Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-09-2019, 19:03   #121
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,063
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Easy thote kjo nje kurs. Lol. Asgje nuk edhte easy. Do besh shkolle/kurs 1/2 vjecare e do marresh licensen qe ta marresh eshte provim i veshtire. Po qe bejne $$$ bejne.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 19:12   #122
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,846
Thanks: 17,803
Thanked 22,861 Times in 8,831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 525
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

per vete asnjehere sme ka pelqyer te jetoj ne NY
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 19:14   #123
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,417
Thanks: 0
Thanked 1,063 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Po qe duhet bo i kurs telaxhiu vertet.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 19:20   #124
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,918
Thanks: 15,603
Thanked 9,447 Times in 5,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Me krahason nje kurs 6 mujor me vite tera per doktor ...lol smarty
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 20:29   #125
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,102
Thanks: 11,737
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Ore nje kepucar dhe ben para ketu, eshte profesion ne shuarje e japin viza apostafat per disa porfesione zanatcinjsh....
Coi ime me nje pale sandale per ti vene nje meshin te ri tek taka e birbua nga Peruja i kerkoi 50 dala.....sandalet kishin bere 80 dala.

ps. sandalet nuk ishin as guqi e as veraqe.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2019, 23:31   #126
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,482
Thanks: 1,692
Thanked 2,275 Times in 1,195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Sa vjet duhet bere Mano?
Ateher mbase e kam degjuar gabim
Nuk e di sa por nuk eshte nje kurs i thjeshte. Duhet te marresh nje patent qe ta praktikosh zanatin.

Zanati nuk te ben milioner, vetem po punove per veten, por te jep punesim kudo.

Me duket se duhet te kesh apprentice per dy deri me pese vjet perpara se te jepet e drejta per te marr patenten.

Instalova nje pishine kete vere me duhej elektrcisti per te bere lidhjen e pompes me siguresen 120 feet cable. Pak ore Pune 3000 dallaro.

Nje Pune qe mund ta beja vete por duhet electricisti se te fut 10k gjobe nese nuk ke permit nga township. Ka rregulla ketu��

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 27-09-2019 nė 23:39
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-09-2019, 17:33   #127
H2SO4
punoj ne heshtje
 
Avatari i H2SO4
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 673
Thanks: 18
Thanked 52 Times in 34 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
H2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Aman re Mano...
Vinj une re, vinj une. Une elektricist jam e rej.

Me merr muan e rej. Do te jap dhall e re po me more.
__________________
Qasmeni ne mes tuaj, mos me kini per te huaj.
Po me deshet sa ju dua, do t'ju shkrij njesh me mua!
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 11:50   #128
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,847
Thanks: 2,550
Thanked 2,539 Times in 1,322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Rroga 100K ne vit qesharake? Kjo po me habit.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 14:26   #129
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,102
Thanks: 11,737
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga H2SO4 Shiko postimin
Aman re Mano...
Vinj une re, vinj une. Une elektricist jam e rej.

Me merr muan e rej. Do te jap dhall e re po me more.
Evlat....Ke harruar te stakosh fijet per llagapne e duhur e rej....qenka kthyer Loni ne acid sulfuelektriqist e rej.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 29-09-2019 nė 14:31
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 14:32   #130
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,806
Thanks: 3,167
Thanked 2,119 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ore nje kepucar dhe ben para ketu, eshte profesion ne shuarje e japin viza apostafat per disa porfesione zanatcinjsh....
Coi ime me nje pale sandale per ti vene nje meshin te ri tek taka e birbua nga Peruja i kerkoi 50 dala.....sandalet kishin bere 80 dala.

ps. sandalet nuk ishin as guqi e as veraqe.
Me kujtove kur shkova me time me te nje kepucar, para 15 vjetesh. Ime me kishte nje pale kepuce qe i kishte shume qejf po u keput taka. Mezi sa e kam gjetur kete kepucarin dhe as nuk e kisha idene sa te benin charge. Kur ja keput miku $35 per nje take. Dhe mamaja ime me ate anglishten shatra patra se sa kishin ardhur, “Are you crazy? These shoes $30, you ask $35 for nje take?” Thashe se do ja kepuste me take kokes atij kepucarit. Vajta ja cova fshehurazi pastaj se ajo nuk i linte per 100 vjet. Lol
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 14:46   #131
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,102
Thanks: 11,737
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Me kujtove kur shkova me time me te nje kepucar, para 15 vjetesh. Ime me kishte nje pale kepuce qe i kishte shume qejf po u keput taka. Mezi sa e kam gjetur kete kepucarin dhe as nuk e kisha idene sa te benin charge. Kur ja keput miku $35 per nje take. Dhe mamaja ime me ate anglishten shatra patra se sa kishin ardhur, “Are you crazy? These shoes $30, you ask $35 for nje take?” Thashe se do ja kepuste me take kokes atij kepucarit. Vajta ja cova fshehurazi pastaj se ajo nuk i linte per 100 vjet. Lol
Ashtu jane gatuar ai brez....ne shkuam ne dy vende (ne Astoria Queens) dhe te dy mjeshtrat na dhane nje cmim (Nana sikur edhe une, pasi ngjajme shume, kemi kembe te gjere e me samar dhe kemi shume siklet te gjejme sandale apo kepuce te rehatshme e keshtu qe I ruajme si syte e ballit)....ime me kur degjoi cmimin (hera e dyte) ja ktheu ne shqip atij kepucarit: "shka mar gamar a je tuj qesh a?, Per 50 dollar ma mir I marr me vedi e I gadis n'Shkoder"....dhe ashtu beri.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 14:47   #132
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,806
Thanks: 3,167
Thanked 2,119 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ashtu jane gatuar ai brez....ne shkuam ne dy vende dhe te dy mjeshtrat na dhane nje cmim (Nana sikur edhe one, pass ngjajme shume, kemi kembe te gjere e me samar dhe kemi shume siklet te gjejme sandale apo kepuce te rehatshme e keshtu qe I ruajme si syte e ballit)....ime me kur degjoi cmimin (hera e dyte) ja ktheu ne shqip atij kepucarit: "shka mar gamar a je tuj qesh a?, Per 50 dollar ma mir I marr me vedi e I gadis n'Shkoder"....dhe ashtu beri.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2019, 18:57   #133
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,208
Thanks: 1,862
Thanked 2,065 Times in 887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Re: Per shqiptaret qe duan te vijne ne NY

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Ashtu jane gatuar ai brez....ne shkuam ne dy vende (ne Astoria Queens) dhe te dy mjeshtrat na dhane nje cmim (Nana sikur edhe une, pasi ngjajme shume, kemi kembe te gjere e me samar dhe kemi shume siklet te gjejme sandale apo kepuce te rehatshme e keshtu qe I ruajme si syte e ballit)....ime me kur degjoi cmimin (hera e dyte) ja ktheu ne shqip atij kepucarit: "shka mar gamar a je tuj qesh a?, Per 50 dollar ma mir I marr me vedi e I gadis n'Shkoder"....dhe ashtu beri.
Hahahahaha I love this!
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur