Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-09-2019, 11:50   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,154
Thanks: 8,196
Thanked 3,756 Times in 2,003 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Forcave tė Armatosura tė Serbisė: Civilėt e Jemenit pėsojnė nga armėt serbe qė Vuēiq i dėrgoi nė Arabinė SauditeNėnkryetari i Partisė Popullore dhe ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Forcave tė Armatosura tė Serbisė, Zdravko Ponosh, tha sot se presidenti Aleksandar Vuēiq qėndron prapa eksportit tė armėve nga Serbia nė Arabinė Saudite, tė cilat pėrmes ndėrmjetėsit pėrfunduan nė Jemen.
“Jemeni ėshtė njė shtet nėn embargon e armėve dhe nuk duhet bėrė atė qė bėnė autoritetet serbe”, tha Ponosh nė njė deklaratė tė shkruar.
Ai theksoi se gjėrat qė po bėjnė autoritetet serbe janė duke vėnė nė pyetje nėse e sjellin Serbinė nė nivelin e njė prej emirateve tė Emiratet e Bashkuara Arabe.
“A ėshtė Vuēiq njė emir, a do tė jetė fuqia e tij e trashėguar nga pushteti i tij dhe ku ēon kjo?”, tha Ponosh.
Ponosh tha se njė nga emrat kryesorė tė firmės qė nisi armėt nga Serbia ishte Branko Stefanoviq, babai i ministrit tė Brendshėm.
“Branko Stefanoviq ishte njė muzikant i pasuksesshėm i kafeneve, dhe djali i tij Nebojsha ishte njė student i pasuksesshėm nė dy kolegje. Ata nuk u bėnė aq tė zgjuar brenda natės sa do tė ishin njė nga tregtarėt mė tė suksesshėm tė armėve nė botė. Kjo ėshtė arsyeja pse jam plotėsisht i bindur qė Vuēiq qėndron pas kėtij operacioni, “tha Ponosh.
Ai shtoi se portali Arms Watch argumentoi se armėt serbe kishin mbėrritur te grupet islamike nė Jemen, ku viktimat mė tė mėdha civile pėr momentin janė nė planet.
“Civilėt e Jemenit pėsojnė nga armėt serbe,” tha Ponosh. /kp/Telegrafi/
__________________________________________________ _
https://telegrafi.com/ish-shefi-shta...abine-saudite/
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 12:30   #2
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,831
Thanks: 3,785
Thanked 3,065 Times in 2,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Bravo ju qoftė qė gjejnė treg dhe arrijnė tė mbajnė nė kėmbė dhe aktive industrinė e tyre tė luftės.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 15:58   #3
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 265
Thanks: 357
Thanked 115 Times in 82 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Ēka po thoni more? - Serbia i shet armė Arabisė?
Nejse, tė ishte muaji Prill kisha menduarė qė shaka e prillit.
Po ku i prish punėt arabi me amerikanin, pėr me ble armė
nga shkau?
Pėr mendimin tim Serbia ėshtė "pala" e fundit qė mund t'i
shesė armė Arabisė.

Sa pėr jemenitėt, shihni edhe vetė ēfarė loje dyftyrėshe luhet,
jo vetėm nga amerikanėt por edhe nga tė gjithė tė tjerėt.
Si duket dollarėt shumė mė tė ėmbėla se sa drejtėsia.
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 16:51   #4
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,154
Thanks: 8,196
Thanked 3,756 Times in 2,003 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ricky_ch Shiko postimin
Ēka po thoni more? - Serbia i shet armė Arabisė?
Nejse, tė ishte muaji Prill kisha menduarė qė shaka e prillit.
Po ku i prish punėt arabi me amerikanin, pėr me ble armė
nga shkau?
Pėr mendimin tim Serbia ėshtė "pala" e fundit qė mund t'i
shesė armė Arabisė.

Sa pėr jemenitėt, shihni edhe vetė ēfarė loje dyftyrėshe luhet,
jo vetėm nga amerikanėt por edhe nga tė gjithė tė tjerėt.
Si duket dollarėt shumė mė tė ėmbėla se sa drejtėsia.
Ky gjenerali me origjine hungareze , Ponosh, nuk tha qe serbia i ka shit arme Arabise, sepse Arabia, siē e dime te gjithe, blen armet me te sofistikuara qe egzistojne sot, dmth armet e prodhimit te fundit amerikan ekskluzivisht, po armet e pista qe perdoren ne Jemen kunder civileve, jane prodhim i pshurr... i serbise, tha ponoshi.
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 17:09   #5
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Kemi shit dhe NEVE arme diku aty afer....por USHTRINE e....SHKATERRUAM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 13:25   #6
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,536
Thanks: 275
Thanked 465 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Forcave tė Armatosura tė Serbisė: Civilėt e Jemenit pėsojnė nga armėt serbe qė Vuēiq i dėrgoi nė Arabinė SauditeNėnkryetari i Partisė Popullore dhe ish-shefi i Shtabit tė Pėrgjithshėm tė Forcave tė Armatosura tė Serbisė, Zdravko Ponosh, tha sot se presidenti Aleksandar Vuēiq qėndron prapa eksportit tė armėve nga Serbia nė Arabinė Saudite, tė cilat pėrmes ndėrmjetėsit pėrfunduan nė Jemen.
“Jemeni ėshtė njė shtet nėn embargon e armėve dhe nuk duhet bėrė atė qė bėnė autoritetet serbe”, tha Ponosh nė njė deklaratė tė shkruar.
Ai theksoi se gjėrat qė po bėjnė autoritetet serbe janė duke vėnė nė pyetje nėse e sjellin Serbinė nė nivelin e njė prej emirateve tė Emiratet e Bashkuara Arabe.
“A ėshtė Vuēiq njė emir, a do tė jetė fuqia e tij e trashėguar nga pushteti i tij dhe ku ēon kjo?”, tha Ponosh.
Ponosh tha se njė nga emrat kryesorė tė firmės qė nisi armėt nga Serbia ishte Branko Stefanoviq, babai i ministrit tė Brendshėm.
“Branko Stefanoviq ishte njė muzikant i pasuksesshėm i kafeneve, dhe djali i tij Nebojsha ishte njė student i pasuksesshėm nė dy kolegje. Ata nuk u bėnė aq tė zgjuar brenda natės sa do tė ishin njė nga tregtarėt mė tė suksesshėm tė armėve nė botė. Kjo ėshtė arsyeja pse jam plotėsisht i bindur qė Vuēiq qėndron pas kėtij operacioni, “tha Ponosh.
Ai shtoi se portali Arms Watch argumentoi se armėt serbe kishin mbėrritur te grupet islamike nė Jemen, ku viktimat mė tė mėdha civile pėr momentin janė nė planet.
“Civilėt e Jemenit pėsojnė nga armėt serbe,” tha Ponosh. /kp/Telegrafi/
__________________________________________________ _
https://telegrafi.com/ish-shefi-shta...abine-saudite/
Cfare jane keto tema idiote qe poston mor burr?

A jeni te gjithe injorante si popull a cfare?

Civilet e jemenit kane 4 vite qe vriten e masakrohen nga Arabia Saudite qe eshte aleate kryesore e Amerikes dhe armet i blen nga Amerika.

Servet mesa duket u kane cuar arme rebeleve Houthi qe luftojne kunder Sauditeve.

Nje nga krizat humanitare me te medha sot ne bote eshte ne Jemen.

Thuaji te verteten sic eshte dhe lexoni pak se lat nam.

Sa per servet nuk kane industri lufte por cojne stokun jugosllav atje qe eshte cilesi e ulet.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 13:26   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,371
Thanks: 1,913
Thanked 2,147 Times in 1,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Edhe cilesia e ulet vret
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:49   #8
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,424
Thanks: 21
Thanked 185 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

lind pyetja, se, si perfunduan keto arme ne jemen ?
si duket, arabet kane filluar te zgjohen, ose i ka mesuar dikush,
kane dashur te mos komprometojne armatimet amerikane dhe angleze qe blejne, miliarda,
dhe kane blere noi sasi te vogel tek serbet, sa per jemenasit e tyre, se jemenasit e tjere jane kundra arabeve.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 22:25   #9
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 5,019
Thanks: 6,964
Thanked 1,992 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

100.000 te vdekur deri tani ne Yemen. Saudi arabia ka buxhetin e armatimit numer 3 ne bote pas Kines dhe SHB-se dhe akoma nuk kane arritur te mposhtin rebelat houthi te mbeshtetur nga Irani.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 18:57   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,424
Thanks: 21
Thanked 185 Times in 153 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
100.000 te vdekur deri tani ne Yemen. Saudi arabia ka buxhetin e armatimit numer 3 ne bote pas Kines dhe SHB-se dhe akoma nuk kane arritur te mposhtin rebelat houthi te mbeshtetur nga Irani.
arabet, nuk vuajne nga parate dhe buxheti, por vuajne nga ment e kokes,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 20:37   #11
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,536
Thanks: 275
Thanked 465 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
100.000 te vdekur deri tani ne Yemen. Saudi arabia ka buxhetin e armatimit numer 3 ne bote pas Kines dhe SHB-se dhe akoma nuk kane arritur te mposhtin rebelat houthi te mbeshtetur nga Irani.
Sepse jane jevgj hesapi.

Edhe sot nuk e marr vesh sesi keta jevgj arriten te krijonin tere ate Perandori/Kalifat ndermjet 640-770 te eres tone.

Ndoshta popullata e paket ne tokat ku shkuan apo edhe vetshkaterrimi i Romes Lindore me Sasanidet persiane u la arabeve mundesi te pushtonin mjaft toka te te 2 peeandorive te .mesiperne.

Ndryshe nga Osmanet , arabet nuk ishin as multi etnik ne fillesat e tyre sepse arsyeja kryesore e zgjerimit te Osmaneve ishte respektimi i multi etnicitetit dhe sistemi i meritokracise ku myslimanet me te zote te Ballkanit dhe Anadollit viheshin ne krye te Perandorise.

Sa per temen ne fjale, pak njerez ne bote jane te vetdijshem per vuajtjet masive ne Siri.

Eshte nje lufte e zhvilluat drejtperdrejt nga Amerika ndermjet Arabeve.

Nuk mund te llogariten vdekjet , demet dhe shkaterrimet e luftrave qe cifutet i bejne ndermjet Amerikes neper lindjen e mesme qe prej 2001.

Edhe ne Siri " opozita" perbehej vetem me mercenare te huaj dhe faktet kane treguar qe ISISI-i i tmerrshem ishte krijuar nga Mossadi i Izraelit.

Tju flasesh shaiptareve per keto pune ju duket fantashkence , aq e palexuar dhe bere lavazh truri jane .

Keta jane demonet qe sundojne sot si guvernatore mbi tokat shqiptare prandaj ju kane shkuar dhe po i shkojne kaq mire punet Shqiperise keto 30 vite.

Entuzaizmohen nga krijimi i shtetit fallco qesharak me flamur jevgjish te Kosoves kur ne fakt asnje patriot shqiptar nuk e ka pas kete synim, perpos bashkimit te kesaj provice shqiptare me Shqiperine.

Shaiptaret ja kane dhjere shancet vetes disa here gjate 500 viteve te fundit ose i kane humbur per fat te keq.

Mos Bashkimi i Pashallqeve te Pavaura shqiptare ns vitet 1790-1830,

Renia ose hedhja nga froni i sulltan Abdylhamitit ne 1908 nga agjenturat zioniste " xhonturke" , Sulltan i cili i kishte shqiptaret ne krye te perandorise dhe siguronte tokat shqiptare ne ballkan,

HUmbja e 2 luftrave boterore te aleateve te shqiptareve.

Mos mbajta ne jete e strukturave ushtarake, industriale dhe akademike te ndertuara nga Enver Hoxha, kjo me bekim te Rajersonit.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2019, 22:50   #12
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Gjenerali serb : civilet e Jemenit po masakrohen nga armet serbe...

Edhe Kemal Atatyrku axhent sionist do t'jet kon, bre!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 09:49   #13
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question

2,000 pcs. of Serbian Grad rockets were exported from Burgas to Jeddah on 16 July 2019 on the general cargo vessel Jork, sailing under the flag of Antigua Barbuda.

.

....kush eshte mediatori apo ndermjetesi dhe KQYRENI.

PS.....kush do jete porosisesi apo BLERESI,ja u QARTESOJ po me pyetet,qe do te thote ne SHQIP=NUK jane ruset.Dhe kur KA ne mes PROFIT apo FITIME ne MILIONA,axha i HARRON qlirimtaret.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Branko-Stefanovic-1.jpg (21.7 KiloByte, 14 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 81-mm-M72-HE-KV-Lot-01-18-Islamic-State-Yemen.jpg (22.7 KiloByte, 13 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Yugo-Kru-Rev-PL-82mm-HE-GXX_10500ea-3.jpg (20.3 KiloByte, 13 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 10:15   #14
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,926
Thanks: 825
Thanked 515 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
*

Blejnė, blejnė kėta edhe nga Sėrbia. Natyrisht qė mė se shumti blejnė nga SHBA-tė, Gjermania, dy vende kėto qė janė eksportuesit mė tė mėdhenjė tė armėve nė botė.
Por ja qė as nuk dijnė t'i pėrdorin ato*. Por i keqpėrdorin. Pėr Jemenin mos tė flasim. Bėjnė luftė kryesisht pėr tė provuar efektivitetin e tyre. Nė njerėz tė gjallė. Pa fije turpi e skrupulli. Tmerr!!!!

*E kisha fjalėn pėr rastin e paradoditshėm kur kinse njė rafineri e tyre ishte sulmuar nga dronėt iranianė.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 10:19   #15
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up

Both companies .................... Heptagon Global Trading and Tradewinds Logistics, share the same address !!!!!!!????????======= United States.

PS....BOTA KA=GAZETARE dhe HULUMTUESE BRILIANTE, qe VEJNE KRYET ne RREZIK qe tju hapin_________VESHET-------QORRAVE me flamur.

Dhe.............FEMER

BASH KSHU...BACE.

U KRYE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Profile-picture-150x150.jpg (5.1 KiloByte, 13 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2019, 10:22   #16
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

Blejnė, blejnė kėta edhe nga Sėrbia. Natyrisht qė mė se shumti blejnė nga SHBA-tė, Gjermania, dy vende kėto qė janė eksportuesit mė tė mėdhenjė tė armėve nė botė.
Por ja qė as nuk dijnė t'i pėrdorin ato*. Por i keqpėrdorin. Pėr Jemenin mos tė flasim. Bėjnė luftė kryesisht pėr tė provuar efektivitetin e tyre. Nė njerėz tė gjallė. Pa fije turpi e skrupulli. Tmerr!!!!

*E kisha fjalėn pėr rastin e paradoditshėm kur kinse njė rafineri e tyre ishte sulmuar nga dronėt iranianė.


*
Nga shkruesi(me te vogel) ke...PERHERE=LIKE.Je i VETMI qe e DI...SITUATEN.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur