Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore > Shkrimtarė tė huaj

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-02-2016, 09:26   #61
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,738 Times in 3,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jalal al Din-Rumi

Fllad e ke lexuar?

Unė jam grimca pluhuri nė dritėn e diellit,
unė jam dielli i rrumbullakėt.
Thėrrmijave tė pluhurit unė u them, ndaluni.
Diellit, i them, vazhdo lėvizjen.
Unė jam mjegulla e mėngjesit,
dhe frymėmarrja e mbrėmjes.
Unė jam era nė majė tė njė korijeje,
dhe shpalosja mbi njė shkėmb.
Direku, timoni, timonieri dhe anija,
jam gjithashtu damari i koraleve qė mbytet pėrsipėr.
Jam pema me njė papagall tė mėsuar nė degėt e saj.
Heshtja, mendimi dhe zėri.
Ajri i tingujve melodikė qė del nga njė fyell,
njė xixė guri, njė regėtimė pėrflakjeje
nė metal. Jam gjithashtu flaka e qiririt
dhe flutura e natės marrosur rreth saj.
Trėndafili dhe bilbili
pėrhumbur nė aromė.
Jam rendi i tėrė qenėsisė, galaktika qė vėrtitet,
menēuria e zhvillimit, lartėsia e ngritjes,
dhe rėnia deri nė zhdukje. Ēfarė ėshtė,
dhe ēfarė nuk ėshtė. Ti qė e njeh
Xhelaladin -in, Ti, e vetmja njėsi
nė gjithēka, thuaj se kush
jam unė. Thuaj se unė
jam ti.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-02-2016, 00:54   #62
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,859
Thanks: 1,536
Thanked 1,431 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jalal al Din-Rumi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Fllad e ke lexuar?

Unė jam grimca pluhuri nė dritėn e diellit,
unė jam dielli i rrumbullakėt.
Thėrrmijave tė pluhurit unė u them, ndaluni.
Diellit, i them, vazhdo lėvizjen.
Unė jam mjegulla e mėngjesit,
dhe frymėmarrja e mbrėmjes.
Unė jam era nė majė tė njė korijeje,
dhe shpalosja mbi njė shkėmb.
Direku, timoni, timonieri dhe anija,
jam gjithashtu damari i koraleve qė mbytet pėrsipėr.
Jam pema me njė papagall tė mėsuar nė degėt e saj.
Heshtja, mendimi dhe zėri.
Ajri i tingujve melodikė qė del nga njė fyell,
njė xixė guri, njė regėtimė pėrflakjeje
nė metal. Jam gjithashtu flaka e qiririt
dhe flutura e natės marrosur rreth saj.
Trėndafili dhe bilbili
pėrhumbur nė aromė.
Jam rendi i tėrė qenėsisė, galaktika qė vėrtitet,
menēuria e zhvillimit, lartėsia e ngritjes,
dhe rėnia deri nė zhdukje. Ēfarė ėshtė,
dhe ēfarė nuk ėshtė. Ti qė e njeh
Xhelaladin -in, Ti, e vetmja njėsi
nė gjithēka, thuaj se kush
jam unė. Thuaj se unė
jam ti.
ja e lexova tani , e mrekullueshme!

__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-10-2016, 15:10   #63
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,859
Thanks: 1,536
Thanked 1,431 Times in 676 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jalal al Din-Rumi

http://theshiftnetwork.com/DancingInRumisFootsteps

Te gjithe ju qe pelqeni vargun e Rumit mund ta ndiqni kete event ketu ose te regjistroheni (emer+email) dhe do te pranoni nje email te ketij eventi pastaj.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 08-10-2016, 17:00   #64
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,327
Thanks: 60
Thanked 280 Times in 190 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jalal al Din-Rumi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
http://theshiftnetwork.com/DancingInRumisFootsteps

Te gjithe ju qe pelqeni vargun e Rumit mund ta ndiqni kete event ketu ose te regjistroheni (emer+email) dhe do te pranoni nje email te ketij eventi pastaj.
Cka domethane event?
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-10-2016, 20:14   #65
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 45,936
Thanks: 14,125
Thanked 12,201 Times in 7,609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 668
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jalal al Din-Rumi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Cka domethane event?
Dmth. ngjarje, zhvillim, ndodhi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur