Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-12-2018, 00:55   #1101
Beast
V.I.P

Data e antarėsimit: Nov 2018
Shuma e pikėve qė jep: 11
Beast ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
$30,000-$40,000? Ne USA shtepie jane derrasa. Me aq leke gjen ato kasolle qe duan te pakten $100,000 per t’u rregulluar. Jane ato shtepi qe nuk eshte investuar fare por vetem kane shkuar drejt rrenimit dhe mundesisht ua ka marr banka pronareve per mospagese. I gusin dhe nje shkaterrim te brendshem tjeter nga inati ishpronaret dhe blije ti pastaj.
Ose i gjen aq lire ne ndonje vend te humbur ku s’vete njeri. Dhe apartamentet me te lira fillojne ke 100,000 ketu.

psh nje shtepi qe kushton ke $45,000 ne nje qytet ne shtetin ku jetoj une, ku mbi 90% jane hispanic e te zinj. Si sip s’eshte keq por shkaterrim. Blije po deshe. Keto jane vetem ana estetike.
Nuk e mbaj ne mend bash sa u kane qmimi por qashty diqka . Pak vjetra jane kane. mi ka kalxu nje Amerikane. ato jane kane shume rural areas qysh thash per qata me siguri.

Do provoj me gjet dhe i postoi ketu.
Beast nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-12-2018, 01:02   #1102
Beast
V.I.P

Data e antarėsimit: Nov 2018
Shuma e pikėve qė jep: 11
Beast ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Ke ide te gabuar Beast, 30-40 mij$ shtepit jane ndoshta neper geto(lagje qyteti te lena pas dore),perndrysh shtepit "jasht" ketu kushtojn me shtrejt 300 mij+
Ndoshta e ki korrekt o shok.

p.s A mu ke ivnu per ato temet qe i hapa per emigracion ? shume tema palidhje jane kane e pranoj . une jom emigrant vet dhe nuk jom racist. veq ja kom fut palidhje per me hup kohe. Une vetem jom kundra emigracione masiv dhe Islamista sepse nuk e din kush jane krejt ata njerz. Kurgja nuk kom kunder njerz qe jane te sjellshem dhe qe e qojn veten mir.

Pra po kerkoj falje. Peace out.
Beast nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-12-2018, 01:02   #1103
uj me gaz
:)

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 32
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nuk e di ate “joke” per ata te South-it ti cool ku: njeri eshte ne bar dhe i thote dikujt tjeter: ”kjo eshte gruaja ime dhe kjo motra ime” dhe afer tij po qendron vetem nje femer.

Rri aty ku je me mire. lol
ne ktu n'forum motra vllezer jemi t'gjith ne, pavaresisht se disa jan ne burra gra...
i vjetėr 08-12-2018, 01:15   #1104
mia@
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Nuk e mbaj ne mend bash sa u kane qmimi por qashty diqka . Pak vjetra jane kane. mi ka kalxu nje Amerikane. ato jane kane shume rural areas qysh thash per qata me siguri.

Do provoj me gjet dhe i postoi ketu.
Po ne zona rurale mund te gjesh me te lira dhe taksa e shtepise vete vete goxha me lire. Po ashtu ka shtete ku shtepite jane me lire se ketu ku jetoj une, por ka dhe me shtrenjte. Amerika eshte e madhe dhe realiteti im, mund te jete ndryshr nga realiteti i dikujt qe jeton me siper apo me ne jug.
i vjetėr 08-12-2018, 03:34   #1105
Performer
Golden Light

Data e antarėsimit: Nov 2016
Shuma e pikėve qė jep: 135
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm

Citim:
$30,000-$40,000? Ne USA shtepie jane derrasa. Me aq leke gjen ato kasolle qe duan te pakten $100,000 per t’u rregulluar. Jane ato shtepi qe nuk eshte investuar fare por vetem kane shkuar drejt rrenimit dhe mundesisht ua ka marr banka pronareve per mospagese. .
Kjo pjese me kujtoi nje shprehje te dikujt qe meret me ndertime kendej. Ktu tha ndertojn keshtjella lluksoze prej druri
Crazy fare ..shtepi nga gjys miljon dollar e po te hapet ndonje zjarr padashje u be shkrumb pernjecike ...
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-12-2018, 13:16   #1106
mia@
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Kjo pjese me kujtoi nje shprehje te dikujt qe meret me ndertime kendej. Ktu tha ndertojn keshtjella lluksoze prej druri
Crazy fare ..shtepi nga gjys miljon dollar e po te hapet ndonje zjarr padashje u be shkrumb pernjecike ...
Tamam ja ka gjet. Ajo qe te tmerron ne rast zjarri eshte qe jo se himb mobiljet, por komplet shtepine. Shkrumb e hi. E frikshme. Jemi bere me fiksime. Kthehem dy here shikoj mos kam harru makineri apo sobe ndezur. lol
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2018, 13:21   #1107
drague
me pushime

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Tamam ja ka gjet. Ajo qe te tmerron ne rast zjarri eshte qe jo se himb mobiljet, por komplet shtepine. Shkrumb e hi. E frikshme. Jemi bere me fiksime. Kthehem dy here shikoj mos kam harru makineri apo sobe ndezur. lol
duhet te jesh krenare qe je shqiptaro amerikane si pinku
i vjetėr 08-12-2018, 13:44   #1108
Esther
∞∞∞∞∞∞

Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
nga keto qe kam pare une, dhe persa i perket kushteve te jeteses eshte Vermont, ne kufi me kanadane lol.
shtete te tjera te mira jane North Dakota, New Hampshire, shteti i Washington(jo Washington DC) si dhe Iowa.

Do kisha shum qef te shkoja te jetoja ne Vermont, vetem se dreqi e mori, kam punen shum te mire ketu ku jam, dhe nuk iki dot.

Ca ke pire sot (huazuar nga i madhi Ledio)??!!
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim