Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-12-2013, 23:29   #1
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Cfare libri jeni duke lexuar? Cfare keni lexuar kohet e fundit?
Ketu mund te japim pershtypjet tona apo edhe ndonje keshille njeri-tjetrit se cfare te lexojme apo jo.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:35   #2
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,474
Thanks: 167
Thanked 4,897 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Ekzistojne disa tema te ngjashme me kete, admiral.

Gjithsesi, une nisa "Pushtimi i brendshem" por e lashe se nuk me terhoqi ose ndoshta nuk perqendrohesha sa duhej.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:37   #3
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Ekzistojne disa tema te ngjashme me kete, admiral.

Gjithsesi, une nisa "Pushtimi i brendshem" por e lashe se nuk me terhoqi ose ndoshta nuk perqendrohesha sa duhej.
kerkova por nuk gjeta gje. sdq nese eshte keshtu do i bashkangjisin.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:38   #4
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,474
Thanks: 167
Thanked 4,897 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Te punojne ēik se e kane lene forumin pas dore.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:39   #5
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Gjithsesi, une nisa "Pushtimi i brendshem" por e lashe se nuk me terhoqi ose ndoshta nuk perqendrohesha sa duhej.
mire bone se do te kishte vajtur gjaku ne tru, ashtu si i lexon ti
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:41   #6
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,474
Thanks: 167
Thanked 4,897 Times in 2,762 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
mire bone se do te kishte vajtur gjaku ne tru, ashtu si i lexon ti
Zura nje tjeter.

Qe ta ēon gjakun ne tru qe ē'ke me te!
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:41   #7
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

sapo fillova kete roman.
i kam lexuar edhe dy romanet e tjere te ildefonso falcones dhe me kane pelqyer tej mase.

ky ka pak dite qe ka dale dhe me zi prisja. shpresoj te mos me zhgenjeje.

the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:44   #8
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Bene kjo tem edhe per libra shkencor dhe psikologjik ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:44   #9
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Zura nje tjeter.

Qe ta ēon gjakun ne tru qe ē'ke me te!
Inshallah seshte roman se do te skuqen veshet
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:47   #10
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Bene kjo tem edhe per libra shkencor dhe psikologjik ?
patjeter ore lum. pse jo?
nese na tregon edhe per cfare bejne fjale dhe nuk ndalon tek titulli, do ishte me mire.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:52   #11
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
patjeter ore lum. pse jo?
nese na tregon edhe per cfare bejne fjale dhe nuk ndalon tek titulli, do ishte me mire.
Lumi..edhe revistat playboy etj qe i lexon mund ti postosh pa problem
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-12-2013, 23:54   #12
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Atehere duke e pasur parasysh qe ne kohen e fundit shume tek njerzit eshte shfaqur stresi dhe ankthi, apo depresioni, me ka bere te lexoj libra psikologjik.

Per momentin e lexoj nje liber : Beating Stress, Anxiety & Depression.

Eshte nje liber qe flet shume per ankthin,stresin,friken qe njerzit nuk arrijn me sqaru.

Jam kurioz te lexoj libra shume psikologjik dhe pse jo kur te kem mundesi ne shume raste e ndihmoj veten por edhe te tjeret.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:01   #13
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Imperium.
Robert Harris.Tregon jeten e Ciceronit e romanzuar.Shtyhet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:04   #14
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Atehere duke e pasur parasysh qe ne kohen e fundit shume tek njerzit eshte shfaqur stresi dhe ankthi, apo depresioni, me ka bere te lexoj libra psikologjik.

Per momentin e lexoj nje liber : Beating Stress, Anxiety & Depression.

Eshte nje liber qe flet shume per ankthin,stresin,friken qe njerzit nuk arrijn me sqaru.

Jam kurioz te lexoj libra shume psikologjik dhe pse jo kur te kem mundesi ne shume raste e ndihmoj veten por edhe te tjeret.
bravo per vullnetin lumi.
mua me duken tej mase te merzitshem dhe nuk arrij dot.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:08   #15
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
bravo per vullnetin lumi.
mua me duken tej mase te merzitshem dhe nuk arrij dot.
Flm Admiral,

Besoj qe eshte mire kur lexon libra psikologjik, ngase eshte interesante se si arrin ta kuptosh jeten ne shume drejtime te ndryshme, qe me pare nuk e ke menduar.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:22   #16
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,117
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Flm Admiral,

Besoj qe eshte mire kur lexon libra psikologjik, ngase eshte interesante se si arrin ta kuptosh jeten ne shume drejtime te ndryshme, qe me pare nuk e ke menduar.
"The Principles of Life", Tibor Ganti

Lumi, e ke lexuar "The power of subconscious mind", nga Joseph Murphy?
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:35   #17
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
"The Principles of Life", Tibor Ganti

Lumi, e ke lexuar "The power of subconscious mind", nga Joseph Murphy?
Jo ende nuk e kam lexuar edhe pse e kam hasur shume here. E ke lexuar Zet ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:39   #18
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,117
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

E kam blere por nuk e kam lexuar ende, sepse po lexoj librin me lart qe eshte shume interesant.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:40   #19
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Eshte fjala per kete liber Zet ?

http://www.ichoosetoheal.com/downloa...cious-mind.pdf

E lexova pershkrimin rreth librit qe po e lexojshe : "The Principles of Life", Tibor Ganti

Me te vertet po ja vlejka me ble dhe me lexu. Qenka liber pikerisht per kuptim te jetes. Liber qe nuk e pasna hasur me pare dhe patjeter qe do te jet interesant.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2013, 00:54   #20
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,117
Thanks: 147
Thanked 945 Times in 544 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Eshte fjala per kete liber Zet ?

http://www.ichoosetoheal.com/downloa...cious-mind.pdf

E lexova pershkrimin rreth librit qe po e lexojshe : "The Principles of Life", Tibor Ganti

Me te vertet po ja vlejka me ble dhe me lexu. Qenka liber pikerisht per kuptim te jetes. Liber qe nuk e pasna hasur me pare dhe patjeter qe do te jet interesant.
Eshte disi jo i lire, po ja vlen cdo dollar (Ganti).

Libri tjeter eshte ky:

http://www.barnesandnoble.com/w/the-...=9781585429158
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur