Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar > Punimet e Anėtarve

Punimet e Anėtarve Punime tė ndryshme Artistike.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-02-2011, 18:06   #21
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Po ti qenke artist more Kryeplak dhe se s'e dinim!

Punimet janė tė mira dhe ke talent, por dua tė tė jap njė kėshillė: largoju artit tė ashtuquajtur modern (tė kallėpit Pikaso) dhe merru sa mė shumė me art klasik (tė kallėpit Van Gog). Arti klasik ėshtė arti i vėrtetė.
Pikaso ska vend ne une eshte shume larg meje jam me shume per surealizmin.

P.S Art i vertete eshte kur telajon e punon shpirti per te cliruar veten e jo mendja per te kenaqur te tjeret.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2011, 18:13   #22
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,972
Thanks: 560
Thanked 1,182 Times in 625 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: No Koment

Pėr surealizmin e pata fjalėn edhe unė, por thashė Pikaso qė tė ishte mė e kuptueshme pėr tė tjerėt.

Veten mund ta ēlirosh kur pikturon, por rrymėn e zgjedh ti. Sikur ti tė mos kishe parė piktura surealiste, nuk do tė shkonte kurrė mendja tė bėje si ato.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2011, 18:51   #23
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Pėr surealizmin e pata fjalėn edhe unė, por thashė Pikaso qė tė ishte mė e kuptueshme pėr tė tjerėt.

Veten mund ta ēlirosh kur pikturon, por rrymėn e zgjedh ti. Sikur ti tė mos kishe parė piktura surealiste, nuk do tė shkonte kurrė mendja tė bėje si ato.
Sry qe te mos keqkuptohet postimi im me siper: sjam per kubizmin e Pikasos ama per te tjerat ai eshte udherrefyes.

Mbase ty te pelqen Inpresionizmi edhe pse Van Gogh nuk eshte se ishte ndonje zbatues i madh i inpserionizmit...
gjithsesi impresionizmi te kufizon shprehite Bato. ne te kundert surealizmi ka hapesira pa fund, nejse cdokush ka shijet e veta,
Edhe dicka... Nuk eshte se kam pare piktura te tilla pa e praktikoj kete art. une ne punet e mia ( mund te et duket cudi) bazihem tek arti feminor. mjafton te besh nje vizite ne nje kopesh e te shohesh punimet e tyre. Jane nje bote me vete por jo bote e piset si e jona, jane te paster, impresionizmi ska vend te ata edhe pse ideja mund te ket qene ajo, por ne pavetedijen e tyre ata bejne kryeveprat me te madha madje edhe se vete Pikaso apo Van Gog. nejse se u zgjata shume... gjithkush e sheh nje veper arti me syte e tij e te gjithe e shohim ndryshe, e shohim ashtu si ne duam ta shohim e ndjejme, gjithmone zgjedhim ate qe na pershtatet e qe na ben te ndjehemi mire, e ku mund te gjejme veten ,e kete mundesi na e jep vetem surealja.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2011, 13:19   #24
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2011, 20:14   #25
Chanel
°.•°•.★DIVA★.•°•.°
 
Avatari i Chanel
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Underneath the stars
Posts: 189
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Chanel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kryeplaku Shiko postimin
Jo ėshtė pikturė apo e bome me ndonjė fotoprogram me opsionin e skicės, vizatimit?

Mė pėlqyen shumė punimet. Zakonisht veprat kanė tituj dhe firmė. Nuk i pashė askund. Sidomos kjo e fundit, meqė ėshtė treguese e autencitetit

Pra qė ti besoj gjenialitetit tėnd, na sill ndonjė punim me nickun tėnd nė forum si firmė
__________________
Success is like being pregnant: Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked
Chanel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2011, 01:33   #26
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Chanel Post 11-12-14 kane firme pasi jane bere qe ne 2006, te tjerat jane ne pune e siper, skicat me laps zakonisht jane thjesht skica, e si te tilla sdihet ku perfundojne( te pa rendesishme ne syte e mi)

P.S Seshte se me intereson shume beson ose jo. ( s'ndjej asgje kur ma thoni kete )
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2011, 01:41   #27
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Chanel Shiko postimin
Jo ėshtė pikturė apo e bome me ndonjė fotoprogram me opsionin e skicės, vizatimit?

Mė pėlqyen shumė punimet. Zakonisht veprat kanė tituj dhe firmė. Nuk i pashė askund. Sidomos kjo e fundit, meqė ėshtė treguese e autencitetit

Pra qė ti besoj gjenialitetit tėnd, na sill ndonjė punim me nickun tėnd nė forum si firmė
Eshte Laps Grafit 4. nese e ben save ne pc edhe e zmadhon e dallon fare mire kete. Eshte bere pas nje fytyre engjellore qe pashe diku.

P.S Sme duhet program per te bere nje skice pertreti qe zgjat vec 3 min IoI
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2011, 10:02   #28
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: No Koment

me pelqejen shume punimet ...
Kan shume dmth po meqe mer vesh nga aktrimi nese mundet cdo punim qe do hedhish te na tregosh se cka je shpreh ne ate punim
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 15:44   #29
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 21:08   #30
Jeta
V.I.P
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 833
Thanks: 715
Thanked 560 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Jeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėmJeta i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: No Koment

Urime te perzemerta,simbas vizatimeve shifet sa jani te talentuar.
__________________
Gervishtja ne shpirt nuk behen nga thonjet...behen nga fjalet
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2011, 23:00   #31
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,315
Thanks: 11
Thanked 38 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: No Koment

qe ne e kemi ne gjak pikturen nuk behet fjale
te lumte plakush pa dhembe
nese ma mbush mendjen edhe mua qe nuk do me dhembe do e bej nje
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 00:40   #32
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 00:56   #33
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,155 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: No Koment

S'kam ēa them...Shume i bukur ky te shptulla....
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 08:13   #34
Chanel
°.•°•.★DIVA★.•°•.°
 
Avatari i Chanel
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Underneath the stars
Posts: 189
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Chanel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: No Koment

Waaaaa e gjeta ku dhe kush do tė ma bėjė mua tatuazhin


Unė du shtyllėn kurrizore tė tatuuar, nga rruaza e 3 e qafės deri nė fundshpinė. Ma bo dot?
__________________
Success is like being pregnant: Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked
Chanel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 09:16   #35
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Chanel Shiko postimin
Waaaaa e gjeta ku dhe kush do tė ma bėjė mua tatuazhin


Unė du shtyllėn kurrizore tė tatuuar, nga rruaza e 3 e qafės deri nė fundshpinė. Ma bo dot?
IoI pune qe bohet vec se duhen disa seanca,
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 09:35   #36
Chanel
°.•°•.★DIVA★.•°•.°
 
Avatari i Chanel
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Underneath the stars
Posts: 189
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Chanel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: No Koment

Tė sqarohemi, jo gjithė kurrizin ėėėė Vetėm pėrgjatė shtyllės.

Tani pa shaka, sa seanca do? Unė dua tė tatuuoj shkronja.
__________________
Success is like being pregnant: Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked
Chanel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 10:05   #37
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 47 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: No Koment

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Chanel Shiko postimin
Tė sqarohemi, jo gjithė kurrizin ėėėė Vetėm pėrgjatė shtyllės.

Tani pa shaka, sa seanca do? Unė dua tė tatuuoj shkronja.
mendoj me 3 mbyllet.

P.s Anjehere nuk duhen bere me shume se 10 cm katror ne dite. * asnjehere nuk mund te parashikohet si trupi yne e pret e reagon ndaj ndryshimit)

Pra nese jane vec shkonja. nje shirit qe mbulon shtyllen. ate here 1- skica 2- 1/2 mbushje 3- 2/2 mbushje.... Pas 10 diteve nje kontroll i pergjithshem.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 10:39   #38
sara28
I miss you
 
Avatari i sara28
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: ne zemren e zemres time
Posts: 62
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
sara28 ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: No Koment

Urime Kryeplaku punime shume te bukura ato pikturat.

P.s dhe tatuazhet shume te bukura sidomos ajo lulja tek kemba me pelqeu shume vetem se do me pelqente ta beja ne vend tjeter
__________________
Bota ėshtė njė skenė, ku ndarja e roleve ėshtė shumė e gabuar.
sara28 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2011, 10:39   #39
Chanel
°.•°•.★DIVA★.•°•.°
 
Avatari i Chanel
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Underneath the stars
Posts: 189
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Chanel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: No Koment

Ok tank u. mmmmm can't wait
__________________
Success is like being pregnant: Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked
Chanel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2011, 04:59   #40
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,155 Times in 313 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: No Koment

Chanel e sigurt qe do te biesh ne dore te tij?
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur