Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-09-2018, 16:24   #21
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,684
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kange me cifteli

__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2019, 18:52   #22
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 777
Thanks: 9
Thanked 357 Times in 251 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kange me cifteli


Po thrret Pasha more boshnjak
E kam menen ty me t'ba cirak
Du me t'ba bylykbash
Du me t'que ne Xhak e Vllas
N'Xhak e Vllas, me i ba terbie
Qe tri vjet, s'pagujn vergie
E po i rrin mretit karshie

Ai boshnjaku cka ka marue
Atit n'shpin besa iu ka gjue
Fill ne Xhake boshnjaku m'a shkue
N'Murat Xhaken m'ish qellue

A po nin more Murat
Per zapti me m'gjet konak
Edhe mrena me ma qu kit at
Me m'qit pite, edhe mjalt
Qe s'mi ban kto per ni sahat
T'a dhash besen ia u kam marr grat

Tungatjeta more boshnjak
Jem qellue na gjin te ngrat
Buk me kryp, shpiat me kasht
Per zapti kam me t'gjet konak
Edhe mrena do ta qoj kit at
Do t'qes pite, edhe mjalt

Kqyr cka bani qai Murati
N'shpin iu gjue besa qati ati
Dhe qe besa, per ni nate
I kerkoj Llap e Gollak
Kush a djal qe ma fal sabahin
Vjen me mue ta rrethojm boshnjakun
Asht ardh n'Xhake po na lyp niqahin

Llap Gollak jane bashkue
Ate boshnjakun e kan rrethue
Kur po del boshnjaku ne der
300 pushk iu shprazen meiher
Ban boshnjaku "o kuku per mue"
A asht njet sot per me pshtue
T'kisha pas ni plis te bardh
Isha ik per qat mal
Nashta thojn qe jam coban

Luft e rrept aty ish marue
Krejt zaptia iu paskan farue
Vec boshnjaku gjall koka pshtue
Fill te Pasha boshnjaku m'a shkue

P'e vet Pasha ku m'i le zaptin
I lash n'Xhake tu i mledh vergin
P'e vet Pasha ku m'i le pishtolet
I lash n'Xhake me i rujt vorret
P'e vet Pasha ku ma le ti atin
S'ish per mue, shkon per Muratin

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dredhza : 05-02-2019 nė 19:22
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur