Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti nėpėr botė

Sporti nėpėr botė Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2018, 19:49   #1
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 285 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
UFC: Jones vs Gustafsson 2

Une besoj se Jones ka me fitu , eshte fighter ma i mire dhe ma komplet ne ate division, po thom ashtu edhe pse kisha pas ndoshta qef Gustafsson me fitu , ish kane shume interesant... I dyti ma i miri eshte Cormier.. Kisha pas qef edhe Jones vs Anthony Johnson ... n'qoft se Jones e fiton ket match kunder Gustafsson edhe nje kunder Johnson athere pa dyshim se ky eshte ma i forti ne light heavy weight division

Kush fiton nga keta dy bahet kampion por kjo eshte edhe nje shanc e fort per Gustafsson mu ba kampion per t'paren her.Edhe Shqiptari Ilir Latifi eshte ne ket main card vs Anderson.


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beast : 05-12-2018 nė 19:51
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 20:09   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Gustafsoni e ka humb nje ndeshje me pike ndaj Jones , dhe do e kete te veshtire te fitoj.

Jones ka stil te vecante te luftuari , godet mire kembet dhe gjunjet e kundershtarit dhe perdor shume mire brrylat si goditje , edhe ne toke eshte i mire.

Ndersa Gustafson ka goxha stamine ne luftim , te rri gjithmone aty afer dhe ste jep mundesi per frymemarrje. Mjekren e ka te forte dhe bokson mire , por prap Jones eshte i forte.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 20:12   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Ilir Latifi po fitoi kte ndeshje i bie qe ndeshje e ardhshme ta kete per titull apo jo?
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 20:39   #4
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 285 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Gustafsoni e ka humb nje ndeshje me pike ndaj Jones , dhe do e kete te veshtire te fitoj.

Jones ka stil te vecante te luftuari , godet mire kembet dhe gjunjet e kundershtarit dhe perdor shume mire brrylat si goditje , edhe ne toke eshte i mire.

Ndersa Gustafson ka goxha stamine ne luftim , te rri gjithmone aty afer dhe ste jep mundesi per frymemarrje. Mjekren e ka te forte dhe bokson mire , por prap Jones eshte i forte.
E pash ne press conference Jones po thote qe ka ushtru shume boks dhe e ka ba boksin ma mir


Pra po m'doket Gustafsson ndoshta ka me pas probleme edhe ne boks. E shohim !!!!!


Latifi nuk e di ... por ndoshta e ke pa qysh ka fitu kunder Saint Preux kurse Jones vetem ka fitu me pika kunder ti .

Nuk e di a munet latifi mu ba kampion se keta Cormier, Jones, Johnson krejt jane t'fort, sidomos Jones dhe Cormier jane ne nivel tjeter se shumica kundershtaret... edhe Gustafsson dhe Latifi jane shok pra nuk besoj qe bahet nje ndeshje mes tyne.. ndoshta Latifi shkon ne heavyweight por ish kane diqka nese ish ba kampion ..
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 22:37   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,833
Thanks: 6,605
Thanked 1,884 Times in 1,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Ilir Latifi ka me u ba kampion brenda vitit. Asht shume i fuqishem dhe shume exploziv. Ky jon johns eshte ma i miri MMA fighter ne histori por ben shume gabime jeten private, ben shume droga dhe krijon shume probleme per veten.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 23:20   #6
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 719
Thanks: 534
Thanked 285 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Ilir Latifi ka me u ba kampion brenda vitit. Asht shume i fuqishem dhe shume exploziv. Ky jon johns eshte ma i miri MMA fighter ne histori por ben shume gabime jeten private, ben shume droga dhe krijon shume probleme per veten.
Nuk munet mu ba kampion brenda vitit sepse kjo ndeshje eshte me 29 kunder Anderson dhe nuk eshte per titull kampion .. Ajo eshte Jones vs Gustafsson dhe jane te njejten divison si Latifi. Kjo eshte masi qe ka shku Cormier ne heavyweight por ka thane ndoshta don mu kethu ne light heavyweight.

Nese fiton Gustafsson kunder Jones , Gustafsson bahet kampion, nuk besoj qe Latifi don nje ndeshje me mikun e vet athere pra ndoshta shkon ne heavyweight. Por kjo varet edhe sa munet Gustafsson me mbajt titullin dhe me kane rrehet next. Edhe a ju jepet Latifit ni shanc per titullin menihere nese fiton kunder Anderson.

por nese fiton Jones kunder Gustafsson bahen gjerat ndryshe.

Kam qef me pa Latifi vs Cormier.
🖤 (1)
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2018, 20:15   #7
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,757
Thanks: 833
Thanked 1,585 Times in 920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Jones fitoi me TKO.
Ndersa Latifi humbi me pike.
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2018, 20:33   #8
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,833
Thanks: 6,605
Thanked 1,884 Times in 1,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: UFC: Jones vs Gustafsson 2

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Nuk munet mu ba kampion brenda vitit sepse kjo ndeshje eshte me 29 kunder Anderson dhe nuk eshte per titull kampion .. Ajo eshte Jones vs Gustafsson dhe jane te njejten divison si Latifi. Kjo eshte masi qe ka shku Cormier ne heavyweight por ka thane ndoshta don mu kethu ne light heavyweight.

Nese fiton Gustafsson kunder Jones , Gustafsson bahet kampion, nuk besoj qe Latifi don nje ndeshje me mikun e vet athere pra ndoshta shkon ne heavyweight. Por kjo varet edhe sa munet Gustafsson me mbajt titullin dhe me kane rrehet next. Edhe a ju jepet Latifit ni shanc per titullin menihere nese fiton kunder Anderson.

por nese fiton Jones kunder Gustafsson bahen gjerat ndryshe.

Kam qef me pa Latifi vs Cormier.
E kisha fjalen qe do marri nje vit nga ky moment, por e humbi kte ndeshjen megjithate meqe e ka humbur vetem me pike latifi ka akoma shprese te behet kampion.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur