Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-10-2018, 10:55   #121
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,900
Thanks: 3,611
Thanked 683 Times in 538 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Tchoupi po lehte e trembur nga zhurmat dhe peshqit qe po perpeliteshin ndersa miu i liruar nga muri filloi te bridhte ne shtepi si i cakerdisur dhe me bishtin e fryre (nuk kisha pare ndonjehere mi me te bukur se ai) me bene te mendoj se ne ato momente vetem frymoret ose ata qe mbartin jete jane me te rendesishmit. Thashe te vrapoja dhe te mbushja nje kanace me uje per te vene peshqit brenda, ve re se nje curril i holle gjaku po me binte nga balli, adrenalina nuk me lejon te trembem deri sa kemba ime has currilin e ujit te akuariumit dhe rreshqas. Bie mbi kerbishte. Nuk vritem vecse i kam te prapmet te lagura. Mua m'u duk nje sekonde por shanset jane qe te kete qene ose nje fraksion i vogel i sekondes ose ore te tera pa mbarim. Humb konceptin e kohes dhe kur vij ne vete vrapoj ne drejtim te shkalleve per te mbushur kanacen.
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 11:17   #122
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,900
Thanks: 3,611
Thanked 683 Times in 538 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Kur zbres ne dhomen e vajzes ndersa fus peshqit ne kanacen e madhe me uje, me mend llogaris demet e medha te shkaktuara nga budallalliku im por fare mire mund t'a quaj edhe trimeri. Ve re se Salcicja nuk jep shenja jete. Vdekja e tij e "dyte". E pare, faktikisht.

Pyetja qendron e varur ne koken time. Cfare hapi duhet te ndermarr tani?! Moketi i dhomes se vajzes eshte bere qull. Flladi i lehte dhe era qe po me perkedhelte me dashuri ne ato momente me bene te mos harroja faktin se dritarja ishte thyer. Me shpejtesi te madhe mendova se nje cope e madhe pecikllasi qe kisha mund te sherbente si xham i perkohshem. Kjo me beri te harroja vdekjen e Salcices. Puna ishte ku te gjeja miun qe me dashuri e thirra Mustaqja. Kur ngjita shkallet u drejtova si robot ne frigorifer per te nxjerr nje cope fromazhi blu. Djathi blu ose i mykur eshte djathi qe ka eren me te rende. Mendova te kapja Mustaqen me te.
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 11:55   #123
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,532
Thanks: 4,803
Thanked 3,700 Times in 1,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Historia filloi me Raphael, ose si e therrisnim Leafy. Pas marrjes se vendimit per separation ne fund te vitit 2007 (finalizimi ne divorc me Tetor 2012-te), rrubi bleu nje shtepi te dyte per mua dhe femijet. Shtepine bashkshortore e mbajti per vete. Ne shtepine tjeter ai me luti te pranoja nje qerramarres. Djale 18 vjecar, djali i mikut te tij dhe njekohesisht cirak ne kompanine ku rrubi ishte shef i mirembajtjes.

Leafy ishte djale shume i mire. Ai i paguante qerane rrubit tim, ndersa une i paguaja atij kabllin, internetin elektricitetin pa permendur edhe larjen e eneve te tij dhe rastiste edhe palosjen e rrobave te cilat bllokonin lavatricen dhe tharesen time te rrobave. Cdo gje shkoi ne rregull deri sa Leafy gjeti nje te dashur me emrin Marie dhe pasi cmontoi krevatin e tij tek, bleu nje dyshek cift dhe e vendosi mbi dysheme. Vajza flinte gjume me mua ne krevatin tim te madh ndersa djali kishte dhomen e vet. Dhoma e Leafy-it ishte ne mes te dy dhomave tona te gjumit. Le t'ju them se ishte dashnor i madh ne krevat sepse cdo nate vajza zgjohej nga gjumi dhe me thoshte se Raphy ishte duke qelluar Marie-n sepse kjo qante papushim. Faktikisht ishin zhurma orgazme. I them tim shoqi dhe ai perfundimisht i thote cirakut te kerkoje nje tjeter shtepi. Para se te largohej ai me tha nese isha e interesuar te blija krevatin e tij per djalin. Pagova 200 dollare per bazen e krevatit shume solide dhe per dyshekun i cili ishte i mirembajtur.

Ne momentin qe ai u largua dhe une fillova te montoja bazen e krevatit te blere ne ish dhomen e tij te madhe dhe qe do te ishte dhoma e vajzes, mami me merr ne telefon. Kur i shpjegova cfare isha duke bere ajo me fut nje te bertitur. Asnjehere, me tha, absolutisht asnjehere nuk duhet te perdorim krevatin dhe dyshekun e dikujt tjeter. Sipas saj dhe sidomos pas gjyshes time Maja e cila i kishte mesuar mamit bestytni te llojeve te ndryshme, cdo njeri le hijen e vet,


Morali: Mos pranoni qeramarres ne shtepi familjare.
Morali. Mos jepni shtepine tuaj me qera.
Morali. Mos perdorni krevatin ku ka fjetur dikush qe keni njohur.
Morali. Dysheku dhe krevati duhet te vijne nga dyqani i moblave i paketuar.
Kur linda mora mamin te me ndihonte,ajo enderr e kishte te me shikonte me nje femi dhe gjithmon thonte te keqen beje nje se do vi e vete do ta rrise..dhe ajo dite erdhi ..E kishim parashikuar te jetonte me ne disa vite ..por c te benim me shtepine...vjece ishte ne lulen e moshes dhe i nderonte te dashurat cdo dite..dhe e imagjinoja si do perfundonte shtepia ku u rritem dhe ku mamaja jetonte vetem...motra ime qe eshte edhe e ema e ketij djali ndodhet ne nje gjendje te veshtire ekonomike dhe per ta ndihmuar ne nje fare menyre dhe pasi mora edhe miratinim e tim eme i thame te zhvendosej si familje tek shtepia e mamit dhe apartamentin e saj ta jepte me qera nderkoh qz mamaja do jetoj me ne...mendonim te benim dicka te mire dhe shtepia e tim meje nuk shnderrohej ne bordell..
Tani motra ke te vendoste si qiraxhinj,normal nipca i propozon shoqet e tij studente ,vajza shume te mira ,sipas nipces...e jep me qira dhe 3 vjet nuk fut nje here kemben ne shtepine e saj te shikonte gjendjen...pas tre vjetesh vajzat mbaruan shkollen ,duhet te iknin,vijne ļ japin celesat dhe zhduken,,,vete ime moter te shikoje ,nuk njohu shtepine e saj,qe ishte shnderruar ne stan....i duhej ti hidhte te gjitha ckishte,kolltuqet,krevatet,te gjitha...
Tani duhet ti bleje nga e para
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 11:59   #124
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,900
Thanks: 3,611
Thanked 683 Times in 538 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Djathi blu i vendosur ne nje pjate, per arsye se nuk kam pasur nevoje te kem carqe minjsh vendoset ne nje kend te dhomes time. Tani me vjen per te qeshur me kete veprim se miu do hante djathin dhe do linte kaken mbi pjate. Shyqyr qe Tchoupie u tregua e zgjuar dhe e hengri ne vend te miut. Ndersa une mbledh copat e xhamave te perhapura gjithandej neper dhome degjoj femijet te vijne nga shkolla. Pyetja e vajzes nga larte shkalleve : O ma pse Tcoupie vjen era natchos me la te kuptoja se djathi ishte ngrene nga ajo. Dergoj femijet me qenin tek shtepia e te atit per te vene rregull ne shtepi. Pikesepari duhet vene nje radiator per tharjen e moketit dhe pikesedyti duhet riparuar muri. Nuk me ka bere vaki kurre te pajtoj sherbimet e bojaxhinjve, hidraulikeve apo profesionisteve te ketij lloji ne shtepine time. Po t'a dija se mjetet qe bleva per reparimin e demeve do me kushtonin aq shtrenjte duke perfshire edhe kohe, ndoshta do kisha vepruar ndryshe. Megjithese, ne perspektive mund te them me gojen plote se nga gjithe kjo rremuje qe u krijua aftesia ime per te gjetur zgjidhje te problemeve te ndryshme u rrit ne nje grade te papare. E vetmja gje qe kujtoj me keqardhje eshte miu. Mustaqja vdiq. Une nuk prek dot frymore qe kane organe te zhvilluara dhe luta nje shoqen time te vinte dhe t'a fuste ne nje kuti dhe t'a varroste. Mund te kete qene drita qe e vrau. Nuk e mora vesh. Vecse ne murin e hapur me sinqeritet po ju them gjeta disa lloj plumcash rrumbullak me te cilat miu luante cdo nate duke i rrokullisur nepermjet mureve.
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 12:20   #125
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,900
Thanks: 3,611
Thanked 683 Times in 538 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Kur linda mora mamin te me ndihonte,ajo enderr e kishte te me shikonte me nje femi dhe gjithmon thonte te keqen beje nje se do vi e vete do ta rrise..dhe ajo dite erdhi ..E kishim parashikuar te jetonte me ne disa vite ..por c te benim me shtepine...vjece ishte ne lulen e moshes dhe i nderonte te dashurat cdo dite..dhe e imagjinoja si do perfundonte shtepia ku u rritem dhe ku mamaja jetonte vetem...motra ime qe eshte edhe e ema e ketij djali ndodhet ne nje gjendje te veshtire ekonomike dhe per ta ndihmuar ne nje fare menyre dhe pasi mora edhe miratinim e tim eme i thame te zhvendosej si familje tek shtepia e mamit dhe apartamentin e saj ta jepte me qera nderkoh qz mamaja do jetoj me ne...mendonim te benim dicka te mire dhe shtepia e tim meje nuk shnderrohej ne bordell..
Tani motra ke te vendoste si qiraxhinj,normal nipca i propozon shoqet e tij studente ,vajza shume te mira ,sipas nipces...e jep me qira dhe 3 vjet nuk fut nje here kemben ne shtepine e saj te shikonte gjendjen...pas tre vjetesh vajzat mbaruan shkollen ,duhet te iknin,vijne ļ japin celesat dhe zhduken,,,vete ime moter te shikoje ,nuk njohu shtepine e saj,qe ishte shnderruar ne stan....i duhej ti hidhte te gjitha ckishte,kolltuqet,krevatet,te gjitha...
Tani duhet ti bleje nga e para

Te kuptoj shume mire Marya. Nevoja e ben njeriun te gjeje menyra te shpejta per te patur nje burim fitimi te ardhurash me te cilat ai mund te jetoje.

Ne qofte se ky burim te ardhurash eshte me i larte se humbja qe vjen psh nga amortizimi dhe degjenerimi i shtepise nga qeraxhinjte atehere ia vlen. Nese jo, kur llogarit qe demet jane te medha dhe fitimi shume i vogel ose jo ekzistues atehere eshte njesoj sikur t'ja kesh futur vetes. Sakrifice e madhe per hic gje.

Duhet ditur cilin person pranon si qeraxhi. Eshte i rregullt apo jo.

Per veten time jam kundra dhenies te shtepise time me qera, por kjo nuk do te thote se une nuk kam qene ndonjehere qeraxheshe.

Une dhe bashkshorti im morem nje aparatment me qera tip kondo qe ishte e ndertuar pikerisht per kete qellim. Deri sa bleme shtepine tone.

Une gjene e tjetrit e mirembaj me mire se te timen. Kjo eshte kultura ime. Jo te gjithe e kane kete kulture.


Kur bashkshorti im shiti shtepine bashkshortore dhe shtepine e dyte qe kishte blere per mua dhe femijet une mora me qera shtepine e nje shoqes time Suzana e cila eshte e apasionuar pas ketij biznesi. Une e njoha Suzanen nga ish bashkshorti. Ai pasi shiti shtepine bashkshortore u fut qeraxhi tek Suzana e cila u fut qeraxheshe tek nje cift qe kishte ikur ne Afrike. Ajo sapo ishte ndare nga Danieli dhe me sa vura re donte te rifillonte nje jete te re.

Si une dhe ish bashkshorti ishim qeraxhinj te mire.

Prej vitit 2015-te jam e vendosur ne nje bllok shtepish (me te medha se kondo) te cilat jane te ndertuara per kete qellim dhe pronar eshte shteti.

Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 14-10-2018 nė 12:24
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 19:55   #126
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Ishte nje prift budist indian i veshur bukur. Sa here kalonte ne rruge te gjithe e pershendesnin dhe i dhuronin leke per te ndihmuar te verferit. Nje dite ky vendos te vishet keq dhe te trukoje pak fytyren qe te mos njihej. Doli ne rruge ne tempull me merkato e kudo qeshkonte s'ja varte njeri.
Diten tjeter vishet bukur dhe te gjithe e pershendesnin i jepnin leke per tempullin. Arrin ne shtepi, heq rrobat, i ve ne nje vend te dukshem dhe u perulet atyre duke thene: Oh ju rroba me fat! Me fat, sepse ajo qe nderohet ne toke eshte veshja dhe jo ai qe rri brenda tyre.

p.s. njerezit martohen me rrobat jo me njeriun qe ka vlere...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 20:34   #127
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,900
Thanks: 3,611
Thanked 683 Times in 538 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Sapo harxhova rreth 20 minuta me nje histori domethenese dhe kur e dergova dola nga sistemi. Gjithe postimi eshte zhdukur. A ka ndonje mundesi rikthimi te tij? Gjynah.
WTF

Dea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 08:21   #128
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,532
Thanks: 4,803
Thanked 3,700 Times in 1,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

po e shkruaj ketu mqns qenka mbyllur tema se cfare ju ka bere pershtypje
na ka ardhur keto dite nje rezidente jo e zakonte , 55 vjece , historia e saj me beri pershtypje.
Ajo kishte mbaruar fakultetin e mjekesise nga vitet 95 ; kishte bere ca vite rezidenciat , por nuk e kishte mbaruar sepse u martuar , me femije dhe me te shoqin mjek laborant mendonin se do kishin te ardhura te mjaftuashem vetem prej tij per te jetuar ne komoditet.
Ajo me pas asnjehere nuk e ushtroi profesionin , u morr me rritjen e femijeve dhe perkushtuar burrit derisa femijet u rriten ,iken nga shtepia dhe nuk e di se ci ndodhi me burrin , por u ndane , divorcoi dhe ne moshen 55 vjece u gjend e vetem , atehre vendosi ta rinise jeten aty ku e kishte lene , te rinise rezidenciatin dhe te punoje perbri te rinjve 25 vjecare...
Morali jetes asnjehre nuk i dihet dhe mendoni me shume per veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 06-12-2018 nė 08:27
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 09:02   #129
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,659
Thanks: 1,242
Thanked 776 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Shkoni ne palester,mos pini mall
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2019, 05:30   #130
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,205
Thanks: 16,485
Thanked 9,747 Times in 6,593 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historira domethenese

Jam 60 vjeqare por burrin e tradhėtoj, nuk e kam fort problem.

Jam 60 vjeqare por burrin e tradhetoj,Do ta dergoj ne shtepi te pleqeve sepse…-Mirmbrama e di qe shumica prej juve do te me kritikoni do te me shani po nuk me intereson kjo pjes se qfar mendimi e jepni per mua por edhe une po dua qe ta ndaj historin time apo brengen time qe e kam mbrenda vetes. Ta prezantoj veten pak Jam nje 60 vjeqare pjesen me te madhe te jetes sime e kam jetuar ne perendim pothuajse gjith jeten.Jam gjyshe e shume nipave dhe mbesave qe i dua shumm.

Burri im ka qe 10 vite nuk ban mardhanie sexuale me mua jo qe nuk me don me don shum ngase pleqeria i ka ra mu ne mes te kembeve por une qe 5 vite dal takohem me nje bukurosh 47 vjeqar ku mi permbush te gjitha nevojat e mija sexuale sa qe nuk kam mundur me ardh as 5 vite ne kosoven time te dashur per shkak te dashurit tim qe e kam ketu por nuk po du me tregu vendin ku jetoj per arsye personale se mundet pak a shum naj kush mem njoft se kosova eshte vend i vogel e mirren vesh senet shpejt jeten e kam te perfeksionuar per burrin kam kujdes teper te madh por qe dy muaj mu ka largu kujdesi per ta nuk po du as me sy me pa ku me kqyr aj spo munet guxhumin plak kur e kam frajerin 47 vjet.

Burri jem tash eshte 73 vjet une jetoj veq me ta se fmit secili e ka jeten e vet familjen e vet. Por une e du nje kshill prej juve amo te sinqert me pas kshillen po du me qu ne shtepin e pleqve ne kosov e une mu knaq ktu me jetu pjesen time te jetes sa me ka mbet me te dashurin tim ketu per arsye se meshkujt po plakshin shum here edhe po ju ike oreksi per sex por femrat e kann te kunderten gjdo her e ma shum ju shtohet o Zot pom duket vetja sikur 20 vjeqare e kam trupin shum te bukur e mbaj vetin jam teper zoj krej mi japin si mi pas 35 vjet ashtu kshtu e kam vendos me qu ne shtepin e pleqve e kam biseduar me fmit e mi edhe ata jan te pajtimt per ket por une nuk e di si shkojn punt aty a i kqyrin mir a kujdesen per pleq mir por une do te shkoj se shpejti me vizitu at vend edhe do e qoj burrin aty. Ju kisha kshillu te gjithve jetoni jeten tuaja se ajo ik shpejt

Dashuroni sa me shume sidomos per juve femrav e kam nje porosi nese aj mashkull nuk ju a perbmush jeten seksuale mos e qoni dom jeten e juv se me pas ju ket problem aj mashkull do te len ty edhe Zoti na ka beku me ket mrekulli qe na ka dhan sidomos neve femrave jena infinit per nga sexi krej qa ju duhet oj zemrat e mija se juve juv bjen mem thon gjyshe merrni parasysh kto kshillat e mija ju lutna mos e qoni jeten kot edhe shkruni per histori e juve jo te fmiut tuaj.Edhe une nje kohe kam vujtur nga burri sa ishte i ri por, e kuptova me kohe qe nuk ja vlen edhe ai u permisuar masanej ne i kishim punat kisha obligime ndaj femieve edhe gjithqka ra ne ven te vet kshtu qe mos tani kam filluar edhe une nje kapitull te ri per jeten time edhe dua qe te knaqem cdo femen ka nevoje per dashuri mos me kritikon per moshen edhe ju do beheni si une nje dit jete kalon shpejt por une jam zoje e mbaj veten edhe sekreti im ka qen gjithmon seksi edhe do te jete deri ateher kur te me len trupi. Ju pershendes shume sot jeni te ri neser plakni edhe vini ne situaten time edhe shumica do te kerkoni ndishta kshilla por mos paragjykoni nje te moshuar puthje per te gjith nga gjyshja.

Burimi: aktuale.mk.....per te qene dhe Ti aktual.

Mauricios i ka vdekur gjyshja qe ta pyeste ce qfar do mendonte per shkrimin,por e perfyryroj pergjigjen qe do me jepte.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-09-2019, 11:37   #131
Xhenet
Amoureus <3
 
Avatari i Xhenet
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 1,020
Thanks: 1,087
Thanked 921 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Xhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėmXhenet i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Historira domethenese

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skydive Shiko postimin
Nje burre u ul ne nje stacion metroje ne Washington Dc dhe filloi te luante ne violine. Ishte mengjes i ftohte janari. Ai luajti 6 pjese te ndryshme per rreth 45 minuta.
Gjate asaj kohe u llogarit qe 1.100 njerez hyne ne stacion, shumica prej tyre ishin duke shkuar ne pune. Pasi kishin kaluar 3 minuta, nje meso burre vuri re qe nje muzikant po luante, ai ngadalesoi hapin, qendroi per disa sekonda dhe vazhdoi rrugen per ne punen e tij. Nje minute me vone violinisti arriti te merrte dollarin e tij te pare, nje grua e hodhi ne koshin perpara tij dhe u largua me shpejtesi pa ndaluar.
Pak minuta me vone dikush u afrua per ta degjuar, por shpejt pa oren dhe u largua. Dukej qe ishte vone per pune.
Ai qe i kushtoi me shume vemendje, ishte nje vogelush 3 vjecar, i cili, megjithese e ema vazhdonte ta terhiqte, ndaloi per te degjuar violinistin.
Ky veprim u perserit prej disa femijeve. Ne 45 minuta qe muzikanti luajti, vetem 6 njerez ndaluan dhe qendruan pak per ta degjuar. Rreth 20 njerez i dhane para, por vazhduan te ecin me hapat e tyre normale. Ai mblodhi gjithesej 32 dollare.
Kur mbaroi se luajturi dhe ra heshtja, askush nuk e vuri re, askush nuk e duartrokiti.
Askush nuk e dinte por violinisti ishte Joshua Bell, nje prej muzikanteve me te talentuar te botes. Ai luajti nje prej pjeseve me te bukura shkruajtur ndonjehere, me nje violine qe kushtonte 3.5 milion dollare. 2 dite perpara se te luante ne metro Joshua Bell shiti me qindra bileta me te pakten 100 dollare secilen.

Kjo eshte nje histori e vertete. Joshua Bell ishte e organizuar nga Washington Post si pjese e nje eksperimentimi rreth perceptimit, shijes dhe prioritetit te njerezve.
Qellimi ishte te dihej: Ne nje vend te zakonshem, ne nje ore jo fort te pershtatshme, a mund te perceptojme bukurine? A ndalojme se vleresuari ate?
A mund te dallojme nje talent ne nje kontekst te papershtatshem?
Dhe nje nga perfundimet e ketij eksperimenti ishte: Nese ne nuk kemi nje moment te ndalojme te degjojme nje prej muzikanteve me te medhenj te botes, duke luajtur nje prej muzikave me te bukura te shkruajtura ndonjehere, sa gjera te tjera nuk i veme re dhe i humbim?!
waaa ! Kete video e kam pare por nuk e dija arsyjen !
__________________
Ne laisse pas une mauvaise période te faire croire que tu as une mauvaise vie !
Xhenet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 16:12   #132
Jetmira
💙🌙
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,861
Thanks: 1,772
Thanked 1,272 Times in 530 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Re: Historira domethenese

Beje te duhuren, leri te tjeret te thon cte duan.
Nje njeri u ul ne nje qoshe te nje restoranti, nxorri nje fletore te vogel me nje laps
dhe filloj te shkruante.
Plaka mendoi se ai po i shkruante leter nenes se tij....
Adoloshenti mendoi se ai po i shkruante leter te dashures se tij...
Femija po mendonte se ai po vizatonte...
Tregtari mendoi se ai po bente bilancin...
Nepunesi mendoi se ai po llogariste borxhet...
E shihni,
Te gjithe njerzit i intepretojne levizjet, gjestet dhe veprimet tona sipas menyres se tyre. Ata
na vleresojne nga prespektiva e tyre.
Andaj,
Mos i beni padrejtesi askujt
Mos pergojoni askend
Mos iu depertoni njerzeve ne qellimet e tyre.
Beje te miren, te duhuren, sepse nuk do te shpetosh nga fjalet e tyre, qofsh edhe me kurore.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 19:34   #133
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 429 Times in 253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Historira domethenese

Sa te bukura keto telenovelat turke?!
O ju njerez (jashte forumit). Kur do pyesni nje here ne jeten tuaj: Si je? ne vend te: Cfare bere? Ndonje te re. Si e bere? Kur do e besh? Si do ja besh? Perse e le akoma pas dore? Cfare po ben?

p.s. anglezet: How do you do? i pergjigjen me te njejten pyetje: How do you do? Po ne shqip?
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2019, 10:03   #134
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Re: Historira domethenese

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Sa te bukura keto telenovelat turke?!
O ju njerez (jashte forumit). Kur do pyesni nje here ne jeten tuaj: Si je? ne vend te: Cfare bere? Ndonje te re. Si e bere? Kur do e besh? Si do ja besh? Perse e le akoma pas dore? Cfare po ben?

p.s. anglezet: How do you do? i pergjigjen me te njejten pyetje: How do you do? Po ne shqip?
Ti ne vend qe t'u prishesh temat te tjereve shkruaj ndonje histori. Plak i keq!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur