Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-10-2019, 16:36   #41
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,817
Thanks: 4,368
Thanked 4,716 Times in 3,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kėto i dimė ne o Pirat. Na thuaj ndonjė gjė qė nuk dimė.
ca thua mo, e dinit dhe i bini francezve kot me kot ne qafe
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 16:40   #42
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,409 Times in 8,485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, e dinit dhe i bini francezve kot me kot ne qafe
Ato s'jan gjė fare ka edhe mė, s'ke parė gjė akoma ti.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 16:42   #43
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,737
Thanks: 3,760
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, e dinit dhe i bini francezve kot me kot ne qafe
Interesante, Shqipėria i bie nė qafė Francės.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 16:44   #44
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,409 Times in 8,485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
ca thua mo, e dinit dhe i bini francezve kot me kot ne qafe
Ja edhe ju tė tu Kosovs, kėshtu do bėni para me shkollat, mėsuesit dhe nxėnėsit.

Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 16:55   #45
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 14,517
Thanks: 169
Thanked 4,932 Times in 2,777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 348
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ka qenė dhe ėshtė bindje e konsoliduar e elitės tonė politike qė anėtarėsimi nė NATO dhe BE ėshtė njė ombrellė e dyfishtė mbrojtje pėr Shqipėrinė. Ēėshtja ėshtė nėse kėto dy organizma do vazhdojnė tė ekzistojnė apo jo nė tė ardhmen.
Ndersa une jam plotesisht e bindur qe elita jone politike nese, nga nje ane ka pasur nevoje per mbrojtje ushtarake nga ana tjeter nuk ka pasur kurre vullnetin politik t’i nenshtrohet rregullave te Bashkimit Europian. Anetaresimi eshte karta qe te gjitha partite e hedhin ne tavoline dhe e luajne qellimisht keq qe Shqiperia te jete e lire ne rrugen e korrupsionit.
Populli, ndoshta. Ai po, do e donte Shqiperine ne BE dhe jo se ka ndonje besim te mirefillte ne vlerat e saj por sepse di qe kjo klase politike do niste te kishte frike nga rregullat.

Per sa i perket mbijeteses se ketyre organizmave, eshte per t’u pare. Nuk e parashikoj dot te ardhmen por per sa me perket, nuk me ndryshon gje sepse cfaredo gjeje te ndodh, faktori i jashtem do jete vetem nje nga elementet, dhe jo kryesori, ne mireqenien e popullit tim.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 21:56   #46
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,817
Thanks: 4,368
Thanked 4,716 Times in 3,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ja edhe ju tė tu Kosovs, kėshtu do bėni para me shkollat, mėsuesit dhe nxėnėsit.

po ēfare doli qe ata pis nxenesit ta kene detyruar mesuesin te bejne futone o shkrepe o te rrafem

nje qashtu mesuesi eshte ta vendosesh mes telash, ku ne njeren ane ja shkrepit hartukanat dhe nga tjetra ata kurdet rrebeshit

https://www.gazetaexpress.com/mesues...ajin-femijeve/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 22:00   #47
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,755
Thanks: 7,064
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po ēfare doli qe ata pis nxenesit ta kene detyruar mesuesin te bejne futone o shkrepe o te rrafem

nje qashtu mesuesi eshte ta vendosesh mes telash, ku ne njeren ane ja shkrepit hartukanat dhe nga tjetra ata kurdet rrebeshit

https://www.gazetaexpress.com/mesues...ajin-femijeve/
qeke per sherr sot lugine
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 22:03   #48
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,817
Thanks: 4,368
Thanked 4,716 Times in 3,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
qeke per sherr sot lugine
ku di gjo une qashtu e kishte shkruar faka njuzi per faka mesuesin - Selver Shatin-Sqepar Ternakopin
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 22:05   #49
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,409 Times in 8,485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po ēfare doli qe ata pis nxenesit ta kene detyruar mesuesin te bejne futone o shkrepe o te rrafem

nje qashtu mesuesi eshte ta vendosesh mes telash, ku ne njeren ane ja shkrepit hartukanat dhe nga tjetra ata kurdet rrebeshit

https://www.gazetaexpress.com/mesues...ajin-femijeve/
I thuaj dhe atyre gazekarėve tė express qė shkolla e ka emrin "Motrat Qiriazi" dhe jo "Morat Qiriazi"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 22:19   #50
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,817
Thanks: 4,368
Thanked 4,716 Times in 3,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
I thuaj dhe atyre gazekarėve tė express qė shkolla e ka emrin "Motrat Qiriazi" dhe jo "Morat Qiriazi"
me mire eshte ta lene me kaq mendoj une, se mund ti gabojne edhe mbiemrin dhe doli Qiradhazi
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 22:28   #51
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,409 Times in 8,485 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-10-2019, 23:35   #52
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,137
Thanks: 16,448
Thanked 9,735 Times in 6,585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 410
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mos na sill filma te kamunizmit....te lutme.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 00:29   #53
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,192
Thanks: 157
Thanked 977 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
EU running scared from fascism, says Kosovo's likely new PM

Nje interviste mjaft interesante dhe per t'u lavderuar e Albin Kurtit

Citim:
"Kam pune me te rendesishme per te bere se sa te rregulloj mobiljet ne zyren e kryeminstrit' pergjigjet Kurti kur pyetet se perse nuk eshte vendosur flamuri i Kosoves ne zyren e tij, ndersa shikohet kthjellet ai i Shqiperise me shkabe me dy krena. - Kosoves- shton ai, ju imponua flamuri i saj i cili nuk ka as te kuqe as te zeze dhe as shqiponje. A thua se ne kishim kerkuar pavaresi nga Shqiperia dhe jo nga Serbia! "

https://www.theguardian.com/world/20...balkans-policy

EU running scared from fascism, says Kosovo's likely new PM
In exclusive interview, leftwinger Albin Kurti condemns bloc’s decision to halt Balkan enlargement talks

Patrick Wintour Diplomatic editor, Mon 21 Oct 2019 00.00

Albin Kurti, leader of the Self-determination party, in front of an Albanian flag.

The leftwinger set to become Kosovo’s surprise new prime minister has condemned the EU’s decision to halt further Balkans enlargement, saying it showed western leaders had forgotten the lessons of two world wars and instead were in retreat in the face of fascism and populism. Albin Kurti said the stance could damage the chances of Kovoso reaching a deal with Serbia, which has refused to recognise it as independent since the end of the 1998-99 war, as Belgrade has less incentive to act without the prospect of EU membership. France caused dismay in the region at an EU summit last week by blocking Northern Macedonia and Albania from starting accession talks, so destroying Serbia’s chances of reaching the EU in the foreseeable future. French president Emmanuel Macron insisted that Europe needed to focus on its internal reforms.

“The EU was formed as a response to fascism, but is now running scared in the face of populists and fascism,” Kurti told the Guardian.

Criticising Macron, he said: “You cannot say first we need internal reform in the EU and then external enlargement – they go hand in hand. Europe is such an important historical project that no one man can be its author, directing or leading it. We have always seen that when [the outgoing EU Commission president] Jean-Claude Juncker said there would be no further expansion in the next five years, the situation in the Balkans got much worse.
“Yes, the EU is important for the Balkans, but the Balkans is very important for the EU. Berlin and Paris should know this well, and it is really sad, for all of us, that they forget this. In a couple of decades, historians will write there were not two world wars, but just one world war with two episodes, and it all started in Sarajevo.”
Kurti’s leftist Albanian nationalist movement Vetėvendosje (Self-determination) emerged as the strongest party following snap elections last month. Imprisoned for 18 months by Serbian police during the height of its military conflict with Kosovo in 1999, Kurti, 44, finds himself on the verge of power, promising to end Kosovo’s two decades of neoliberalism.

He is currently in talks with the centre-right party LDK, which came second, on forming an administration, in which a minimum of 30% will be women. Kurti predicted an agreement within a month and says his priority is jobs and justice, not reaching a deal with Serbia. After years of failed prosecutions against corruption, he promised to end what he considered the judiciary’s capture by the state. He said he was interested in UK-style unexplained wealth orders and a new vetting process led by a dynamic chief prosecutor. “We need to produce our own homegrown Eliot Ness, and he must become the most famous person in the country,” he said. “We have almost 200 prosecutors, but some lack knowledge and some lack courage, and some lack both. They have to be liberated from the state.”

Facing mounting debt and emigration, Kurti said he was also determined to end the huge skills gap in the labour force, focus on technical education and reducing industry’s dependence on the crippling interest rates of foreign-owned banks: “We must make our country liveable and persuade more people to stay in our country.”

But Kurti will be under international pressure to reach an agreement with Serbia. The US has just appointed a new special envoy to revive the dialogue between the two countries. He warned that the 100% import tariffs that his predecessor slapped on Serbian goods will be lifted only if there are full reciprocal measures on freeing Kosovo’s trade into Serbia. He said Belgrade also had to end its international diplomatic campaign to persuade countries to derecognise Kosovo. “If they want to start dialogue, they should explicitly stop the slander about our right to statehood,” he said.

Serbia, for instance, has opposed Kosovo’s membership of Interpol, Unesco and the Council of Europe. “Serbia should face its own past, instead of looking at Kosovo and Albania through military binoculars. Serbia needs some introspection.” Kurti said his three-stage programme will start within a bottom-up dialogue with Serbs in Kosovo on practical cooperation, for example in agriculture, followed by a review of the real-life impact of the 33 agreements signed with Serbia under EU auspices from 2012, and finally a meeting with Josep Borrell, the incoming EU foreign policy chief. “We cannot afford another failed dialogue. It must have clear principles,” Kurti said. Borrell has promised to go to Kosovo as his first overseas visit.

Kurti said he was totally opposed to land swaps with Serbia, an idea pursued this year by Serbian president Aleksandar Vucic and Hashim Thaci, the president of Kosovo. “Whatever new border you form, there will be Serbs or Albanians on the other side, and they pretend you can do it peacefully.” Serbs fear that his true agenda will be to seek some kind of confederation with Albania, so marginalising the Serb minority in northern Kosovo.

Serbia has already condemned as provocative his decision to meet foreign diplomats at his party headquarters with an Albanian flag behind him. He said Kosovo’s official flag was imposed on the country with a ruling that it contain no red, no black and no eagle, “as if we were declaring independence from Albania, and not Serbia”. But he vowed in his official capacity as prime minister that he will retain and respect the official flag of Kosovo: “I have more important tasks than rearranging the furniture in the prime minister’s office.”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 22-10-2019 nė 00:39
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 06:52   #54
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,737
Thanks: 3,760
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Makron n'sherbim tė kauzės Ruse pėr Ballkanin Perėndimor

E gjetem Vangjel....i pelqejne zezaket:
Macron Enrages Bulgaria, Ukraine with Comment that He Prefers African Migrants
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 09:28   #55
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,703
Thanks: 375
Thanked 635 Times in 425 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Makron n'sherbim tė kauzės Ruse pėr Ballkanin Perėndimor

Kane bese ballistet e perendimit.
Ata legena kane qene gjithmon. Asnjehere nuk na kane dashur. Nuk kuptoj keta ballistet tane pse i duan.

Qe ta kuptoni ju popull mavri, na kane vene kushte qe te na lerojne te 18 tat pa te na fudin ne Evrope. Keta ballistet tane u thone... Na leroni edhe te 28 tat vetem na fudni ne Evrope. Tani ata kur e shikojne cfate koke ke kerkojne me shume. Tani kerkojne te na lerojne te 58 tat per te na e futur ne Evrope. Kam frike se marrveshja nuk do arrihet as per te 888 tat.

Me keto mend qe kane shqiptaret... Na e kane blere mendjen ata . E shikojne se e deshirojme lerimin ne, prandaj na torturojne.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur