Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2018, 11:57   #1
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Denimin me Vdekje!

Duke u bazuar ne rastin e fundit te 24 vjecarit nga Vlora i cili vrau 8 persona.... mendova te hap nje teme mbi denimin me vdekje.

Cfare mendimi keni? A duhet te ishte ne vendin tone?
Cmendim keni per vendet qe akoma e kane kete ligj!

Ps. Nese tema egziston bashkangjiteni

Diskutim/Debat te kendshem
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:04   #2
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,406
Thanks: 12,070
Thanked 9,838 Times in 6,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Un mendoj qe duhet te jete si vendim sepse rastet kur liria dhe jeta e njeriut perdhosen dhe kane nje vlere minimale duhet gjetur menjhere nje instrument i tille ndershkimor ekstrem per te ballancuar dhe ndershkuar publikisht individin problematik dhe krijon nje piknisje per masat e tjera qe te mendohen mire perpara se te kryejne nje akt te tille.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:12   #3
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 13,065
Thanks: 2,693
Thanked 4,950 Times in 3,155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 199
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Ndaj te njejtin mendim me Cool-in sidomos kur behet fjale per krime te renda...

Ai justifikimi qe cdo person qe kryen nje krim e nxjerrin me te meta mendore,per mua eshte thjeshte perralle nga e kaluara...

Mbase frika ua mbledh rrypin shqypeve me ne fund!
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:13   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Un mendoj qe duhet te jete si vendim sepse rastet kur liria dhe jeta e njeriut perdhosen dhe kane nje vlere minimale duhet gjetur menjhere nje instrument i tille ndershkimor ekstrem per te ballancuar dhe ndershkuar publikisht individin problematik dhe krijon nje piknisje per masat e tjera qe te mendohen mire perpara se te kryejne nje akt te tille.
Lexova nje rast te fresket qe kishte ndodh ne Yemen.
Kishin vrare dhe I kishin var ne litar tre pedofila te cilet kishin perdhunuar dhe mbytur nje djale 10 vjecar.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:15   #5
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,489
Thanks: 6,004
Thanked 12,402 Times in 4,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Duhet te vihet ky ligj kshuqe kur t’nisin me i be keq dikujt Te Marrin ndeshkimin e duhur.
Ndryshe o del me te metą mendore dhe shpeton , o do ja ulin dhe me i dore pare del. Jo o jo ska .

Sa per rastin ne fjale ta djegin te gjalle si ne Kohe te shpates se si shume po shtohen budallenjte se fundmi !!
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:18   #6
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,662
Thanks: 2,920
Thanked 2,921 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Per raste si ai mbreme ka pak vend per diskutim, duhet bere ligj kastile per raste te tilla eksteme.

Ai mostra qe vret 8 persona mes se cileve 2 femije edhe karrigen elektrike e ka pak.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:19   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Qellonte ndonjehere...kshu kuturu.

I falet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:21   #8
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,522
Thanks: 15,947
Thanked 13,464 Times in 8,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Lexova nje rast te fresket qe kishte ndodh ne Yemen.
Kishin vrare dhe I kishin var ne litar tre pedofila te cilet kishin perdhunuar dhe mbytur nje djale 10 vjecar.
Jemeni nuk ka ndėrmėnd tė hyjė nė BE.
Tė thash mos e hap se tė gjithė kėta qė shkruajnė kėtu e dinė qė Shqipėria ka firmosur pėr heqjen e dėnimit me vdekje si njė kusht nga BE.
Nė fakt dėnimi me burgim tė gjat ose me burgim tė pėrjetshėm ėshtė mė i rėnd se koqja e plumbit por po qe se aplikohej dėnim me vdekje duhet vetėm pėr gjyqtarėt qė i nxjerrin tė pa fajshėm ose me pak burg kėta kriminel.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:25   #9
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Ka 30 vite qe nuk investohet ne arsim.
Nqs do ish i larte niveli i arsimit,do ish shume e ulet niveli i vrasjeve(aq me shume per te tilla banalitete).

Ai ligj do ish nje presion ,por jo se do eliminonte kete fenomen.

Me vjen marre te them,qe nga zonat rurale (djem te asaj zone) qe dikur me pat lidhur puna me mjaft djem nga ajo ane,asnje ma asnje nuk pashe qe te gezonte arsim.

Djem me zemer,karagjoze ne maksimum(sidomos me njeri tjetrin),e pak pundashes.

Fenomeni i shitjes se nje kg malli,i ka bere me burra,e me te forte.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:26   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,406
Thanks: 12,070
Thanked 9,838 Times in 6,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Ne qofte se hyrja ne BE (qe kurre mos hyfshim) kushtezohet ose asfaltohet duke mos rreaguar ndaj akteve te tilla qe injorojne te drejtat elemteare te njeriut dhe inkurrajojne me masa lehtesuese ekzemplare/monstra te tille me mire te mos hyme dhe te kemi nje shoqeri te mbojur nga ligji se sa nje shoqeri qe kriminelat i mban me dyshek dormeo dhe jua paguan dixhitalbin ....jua ben gjellen me kripe e jua mat tensionin sa here qe clirojne gazera ne qelite suita.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:29   #11
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,522
Thanks: 15,947
Thanked 13,464 Times in 8,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ne qofte se hyrja ne BE (qe kurre mos hyfshim) kushtezohet ose asfaltohet duke mos rreaguar ndaj akteve te tilla qe injorojne te drejtat elemteare te njeriut dhe inkurrajojne me masa lehtesuese ekzemplare/monstra te tille me mire te mos hyme dhe te kemi nje shoqeri te mbojur nga ligji se sa nje shoqeri qe kriminelat i mban me dyshek dormeo dhe jua paguan dixhitalbin ....jua ben gjellen me kripe e jua mat tensionin sa here qe clirojne gazera ne qelite suita.
Zgjidhja qė propozon ti ėshtė:
Tė mbyllim kufitė dhe tė ngjallim Enverin.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:31   #12
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jemeni nuk ka ndėrmėnd tė hyjė nė BE.
Tė thash mos e hap se tė gjithė kėta qė shkruajnė kėtu e dinė qė Shqipėria ka firmosur pėr heqjen e dėnimit me vdekje si njė kusht nga BE.
Nė fakt dėnimi me burgim tė gjat ose me burgim tė pėrjetshėm ėshtė mė i rėnd se koqja e plumbit por po qe se aplikohej dėnim me vdekje duhet vetėm pėr gjyqtarėt qė i nxjerrin tė pa fajshėm ose me pak burg kėta kriminel.
Ishte nje shembull qe te them te drejten mu be qejfi shum dhe pse fotot ishin disturbing.
Shqiperia ngeli duke i lepi prapanicen EU dhe perseri do jete rruge e gjate plot firma dhe plot muxhahedine der sa te hyje ne Europe.
Pastaj mesa di une keta qe marin denim te perjetshem bejne nja 30 vite burg (nese i bejne ) dhe me 2-3 kushte qe plotesojne dalin nga burgu.

E sa per kete te fundit nese Ridvani do kishte vrare 8 gjyqtare qe
Marin rryshfeta lart e posht per te nxjer kriminela nga burgu. Jam e sigurt qe nuk do I thrisnim kriminel por trim dhe i lumt pushka do thoshim.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:34   #13
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,522
Thanks: 15,947
Thanked 13,464 Times in 8,528 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 720
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ishte nje shembull qe te them te drejten mu be qejfi shum dhe pse fotot ishin disturbing.
Shqiperia ngeli duke i lepi prapanicen EU dhe perseri do jete rruge e gjate plot firma dhe plot muxhahedine der sa te hyje ne Europe.
Pastaj mesa di une keta qe marin denim te perjetshem bejne nja 30 vite burg (nese i bejne ) dhe me 2-3 kushte qe plotesojne dalin nga burgu.

E sa per kete te fundit nese Ridvani do kishte vrare 8 gjyqtare qe
Marin rryshfeta lart e posht per te nxjer kriminela nga burgu. Jam e sigurt qe nuk do I thrisnim kriminel por trim dhe i lumt pushka do thoshim.
E ke keqkuptuar fundin.
Thash qė dėnimi me vdekje duhej tė aplikohej pėr gjyqtarėt qė nxjerrin nga burgu kriminelėt.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:34   #14
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,406
Thanks: 12,070
Thanked 9,838 Times in 6,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Zgjidhja qė propozon ti ėshtė:
Tė mbyllim kufitė dhe tė ngjallim Enverin.
S'thashe gje une......ti e the.


Pse a duhet qe kjo shoqeri te druhet prej nje kasapi qe te rrije mbi binare njerezore e ligjore......
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 11-08-2018 nė 12:37
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:36   #15
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,260
Thanks: 16,510
Thanked 9,757 Times in 6,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Ka 30 vite qe nuk investohet ne arsim.
Nqs do ish i larte niveli i arsimit,do ish shume e ulet niveli i vrasjeve(aq me shume per te tilla banalitete).

Ai ligj do ish nje presion ,por jo se do eliminonte kete fenomen.

Me vjen marre te them,qe nga zonat rurale (djem te asaj zone) qe dikur me pat lidhur puna me mjaft djem nga ajo ane,asnje ma asnje nuk pashe qe te gezonte arsim.

Djem me zemer,karagjoze ne maksimum(sidomos me njeri tjetrin),e pak pundashes.

Fenomeni i shitjes se nje kg malli,i ka bere me burra,e me te forte.
Prandaj Pablo Escobar gjeti TERREN.Pastaj e ....vrane.

hmmmmmmmmmmmm tetevjecari ishte i DETYRUESHEM.

Vari hebet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:36   #16
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,580 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E ke keqkuptuar fundin.
Thash qė dėnimi me vdekje duhej tė aplikohej pėr gjyqtarėt qė nxjerrin nga burgu kriminelėt.
Nuk e keqkuptova!
Denimin me vdekje le te jete per te gjithe.
Thjeshte thashe Ridvani do kishte bere mire te shfrynte mllefin tek Elita.
Do ja dinim per nder dhe as nuk do e mallkonim.
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:55   #17
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Denimi me vdekje eshte me cnjerezor se vete krimi.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:57   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,880
Thanks: 4,396
Thanked 4,753 Times in 3,161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

po, po qashtu te gjithe kriminelet me i mbledhur me nje fushe edhe ti pyesesh; keni opsionin ekzekutimit me ; harushat, luajt edhe Aligatorat zgjidhni njerin duke shtypur butonjen perkatese.

Ku jeton ti Angelisja nga cila ane e ekuatores maloke ne shekdhin XXI me denu njerezit me vdekje, mos e ke shtepine afer kollosjum lagjes

__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:59   #19
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,406
Thanks: 12,070
Thanked 9,838 Times in 6,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Denimi me vdekje eshte me cnjerezor se vete krimi.
A do te thonit po te njejten gje ne qofte se dikush do te kryente nje krim me rezultat humbjen e jetes per nje pjestar te familjes suaj ????.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 13:00   #20
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,242
Thanks: 352
Thanked 2,592 Times in 1,499 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
A do te thonit po te njejten gje ne qofte se dikush do te kryente nje krim me rezultat humbjen e jetes per nje pjestar te familjes suaj ????.
Po. te dukem kaq naive une ty?
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur