Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-09-2019, 15:13   #21
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,670 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Per ty kam thene une duhet te kesh nje business te majm
Ndryshe do kishe Ike me kohe
Kam qene me i pasur kur jetoja jashte , trust me
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:14   #22
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,597
Thanks: 339
Thanked 603 Times in 396 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Tani ne kto momente pune ka , por ska njerez

Kur e mendon qe BE do me na anetarsu me drejta te plota mbas 7-8 vitesh , kush dreqin do ngeli ktu? Kuptohet pervec meje

Po nuk u be nje reforme e thelle tu riktheje njerezve besimin dhe shpresen qe ky vend mund te behet , shume shpejt do zevendesohemi me Sirian , Eritrea , Somalez ..etj
Degjo AAO... Hodha nja dy tre ide une atje tek tema e kombtares, pa hidhi nje sy e me thuaj ku caloj.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:17   #23
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,998
Thanks: 2,011
Thanked 2,895 Times in 1,610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
par ka mbyllur reputacionin
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Si mund tė punėsohet tė rinjėt me 23000 lekė nė muaj!!!!!!!!
Sot paga minimale aq tė ofron, mbaro shkollėn si profesionale apo atė tė lartėn me atė pagė do ja nisėsh, gjithmonė nėse e gjen sepse sipėrmarrėsit mė sė shumti ecin me parimin e tė punėsuarit tė mikut ndėrsa militanti grinė sufllaqe 4 vite nėse do kap ndonjė ēelės papagall pėr tu punėsuar.
Sipėrmarrja ku jam i punėsuar ka 6 muaj qė kėrkon punonjės por pėr shkak tė keq-pagesės qė ofron, vijnė dhe ikin.
Nė Shqipėri ėshtė krijuar njė kaos nga pagesa mė e ulėt tek ajo mė e lartė pėr shkak tė mosfunksionimit tė strukturave shtetėrore.
Pastaj a e dini se nė 90% tė rasteve ose mė shumė sipėrmarrėsit privat nuk respektojnė kodin e punės?
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 18-09-2019 nė 15:40
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:19   #24
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Angjelisa... Ne nuk krijojme dot substanca hormonale ne shqiperi. Ato vijne nga jashte. Dhe jane shume te shtrenjta per nje bujk shqiptare. Prandaj mos ki merak, se ne shqiperi jane shume te vakta mundesit te gjesh ushqime nen ndikim hormonal, ne krahasim me vendet e perendimit.

Keto jane thjesht budalliqe sensacionale gazetareske te nderthurura me interesa konkurence. Pershembull hapin lajmin qe kane hormone domatet e Beratit qe te rritet cmimi dhe te shesin domaten tregtaret e Fierit.(shembulli eshte i sajuar dhe nuk ka asnje vlere dokumentative).
I see

Dmth keto domatet qe behen sa nje kungull qenkan free of hormones?
Jo per gje por nuk mbaj mend te kem pare domate te tilla me pare
Nejse me vjen mire qe qenka lajm i rreme!
Uroj qe dhe lajmi I rasteve te semureve me kancer ne shqiperi te jete i rreme.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Angelisa : 18-09-2019 nė 15:30
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:21   #25
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Kam qene me i pasur kur jetoja jashte , trust me
Ndoshta ke qene i pastur por jo i rendesishem
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:34   #26
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,670 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Degjo AAO... Hodha nja dy tre ide une atje tek tema e kombtares, pa hidhi nje sy e me thuaj ku caloj.
Po ja ke hedh syrin ti , pune e mbaruar.
Vetem kujdes me Lenjanin se do t'haje koken
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:35   #27
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,670 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ndoshta ke qene i pastur por jo i rendesishem
AAO-t jane kundra rrymes , kurrsesi te rendesishem
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:37   #28
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
AAO-t jane kundra rrymes , kurrsesi te rendesishem
Une mendoj qe Jane smart punojne undercover
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:39   #29
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,911
Thanks: 881
Thanked 1,670 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une mendoj qe Jane smart punojne undercover
Undercover ke peshkaqenin dhe xha demon
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 15:42   #30
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,536
Thanks: 13,506
Thanked 7,503 Times in 4,761 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 436
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Undercover ke peshkaqenin dhe xha demon
Po flas per ate jeten originale jashte ketij monitori, se ketu jemi te gjithe important

Nga keta te dy mua me pelqen me shum Loni
border=
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 18:24   #31
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 422 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Po ju qe punoni, sa kohe ju desh per te gjetur pune? (qofte edhe jashte Shqiperise)
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 18:31   #32
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,345
Thanks: 673
Thanked 812 Times in 547 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Ma do mendja ne Shqiperi njerezit bejne sikur punojne.
Jane shume pertace. Si mund te pretendosh po nuk dhe?
Filloje me pak e nese vlen te jesh i sigurt qe nuk ta ha njeri hakun.
Vetem llafe kane andej .
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 20:50   #33
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 422 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Kush eshte ai/ajo qe te paguan kur ben sikur punon?
Edhe ku? Ne Shqiperi, qe te shfrytezojne 12 ore ne dite e te japin 1500L dita. (e po t'i dhane edhe keto)
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 20:53   #34
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,540
Thanks: 967
Thanked 575 Times in 357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Sh shpejt po ke mikun, ose lekun, kuptohet.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 20:56   #35
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Ne momentin qe kapen gjoja pas statistikave ... i iken edhe thelbi.🧐🧐👹

Ne fakt k’to duhet te flasin per uljen e papunesise ... se ne te kundert nuk perben as sens.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 21:06   #36
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 422 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Kjo fjala (folja) gjetur si shume e cuditshme.
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 21:56   #37
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,319
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Sa kohė i duhet njė tė riu nė Shqipėri pėr tė gjetur punė

Deri sa tė vdesė. ...
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur