Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-02-2019, 08:51   #81
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,414
Thanks: 3,624
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte ceshtje delikate kjo puna e patriotizmit mes neve shqiptarve.
Shumica qe bejn patriotizmin shqiptar nga ata qe njoh ne jeten rreale ma shpifin komplet saqe as nuk dua te jem patriot nga inati vetem mos te kem dicka te perbashket me to,lol
Kurt, nga feja u hodhe te patriotizmi. Njė ēikė pa lidhje mė duket. Nuk ka lidhje as me njėrėn as me tjetrėn. Ėshtė ēėshtje burrėrie o Kurt, nė radhė tė parė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:54   #82
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,166 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Tani ai e tha vetė qė nuk e konsideron veten Shqiptar. Nėse kjo ėshtė ēėshtje origjine apo zgjedhje e tij personale unė nuk e di dhe sinqerisht nuk mė intereson. Ai kėshtu u shpreh.


Ėshtė pak mė ndryshe kjo pjesė o Sami. Megjithatė duke folur pėr kėtė person, ky ose mė saktė ata qė e mėsojnė, janė duke mė fyer nė origjinėn time. Ky person nuk ka burrėri dhe pikėrisht kėtė "hile" loz. Unė tė shaj nė origjinėn tėnde sepse e di qė ti nuk do ta bėsh kėtė gjė, sepse siē thotė ky "ti nuk je burrė qė ta bėsh kėtė", kėshtu shprehet ky. Pra jemi nė kushte tė pabarabarta, sepse e ka tė qartė, siē edhe ja thashė nė e-mail qė unė kam respekt pėr veten time nė radhė tė parė dhe nuk e ul veten nė nivelin e kėtij apo atyre plehrave qė e mėsojnė.
Ka mundesi qe edhe disa gjera te keqkuptohen e pastaj edhe te interpretohen apo komentohen gabimisht. Me qellim apo jo,...hmmm nuk po mund te them meqe nuk mund te jem i sigurt...por edhe ajo hile nuk perjashtohet

Per sherrin qe keni se tani po e kuptoj qe qenka me thelle, sdi cfare te them tjeter, pervec qe do te ishte mire "t`i ulni armet per toke" dhe "luften"(kundershtimet pra....) ta beni me dinjitet njerezor. Pa fyerje.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 08:59   #83
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,414
Thanks: 3,624
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ka mundesi qe edhe disa gjera te keqkuptohen e pastaj edhe te interpretohen apo komentohen gabimisht. Me qellim apo jo,...hmmm nuk po mund te them meqe nuk mund te jem i sigurt...por edhe ajo hile nuk perjashtohet

Per sherrin qe keni se tani po e kuptoj qe qenka me thelle, sdi cfare te them tjeter, pervec qe do te ishte mire "t`i ulni armet per toke" dhe "luften"(kundershtimet pra....) ta beni me dinjitet njerezor. Pa fyerje.
Je mė i qartė tani Sami? Besoj se jam i saktė nė postimin tim tė mėparshėm.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 09:07   #84
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,949
Thanks: 6,858
Thanked 1,956 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Kurt, nga feja u hodhe te patriotizmi. Njė ēikė pa lidhje mė duket. Nuk ka lidhje as me njėrėn as me tjetrėn. Ėshtė ēėshtje burrėrie o Kurt, nė radhė tė parė.
Nejse vari lesht. Rrini rehat dhe mos u shani kot se te dy jeni djem te mire, edhe pse njeri eshte ilyrian muslim dhe tjetri pellazgo/iliro/epirot/shqiptar anti-muslim
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 09:24   #85
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,414
Thanks: 3,624
Thanked 2,924 Times in 1,981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nejse vari lesht. Rrini rehat dhe mos u shani kot se te dy jeni djem te mire, edhe pse njeri eshte ilyrian muslim dhe tjetri pellazgo/iliro/epirot/shqiptar anti-muslim
Une nuk jam anti-mysliman o Kurt. Mos ngaterro gjerat.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 09:38   #86
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Shiko aty, per Bosnen dhe Hercegovinen behet fjale, jo Sanxhakun !

Nuk eshte ceshtje e deshires time por e pretendimeve dhe krenarise se tyre. Ne gene po thojne qe jane iliriane dhe musliman, sikur ti. Une nuk po dalloj asgje ne mes teje dhe ketyre pos qe po shkruan ne gjuhen shqipe. Nese je kosovar mund te jesh edhe musliman (boshnjak) kosove, pak rendesi ka.
Vetem nje pseudo "hulumtim" ke mare per baze ti, edhe mi shurdhon veshte t'u ma perserite ktu. Ne ate hulumtim konsiderohet I2a1 si haplogrup ilir.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-02-2019, 16:29   #87
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
'Illyrian muslim' .... !
hahahaahha, Socio , a ske pa Ilir me fes e me kapuc terleme a ?
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2019, 08:26   #88
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,888
Thanks: 765
Thanked 471 Times in 281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

*

Si e merr dhenė njė 'lajm' i marrė nga njė (b)analist nga njė emision i medieve tė verdha, i pėrzier me rozė, ėshtė mrekulli e fenomen i paparė.
Mė interesantja nė gjithė kėtė ėshtė se si ua pėrpinė mendjen njė kotėsi e tillė njė numri shumė tė madh lexuesish, shikuesish e komentuesish.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2019, 12:50   #89
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

qe te kuptosh se pse shqiptaret e mij, asimilohen dhe shkeputen nga nga njeri-tjetri, duke u shkrire me grupet dhe popujt e tjere, mjafton te shohesh ketu tek forumi, tek kjo teme se si sillen me njeri-tjetrin.
Po ē'keni a derzinj, nuk e kuptoni se ne duhet te plotesojme njeri-tjetrin me mendime dhe argumenta, dhe jo ti kundervihemi njeri-tjetrit me fyerje dhe sarkazma.
Une mendoj se ēobenet e Voskopojes, kane marre identitetin e vendit dhe popullit ku jane vendosur. Dhe ēobene ka ne te tera vendet e Ballkanit, jane popull i zgjuar dhe une do ti quaja; ēifutet e Ballkanit.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2019, 13:10   #90
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
qe te kuptosh se pse shqiptaret e mij, asimilohen dhe shkeputen nga nga njeri-tjetri, duke u shkrire me grupet dhe popujt e tjere, mjafton te shohesh ketu tek forumi, tek kjo teme se si sillen me njeri-tjetrin.
Po ē'keni a derzinj, nuk e kuptoni se ne duhet te plotesojme njeri-tjetrin me mendime dhe argumenta, dhe jo ti kundervihemi njeri-tjetrit me fyerje dhe sarkazma.
Une mendoj se ēobenet e Voskopojes, kane marre identitetin e vendit dhe popullit ku jane vendosur. Dhe ēobene ka ne te tera vendet e Ballkanit, jane popull i zgjuar dhe une do ti quaja; ēifutet e Ballkanit.
Hahahaha..

Interesant ky konstatimi i jot!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 17:38   #91
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Hahahaha..

Interesant ky konstatimi i jot!

jo vetem interesant por edhe i vertete
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-02-2019, 22:26   #92
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Analisti serb shokon Serbinė: Vuēiq bir shqiptari, Daēiq nuk ėshtė serb.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

Si e merr dhenė njė 'lajm' i marrė nga njė (b)analist nga njė emision i medieve tė verdha, i pėrzier me rozė, ėshtė mrekulli e fenomen i paparė.
Mė interesantja nė gjithė kėtė ėshtė se si ua pėrpinė mendjen njė kotėsi e tillė njė numri shumė tė madh lexuesish, shikuesish e komentuesish.


*
Ne postimin e para ca diteve, "letra e intelektualve europjan...." te cilen e kishte nenshkruar edhe Kadare nuk me kujtohet a pat ndonje forumist qe i la pershtypje fare ajo leter!
Fukarallek ,baco fukarallek!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur