Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-11-2018, 20:46   #241
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,853
Thanks: 16,318
Thanked 10,101 Times in 5,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

kushtin e ka pergjithmon ai Socio
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2018, 20:58   #242
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ron Shiko postimin
ka plot qe jane kthyer lol, ka ndoshta dhe qe u ka ecur me sukses si AAO dhe Sopoti. une kam qene pa sukses. nuk kam humbur asgje ne shqiperi sepse pas nje eksperience shume te gjate ne emigracion do isha idiot te humbisja para ne shqiperi. por atje kuptova ambjentin, duhet te mesoje te notoje ne ujra te turbullta dhe me vorbulla te rrezikshme, te cilat dhe te mbysin, te vdesin. une nuk e mesoj dot ate lloj noti, me pelqen te notoj ne ujra te qeta dhe te pastra.
ne shqiperi eshte kultura e ryshfetit te cilen e kemi trashegim qe nga perandoria osmane, kulture e rrenjosur thelle te ciles nuk i beri dot asgje as enver hoxha(puntoret e shkrete i conin 2 kile groshe ryshfet drejtorit per mos e degdisur nga ndermarja ne kooperative, apo katunaret hallexhinj qe i conin doktorit 1 kile mjalte). tani nuk funskionon me me mjalte, funksionon qe dhe nese ke biznes privat, duhet te paguash harace tek te fuqishmit me pushtet, duhet dhe tu sigurosh vota, ndryshe biznesi jot vdes.
ti ke ndermend te punesohesh ne administraten shteterore, por mut eshte dhe atje. blihen vendet e punes me para dhe me militantizem partiak(ne cilin vend te botes ke degjuar te blihet nje vend pune?as ne afrike nuk ndodh).

po tregoj perseri historine e nje djali nga berati qe kishte mbaruar shkelyeshem per degen anglisht, kishte paguar 5 mije euro per te siguruar vendin e punes per mesues anglishte, pas 6 muajsh ndryshohet drejtori i drejtorise arsimore, e pushon nga puna pa asnje shkak, 5 mije euro iken per lesh, te cilat i shkreti i kishte marre borxh ke njerzit e vet, me premtimin per ti lare per disa vjet.


te uroj te shkosh ne shqiperi dhe pac kemben e mbare, kur te hasesh keto probleme, kujtoje ronin e forumit dhe baben e durrsit, mos harro dhe draguen, dhe as cool-in.

megjithate nuk je ti fatkeqi, ti ke gjithmone opsionin e kthimit mbrapsht, ke pasaporte amerikane. eshte per te ardhur keq per qindra mijera shqiptare atje qe s'kane asnje opsion, as ate te emigracionit, qindra mijra jetojne akoma si ne mesjete.
te pikonte zemra gjak, kur shikoje ata dhjetra muratore te shkelqyer qe ngulnin cekicet e tyre pneumatike tek rrethrotullimi i shqiponjes ne tirane, me shpresen se dikush do ti merrte ne pune qofte dhe per dy dite.

pune ka por ska profesioniste thot ai gerdalla i gjat diktatoruc kryeminister.... ka specialist me te mire se ai shoku i babes nga durrsi, kuzhinier i klasit te pare, i formuar ne kuzhinen me te mire ne bote, ate italiane.
Ne ate krahasim qe ben qe thua une notoj ne ujera te pastra,e ne Shqiperi notohet ne ujera te pista,duke permend e nofken time(gjendem i ofenduar ne kete pjese Land).Celesi i suksesit eshte nje e i vetem.
Vullneti e dashja e punes.

Per te ditur e dijne te gjithe,e per ta zbatuar kulturen e punes e kane pak.

Une tek pu a ime nuk hyj te te suksesshmit,por shpresoj gradualisht ta rrit ate (me pune) e besoj.

SHQIPERIA ta jep mundesine ta besh.

Kam lakmi (ne kuptimin pozitiv)ata qe investojne ne punen e tyre,qete e urte si familje te angazhuar prinder ,vellezer e nuse,edhe e rritin nga viti ne vit punen e tyre,e kur degjon verdalle i bejne biografine,pastrim parash,droga,e ka meta,e ka nano,e ka rama.

Dembelet,justifikuesit mirren me keto.

Aq sa llafe ka kesaj ane,aq furishem ecin ata qe duan te punojne.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2018, 21:01   #243
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Une po mendohem te kthehem a jo
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2018, 21:30   #244
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Unė kam njėzet vjet i ikur. Pėr Shqipėrinė as nuk mė merr malli fare (ika kalama dhe nuk mė ka mbetur asnjė shok a shoqe atje), por problemi ėshtė qė pėrkujdesem pėr mamanė dhe mamaja ngul kėmbė qė tė kthehemi nė Shqipėri. Pėrderisa mamaja ime nuk ka askėnd kėtu nė SHBA, ėshtė nė moshė tė thyer dhe unė nuk dua ta lė vetėm, kam filluar qė ta mendoj seriozisht kthimin nė Shqipėri (sepse tekefundit jam beqar akoma dhe as pėr Amerikėn nuk mė merr shumė malli ---kam jetuar nė dy shtete tė tjera pėrpara se tė vij kėtu).

Kur u them miqve shqiptarė kėtu nė SHBA qė dua tė kthehem, kėputen tė gjithė duke qeshur dhe mė thonė qė kam shkarė. Njė miku im, poashtu, qė u kthye mbas shumė vitesh nga Italia nė Shqipėri po mė thotė se tė gjithė i thonė qė ka shkarė pėrderisa u kthye dhe ai ėshtė mėrzitur aq shumė nė Shqipėri saqė po kėrkon punė nė Itali prapė.

Qė tė mos zgjatem: sa prej jush e mendoni kthimin nė Shqipėri? Cilat janė arsyet qė doni tė ktheheni? Ēfarė duhet qė tė ketė dikush parasysh kur kthehet nė atdhe mbas njėzet vitesh nė mėrgim?

flm
Kjo tema mua deri diku me Acaron dhe PERSE...nga trojet jane shtuar flamurtaret qe duan te ikin...se kush do i mbroje mua nuk me intereson.

Ose ne SHQIP...kur AJO qe ta ka bo kaptinen aq te modhe te THOTE....RRI aty dhe mos boj gafe.

Cdo gje tjeter eshte....HIPOKRIZI.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 06:43   #245
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,544
Thanks: 4,820
Thanked 3,710 Times in 1,766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 136
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

mbase nuk ka te beje totalisht me temen , por me beri pershtypje historia e dhimbshme e nje femre shqiptare
E re kjo , e bukur , ardhur ne France qe e vogel me prinderit ..
Nje vajze nga ato fotomodelet qe kishte pasion vetem qefin , veshjet ,nuk i pelqenin studimet dhe jeta ne France ku duhet te punosh rende per te fituar .. Vendosi te kthehej ne shqiperi se atu behet edhe qefi edhe fitohet leku kollaj sipas saj dhe u kthye ..
U martua me nje djal nga nje vend bregdetar qe kishte hotele , i pasur ky me sa morra vesh , bene nje femije dhe kur femija beri dy vjec , i shoqi i peson nje aksident ( i jepte makines ne gjendje te dehur) dhe mbetet i paralizuar dhe dashje pa dashje cifti u kthye prap ne France per te jetuar dhe per te kuruar te shoqin invalid..

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 17-11-2018 nė 06:51
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 08:09   #246
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,630
Thanks: 13,618
Thanked 7,581 Times in 4,811 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
mbase nuk ka te beje totalisht me temen , por me beri pershtypje historia e dhimbshme e nje femre shqiptare
E re kjo , e bukur , ardhur ne France qe e vogel me prinderit ..
Nje vajze nga ato fotomodelet qe kishte pasion vetem qefin , veshjet ,nuk i pelqenin studimet dhe jeta ne France ku duhet te punosh rende per te fituar .. Vendosi te kthehej ne shqiperi se atu behet edhe qefi edhe fitohet leku kollaj sipas saj dhe u kthye ..
U martua me nje djal nga nje vend bregdetar qe kishte hotele , i pasur ky me sa morra vesh , bene nje femije dhe kur femija beri dy vjec , i shoqi i peson nje aksident ( i jepte makines ne gjendje te dehur) dhe mbetet i paralizuar dhe dashje pa dashje cifti u kthye prap ne France per te jetuar dhe per te kuruar te shoqin invalid..
Detyrimisht qe eshte kthyer ne France!
E keni idene se cfare jete bejne invalidet ne Shqiperi?
Sidomos ata invalidet pa hotele bregdetare?
Kush e di le te na thote se une nuk Po rrebelohem ndaj vendit tim
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 08:48   #247
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,578
Thanks: 4,005
Thanked 3,386 Times in 2,095 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Detyrimisht qe eshte kthyer ne France!

E keni idene se cfare jete bejne invalidet ne Shqiperi?

Sidomos ata invalidet pa hotele bregdetare?

Kush e di le te na thote se une nuk Po rrebelohem ndaj vendit tim


Ke te drejt e une e kam pasur nje rast te afert, sinqerisht , mund te them qe per fatin e tij te mir jeton né itali , dhe sado qe pesoj nje fatekeqesi te till pati shancin qe jeton né nje vend ku mjeksia dhe ligjet mund te themi nja 70% funksionojne né te kunderten e shqiperis qe as 30%

Kur beri nje kontroll né shqiperi per kuriozitet me shum per te par se ca diagnoze do i jepej! Fjala e par e mjekut ka qen, se di a do ishe gjall. Imagjinoje!

E plus le te themi dhe ligji per te ardhmen e nje invalidi ku ketu, i jepet nje person qe e ndjek nga pas, nje tip rroge mujore per te mos e len te vdes , né harres, dhe pajisjet qe i duhen per ta ndihmuar ne kete faz te veshtir!
Né shqiperi cfare i jepet?! Eshte dhe per te qeshur te mendosh qe kur i than nje Kemp ( qe si dihej a I dilte sepse dhe ajo sishte e sigurt Edhe pse,gjendja e tij mund te shihej dhe konstatohej me se miri nga cdo mjek) ishte me nje vler 200 mije lek te vjetra! Ca ben nje person me kaq lek duke mos pasur as nje ndihme si gjeja me elementare nje karroc etj etj .....

E adhuroj vendin tim, e me mungon cdo dit e me shum por sic eshte ajo fjala rri shtrember e flasim drejt, ka standart shummm te ulet , dhe ligje qe funksionojne vetem né favor te personave me pushtet jo te popullit te thejsht!

Kthimin né shqiperi e mendoj , se mohoj por them o zot na bej te jemi mir, sepse Po pate hall mos te rent te kthehesh né shqiperi se vec i ve vulen vetes!
__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 09:25   #248
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,270
Thanks: 1,425
Thanked 2,370 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Edlin,

Njė shtet si ai i Shqipėrisė me njė popull tė rraskapitur nga vuajtjet, padrejtėsitė dhe vrasjen e shpresės ėshtė tamam si ajo bretkosa me ujin e nxehtė. Atje ka ndryshuar njeriu. Nuk beson nė tė drejtėn sepse ajo ėshtė shumė e vėshtirė pėr t'u arritur. Kėrkon sakrifica tė mėdha, jo se shqiptarėt nuk dinė tė sakrifikojnė. Sakrifikojnė biles shumė por pėr arsye tė gabuara.

Historia na tregon se ēdo popull i ēdo vendi ėshtė ngritur nga balta nga njė pakicė njerėzish, njė elitė e pasur dhe patriotike qė ka vėnė levat e ndryshimit nė lėvizje, pastaj rrota ecėn vet.

Kjo i ka munguar shqiptarve tė paktėn 75 vjetėt e fundit, ndoshta s'ka egzistuar asnjėherė, me pėrjashtim tė rilindasve. Kurse kėto 28 vjetė as qė ka egzistuar fare. Atje punohet pėr regres dhe bėhet me plan afatgjatė dhe tė hartuar mirė.

Kėshtu qė as Landi,as Luani e as Beu nuk kan ēfar tė bėjnė edhe pse tė garantojė se dėshira jonė pėr ta parė atė vend sa nė mirė ėshtė shumė mė e madhe se ata qė jetojnė aty sepse kemi me ēfar ta krahasojmė dhe na mungon aq sa fjalėt nuk mund ta pėrshkruajnė dot kurrė. Dhe ta them unė psenė. Pėrveē elitės qė pėrmėnda mė lart, mungon edhe vullneti i popullit i cili duhet tė kishte bėrė revolucion spontan, njė shpėrthim i gjithanshėm pa asnjė lloj organizimi sepse asnjė popull tjetėr nuk ka hequr kaq shumė pėr kaq gjatė si populli shqiptarė.

Emigrantėt ndihmojnė familjet e tyre, nuk e kanė fuqinė pėr tė ndryshuar sistemin politik. Atė mund ta bėj vetėm populli.
Nuk ka mė popull... kanė ik tė gjithė, mos shiko ē'bėhet vetėm nė verė... psh. te lagja ime nė 30 shtėpi mbas vere gjen a s' gjen 10 pleq
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 09:47   #249
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,266 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Po e mendoj.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 11:36   #250
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,167 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Ne ate krahasim qe ben qe thua une notoj ne ujera te pastra,e ne Shqiperi notohet ne ujera te pista,duke permend e nofken time(gjendem i ofenduar ne kete pjese Land).Celesi i suksesit eshte nje e i vetem.
Vullneti e dashja e punes.

Per te ditur e dijne te gjithe,e per ta zbatuar kulturen e punes e kane pak.

Une tek pu a ime nuk hyj te te suksesshmit,por shpresoj gradualisht ta rrit ate (me pune) e besoj.

SHQIPERIA ta jep mundesine ta besh.

Kam lakmi (ne kuptimin pozitiv)ata qe investojne ne punen e tyre,qete e urte si familje te angazhuar prinder ,vellezer e nuse,edhe e rritin nga viti ne vit punen e tyre,e kur degjon verdalle i bejne biografine,pastrim parash,droga,e ka meta,e ka nano,e ka rama.

Dembelet,justifikuesit mirren me keto.

Aq sa llafe ka kesaj ane,aq furishem ecin ata qe duan te punojne.
Kjo thenie e nenvizuar me te zeze, me pelqen shume Genti. Eshte edhe shume me vend.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 11:51   #251
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,937
Thanks: 892
Thanked 1,693 Times in 990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Behu gati sa her te vi ne Tirane ,ta llogarit te mos kap timon une,t'i rrokullisim nja dy konjak Metaxa me 5 yje.
Kur te dush vlla. Ne fundjave jam gjithmone pushim , ndersa dite jave mos me luj se jam deri n'fyt i zene me pune

Ps.. Konjak , vere , mish ca te dush , di une nje vend te mire ne dajt
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 11:53   #252
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kjo thenie e nenvizuar me te zeze, me pelqen shume Genti. Eshte edhe shume me vend.
Kultura e punes ne Gjermani...do besh punen,ndryshe vjen tjetri.Por taksa nuk ka ne Gjermani si ti ngrefet shtetit,apo KANCEROZEVE ne TROJE.Plaste LFB III.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 11:55   #253
Samiu
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 6,352
Thanks: 4,989
Thanked 3,167 Times in 1,572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Samiu ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kultura e punes ne Gjermani...do besh punen,ndryshe vjen tjetri.Por taksa nuk ka ne Gjermani si ti ngrefet shtetit,apo KANCEROZEVE ne TROJE.Plaste LFB III.
Une nuk do te shkruaj mo Beni...po m`fshihen postimet....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 11:59   #254
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,276
Thanks: 16,524
Thanked 9,768 Times in 6,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Une nuk do te shkruaj mo Beni...po m`fshihen postimet....
Jam mesuar dhe sme ben pershtypje...mendoj qe e kane....flamurtarisht.

Ska problem.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2018, 13:42   #255
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,973 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Jaron Johns nga Kentucky


p.s. kur s'ja di vleren vetes
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2019, 21:46   #256
Jorina
Super Anėtar
 
Avatari i Jorina
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Vendndodhja: Zh
Posts: 139
Thanks: 103
Thanked 122 Times in 38 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Jorina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

ēfarė duhet tė them, sigurisht qė e kam konsideruar kėtė, por nė vendlindjen time ka shumė pasiguri sa i pėrket shėndetėsis dhe arsimit. Nėse nuk kisha ndonjė pėrgjegjėsi (Familje-Fmi) mbase edhe do ta beja njė prove pėr disa muaj.
Gjithsesi nuk e kam nė plan tė vdes nė zvicer, ndonjehere do tė kthehem ama se di se kur ndoshta kur tė kem mjete te mjaftushme financiare sepse atje po u semure dhe ske lek ste hajn as qent (fatkeqsisht).
Nė Maqedoni behet biznes me shendetin e njerzve /:
Jorina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2019, 00:05   #257
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,110
Thanks: 11,542
Thanked 6,271 Times in 2,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A e mendoni kthimin nė Shqipėri?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Erdhi Dimri Shiko postimin
Unė kam njėzet vjet i ikur. Pėr Shqipėrinė as nuk mė merr malli fare (ika kalama dhe nuk mė ka mbetur asnjė shok a shoqe atje), por problemi ėshtė qė pėrkujdesem pėr mamanė dhe mamaja ngul kėmbė qė tė kthehemi nė Shqipėri. Pėrderisa mamaja ime nuk ka askėnd kėtu nė SHBA, ėshtė nė moshė tė thyer dhe unė nuk dua ta lė vetėm, kam filluar qė ta mendoj seriozisht kthimin nė Shqipėri (sepse tekefundit jam beqar akoma dhe as pėr Amerikėn nuk mė merr shumė malli ---kam jetuar nė dy shtete tė tjera pėrpara se tė vij kėtu).

Kur u them miqve shqiptarė kėtu nė SHBA qė dua tė kthehem, kėputen tė gjithė duke qeshur dhe mė thonė qė kam shkarė. Njė miku im, poashtu, qė u kthye mbas shumė vitesh nga Italia nė Shqipėri po mė thotė se tė gjithė i thonė qė ka shkarė pėrderisa u kthye dhe ai ėshtė mėrzitur aq shumė nė Shqipėri saqė po kėrkon punė nė Itali prapė.

Qė tė mos zgjatem: sa prej jush e mendoni kthimin nė Shqipėri? Cilat janė arsyet qė doni tė ktheheni? Ēfarė duhet qė tė ketė dikush parasysh kur kthehet nė atdhe mbas njėzet vitesh nė mėrgim?

flm
Ka qe e kane provuar kthimin. Jane kthyer... Prape me shume kane gjetur rehati ne mergim!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur