Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-07-2019, 14:03   #21
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,360
Thanks: 3,113
Thanked 2,446 Times in 1,650 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ore.... E googloni pak emrin e kesaj goces ne video. Amarilda Paja. J'u del gjekundi ? Se une nuk kam fb. Kjo goca puna e saj. Nderkohe qe une njoh shume e shume te tjere , mbaruar me mesatare pothuaj 10 ne mjeksi, qe nuk kane care dot dhe pse me gjermanishte te mesuar. Sic e e thashe. Kjo ka fatin e saj, por qe te ngrihet nje studente shqiptare(apo gjysma e brezit te saj - sic thote kjo), me nje shkolle qe Gjermani as qe besoj e njeh dhe te fillojne pune ne Gjermani .... Pak si veshtire te jete kaq fushe me lule , kur nuk ke as eksperience pune qofte dhe nje dite te vetme. Ka plot mjeke italiane, spanjolle,greke,bullgare,rumune apo polake qe i kane te gjitha avantazhet te shkojne aty dhe te rrine sa te duan (se shqiptaret pas 90 diteve j'u bejne dalje), plus qe vijne dhe nga universitete shekullore dhe me shume emer ne Europe. Thua u hap thesi ?
Apo shkojne ne Gjermani fejohen apo martohen me dike dhe .... A ka ndonje gjermanke qe ben sevap per mua ? Une inxhinier jam, por nga e keqja dhe doktorin do e bej. He Beno ?
Nuk e kam ndjekur si emision dhe nuk e kam idenė se kush ėshtė ajo vajza qė pėrmende ti. Unė ndoqa rastėsisht kalimthi njė pjesė tė vogėl tė emisionit kur u ritransmetua dhe mė bėri pėrshtypje ajo gjė tė cilėn e pėrmenda nė postimin tim.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2019, 14:32   #22
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,219
Thanks: 14,947
Thanked 8,814 Times in 5,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Shqipėria drejt zhdukjes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ore.... E googloni pak emrin e kesaj goces ne video. Amarilda Paja. J'u del gjekundi ? Se une nuk kam fb. Kjo goca puna e saj. Nderkohe qe une njoh shume e shume te tjere , mbaruar me mesatare pothuaj 10 ne mjeksi, qe nuk kane care dot dhe pse me gjermanishte te mesuar. Sic e e thashe. Kjo ka fatin e saj, por qe te ngrihet nje studente shqiptare(apo gjysma e brezit te saj - sic thote kjo), me nje shkolle qe Gjermani as qe besoj e njeh dhe te fillojne pune ne Gjermani .... Pak si veshtire te jete kaq fushe me lule , kur nuk ke as eksperience pune qofte dhe nje dite te vetme. Ka plot mjeke italiane, spanjolle,greke,bullgare,rumune apo polake qe i kane te gjitha avantazhet te shkojne aty dhe te rrine sa te duan (se shqiptaret pas 90 diteve j'u bejne dalje), plus qe vijne dhe nga universitete shekullore dhe me shume emer ne Europe. Thua u hap thesi ?
Apo shkojne ne Gjermani fejohen apo martohen me dike dhe .... A ka ndonje gjermanke qe ben sevap per mua ? Une inxhinier jam, por nga e keqja dhe doktorin do e bej. He Beno ?
King Bardhyl shkruajti qe...blendi fevziu eshte PLEHRE.

Sipas meje eshte....BACIL ose MIKROB.Pastaj per infermieret ne Gjermani,bejne nja...3 VJET SHKOLLE.Tashti per ne troje dhe kto qe permendet juve NUK e di se cfar kriteresh kane.Infermiereve Shqiptare apo CDO Shqiptar...NUK ka te drejte te PUNESOHET.

Si TURIST...po.blendi fevziun e kqyre ne fransua me ate KURVEN tjeter,apo ish funksionare i Bankes CENTRALE????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2019, 13:23   #23
doganieri
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 93
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Nje bie, mijera ngrihen thoshte partia e gjyshit te njeres,

http://fax.al/read/news/21230370/209...e-te-pranishem

Ashraf 3/ Muxhahedinėt inaugurojnė “qytetin” e tyre nė Shqipėri, personalitete ndėrkombėtare tė pranishėm
12/07/2019 21:05


Tė paktėn 3 mijė muxhahedinė qė ndodhen nė Shqipėri do tė kenė “qytetin” e tyre. Ėshtė inauguruar sot kampi Ashraf 3 qė ndodhet nė afėrsi tė Manzės, 30 km larg Tiranės.

Pamjet nga brenda tregojnė pėr njė kamp gjigant, qė do tė plotėsojė nevojat e kėsaj organizate.
Disa dhjetėra ish-zyrtarė tė lartė nga tė dyja anėt e Atlantikut, duke pėrfshirė ish kryebashkiakun e Nju Jorkut, Rudy Giulianim qė ėshtė avokati personal i Presidentit Donald Trump, Senatorin Joseph Lieberman, Sekretarin Tom Ridge, Drejtorin Louis Freeh, Gjeneralin George Casey, Gjeneralin James Conway, Michelle Alliot Marie, ish-Ministre e Jashtme dhe e Mbrojtjes e Francės, Ingrid Betancourt, ish-kandidate presidenciale nė Kolumbi, e cila ka qenė e mbajtur peng, ishin tė pranishėm.
Maryam Rajavi, e cila ėshtė Presidentja e zgjedhur e Kėshillit Kombėtar tė Rezistencės sė Iranit (NCRI), u zotua tė premten se Irani ndodhet pranė njė kthese historike dhe fitorja e popullit dhe rezistencės iraniane kundėr regjimit teokratik ėshtė e sigurtė.
Nė njė pjesė tė fjalimit tė saj, Znj. Rajavi tha, “Sot nė Ashraf 3, jemi mbledhur nė njė Ekspozitė ku shfaqen 120 vite tė luftės sė popullit iranian pėr liri. Njė luftė me ulje e ngritje tė panumėrta, me shumė disfata e triumfe, sė cilės i kanė dhėnė jetė lotėt dhe buzėqeshjet e njė kombi tė lidhur me zinxhirė e tė shtypur nga dy diktatura, monarkia e mėparshme dhe pas saj njė regjim fetar e tiranik. Por ne jemi duke ēarė pėrpara nė rrugėn drejt fitores sė sigurtė.”
Duke iu referuar ekspozitės sė 120 viteve tė Luftės pėr Liri, Kryebashkiaku Giuliani tha, “Ėshtė njė gjė tė dėgjosh emrat dhe numrat, por ėshtė krejt ndryshe tė shohėsh fytyrat e 120,000 njerėzve tė vrarė—martirė qė kanė humbur jetėn sepse gjithēka qė donin ishte ajo qė na takon tė gjithėve si qenie njerėzore: Liria.”
Muxhahedinėt konsiderohen grup terrorist nga Republika Islamike e Iranit dhe prej dekadash ndodhen nė konflikt tė hapur me regjimin atje.
FOTO GALERI 1/15

Top Channel
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i doganieri pėlqehet nga
i vjetėr 14-07-2019, 13:35   #24
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,219
Thanks: 14,947
Thanked 8,814 Times in 5,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 383
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiperia drejt vdekjes ne 100 vitet e ardhshme.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Nje bie, mijera ngrihen thoshte partia e gjyshit te njeres,

http://fax.al/read/news/21230370/209...e-te-pranishem

Ashraf 3/ Muxhahedinėt inaugurojnė “qytetin” e tyre nė Shqipėri, personalitete ndėrkombėtare tė pranishėm
12/07/2019 21:05


Tė paktėn 3 mijė muxhahedinė qė ndodhen nė Shqipėri do tė kenė “qytetin” e tyre. Ėshtė inauguruar sot kampi Ashraf 3 qė ndodhet nė afėrsi tė Manzės, 30 km larg Tiranės.

Pamjet nga brenda tregojnė pėr njė kamp gjigant, qė do tė plotėsojė nevojat e kėsaj organizate.
Disa dhjetėra ish-zyrtarė tė lartė nga tė dyja anėt e Atlantikut, duke pėrfshirė ish kryebashkiakun e Nju Jorkut, Rudy Giulianim qė ėshtė avokati personal i Presidentit Donald Trump, Senatorin Joseph Lieberman, Sekretarin Tom Ridge, Drejtorin Louis Freeh, Gjeneralin George Casey, Gjeneralin James Conway, Michelle Alliot Marie, ish-Ministre e Jashtme dhe e Mbrojtjes e Francės, Ingrid Betancourt, ish-kandidate presidenciale nė Kolumbi, e cila ka qenė e mbajtur peng, ishin tė pranishėm.
Maryam Rajavi, e cila ėshtė Presidentja e zgjedhur e Kėshillit Kombėtar tė Rezistencės sė Iranit (NCRI), u zotua tė premten se Irani ndodhet pranė njė kthese historike dhe fitorja e popullit dhe rezistencės iraniane kundėr regjimit teokratik ėshtė e sigurtė.
Nė njė pjesė tė fjalimit tė saj, Znj. Rajavi tha, “Sot nė Ashraf 3, jemi mbledhur nė njė Ekspozitė ku shfaqen 120 vite tė luftės sė popullit iranian pėr liri. Njė luftė me ulje e ngritje tė panumėrta, me shumė disfata e triumfe, sė cilės i kanė dhėnė jetė lotėt dhe buzėqeshjet e njė kombi tė lidhur me zinxhirė e tė shtypur nga dy diktatura, monarkia e mėparshme dhe pas saj njė regjim fetar e tiranik. Por ne jemi duke ēarė pėrpara nė rrugėn drejt fitores sė sigurtė.”
Duke iu referuar ekspozitės sė 120 viteve tė Luftės pėr Liri, Kryebashkiaku Giuliani tha, “Ėshtė njė gjė tė dėgjosh emrat dhe numrat, por ėshtė krejt ndryshe tė shohėsh fytyrat e 120,000 njerėzve tė vrarė—martirė qė kanė humbur jetėn sepse gjithēka qė donin ishte ajo qė na takon tė gjithėve si qenie njerėzore: Liria.”
Muxhahedinėt konsiderohen grup terrorist nga Republika Islamike e Iranit dhe prej dekadash ndodhen nė konflikt tė hapur me regjimin atje.
FOTO GALERI 1/15

Top Channel
E kam lexuar SOT ne mengjes shkrimin tek...balkanweb.

Me...PROSTITUTA qe jane mediat e PESHTIRA me flamur...nuk gjen.

pandeli majko eshte nje....FSHATARUC.
Ndersa kryeDARI i partise republiKURAC nje SHKERDHAPATARUC.Dhe....KY PLEHRA i FUNDIT duhet te ishte ne....KAFAZ.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur