Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-09-2019, 05:50   #101
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,648
Thanks: 7,003
Thanked 8,242 Times in 5,275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Nder i madh qe vika ne Seferi
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 18:51   #102
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Francezėt paralajmėrojnė pėr “Arenėn Kombėtare”: UEFA ėshtė kėrkuese, opsion Elbasani


FSHF ka vendosur qė inaugurimi i stadiumit tė ri nė kryeqytet, “Arena Kombėtare”, tė bėhet nė nėntorin e kėtij viti, pėr ndeshjen e kuqezinjve ndaj Francės nė eliminatoret e Euro 2020. Por pikėrisht nga Franca bėhet e ditur se stadiumi nuk ėshtė ende gati dhe se do t’i nėnshtrohet njė kontrolli shumė rigoroz nga UEFA e cila nuk fal pėr raste tė tilla, sidomos kur bėhet fjalė pėr njė sfidė e cila mund tė pėrcaktojė kualifikimin e dy ekipeve.

Gazeta sportive franceze “L’ Equipe” ka shpjeguar nė njė artikull tė saj se sfida mes dy kombėtareve do tė zhvillohet mė 17 nėntor, por ēėshtja e stadiumit nuk ėshtė vendosur ende, pasi vetė UEFA nuk e ka konfirmuar nėse dueli do tė luhet nė Tiranė apo jo. Burime tė FSHF-sė kanė insistuar pėr gazetėn franceze se gjithēka do tė jetė gati nė “Arenėn Kombėtare”, por mė parė duhet kaluar prova ndėrkombėtare.
“Drejtuesit e palės shqiptarė duhet tė vėrtetojnė para autoriteteve europiane se gjithēka do tė jetė nė rregull. Nėse kjo ndeshje do tė jetė vendimtare pėr kualifikimin e mėtejshėm, ajo do tė luhet nė tė njėjtėn orė me sfidat e tjera, nė 20:45. UEFA, e cila nuk njihet pėr tolerancėn e saj, mund tė jetė shumė kėrkuese nė inspektim. Nė vitin 2015, ndeshja e fundit Shqipėri-Francė u luajt nė Elbasan, 40 kilometra larg kryeqytetit. Por pėr momentin, Federata Shqiptare nuk e mendon kėtė lloj zgjidhje”, shkruan e pėrditshmja franceze.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 19:12   #103
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,602
Thanks: 340
Thanked 606 Times in 399 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Keta francezet shume mistreca dhe karagjoz or vella.

Duan nje mesim te mire keta, po kush tua japi?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 19:14   #104
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Pėr mendimin tim nėse stadiumi ėshtė gati pėr ndeshjet e Nėntorit, le tė luhet ndeshja me Andorrėn nė stadiumin e ri ndėrsa ndeshja me Francėn le tė luhet nė Elbasan ose nė Shkodėr.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 19:20   #105
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Te duket sikur ke nje mur betoni perballe qe i zente betoni nen vete qe skane te fryre me beton.
Kulla qė kanė ndėrtuar nuk ka mjaftuar pėr ti kėnaqur tė gjitha palėt. Kėshtu qė pėr tė mbyllur sherret kanė vendosur qė tė bėjnė edhe tribunėn qėndrore dyqane. Vė bast qė idea ka qenė e Ramės sepse ai ka qejf tė lozi rolin e njeriut qė qėndron ndėrmjet klaneve por edhe zgjidhja arkitektonike duket qė ėshtė bėrė nga ai sepse po ta shikosh me vėmendje tribuna qendrore duket si njė tabelė basketbolli ku koshi ėshtė ai si kafaz pėllumbash apo birucė burgu nė qendėr.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 19:21   #106
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,602
Thanks: 340
Thanked 606 Times in 399 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Jo or jo!
Atje ku duam ne, jo ku do Franca.
Franca mund te doj shume gjera, po ketu i thone Shqiperi dhe do flere atje ku i shtrojme ne. Nese i kane ngelur akoma burra ketij vendi.

E kam mire o Kepo, se u rrembeva tani!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 06:27   #107
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"


Testohet ndriēimi
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 15:44   #108
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Mua super fare me duket. Flm per Info King Bardhyl
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 16:23   #109
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Supe me makarona...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2019, 16:31   #110
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Mua super fare me duket. Flm per Info King Bardhyl
E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 14:23   #111
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,933
Thanks: 1,111
Thanked 1,244 Times in 688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Tėrmetet, anėtari i Komitetit Ekzekutiv tregon gjendjen e "Arenės Kombėtare"


Lėkundjet e tėrmetit nė orėt e fundit kanė shkaktuar panik nė vendin tonė. Qė prej ditės sė shtunė (21 shtator) vendi ynė ėshtė goditur nga tėrmete tė njėpasnjėshme. Tėrmeti mė intensitetin mė tė lartė ėshtė ndjerė mesditėn e sė shtunės, qė pėrllogaritet me forcėn 5.8 ballė tė shkallėt Rihter.

Epiqendra e tij ka qėnė shumė pranė qytetit tė Durrėsit, por lėkundjet janė ndjerė edhe nė qytete tė tjera tė Shqipėrisė, por edhe nė shtetet fqinje si Itali e Kosovė. Kėto lėkundje kanė shkaktuar shumė kaos tek qytetetarėt, tė cilėt kanė lėnė banesat pėr shkak tė disa ēarjeve nė objektet ku jetojnė. Kėtyre dėmeve nuk i kanė shpėtuar as impantet sportive, ku dėmtimet mė tė shumta i ka pėsuar stadiumi kryeqytetas "Selman Stėrmasi".

Ndėrkohė, anėtari i Komitetit Ekzekutiv tė FSHF-sė dhe njėheras pėrgjegjės i punimeve dhe infrastrukturės, Arben Dervishaj ka pohuar se impanti mė i ri kryeqytetas "Arena Kombėtare" nuk ka pėsuar dėmtime, duke treguar cilėsinė e punimeve nė stadiumin qė po ndėrtohet nė gėrmadhat e ish-stadiumit legjendar "Qemal Stafa".
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 18:09   #112
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.
Bukuria eshte relative.
Mua mduket ne rregull dhe shume atraktiv per syrin tim amator dhe jo prej arkitekti.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 19:33   #113
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,515
Thanks: 3,657
Thanked 2,951 Times in 1,999 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Bukuria eshte relative.
Mua mduket ne rregull dhe shume atraktiv per syrin tim amator dhe jo prej arkitekti.
Cilės pjesė tė postimit tim i referohesh?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:08   #114
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E thame dhe me heret, si ndertim duket ne rregull, i vetmi problem nga ana arkitektonike eshte koshi i basketbollit.
Ndersa nga ana urbanistike eshte komplet pa lidhje, travertina me ato materialet moderne nuk kane lidhje fare. Po tani cfare te bejme, keta jane shume te afte qe ta ngrijne buzeqeshjen.
Per cfare koshi te basketbollit e ke fjalen se nuk e kam te kjarte?

Te pjesa VIP edhe po te shtoheshin me shume ulese veshtire se do te mbusheshin full ndonjehere.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:11   #115
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Nuk ka rendesi nese mbushet full apo jo..estetikisht nuk shkon..te krijon nje ndjesi mbytese..nuk e di pse kane manine te na rrethojne me mure betoni.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:17   #116
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Nuk ka rendesi nese mbushet full apo jo..estetikisht nuk shkon..te krijon nje ndjesi mbytese..nuk e di pse kane manine te na rrethojne me mure betoni.
Akoma nuk i paskan vendos as uleset ne ate tribune.

Kur te vendosen uleset, xhamat, ndriqim etj... do te duket me e bukur edhe ajo pjesa.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:23   #117
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,117
Thanks: 11,763
Thanked 9,679 Times in 6,185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: "Arena Kombėtare"

Ta gezojme pazarin e ri mudhern...vetem nje pinjoll i debilllikut me shallvare insistoi dhe realizoi nje stadium qe nuk ka piken e lidhjes me ndeshjen e futbollit se shkojne as shkojne 200 vete ne stadium me pa ndeshjet e shitura....

Por ka kulle dhe qender tregetare brenda tij "ARENA CENTER" prandaj e prishen stadiumin me piste per te bere nje lendine me supermarket ne te......nje PPP e re me ngjyra bukurane dhe me shum yndyre.

blej nje palle citjane dhe ke dhurate nje bulete futbolli falas.

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 25-09-2019 nė 20:26
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:24   #118
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,671 Times in 980 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Per cfare koshi te basketbollit e ke fjalen se nuk e kam te kjarte?

Te pjesa VIP edhe po te shtoheshin me shume ulese veshtire se do te mbusheshin full ndonjehere.
E kane fjalen per kte pjesen ballore...Ne fakt nje pjese e njerzve kur e shohin ashu te paperfunduar u duket kosh basketbolli , beton , kafaz e ku di une , por kompania nuk eshte se ka deviju nga projekti , sic eshte projektu ne fillim ashu do dale.

Dhe pjesa ballore nuk eshte beton , por eshte veshje fasade ne skelete hekuri , ku neser pasneser nqf do kete nevoje per ti shtuar kapacitet mund ti heqesh dhe t'i zevendesosh me shkalle.

Gjithsesi mua me duket ok edhe kshu.
__________________
Always loud & always proud!
border=
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:31   #119
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,296 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
E kane fjalen per kte pjesen ballore...Ne fakt nje pjese e njerzve kur e shohin ashu te paperfunduar u duket kosh basketbolli , beton , kafaz e ku di une , por kompania nuk eshte se ka deviju nga projekti , sic eshte projektu ne fillim ashu do dale.

Dhe pjesa ballore nuk eshte beton , por eshte veshje fasade ne skelete hekuri , ku neser pasneser nqf do kete nevoje per ti shtuar kapacitet mund ti heqesh dhe t'i zevendesosh me shkalle.

Gjithsesi mua me duket ok edhe kshu.
Qejfe qejfe kjo dynja endro. Per anen arkitektonike e urbanisitike nuk marr vesh shume. Po flas nga kendveshtrimi i nje tifozi. Me pelqen se i ka uleset afer fushes si ne stadiumet angleze (te pakten nga fotot keshtu duket), eshte i mbuluar dhe eshte i mire per akustiken.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2019, 20:35   #120
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,005
Thanks: 893
Thanked 1,516 Times in 1,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: "Arena Kombėtare"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Akoma nuk i paskan vendos as uleset ne ate tribune.

Kur te vendosen uleset, xhamat, ndriqim etj... do te duket me e bukur edhe ajo pjesa.
E kuptoj qe te ka zene syte propaganda e akrepit por ajo paraqitje e pazakonte e diktuar nga rrethana okulte pervecse shkakton ndjesine e burgosjes te sportdashesit ndan edhe ne menyre te frikshme shtresat tashme te diferencuara sociale.Duket sikur krijon nje kafaz mbrojtes per shtresen e ngritur kundrejt pjeses tjeter.Nje karshillek pompoz deri ne monstruozitet.Nese citojme edhe frazen diskriminuese te zyrtarit te federates.Futbolli nuk eshte per njerezit e varfer.Pra ne do perballemi me fasaden mbytese ndersa ata me pamjen e nje stadiumi normal.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur