Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-07-2019, 19:15   #21
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Na e shpjego ti si funksionojne gjerat.
mund te na e shpjegoj me mir Ernest Haxhinasto ministri i jashtem qe e ka mor ket vendim kur kryeminister ishte sali berisha.
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:17   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Nuk jam eksperte ne ate fushe. Sic e shef nuk po komentoj, pervecse kontstatim qe ai djale per moshen qe ka eshte goxha I pergatitur.
Po ti kur nuk merr vesh, si ka mundesi te thuash per te tjeret qe nuk kane njohurite e duhura? Ka nje paradoks ketu.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:18   #23
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
mund te na e shpjegoj me mir Ernest Haxhinasto ministri i jashtem qe e ka mor ket vendim kur kryeminister ishte sali berisha.
Eshte anetar ne kete forum ky Haxhinasto?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:20   #24
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Eshte anetar ne kete forum ky Haxhinasto?
edhe mund te jet ku i dihet.
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:24   #25
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po ti kur nuk merr vesh, si ka mundesi te thuash per te tjeret qe nuk kane njohurite e duhura? Ka nje paradoks ketu.
Ti ke?? Se lexoj budalliqe qe bejne muuuu prandaj. Me ben pershtypje. Paradoksi jeni ju me nevativitetin qe shperndani.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:33   #26
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
E forte se ketu asnjeri nuk ka njohurite e duhura si funksionojne keto gjera. Thjesht supozime ‘ekspertash’ si ne cdo fushe. Lol
Si nuk u lodh Derjansi e Badi duke bere avokatine e rilindjes. Pupupupu
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:36   #27
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Si nuk u lodh Derjansi e Badi duke bere avokatine e rilindjes. Pupupupu
si nuk u lodhe ne ti tu e vu ne dukje cdo minut ket gjo.

problemi ishte ke kazakistani e kto ju hodhen ne fyt kti cunakut te shkret, kur kazaket i paska pru ktu pa viza haxhinasto.

ku asht problemi qe ke ti ktu me te verteten e kti rasti?
__________________
VeteVendosje

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga derjansi : 31-07-2019 nė 19:38
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:38   #28
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ti ke?? Se lexoj budalliqe qe bejne muuuu prandaj. Me ben pershtypje. Paradoksi jeni ju me nevativitetin qe shperndani.
E the vete, ti e ke shkruar:
Citim:
Nuk jam eksperte ne ate fushe.
Ne keto kushte njeriu perpiqet qe te mesoje dhe te kuptoje, nuk ju shet mend te tjereve sepse behet qesharak pastaj.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:39   #29
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,617
Thanks: 2,891
Thanked 2,885 Times in 1,605 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
si nuk u lodhe ne ti tu e vu ne dukje cdo minut ket gjo.problemi ishte ke kazakistani e kto ju hodhen ne fyt kti cunakut te shkret, kur kazaket i paska pru ktu pa viza haxhinasto.ku asht problemi qe ke ti ktu me te verteten e kti rasti?
Cunaku eshte fundi kavallit e se kam problemin me te. Thjeshte mbaj mend qe nga protestat e studenteve e per cdo ngjarje politike keni qene ketu duke mbrojt rilindjen. Mo e keqja o se jeni mijra KM larg vendit e as e keni idene ca behet ketu. E keni semundje se ska shpjegim tjeter.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:40   #30
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,467
Thanks: 268
Thanked 446 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Nuk eshte se ka qene me mire diplomacia shqiptare edhe ne kohen e
Sali Shpellarit, keshtu qe te mos akuzojme vetem ridhjerjen ne kete rast.

Nuk ka pas diplomaci Shqiperia keto 30 vite.

Vetem '' euro atllancizmi'' i Ngjeles ka qene retorika 24 ore te dites.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 19:44   #31
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,423
Thanks: 153
Thanked 755 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Cunaku eshte fundi kavallit e se kam problemin me te. Thjeshte mbaj mend qe nga protestat e studenteve e per cdo ngjarje politike keni qene ketu duke mbrojt rilindjen. Mo e keqja o se jeni mijra KM larg vendit e as e keni idene ca behet ketu. E keni semundje se ska shpjegim tjeter.
edhe ku asht problemi jot ktu? un mbroj at qe mendoj un asht e drejt. ke naj ditar qaty qe man shenim sa her postoj un ktu?
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 20:44   #32
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
E the vete, ti e ke shkruar:

Ne keto kushte njeriu perpiqet qe te mesoje dhe te kuptoje, nuk ju shet mend te tjereve sepse behet qesharak pastaj.
Na sill ti heres tjeter procedurat, nenet e te gjitha requirements, te dy vendeve etc etc , te mesoj dhe une. Po gjithmone duke qene objektiv per problemin ne thellb e jo se - ‘ik Rama’ vend e pa vend. lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 21:00   #33
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Na sill ti heres tjeter procedurat, nenet e te gjitha requirements, te dy vendeve etc etc , te mesoj dhe une. Po gjithmone duke qene objektiv per problemin ne thellb e jo se - ‘ik Rama’ vend e pa vend. lol
Une po lexoj qe te mesoj me shume.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 21:21   #34
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,050
Thanks: 0
Thanked 440 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2019, 21:25   #35
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,050
Thanks: 0
Thanked 440 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk eshte se ka qene me mire diplomacia shqiptare edhe ne kohen e
Sali Shpellarit, keshtu qe te mos akuzojme vetem ridhjerjen ne kete rast.

Nuk ka pas diplomaci Shqiperia keto 30 vite.

Vetem '' euro atllancizmi'' i Ngjeles ka qene retorika 24 ore te dites.
Vetem Alfre Serreqi, ka punuar si Minister i Jashtem per Shqiprine dhe shqiptaret ne keto 30 vitet e fundit. Burre me dinjitet.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 07:39   #36
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 587
Thanks: 231
Thanked 248 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Diplomacia Shqiptare - per faqe te zeze

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
“According to the Albanian Government decree No.367 as of 13.05.2011 concerning changes in requirements, procedures and documents for entry and stay of foreign citizens at the territory of Albania, visas are canceled for citizens of Ukraine, Armenia, Azerbaijan and Kazakhstan, holders of passports and travel documents issued in Taiwan and China; seasonal cancellation of visas for Russian citizens is applied from June 1 to October 31, 2011,”

nuk ishte minister ky 29 vjecari ne 2011
Derjans , nese dikush ben nje budallallek dhe ti vazhdon e ndjek behesh me budalla se inisiatori.

Une nuk e kam problem qe pse te vij ne Shqiperi kazaku apo ukrainasi. Shtete si Korea Jugut , Hong Kongu apo Singapori lejojne turiste nga e gjitha bote nqs pasaporta e tyre eshte biometrike. Problemi eshte qe pse nuk vendoset rregulli reciprok qe dhe keta te lejojne shtetasit shqiptare te hyjne ne vendet e tyre pa visa. Kjo eshte gjeja minimale qe mund te bej diplomacia shqiptare.

P.S Viza Kazakistanit nuk kushton pak por plot 80 USD
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur