Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Kėtu do tė keni mundėsi tė shikoni filma Shqiptar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-04-2013, 20:35   #1
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,434
Thanks: 2,626
Thanked 2,159 Times in 820 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
filmi Proka

http://www.youtube.com/watch?v=0t1tkz8vMmM

Proka ėshtė njė film shqiptar i vitit 1984. Nė njė vend ku mbretėron njė etikė dhe psikologji provinciale, ku njerėzit jetojnė si parazitė dhe me mashtrime. Proka gjykohet se prish mentalitetin e provincės me atė qe nuk lutet pėr tė rėnė shi. Ai edhe nė gjendje tė tillė vazhdon nė atė thatėsirė tė madhe tė punojė. Me intrigat e tyre njerėzit e shpallin tė rrezikshėm pėr rrethin dhe psiqikisht tė sėmurė...

Tė dhėnat

Zhanri: Dramė
Regjia: Isa Qosja
Producent: Kosova Film, Prishtinė
Skenari: Eqrem Basha
Muzika: Krist Lekaj
Kamera: Afrim Spahiu
Asistent kamere: Milazim Salihu
Skenografia: Agim Ēavdarbasha
Vendi i prodhimit: Jugoslavia-Kosova.
Montazhi: Agron Vula
Kohėzgjatja: 89 minuta
Teknika: Widescreen, kolor
Premiera: 24 qershor 1985.
Aktrojnė: Abdurrahman Shala, Andrijana Videnović, Dorata Kaminska
Faruk Begolli, Hazir Myftari, Muharrem Qena, Xhevat Qena, Xhevat Qorraj.

Ky film ka fituar ēmimin “Shpėrblimi Shpresat e Reja” Kanė 1988
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur