallet dhe brengat qė kanė qytetarėve tė mi”.

”Qe njė vjet kam nisur reformat brenda PDK-sė. Partitė tjera nuk kanė guxim t’i lėvizin njerėzit brenda vetes. Nuk ka qenė as e lehtė pėr mua. Kam larguar ministra, zėvendėsministra, drejtorė agjencish kam kėrkuar edhe largim tė deputetėve. Unė jam ai qė e kam thirrur Agim Ēekun 1998 pėr t’ju bashkuar UĒK-sė si njė nga ushtarakėt mė tė mirė”./gazetametro.net
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 15:41   #463
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

1.3 milion euro investime pėr tė hapur Qendrėn e parė Nacionale nė Kosovė pėr trajtimin e sulmeve nė tru brenda QKUK-sė. Rezonancė tė re magnetike, CT dhe infrastrukurė moderne. Sulmet nė tru janė prej shkaktarėve kryesorė tė vdekjeve dhe paralizės pėr tė cilat nevojitet njė reagim i shpejtė brenda 3 orėve. Me hapjen e kėsaj qendre ne po krijojmė kushte qė tė shpėtojmė qytetarėt tanė nga vdekja, paraliza dhe shpenzimet e larta financiare. Urime.

Uran Ismaili
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 17:12   #464
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Ish-komandanti i Koshares akomodohet nė PDK, fillon sulmet ndaj LDK’sė

Gazeta Express
20 Shtator 2019 18:38

“LDK ėshtė e kapur nga njė ekip njerėzish qė kanė njė tė kaluar jo tė ndershme dhe po e mbajnė peng kėtė parti”, deklaroi Berisha.

Njė nga ish-komandantėt e UĒK-sė nė Koshare, Hisen Berisha, ka deklaruar se kurrė nė jetėn e tij nuk ka qenė anėtar i LDK-sė dhe asnjė subjekti tjetėr politik, deri tash ku ka aderuar nė PDK.

Por ai ka thėnė se ka qenė i gatshėm tė jetė nė listėn e kandidatėve pėr deputet tė LDK-sė, por kjo sipas tij nuk ka ndodhur pėr shkak tė lidershipit tė LDK-sė.

“Gjakova mė ka propozuar, por njerėz brenda LDK-sė nė qendėr nuk mė kanė futur nė listė. Mė ka kontaktu Lutfi Haziri, i cili mė ka thėnė qė i vije keq qė nuk do tė jemė listė”, ka deklarur Berisha.

Berisha ka akuzuar kreun aktual tė LDK-sė, duke thėnė se ai ka qenė nė qeverinė e cila kur u suprimua autonomia e Kosovės e cila diferenconte shqiptarėt.

“LDK ėshtė e kapur nga njė ekip njerėzish qė kanė njė tė kaluar jo tė ndershme dhe po e mbajnė peng kėtė parti”, deklaroi Berisha nė RTK.

Ai tha se po tė bėhej pjesė e LDK-sė do ta luftonte nga brenda kėtė kryesi.

Sipas Berishės, LDK-ja e sotme ėshtė shndėrruar nė njė surrogate qė nuk e pėrfaqėson frymėn rugoviane. Ai ka thėnė se ka zgjedhur PDK-nė dhe Kadri Veselin pėr shkak se aty mund tė jap kontributin mė tė madh.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 17:19   #465
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraLaura Hoti i bashkohet PDK-sė

20 shtator 17:14

Kandidati pėr deputet i Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Abelard Tahiri, ka bėrė me dije se kėsaj partie i ėshtė bashkuar Laura Hoti.

Ai pėrmes njė postimi nė llogarinė e vet nė “Facebook”, ka shkruar se vizionit tė qeverisjes sė ardhshme tė PDK-sė dhe kryeministrit Kadri Veseli, qytetarėt po i japin mbėshtetjen e plotė e tė pakontestueshme.

“Por jo vetėm kaq. Vizionit tė kryeministrit tė ardhshėm Kadri Veseli po i bashkėngjiten edhe profesionistė tė rinj me kompetencė. Isha i nderuar qė prita sot nė radhėt tona, Laura Hotin, njė profesioniste e vėrtetė e fushės juridike. E arsimuar dhe me studime postdiplomike nė shkencat e sė drejtės, ligjėruese, hulumtuese dhe menaxhere e suksesshme, Laura i jep fuqi edhe mė tė madhe kauzės tonė legjitime pėr njė shtet tė drejtė dhe pėr institucione qė diktohen nga profesionalizmi. Bashkė me Laurėn dhe me profesionistė tė tjerė qė pėr ēdo ditė po i bashkėngjiten vizionit tė PDK-sė, do ta zhvillojmė e zbatojmė deri nė fund platformėn tonė politike pėr Kosovėn qė duam. Ndėrtojmė tė ardhmen, pėr ty dhe shtetin”, ka shkruar Tahiri.

/Epoka e re/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 20:25   #466
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 21:05   #467
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Kelmendi: Veseli i ka hyrė luftės kundėr korrupsionit me seriozitet tė madh

20 shtator 22:21

Migjen Kelmendi, kandiat pėr deputet nga radhėt e PDK-sė, gjatė debatit tė sontėm me analistė nė televizionin publik, ka thėnė se Kadri Veseli i ka hyrė luftės kundėr korrupsionit me seriozitet tė madh dhe me plane konkrete.

Ai ka thėnė se ky fenomen ka prekur tė gjitha partitė qė kanė qeverisur, si nė nivelin atė qendror, ashtu edhe lokal, pra edhe LDK-nė e Vetėvendosjen.

Kelmendi ka thėnė se PDK-ja ka filluar njė reformė shumė domethėnėse brenda saj, e cila po e vazhdon mė tej.

Duke folur pėr temėn e dialogut me Serbinė, Kelmendi tha se gjithmonė kur ka pasur bashkėpunim midis dy forcave tė mėdha politike, PDK-sė dhe LDK-sė, proceset kanė ecur, ndėrsa kur ato janė ndarė, Kosova ka ngecur.

“Dialogun e shoh si ēėshtjen mė domethėnien mė tė madhe. Qėndrimi i PDK-sė dihet, ėshtė Kushtetua e cila pėrcakton territorin. Dialogun me prezencėn ė shtuar tė SHBA-ve e shoh si njė proces i cili nuk pres tė kryhet shpejt. Pa njė filanizim tė dialogut nuk po mund ta rrumbullakėsojmė procesin shtetformues tė Kosovės. Neve na duhet njė parti qė ka kredibilitet politik dhe lidership qė guxon tė marrė vendime dhe pėrgjegjėsi dhe t’u prijė atyre proceseve. PDK-ja ka qenė gjithmonė prijėse e kėtyre proceseve dhe as kėtė proces nuk e shoh pa PDK-nė”, ka thėnė Kelmendi.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 11:41   #468
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: PDK e para

KY eshte ai COPA e LAFSHES qe shkruaj...UNE,m.q-se nuk jam bo....synet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 15:44   #469
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,295 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 16:00   #470
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,075
Thanks: 8,038
Thanked 3,678 Times in 1,951 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Vota ime e ngriti ne 84% boren e ngrohte te gushtit!
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
border=
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2019, 20:49   #471
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Vota ime e ngriti ne 84% boren e ngrohte te gushtit!
Nuk ju nevoiten votat e juaj as Kadri Veselit as Kosoves
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-09-2019, 12:40   #472
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para11:09 / 22.09.2019
Veseli: Pagesa e TVSH-sė do tė bėhet brenda vendit e jo nė kufi

Kandidati pėr kryeministėr nga Partia Demokratike e Kosovės, Kadri Veseli ka thėnė se pėr herė tė parė nė rajonin tonė, do tė bėhet zhvendosja e pagesės sė Tatimit mbi Vlerėn e Shtuar nga kufiri nė brendėsi tė vendit, aty ku ndodh transaksioni mes shitėsit dhe blerėsit.

Veseli ka shkruar nė Facebook se rritja dhe zhvillimi i bizneseve nė ekonomitė e tregut nxit rritjen dhe zhvillimin ekonomik nė ēdo vend, nė ēdo shoqėri.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 00:34   #473
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Ja cila parti ka mė sė shumti vota nga diaspora, nuk ėshtė Vetėvendosje

Mijėra fletėvotime janė mbushur nga diaspora pėr zgjedhjet e 6 tetorit.

Kėto vota pritet tė arrijnė nė Kosovė me 6 tetor, saktėsisht nė orėt e hershme tė mėngjesit para se tė fillojnė votimet, tė cilat edhe zyrtarisht fillojnė nė ora 7 dhe mbyllėn nė ora 7 tė mbrėmjes.
Sponzor

Por cila partia ka mė sė shumti vota nga diaspora?

Gazeta NewBorn, mėson se pėrkundėr pritjeve tė mėdha Vetėvendosje nuk ėshtė partia qė ka mė sė shumti vota.

Listės si partia mė e votuar i prinė PDK-ja, AAK-ja, LDK-ja, e pastaj Vetėvendosje.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 17:44   #474
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e paraPartia Demokratike e Kosovės ėshtė familje e madhe. Te ne tė gjithė respektohen, askush nuk diskriminohet dhe ēdo anėtar i ri mirėpritet. Edhe psikologu Batjar Halili dhe poetja Manjola Halili, nga sot janė pjesė e Partisė Demokratike tė Kosovės.

Ne jemi shpresė pėr qytetarėt. Ne e ndėrtojmė tė ardhmen, pėr ēdo qytetar, pėr shtetin tonė!
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 16:07   #475
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para
Veseli nis fushatėn: Kosova ėshtė mirė vetėm kur Mitrovica ėshtė mirė


Gazeta Express
25 Shtator 2019 17:49

Lideri i Partisė Demokratike tė Kosovės, Kadri Veseli, e ka hapur fushatėn e PDK-sė pėr kėto zgjedhje tė parakohshme nė Mitrovicė.

Veseli ka thėnė se ėshtė nė qytetin e tij tė dashur, nė vatrėn e atdhetarisė, nė djepin e Isa Boletinit, nė vendin qė e frymėzoi dhe ku nisi rrugėtimin jetėsor, pėr tė filluar suksesshėm fitoren e madhe tė Partisė Demokratike tė Kosovės.

“Unė jam sot kėtu, nė Mitrovicė, si biri juaj, pėr ta nisur me kėmbė tė mbarė kėtė rrugėtim tė ri tė Kosovės dhe pėr ta filluar suksesshėm fitoren e madhe tė Partisė Demokratike tė Kosovės. Kam zgjedhur Mitrovicėn pėr ta pėrcjellė qartė dhe fuqishėm mesazhin e Kosovės dhe tė Partisė Demokratike: se Kosova ėshtė mirė vetėm kur Mitrovica ėshtė mirė. E Kosova dhe Mitrovica janė mirė, kur ky vend i bekuar nga Zoti, zhvillohet e ndėrtohet mė shumė dhe kur qytetarėt tanė janė mė tė kėnaqur me jetėn e tyre dhe me shtetin e tyre”, ka thėnė lideri i PDK-sė.

Ai ka thėnė se ėshtė nė Mitrovicė pėr ta bėrė hapin e parė drejt 6 tetorit.

“Kėsaj dite historike pėr Kosovėn, kur qytetarėt do t’i thonė PO vizionit tonė pėr ekonominė e dijes dhe inovacionit, do t’i thonė PO luftės kundėr korrupsionit dhe nepotizmit, dhe kur do t’i thuhet PO partneritetit tė pėrjetshėm me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimit Evropian. PO, mė 6 tetor do ta festojmė fitoren e Partisė Demokratike tė Kosovės. Fitoren e Kosovės. Fitoren e tė rinjve tanė tė mrekullueshėm. Vajzave dhe djemve qė ėndrrat e tyre do t’i realizojnė nė shtetin qė meritojnė. Fitoren e grave dhe burrave, nėnave dhe baballarėve, nxėnėsve dhe studentėve, profesorėve dhe intelektualėve, minatorėve, fermerėve, ndėrmarrėsve, inovatorėve dhe punėtorėve tė palodhshėm e tė ndershėm. Sepse, ju e dini, kur fiton Partia Demokratike e Kosovės, fitojnė tė gjithė. Fiton Kosova! E pėr tė fituar Kosova, duhet tė bėhemi bashkė”, ka thėnė Veseli.

Lideri i PDK-sė ka thėnė nuk duhet tė ketė ndarje, por bashkim me vizionin e PDK-sė pėr ta ndėrtuar tė ardhmen.

Tė ardhmen e njė Kosove pa korrupsion e nepotizėm, ka thėnė ai, me shanse tė barabarta pėr tė gjithė, me ekonomi tė fuqishme, me vende pune tė qėndrueshme dhe me rininė tonė qė jeton kėtu.

“Tė ardhmen e njė Kosove qė mbron territorin dhe sovranitetin dhe qė fuqizon partneritetin me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimin Evropian. Tė gjithė ne duhet tė bėhemi bashkė si dikur, si atėherė kur rrezikoheshim, dhe tė vendosim me tėrė fuqinė pėr ta bėrė Kosovėn shtet tė cilin e kemi ėndėrruar”, ka thėnė ai.

Veseli ka thėnė se kėtė nuk mund ta bėj askush mė mirė sesa trashėgimtarja e Ushtrisė Ēlirimtare e Kosovės, Partia Demokratike e Kosovės.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:32   #476
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Llapi : 25-09-2019 nė 20:38
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:53   #477
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

PDK-ja ia merr LDK-sė “Kodrėn e Trimave”, e quan lagjja e ndryshimit tė madh qė po i vjen Prishtinės
22:37 | 25 Shtator 2019

Lideri i PDK-sė, Kadri Veseli, sot i ėshtė bashkuar PDK-sė sė Prishtinės nė tubimin me qytetarė nė lagjen “Kodra e Trimave”.

Ai ka postuar disa foto ku shihet salla e mbushur plot me banorė tė lagjes, duke ironizuar indirekt me LDK-nė se ato “pamje i gėzojnė ata qė Prishtinėn e duan pėr qytetarėt dhe i mėrzisin ata qė e duan pėr vetveten”.

#Kėto pamje i gėzojnė ata qė Prishtinėn e duan pėr qytetarėt dhe i mėrzisin ata qė e duan pėr veten. Kodra e Trimave tashmė ėshtė lagjja e ndryshimit tė madh qė po vjen nė tėrė Prishtinėn. Me PDK-nė, pas 6 tetorit, ndryshimi do tė vijė nė tėrė Kosovėn. #PDK112”, ka shkruar Veseli nė Facebook. /Lajmi.net/
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 21:12   #478
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: PDK e para

Kur po e mbyllni ket teme, qe eshte nje propagand e flliqur ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 21:19   #479
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,320
Thanks: 37
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PDK e para

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Kur po e mbyllni ket teme, qe eshte nje propagand e flliqur ?
shum po te dhemb ty qe po fitoin qdo here ēlirimtaret e Kosoves

po ti me kan real duhet mos te anosh kerkah e ti la popullin e Kosoves te votoin lirshem e jo te perzihesh gjithmon e te jesh kaq kunder ishe UĒK-se qe na e Ēliroi vendin e ty kjo spo te pelqen hiq po per fat te mire skie mundesi tiera qe te pengosh fitoren e Ēlirimtarve ne keto zhgjedhe
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 21:25   #480
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,626
Thanks: 4,281
Thanked 4,601 Times in 3,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: PDK e para

lere se nuk i ka mbetur shume, centat e fundit propagandistik i ka.

Dr Kadri a je ti qėtu kur e ndajtźt Mitrovicėn, a jo?
Po m'dokėt qė po t'shoh bashkė me Hashimin.
E kujt po ja shet tashti k'to prralla te sheshi Isa Boletini, nė Mitrovicė?


https://www.botasot.info/aktuale-laj...nda-mitrovica/https://www.botasot.info/aktuale-laj...nda-mitrovica/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur