Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2018, 20:52   #21
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,218
Thanks: 857
Thanked 767 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Jo mer xhaje se s'osht tu bo kjosk buzi e ti japi librat e xhiros te parit taksambledhes qe i shkoj n'der.
Sa e si e qysh e tek ska per ta mor vesh kush e aq me pak ekspertat e forumeve ... ene s'bohet baza per vetingun por vetingu bohet per bazen.
As njonen e as tjetren se ka ne dor as ram as sal e as lulush ... aq sa ka ne dor Kosoven ashim me kompani. Qashtu qe thoni juva
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:07   #22
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,616
Thanks: 151
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
Jo mer xhaje se s'osht tu bo kjosk buzi e ti japi librat e xhiros te parit taksambledhes qe i shkoj n'der.
Sa e si e qysh e tek ska per ta mor vesh kush e aq me pak ekspertat e forumeve ... ene s'bohet baza per vetingun por vetingu bohet per bazen.
As njonen e as tjetren se ka ne dor as ram as sal e as lulush ... aq sa ka ne dor Kosoven ashim me kompani. Qashtu qe thoni juva
Pra nuk je kunder asgjeje cfare thashe une, nese nuk te kam kuptuar gabim.

Vettingut per bazen apo baza per vettingun e njeta gje eshte.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:23   #23
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,218
Thanks: 857
Thanked 767 Times in 414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Pra nuk je kunder asgjeje cfare thashe une, nese nuk te kam kuptuar gabim.

Vettingut per bazen apo baza per vettingun e njeta gje eshte.
Nuk jame aspak kundra bazez dhe kjo baze nuk eshte aspak ide e re perkundrazi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nje arsye tjeter, pervec te tjerave, perser do behet kjo baze nevojtore ne Kucove, eshte edhe qe te sigurohet procesi i Vetingut ne Shqiperi, ku gjyqtaret e korruptuar do zevendesohen me zara dhe vemje te Rames dhe klikave nderkombetare si rasti Soros.

Keto behen qe cdo gje te mertet nen kontroll nga global financa, sic thoshte edhe Hitleri ( qe i kan dale gjithe fjalet si profeci )
Me kete mendim me dukesh konfus e me nje inat te turbullt te ndikuar nga dizinformacionet konspirative.
Bota ne gjith historine e vete shoqerore ka qene e ndikuar nga interessi i grupeve te medha pulitike-financiare-ushtarake.
Nuk behet nje baze e tille per ramen sorosin salen vuēiēin apo thaēin a cilindo rreshter apo kapterr qe na e nxjerrin si klloun neper lajme ... harroje ... jane interesa, konjuktura e perllogaritje afatgjata qe e kalojne personin.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2018, 21:28   #24
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,447
Thanks: 638
Thanked 1,026 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Shqiperia nuk kercenohet nga servet, kosova po.

Greqia nuk e kercenon Shqiperine, te ishte per ceshtje tokash, i kishte gallberu me kohe kur shqiptaret emigronin me qindra mijra si pakistanezet sot ( apo ata qe kerkojne azil ne Shqiperi) ne greqi, pa letra fare dhe ndryshonin edhe emrat para se te ikin qe te merrnin pashaportat me shpejt.

Lereni armiqte imagjinare, dhe camet e Idrizit qe vjehdin tatimet dhe dogana.

Kur flisni edhe ju keshtu, vaj medet cfare mendon katunari shqiptar qe ka lexu apo jo 2 libra ne jeten e vet.

Nese Shqiperiaa paska nevoje per baza nevojtore dhe cfyrje bolesh te amerikaneve dhe rrac perzierjeve ne ushtrine e tyre, per te mbroj veten, atehere me mire ikni te gjithe dhe jepini fund ketij vendi.

Turp i madh me fol keshtu, paska vdekur gjithe shqiptaret beper frontet e perandorise osmane dhe paskan ngel vemjet ketu.

Shtetet bejne te pamunduren p[er te largu bazat amerikane, ti i thua ec bujrum, qe ta bejne edhe em, bordello vendet ky hyjne sipas interesit te tyre.

Do ja shihni bythen cdo gjeje, ketu do jemi.
Ore Kaēi, mirė me Idrizin, po me ēamėt ēa ke pse e kruan shumė, edhe pėr bazėn e Rames ēamėt ta kanė fajin ty... sinqerisht, bjeri vetes mbas se dhe vapa ndikon shumė nė pėrkeqėsim.. hė mė rruaē
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-08-2018, 12:01   #25
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Ja, eshte pozitive qe do hame bombat ne, se i krruhet Rames.
Ah te PACA....


Nje mbrekulli per shqiperin kudo qe ka baza te NATOs ka siguri dhe kjo perkethehet ne mirqenije....komenti i 4-rt nga ilir Resuli.

Perse keta jane IDIOTER....


Nuk eshte hulumtim rus....per keta DARAT patriot.

Ora 13.00 Beni do relaksohet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 15:19   #26
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė


Lubonja ne kete rast eshte MATEMATIKE(respekt).
Sa baza ushtarake ka rusia ne ballkan????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 18:34   #27
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,616
Thanks: 151
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
Nuk jame aspak kundra bazez dhe kjo baze nuk eshte aspak ide e re perkundrazi.Me kete mendim me dukesh konfus e me nje inat te turbullt te ndikuar nga dizinformacionet konspirative.
Bota ne gjith historine e vete shoqerore ka qene e ndikuar nga interessi i grupeve te medha pulitike-financiare-ushtarake.
Nuk behet nje baze e tille per ramen sorosin salen vuēiēin apo thaēin a cilindo rreshter apo kapterr qe na e nxjerrin si klloun neper lajme ... harroje ... jane interesa, konjuktura e perllogaritje afatgjata qe e kalojne personin.
Aha, vari lesht ketij muhabeti me nje fjale.

Kujtova se ishe pak me i zgjuar se te tjeret, por ju 50 vjecaret, keni marr fund, sidomos ju qe keni emigru.


Injoranca juaj dhe botekuptimi juaj per kete bote eshte thellesisht i cunguar.

Une jam shume i qarte, po mire qe paske kuptuar qe qenkan konjkutura afatgjata.

Ceshtja eshte, qe a e di ti se kush i drejton keto konjukturta, kush jane pera persona, cfare i kane bere keta europianeve keto 75 vite dhe as cfare i pret shqiptaret qe ane krejtesisht nen ndikimin e ketyre konjukturave?

E di cfare i pret, me keq se cfare kane pare keto 30 vite.

E kam thene edhe me pare, shqiptaret e zgjuar dhe trima do kene vdek ne frontet e perandorise osmane ose so mercenare neper europe, keta tek ne paskan ngel ata qe jane krejt vari lesht.

Jemi krejtesisht te marr fund si njerez.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 18:39   #28
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,616
Thanks: 151
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ore Kaēi, mirė me Idrizin, po me ēamėt ēa ke pse e kruan shumė, edhe pėr bazėn e Rames ēamėt ta kanė fajin ty... sinqerisht, bjeri vetes mbas se dhe vapa ndikon shumė nė pėrkeqėsim.. hė mė rruaē
He mor cam i vllait, ku te dogji?

O Edlin, une kur flas, flas parimisht, nuk e kam me askend personalisht.

Nese i kam permend camet, i kam permend, se jane pjese e madhe e korrupsionit ne shqiperi.

Nuk numerohen camet qe kane vjedh toka ne shqiperi te mesme, jug te shqiperis ehde bregdet, namin kane bere ne Vlore, e di shume mire.

Namin e kane bere edhe ne tatime dhe dogana, kur Idrizi ishte ne pushtet.

Pa marr parasush pastaj jevget dhe fieraket qe conin ne itali.

Sigurisht qe ka plot came te mire, sidomos ata qe jane ne Tirane.

Keto gjera nuk priteshin nga camet, qe e kane vuajtur vet padrejtesine mbi kurriz.

Keto qe une them jane fakte te ftohta.

Ashtu sic merren edhe kuksianet me droge ne londer, apo lacianet me vjedhje shtepish, apo tepelenasit me kanabis.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 18:43   #29
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,005
Thanks: 11,697
Thanked 10,409 Times in 6,311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin

E kam thene edhe me pare, shqiptaret e zgjuar dhe trima do kene vdek ne frontet e perandorise osmane ose so mercenare neper europe, keta tek ne paskan ngel ata qe jane krejt vari lesht.

Jemi krejtesisht te marr fund si njerez.
Dmth. ty tė kanė pushkatuar nė frontet e Perandorisė Osmane?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 19:14   #30
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,765
Thanks: 2,230
Thanked 2,371 Times in 1,327 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Me behet shume qejfi. Dicka pozitive per zonen dhe Shqiperine ne pergjithesi. Do hapen vende pune njehere. Shume e domosdoshme per ate rajon nga ku vetem po ikin se s’po investon me njeri.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 14:57   #31
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,616
Thanks: 151
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Dmth. ty tė kanė pushkatuar nė frontet e Perandorisė Osmane?
Ka edhe nga ata te saktet qe mbeten ne Shqiperi.

duke pas parasysh reputacionin qe kane pasur shqiptaret si luftetare, dhe duke pas parasysh cfare vemjesh jemi sot, une kete teori kam.

Edhe komenti i kesaj '' mias'' me siper mbeshtet kete qe them.

Po kete nuk e fajsoj shume, sepse ne fund te fundit femer eshte.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 15:06   #32
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,447
Thanks: 638
Thanked 1,026 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
He mor cam i vllait, ku te dogji?

O Edlin, une kur flas, flas parimisht, nuk e kam me askend personalisht.

Nese i kam permend camet, i kam permend, se jane pjese e madhe e korrupsionit ne shqiperi.

Nuk numerohen camet qe kane vjedh toka ne shqiperi te mesme, jug te shqiperis ehde bregdet, namin kane bere ne Vlore, e di shume mire.

Namin e kane bere edhe ne tatime dhe dogana, kur Idrizi ishte ne pushtet.

Pa marr parasush pastaj jevget dhe fieraket qe conin ne itali.

Sigurisht qe ka plot came te mire, sidomos ata qe jane ne Tirane.

Keto gjera nuk priteshin nga camet, qe e kane vuajtur vet padrejtesine mbi kurriz.

Keto qe une them jane fakte te ftohta.

Ashtu sic merren edhe kuksianet me droge ne londer, apo lacianet me vjedhje shtepish, apo tepelenasit me kanabis.
Qe e ke njė gozhdė me ndonjė ēam kjo s'do kallauz, po ēa faji tė kanė tė tjeret qė i pėrmend vend e pa vend... Sa pėr korrupsion e dogana... e Idriza ti e di shumė mirė se partia mėmė tė kėput duart po tė mos ketė mbrujtur vetė, apo jo.... ashtu siē vodhi gjithė paratė e shqiptarėve me kapterra...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 19-08-2018, 15:22   #33
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,971
Thanks: 298
Thanked 296 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Mbushje gropash nė pistė dhe ndėrtim depozita nafte. Ky ėshtė investimi qė do tė bėhet
--
Zyrtari i NATO-s/ Nė Kuēovė do investohen 51 milion Euro
Posted: 13:43, 7 Gusht, 2018


Njė zyrtar i NATO-s i tha BIRN se qėllimi i investimit ishte pėrmirėsimi i infrastrukturės sė bazės ajėrore tė Kuēovės dhe modernzimi i saj, raporton Birn.
“NATO planifikon tė investojė 51 milionė euro pėr tė modernizuar pajisjet nė bazėn ajėrore shqiptare tė Kuēovės,” tha NATO nė njė pėrgjigje me shkrim.

“Paratė do tė shpenzohen pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės sė bazės, pėrfshirė depozitat e karburantit,” shtoi NATO nė pėrgjigjen e saj.

Orgnizata e Traktatit tė Atlantikut tė Veriut nėnvizoi se paratė pėr modernizimin e bazės ajėrore shqiptare do tė vijnė nga programi pėr investime nė siguri i aleancės (NSIP), i cili mbulon projekte tė mėdha infrastrukturore qė kanė pėr qėllim rritjen e sigurisė nė vende aleate.

Lajmi pėr investimin e NATO-s nė Kuēovė u dha fillimisht nga kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili e cilėsoi Kuēovėn si bazėn e parė ajėrore tė NATO-s nė Ballkanin Perendimor.

“Me fondet e Aleancės sė Atlantikut tė Veriut dhe nė partneritet me Qeverinė e Republikės sė Shqipėrisė, NATO do tė investojė mbi 50 milion euro, vetėm pėr fazėn e parė tė projektit pėr modernizimin e bazės ajrore tė Kucovės,” tha Rama nėpėrrmjet njė postimi nė rrjetin social Facebook.

“Pėrmes kėtij projekti, i cili pritet tė nisė brenda kėtij viti, Kuēova do tė shėrbejė si bazė mbėshtetėse pėr NATO-n pėr furnizim ajror; mbėshtetje logjistike; mbėshtetje pėr policimin ajror; si dhe trainime dhe stėrvitje tė Aleancės,” shtoi ai.

Rama nėnvizoi se Kuēova do tė shėrbeje gjithashtu edhe si bazė kombėtare pėr Forcėn Ajrore Shqiptare dhe investimi i NATO-s nė Shqipėri do tė sjellė njė standart tė ri pėr forcat e armatorsura dhe investime pėr zonėn e Kuēovės.

“Padyshim, njė investim i kėtyre pėrmasave krijon mundėsi tė reja pėr zhvillimin ekonomik e social tė gjithė rajonit ku planifikohet ndėrtimi i kėsaj baze tė re ajrore tė teknokogjisė sė fundit,” pėrfundoi kryeministr
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2018, 15:35   #34
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Mbushje gropash nė pistė dhe ndėrtim depozita nafte. Ky ėshtė investimi qė do tė bėhet
--
Zyrtari i NATO-s/ Nė Kuēovė do investohen 51 milion Euro
Posted: 13:43, 7 Gusht, 2018


Njė zyrtar i NATO-s i tha BIRN se qėllimi i investimit ishte pėrmirėsimi i infrastrukturės sė bazės ajėrore tė Kuēovės dhe modernzimi i saj, raporton Birn.
“NATO planifikon tė investojė 51 milionė euro pėr tė modernizuar pajisjet nė bazėn ajėrore shqiptare tė Kuēovės,” tha NATO nė njė pėrgjigje me shkrim.

“Paratė do tė shpenzohen pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės sė bazės, pėrfshirė depozitat e karburantit,” shtoi NATO nė pėrgjigjen e saj.

Orgnizata e Traktatit tė Atlantikut tė Veriut nėnvizoi se paratė pėr modernizimin e bazės ajėrore shqiptare do tė vijnė nga programi pėr investime nė siguri i aleancės (NSIP), i cili mbulon projekte tė mėdha infrastrukturore qė kanė pėr qėllim rritjen e sigurisė nė vende aleate.

Lajmi pėr investimin e NATO-s nė Kuēovė u dha fillimisht nga kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili e cilėsoi Kuēovėn si bazėn e parė ajėrore tė NATO-s nė Ballkanin Perendimor.

“Me fondet e Aleancės sė Atlantikut tė Veriut dhe nė partneritet me Qeverinė e Republikės sė Shqipėrisė, NATO do tė investojė mbi 50 milion euro, vetėm pėr fazėn e parė tė projektit pėr modernizimin e bazės ajrore tė Kucovės,” tha Rama nėpėrrmjet njė postimi nė rrjetin social Facebook.

“Pėrmes kėtij projekti, i cili pritet tė nisė brenda kėtij viti, Kuēova do tė shėrbejė si bazė mbėshtetėse pėr NATO-n pėr furnizim ajror; mbėshtetje logjistike; mbėshtetje pėr policimin ajror; si dhe trainime dhe stėrvitje tė Aleancės,” shtoi ai.

Rama nėnvizoi se Kuēova do tė shėrbeje gjithashtu edhe si bazė kombėtare pėr Forcėn Ajrore Shqiptare dhe investimi i NATO-s nė Shqipėri do tė sjellė njė standart tė ri pėr forcat e armatorsura dhe investime pėr zonėn e Kuēovės.

“Padyshim, njė investim i kėtyre pėrmasave krijon mundėsi tė reja pėr zhvillimin ekonomik e social tė gjithė rajonit ku planifikohet ndėrtimi i kėsaj baze tė re ajrore tė teknokogjisė sė fundit,” pėrfundoi kryeministr
Kundra ruseve keto masat????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2018, 22:13   #35
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 412
Thanks: 11
Thanked 36 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Rama eshte njeri i sorosit, punon per eliten sataniste cifute ne krye te botes dhe te Amerikes, keshtu qe punon gjithashtu kunder interesave te shqiptareve. Baza ne Kuēove dijet se per cfar arsyje po ndertohet, qellimi eshte qe NATO-ja ti afrohet sa me shume Rusise dhe ne si dele qe jemi e pranojme te jemi sherbetore te masoneve.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2018, 23:07   #36
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,780
Thanks: 263
Thanked 465 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

O Lurjan, sikut Polonia, Rumania e Bullgaria jane me afer Rusise, perse qenka Kuēova instrument per tiu afruar me shume Rusise?

Pastaj, perse kaq sensitive ndaj Rusise, apo sepse ia kemi pa hajrin gjithmone?!?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 09:02   #37
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 412
Thanks: 11
Thanked 36 Times in 31 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
O Lurjan, sikut Polonia, Rumania e Bullgaria jane me afer Rusise, perse qenka Kuēova instrument per tiu afruar me shume Rusise?

Pastaj, perse kaq sensitive ndaj Rusise, apo sepse ia kemi pa hajrin gjithmone?!?
Ti nuk e ke aspak idene se per cfar flet ketu, nuk e ke idene se kush qendron pas perdeve te amerikes. Ti ne radh te pare duet ti kuptosh disa gjera per shembull se kush kontrollon boten dhe cfar eshte synimi i tyre per gjith popujt e botes mbasi do e kuptosh kete mund te bisedojme pak me shume dhe pak me thelle. Por ne Shqiptaret jemi verte dele dhe naiv si popull, ende po besojme per shembull qe 11 shtatori eshte bere nga Al-Kaeda dhe Ben Laden apo ende besojme qe Amerika dhe BE-ja jan shpetimtaret tone. Jemi per te ardhur keq.

Pastaj une nuk jam sensitive ndaj Rusise, thjesht e respektoj si superfuqi dhe si shtet qe lufton kunder zionisteve, globalisteve, eliten cifute, masoneve, etj.. Mos te ishte Putini ne krye te Rusise sot Rusia mund te ishte copetuar ne 4 pjese, e njejta gje ndodh edhe me Turqine.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 31-08-2018, 10:11   #38
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,570
Thanks: 4,289
Thanked 1,274 Times in 700 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ti nuk e ke aspak idene se per cfar flet ketu, nuk e ke idene se kush qendron pas perdeve te amerikes. Ti ne radh te pare duet ti kuptosh disa gjera per shembull se kush kontrollon boten dhe cfar eshte synimi i tyre per gjith popujt e botes mbasi do e kuptosh kete mund te bisedojme pak me shume dhe pak me thelle. Por ne Shqiptaret jemi verte dele dhe naiv si popull, ende po besojme per shembull qe 11 shtatori eshte bere nga Al-Kaeda dhe Ben Laden apo ende besojme qe Amerika dhe BE-ja jan shpetimtaret tone. Jemi per te ardhur keq.

Pastaj une nuk jam sensitive ndaj Rusise, thjesht e respektoj si superfuqi dhe si shtet qe lufton kunder zionisteve, globalisteve, eliten cifute, masoneve, etj.. Mos te ishte Putini ne krye te Rusise sot Rusia mund te ishte copetuar ne 4 pjese, e njejta gje ndodh edhe me Turqine.
JAm kurjoz cfar plani keni ju qe nuk doni partenritet me ameriken zioniste?
Rusia do na ndihmonte me shume? Ironia eshte se ju edhe shani enverin edhe admironi diktatoret qe jane anti-cifut anti-amerikan.
Ishalla ju realizohet deshira juaj dhe jetoni nen nje diktature anti-amerikane rrevizionte cifute ku do hani dru edhe burg vetem nese shkruani ne internet. Ket gje e meritoni.
Keni zbulu qe cifutat drejtojn ameriken dhe ju duket vetja heronj dhe gjenjal,lol pas asnje ide orgjinale se cfar do ishte me mire per shqiperine. Prishja e marrdhenieve me ameriken do na shpetoje?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 11:22   #39
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,372
Thanks: 5,814
Thanked 6,828 Times in 4,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

me pelqejn temat me partizane
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-08-2018, 11:33   #40
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,881
Thanks: 1,508
Thanked 1,280 Times in 850 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kryeministri Rama jep lajmin: NATO do tė ndėrtojė bazė ajrore nė Kuēovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Ti nuk e ke aspak idene se per cfar flet ketu, nuk e ke idene se kush qendron pas perdeve te amerikes. Ti ne radh te pare duet ti kuptosh disa gjera per shembull se kush kontrollon boten dhe cfar eshte synimi i tyre per gjith popujt e botes mbasi do e kuptosh kete mund te bisedojme pak me shume dhe pak me thelle. Por ne Shqiptaret jemi verte dele dhe naiv si popull, ende po besojme per shembull qe 11 shtatori eshte bere nga Al-Kaeda dhe Ben Laden apo ende besojme qe Amerika dhe BE-ja jan shpetimtaret tone. Jemi per te ardhur keq.

Pastaj une nuk jam sensitive ndaj Rusise, thjesht e respektoj si superfuqi dhe si shtet qe lufton kunder zionisteve, globalisteve, eliten cifute, masoneve, etj.. Mos te ishte Putini ne krye te Rusise sot Rusia mund te ishte copetuar ne 4 pjese, e njejta gje ndodh edhe me Turqine.
Domethėnė, ne arritėm nė kėtė ditė qė njė dibran, nė njė forum Shqiptar, shpreh respektin e tij pėr rusėt dhe i konsideron ata shpėtimtarė tė botės. Po mė fal, pėrse kėrkon Rusia tė "shpėtojė botėn"?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur