Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-08-2019, 11:26   #1
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up PROMOVIM...SHQIPTAR.

Shqiptari nga Maqedonia me plis tė bardhė nė mes tė Moskės, pėrgatitet ushqimet mė tė shijshme nė Rusi.

Njė shqiptarė me plis nė mes tė Moskės nė Rusi ka zėnė vendin e parė me kuzhinėn shqiptare nė evenimentin tradicional qė po mbahet atje.

Nė kėtė eveniment tradicional ku kanė marrė pjesė shumė universitete botėrore Rufi Shabani nga Tetova ka zėnė vendin e parė edhe atė duke gatuar kėshtu ushqim tradicional shqiptarė.

“Pėrshesh me mish, tavė kosi dhe byrek me mish”, janė ushqimet qė i numėron Rufiu me tė cilėt ka fiuar nė evenimentin nė fjalė.

“Kam marrė pjesė edhe nė prezantimin e kuzhinės tradicionale shqiptare duke gatuar me plis nė kokė dhe me veshje kombėtare ku edhe kam marrė vendin e parė nė Universitetin e Moskės. Rusėt e pėlqejnė shumė gatimin dhe ushqimin shqiptarė.

Njė periudhė ka punuar nė njė furė druri dhe aty i ka lindur ideja tė bėhet pizzaiol. Ky ka qenė momenti kyē pėr karrieerėn e Rufiut, sepse mė vonė pas disa muajve ka marrė ftesė nga vėllau tė shkoj nė Moskė pėr tė punuar.

Dhe aty ka filluar realizimi i njė ėndėrre tė bukur pėr Rufiun, qė zgjat sot e kėsaj dite.

Burimi.....

http://www.faktiditor.ch/shqiptari-n...ne-rusi-video/

@fshatari.

tina duhet te MESOSH nga RUFIU.

dhe SHABE.

RESPEKT nga beni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 21:06   #2
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: PROMOVIM...SHQIPTAR.

duket si ballist pulash. iliret plisin e kishin pa shkabe. qylaf i thone na colja e vllores
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 14:49   #3
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: PROMOVIM...SHQIPTAR.

Te ishte ballist do jeshte ne....qurqilli.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur