Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-01-2019, 03:49   #61
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,850
Thanks: 3,795
Thanked 3,068 Times in 2,082 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
po emrat: Qeramudin, Shefedin, Mahmudin, Sheqere, Gjyle, Nofije, Iqbale, Shege, quhen apo jo?
Fahremudin Faik Fufuja.

P. S.
Shega ėshtė emri mė shqiptar se ēdo emėr tjetėr nė qarkullim.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 26-01-2019 nė 05:04
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 03:50   #62
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,850
Thanks: 3,795
Thanked 3,068 Times in 2,082 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
crendesi ka...

Nese thoni se duhet venduar emer Shqiptar,pajtohem...por cjan ato emra..italian e grek q evendohen ne Shqiperi
Shumė gabim ėshtė qė venė ēfarėdo lloj emri tė huaj, nuk ka rėndėsi origjina. Vendosi fėmijės emėr Shqiptar.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-01-2019, 03:54   #63
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,850
Thanks: 3,795
Thanked 3,068 Times in 2,082 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Une po bera cun do ja ve emrin Sulejman.
Vėrja mė mirė Mahmut ose siē i themi ne kėtej nga Jugu, Mamut. Po vetėm kujdes se mos ngatėrrohesh kur ta thėrresėsh.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2019, 07:11   #64
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 778 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Vėrja mė mirė Mahmut ose siē i themi ne kėtej nga Jugu, Mamut. Po vetėm kujdes se mos ngatėrrohesh kur ta thėrresėsh.
Ose Mafmut si i thojn m'Tiron
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2019, 16:15   #65
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

Me rendesi eshte te mos ngaterrohen emrat arab me ata musliman. Ne dukje duket e thjeshte, por eshte veshtire per t'ua dalluar.
Emrat e profeteve, kryeengjujve... perdoren gjithandej edhe ne Perendim.
Paramendoni sa emra Peter (Pjeter), Michael (Mikael), Simon, Georg, Gregor...mun t'i hasesh ne Gjermani. E njejta eshte ne Itali, France, Angli, Amerike...
Emri nuk eshte identitet por eshte etikete. Biles, sic ka ardhur koha, emri eshte bere shifer, numer...
Emri, pra, cfaredoqofte ai, nuk te ben me shqiptar, as me krishter, as me musliman... Vepra (e mire) eshte ajo e cila te ben njeri te mire, pastaj shqiptar te mire, musliman te mire, te krishter te mire...

*
Te gjith jan emra cifut ,arab e dreq! Emrat Piter,John Michael e muhamed kan egzistuar dhe jan perdorur edhe para se keta taravol te shpallin veten profet!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 05:41   #66
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,293
Thanks: 16,547
Thanked 9,777 Times in 6,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
E pse m'trujte ti mu gja?

Ok, do e morr burrin qe ta kete emrin Sulejmon. Gjalle eshte ai Gradeci?
Nė pritjen shumė miqėsore tė mbretit Salman ibn Abdulaziz Al Saudi, ku pas drekės zyrtare u nėnshkruan disa marrėveshje tė rėndėsishme bashkėpunim” shprehet Edi Rama dhe ka vijuar mė tej pėrmes njė postimi tė dytė duke thėnė: Ekonomi, turizėm, trashėgimi kulturore dhe plane tė pėrbashkėta investimesh, me vullnetin e ēeljes sė njė kapitulli tė ri bashkėpunimi mes dy vendeve.

Pra do e morresh ne vesht emrin....Sulamon Gjon Habib leu yoko al Katuni ne Hon.

PERFEKT.

Tema kljuc.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2019, 12:34   #67
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,293
Thanks: 16,547
Thanked 9,777 Times in 6,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam

Desha me shkrujt se qfar ka thon myftiu i Moskes,por vremena po hup.Ka thone KSHU...me 2050-n ne Rusi <ekuilibri> do jete: 50% nordik dhe 50% jugor apo te nxire ne diell.Pra ky Putini paska ken tamam SHKJA.

AGRE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur