Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-01-2011, 18:28   #1
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Pyetje: Nese njė burrė e ka te lejuar tė ketė mė shumė se njė grua , atėherė pėrse Islami ia ndalon nje gruaje tė ketė mė shumė se njė burrė ?Pėrgjigje: Shumė njerėz, pėrfshirė edhe disa Muslimanė , venė ne diskutim arsyjen e lejimit te muslimanit tė ketė mė shumė se njė grua , pėrderisa femres i ndalohet e njėjta “e drejtė”.

Se pari mė lejoni qė prerazi tė deklaroj , se bazat e shoqerisė Islame janė drejtėsia dhe paanėsia. Allahu xh.sh. e ka krijuar burrin dhe gruan te barabartė , por me aftėsi dhe pėrgjegjėsi tė ndryshmė. Burri dhe gruaja janė te ndryshem , fiziologjikisht dhe psikologjikisht. Rolet dhe pėrgjegjėsitė ne mes tyre dallojnė. Burri dhe gruaja jane te barabart nė Islam por jo edhe identik.

Disa pika nė vazhdim numėrojnė arsyjet pėr se poliandria ėshtė e ndaluar nė Islam :

1. Nėse njė burrė ka mė shumė se njė grua, prindėrit e fėmijėve tė lindur nė martesa tė tilla lehtė mund tė identifikohen. Si babai ashtu edhe nėna shumė lehtė mund te dihen. Nė rastin e njė gruaje qė marton mė shumė se njė burrė, vetėm nėna e njė fėmiju tė lindur nė martesa tė tilla mund tė identifikohet, por jo edhe babai. Islami i kushton rėndėsi tė jashtėzakonshme identifikimit tė prindėrve, babait dhe nėnės. Psikologėt tregojnė se fėmijėt qė nuk i njohin prindėrit e tyre posacėrisht babain e tyre, pėsojnė trauma dhe shqetėsime tė forta mentale. Shpesh ata kanė njė fėmijėri tė palumtur. Pėr kėtė arsyje fėmijet e prostituteve kanė njė fėmijėri tė pa shėndetshme. Nėse njė fėmijė i lindur nė martesa tė tilla shkon nė shkollė, dhe kur prej nėnės kėrkohet emri i babait, ajo duhet tė jep dy apo mė shumė emra. Megjithatė, unė e kam parasyshė se pėrparimet e fundit nė shkencė kanė bėrė tė mundur qė si babai ashtu edhe nėna mund tė identifikohen me ndihmėn e testeve gjenetike. Kėshtu qė kjo pikė e cila ishte e zbatueshme pėr tė kaluarėn, mund tė mos jetė e zbatueshme pėr tė tashmėn.

2. Burri ėshtė mė poligamist nga natyra krahasur me femrėn.

3. Biologjikisht, ėshtė mė lehtė pėr njė burrė t’i kryej obligimet e veta si bashkėshort, pavarėsisht nga numri i grave. Nė tė njėjtėn situatė, njė grua qė ka mė shumė se njė bashkėshort, nuk do tė jete ne gjendje t’i kryej detyrat e veta si bashkėshorte. Kjo, pėr shkak se gruaja pėrjeton ndryshime tė shumta psikologjike dhe nė sjellje gjatė fazave tė ciklit menstrual.

4. Gruaja e cila ka mė shumė se njė bashkėshortė, do tė ketė disa partner seksual nė tė njėjtėn kohė, prandaj ka shumė mundėsi qė tė pėrfitojė sėmundje tė shumta venerale apo sėmundje tė tjera qė transmetohen seksualisht, e tė cilat shumė lehtė mund tė barten edhe tek bashkėshorti i saj, madje edhe nėse asnjėri nga ta nuk ka mardhėnie tjera jashtėmartesore. Kėshtu nuk ndodh tek burri qė ka mė shumė se njė grua.

Kėto ishin disa nga arsyet qė ēdonjėri mund ti identifikojė. Sigurishtė se ka shumė mė tepėr shkaqe pėr se Allahu, me Dijen e Tij te pakufishme, e ka ndaluar poliandrinė.
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2012, 15:13   #2
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 211
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Allahu xh.h ta shpagoft mundin edhe munimin..
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2012, 01:03   #3
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,788
Thanks: 8,852
Thanked 2,742 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Pufke, me gjithe mend i beson ketyre gjerave ti?

Citim:
4. Gruaja e cila ka mė shumė se njė bashkėshortė, ... prandaj ka shumė mundėsi qė tė pėrfitojė sėmundje tė shumta venerale apo sėmundje tė tjera qė transmetohen seksualisht, e tė cilat shumė lehtė mund tė barten edhe tek bashkėshorti i saj, madje edhe nėse asnjėri nga ta nuk ka mardhėnie tjera jashtėmartesore. Kėshtu nuk ndodh tek burri qė ka mė shumė se njė grua.
Po mire moj Pufke, ky burre qe ka marredhenie me 5 gra, nuk e transmetoka semundjen e njeres tek 4 te tjerat psh?!

Eshte per t'u cituar komplet postimi, por e leme me kaq.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-11-2012, 01:07   #4
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,788
Thanks: 8,852
Thanked 2,742 Times in 1,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Hendrix, ju nga Jamaica keni zakon qe keni nja 5 gra legjitime dhe nja 5 femije per cdo grua qe s'jua dini as emrat e tyre....haha
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2012, 04:20   #5
MR ZEID
ALLAHU EKBER
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: DALLAS TEXAS
Posts: 296
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejtMR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Tema ne fjal eshte ke komuniteti musliman dhe i perket ceshtjes Islame. Spjegim i llogjikes te pakundershtueshme dhe sundues si ligj per te gjitha koherat.Ju antare te njejte (qe kini vite me rradhe shani ironizoni dhe ofendoni Islamin ne cdo forum) perse i fusni ato hundet tuaja plot qure tek kjo teme?!
Shunica e cifteve sot kane te dashur/e jasht martese, kurse kur degjojne per poligamin kundershtojne sikur se kane provuar ndonje here.
Eshte e qarte qe shume gra praktikojne poliandrin ne fshehtesi, jame i sigurt qe ka dhe antare forumi.
Dhe ju bura qe flisni e ironizoni mire do ishte te punoni bacen tuaj se kane ardhur kohera te keqia cfar spo na degjojne veshet.
__________________
Kuran 2-163. Zoti juaj (qė meriton adhurim) ėshtė njė, All-llahu, nuk ka zot pos Atij qė ėshtė mėshirėplotė, gjithnjė mėshiron.
MR ZEID nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 08:17   #6
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

grate jane superiore ndaj burrave, pervec grave lindore apo tokesore, dhe seksi i rrit, zhvillon grate thoshte im ate rahmet paste per veten! edhe grate rrugace ato qe bejne seks organik me burra dhe jo me organ fallco, duke i ngacmuar nervat e vagines, duke i rene kitares per shkak te nivelit te tyre te ulet etik, zhvillohen dhe evoluojne natyrshem. pra martesa me shume burra per grate nuk do ishte ne dem te tyre.
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 09:36   #7
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,757
Thanks: 3,327
Thanked 2,655 Times in 1,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Pyetje idiote. Nuk e ndalon Islami por logjika elementare. Njė mashkull mund tė shkojė mė 10 gra dhe mund tė ketė fėmijė nga tė dhjeta kėto gra. Njė femėr mund tė shkojė mė 10 burra por fėmijė njė do ketė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-04-2018, 10:21   #8
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,591
Thanks: 12,574
Thanked 6,977 Times in 4,401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pyetje idiote. Nuk e ndalon Islami por logjika elementare. Njė mashkull mund tė shkojė mė 10 gra dhe mund tė ketė fėmijė nga tė dhjeta kėto gra. Njė femėr mund tė shkojė mė 10 burra por fėmijė njė do ketė.
Te pakten femra ka privilegjin te dije sa femije ka
Burri nix privilegj te tille lol
🖤 (1)
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 18:43   #9
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,332
Thanks: 8,127
Thanked 6,188 Times in 2,630 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

nje cels qe hap shume brava eshte "cels i arte" ndersa nje brave qe hapet nga shume celsa eshte brave koti dhe per tu flakur tutje, askush nuk e deshiron!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (2)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 18:51   #10
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,283
Thanks: 798
Thanked 1,288 Times in 961 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Asnje besim fetar nuk e lejon poliandrine.Gjate matriarkatit ishim ne paganizem.

P.s. Babe mos bej keqinterpretime.Atij i thone celes kopil.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 18:51   #11
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,476
Thanks: 15,090
Thanked 9,023 Times in 6,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
nje cels qe hap shume brava eshte "cels i arte" ndersa nje brave qe hapet nga shume celsa eshte brave koti dhe per tu flakur tutje, askush nuk e deshiron!
Une nuk e di ate IDIOTIN alfred qako se kush e simpatizon??

Nje DEBIL..i THEKUR.

Sekretari ja hudhi Hitlerit,apo sillua i Enverit.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 19:46   #12
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,916
Thanks: 1,578
Thanked 665 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
nje cels qe hap shume brava eshte "cels i arte" ndersa nje brave qe hapet nga shume celsa eshte brave koti dhe per tu flakur tutje, askush nuk e deshiron!
Me keto men qe ke as Drague s`do te te gjej nuse, jo vete qe jo e jo
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 19:51   #13
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,942
Thanks: 0
Thanked 993 Times in 864 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Me keto men qe ke as Drague s`do te te gjej nuse, jo vete qe jo e jo
he pra. tanku e denoi me vdekje me bo vet qejf n'burg.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 20:16   #14
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,916
Thanks: 1,578
Thanked 665 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Ca tanku? ca vdekje? ca burgu?
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 20:23   #15
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,942
Thanks: 0
Thanked 993 Times in 864 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Ca tanku? ca vdekje? ca burgu?
ehuhaaa. ti goce thuj shyqyr qy s'ke 50000 euro.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 20:32   #16
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,916
Thanks: 1,578
Thanked 665 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Shyqyr, nga mjesi deri N'darke Jo Po t'haj noj plum. Tashi qe e menoj kam dhone ca leke borxh, tashi qe e menoj me mire I kam dhone me shume see nji njeriu Po jane kshu sasi t'vogla. Ujo deri ca numri duhet me flejt rehat e me dal xhiro nga liqeni?
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 21:47   #17
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,426
Thanks: 6,825
Thanked 8,099 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Me keto men qe ke as Drague s`do te te gjej nuse, jo vete qe jo e jo
mos ma shaj ēunin se e kom si yll
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 22:00   #18
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,647
Thanks: 1,252
Thanked 2,047 Times in 1,172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pyetje idiote. Nuk e ndalon Islami por logjika elementare. Njė mashkull mund tė shkojė mė 10 gra dhe mund tė ketė fėmijė nga tė dhjeta kėto gra. Njė femėr mund tė shkojė mė 10 burra por fėmijė njė do ketė.
Po pra ,sepse burri ėshtė krijuar tė hedhi farė,femra tė presi.....
Instikti i ruajtjes sė jetės ja lejon burrit mbjelljen nė shumė ara
Kjo ėshtė njė garanci pėr vazhdimin e jetės
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 22:16   #19
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,916
Thanks: 1,578
Thanked 665 Times in 485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mos ma shaj ēunin se e kom si yll
Ate qe e ka e ka
🖤 (1)
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2019, 22:31   #20
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 6,942
Thanks: 0
Thanked 993 Times in 864 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Shyqyr, nga mjesi deri N'darke Jo Po t'haj noj plum. Tashi qe e menoj kam dhone ca leke borxh, tashi qe e menoj me mire I kam dhone me shume see nji njeriu Po jane kshu sasi t'vogla. Ujo deri ca numri duhet me flejt rehat e me dal xhiro nga liqeni?
ka i shpull ku t'dush e paske n'thes. po dergo noi t'njoftun me pare te vezhgoj situaten edhe t'a bo i zile po t'jet ajri i paster. ne mos, dil xhiro neper lagje. ose hec ktu n'forum, grijm sallat bashk.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur