Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2013, 11:22   #21
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Desha vetem te dija kur eshte bere kjo video? dhe me c'te drejte apo cili eshte shkaku te krijojne 1 video te tille, pikerisht duke e lidhur vetem me pune feje ?

Ajo c'fare me cudit mua eshte qe njerezit ankohen qe i pengoi Enveri, i zhduki gjurmet Enveri etj etj..... sot qe jane te lire c'fare po ndodh ne te vertete, pervecse urretje mes paleve, luftera/vrasjeje, varferi, burokraci, padrejtesi..... nqs Liria sot konsiderohet ne k'te lloj forme dhe ne kohen e Enverit konsideroj si Liri e burgosur, atehere preferoj k'te te fundit!!!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 11:29   #22
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

ne pergjethsi njeriu, ndalon se beri nje veprim negativ, sepse ka frike nga dy gjera.
ka frike nga shteti, ose ka frike nga Zoti.
pas diktatures, shqiptaret nuk kishin as njeren e as tjeteren dhe u pane rezultatet (shihen edhe sot). xhungel totale.

te flasesh qofte edhe nje fjele te mire per ate ateizmin e imponuar shqiptar, eshte marrezi absolute.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 11:36   #23
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
ne pergjethsi njeriu, ndalon se beri nje veprim negativ, sepse ka frike nga dy gjera.
ka frike nga shteti, ose ka frike nga Zoti.
Harrove ate me kryesoren.... "Ndergjegjen/Pergjegjesine Humane Njerezore ", se nuk duhet perfituar nga asnjera me lart dhe te flasesh ne emer te tyre
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 11:54   #24
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Harrove ate me kryesoren.... "Ndergjegjen/Pergjegjesine Humane Njerezore ", se nuk duhet perfituar nga asnjera me lart dhe te flasesh ne emer te tyre
dmth ne qenkemi nje popull pa ndergjegje/pergjegjesi humane???
kjo na mungoka ne?

nje njeri cfaredo nuk vjedh dicka, sepse ka frike nga shteti.
nje besimtar nuk vjedh dicka sepse ka frike nga Zoti.

ne kohe te xhaxhit, njerezit kishin frike nga shteti. kur regjimi ra, njerezit nuk e kishin me kete frike.
frike nga Zoti nuk kishte, sepse ateizmi kete beri...
rezultati? kaos total.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:05   #25
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga the admiral Shiko postimin
dmth ne qenkemi nje popull pa ndergjegje/pergjegjesi humane???
kjo na mungoka ne?

nje njeri cfaredo nuk vjedh dicka, sepse ka frike nga shteti.
nje besimtar nuk vjedh dicka sepse ka frike nga Zoti.

ne kohe te xhaxhit, njerezit kishin frike nga shteti. kur regjimi ra, njerezit nuk e kishin me kete frike.
frike nga Zoti nuk kishte, sepse ateizmi kete beri...
rezultati? kaos total.
Une e thashe per njerezimin ne pergjithesi nuk percaktova vetem ne Shqiptaret, shumica ne ate kohe kishin edukate dhe kulture ne pergjithesi, rriteshin me ate fryme me zakone dhe tradita.... Kjo pra eshte ndergjegjeja/pergjegjesia njerezore....

Gjithe k'to besimtare qe po bejne namin sot, pohon/bie ne kundershtim me k'te qe thua ti, dhe gjithe ato krime pohojne friken ndaj ligjit!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:12   #26
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

... si dhe, ka shume tema ne kete forum qe nxjerrin ne pah pikerisht nje faktor: qe populli shqiptar ka nje ndjenje shume te atrofizuar ndergjegje dhe pergjegjesi humane.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:15   #27
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Une e thashe per njerezimin ne pergjithesi nuk percaktova vetem ne Shqiptaret, shumica ne ate kohe kishin edukate dhe kulture ne pergjithesi, rriteshin me ate fryme me zakone dhe tradita.... Kjo pra eshte ndergjegjeja/pergjegjesia njerezore....
ou. po ku shkoi gjithe ajo edukate e kulture menjehere pasi ra regjimi?
nuk e dija se e humbka ndergjegja/pergjegjesia njerezore brenda vitit.
pse njerezit menjehere pas renies se diktatures filluan te vidhnin cdo gje? edhe shinat e trenave.
pse nuk i vodhen perpara?
e thjeshte: atehere kishin frike nga xhaxhi/shteti dhe nuk ua mbante. me vone kjo frike u zhduk dhe u pa c'ndodhi.
ajo qe te duket ty kulture, ishte thjeshte frike nga regjimi.

Citim:
Gjithe k'to besimtare qe po bejne namin sot, pohon/bie ne kundershtim me k'te qe thua ti, dhe gjithe ato krime pohojne friken ndaj ligjit!!
ti nuk e di kush eshte besimtar apo jo. ajo eshte nje ndjesi e brendshme qe as une e as ti nuk e shohim.
te besh dicka ne emer te fese/Zotit nuk do te thote te jesh besimtar.
edhe hitleri e mbante vehten te krishtere, por masakroi miliona njerez te pafajshem. ishte besimtar sipas teje hitleri?
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:19   #28
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
... si dhe, ka shume tema ne kete forum qe nxjerrin ne pah pikerisht nje faktor: qe populli shqiptar ka nje ndjenje shume te atrofizuar ndergjegje dhe pergjegjesi humane.
normal. prandaj vrasim njeri tjetrin per nje fjale goje.
prandaj jemi nder vendet e para ne europe per numer vrasjesh ne raport me popullsine.
dhe e them gjithmone: mire qe shumica e krimineleve kane marre rruget e europes, se do ishim ne nivelet e salvadorit.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:28   #29
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Duke qene se kam lexuar relativisht shume mbi Hitlerin (Mein Kampf, Tabletalks, Hitler's War, Operation Valkyrie, e disa libra te tjere) mund te them se Hitleri ishte besimtar. Ne nje version vetjak te fese, praktikisht origjinale. Ajo qe i mungoi gjate tere jetes ishte nje model mbi te cilen te bazonte unisonin e fese me shtetin. Dhe prandaj kendveshtrimi i tij qeverises ishte nje perzjerje me shume elemente gjate kercimeve dhe provave te tij me doktrina te ndryshme: menyre jetese kalviniste, mrekullohej nga determinacioni musliman, urrente peruljen pa kushte te katolikeve, admironte vetesuficensen ateiste... dhe nderkohe kishte nje bindje qe perhere vetem u perforcua se ai vete ishte nje kulminim, nje apogje' i perfeksionit. Ishte detyra e tij (ne mendjen e tij, hyjnore) qe te rindertohej edhe nje here e tere shoqeria njerezore sipas modelit perfekt, misherimi i te cilit ishte ai vete. Rajhu i trete nuk ishte nje enderr e nje mengjesi te zakonshem, ishte nje enderr ai e kishte rafinuar per afto 20 vjet rresht.

Ketu ka dicka qe mund te jete me interes ne kete kendveshtrim.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 12:45   #30
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

tani varet se cfare nenkupton me fjalen besimtar. "besimtare" jane edhe satanistet.
po flisnim per termin "tradicional" te fjales. besimtare ne lidhje me doktrinat fetare e jo te nje doktrine te personalizuar...

kam lexuar edhe une shume mbi hitlerin. kam ne shtepi mein kampf dhe kam degjuar ne gjuhe origjinale nje numer te madh te fjalimeve te tij (vertete renqethes).
pa dyshim qe ishte nje njeri me nje inteligjence jashte normales.
qe te hipesh ne pushtet me vote te lire dhe te bindesh nje popull te tere te te vije pas ne planin tend psikopat, duhet te jesh patjeter shume i mencur.

mirepo askush nuk mund te thoje qe hitleri ka qene i krishtere (sic hiqej).
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 18:10   #31
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Une ne cdo vend qe perdor fjalen besimtar (vetem kaq dhe pa kualifikator tjeter gramatikor), kam parasysh cdokend qe pranon dhe konsideron elementin hyjnor nje nga faktoret qe influencojne ne jeten e perditshme, si dhe ne Univers ne teresi. Nuk ka fare diference nese elementi hyjnor eshte zoti abrahamik, panteoni i grekeve te lashte, panteoni viking, vorbulla eterike shpirterore e perjetshme hinduiste, etj etj. Dalja jashte natyres, 'mbi-'natyrorja, eshte kualifikatori per fitimin e titullit besimtar.

Ka qene Hitleri i krishtere? Jo.
Ka qene Hitleri besimtar? Me c'duken bathet, po.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2013, 21:59   #32
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,462
Thanks: 1,669
Thanked 2,260 Times in 1,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Qe populli shqipetar eshte i ndergjegjshem dhe paska qen ne kohen e diktatures sot eshte hera e pare qe po e degjoj dhe nuk jam shume i cuditur qe vjen nga njerez te cilet kan qene te privilegjuar ose pjell e atyre qe bashkpunuan me sistemin me kriminel, me pervers me i degjeneruari qe kemi patur ndo nje here. Dhe mos me thoni se mbas 90-es u be me keq, sepse komunistet dhe klyshet e tyre e kan patur shtetin ne dore. Nuk shikoni si trajtojn njeri tjetrin? bejn si qen te terbuar sepse kjo eshte edukata qe kan marre.

Eshe e vertet ajo qe thot Admirali, njeriu ka frike vetem nga dy gjera, Nga autoriteti i shtetit (ligji) dhe Zoti. Gjat komunizmit u hoqen te dyja dhe u zevendesuan me nje terror mesjetar ku njerezit digjeshin ose vareshin ne mes te bulevardit.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2013, 19:24   #33
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,965
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Nje nder arsyet qe une kerkoj qe Enveri te ngrihet nga varri eshte pikerisht qe ti zhduke te gjitha sektet fetare pa perjashtim
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 07:39   #34
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,615
Thanks: 6,971
Thanked 8,224 Times in 5,262 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 386
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
Nje nder arsyet qe une kerkoj qe Enveri te ngrihet nga varri eshte pikerisht qe ti zhduke te gjitha sektet fetare pa perjashtim
me pak pune mend ti zhdukim edhe vete pa ndihmen e verit
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 09:28   #35
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,554
Thanks: 778
Thanked 749 Times in 309 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Kriminelė me fe, kriminelė pa fe.

Ne emer te "Zotit", ne emer te "Dijes".

"Zoti" nuk vret, "Dija" nuk vret.

Vrasin Egersirat.

Ndoshta po gaboj!
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 09:38   #36
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Kriminelė me fe, kriminelė pa fe.

Ne emer te "Zotit", ne emer te "Dijes".

"Zoti" nuk vret, "Dija" nuk vret.

Vrasin Egersirat.

Ndoshta po gaboj!
E vertet,nuk gabon fare.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 10:35   #37
the admiral
V.I.P
 
Avatari i the admiral
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Europe
Posts: 1,380
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
the admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentėthe admiral ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
me pak pune mend ti zhdukim edhe vete pa ndihmen e verit
po se ne kohe te verit u kultivua nje moral i larte shume...

kush do te besoje, le te besoje; kush nuk do, le te mos besoje...

ekstremistet me te medhenj shqiptare jane ne radhet e ateisteve.
the admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 10:44   #38
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,364
Thanks: 231
Thanked 467 Times in 216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Hidherimi,depresioni,frika dhe ndjenja e keqe jan zjarre te brendeshme te cilat njeriu i formon ne shoqerin e cila eshte e degjeneruar fare,gjdo njeri ka deshir te jet i lir te percaktoj bindjen fetare sipas qefit ,prandaj edhe ateistet e kan te drejten e tyre ne te besuarit apo diqka tjetr...
Ne nuk jemi te njejtit njerze si para 100,50 apo 5 viteve,formulojm pikpamje te reja per menyren e jeteses ,qasjeve ne shoqeri dhe ne kultet fetare.Nuk flasim ne te njejten menyre ,nuk mendojm ne te njejten menyre psh,Serafimi flet keshtu,tanku ashtu apo lumi ...nuk ka imponime kerse perzgjedhje ka edhe ate sipas deshires..
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 13:12   #39
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Periudha ku Shqiperia ka pasur me teper ,krime,banditizem,grabitje,kusari,pasiguri..etj etj,kane qene vitet 1800 deri nga fillimi i viteve 1900.Ne shum raste feja ishte shtytese e ketyre masakrave o grabitjeve....Duke filluar nga Ali Pash Tepelena e deri te kisha Ortodokse.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2013, 13:20   #40
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,902
Thanks: 767
Thanked 1,003 Times in 353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Periudha ku Shqiperia ka pasur me teper ,krime,banditizem,grabitje,kusari,pasiguri..etj etj,kane qene vitet 1800 deri nga fillimi i viteve 1900.Ne shum raste feja ishte shtytese e ketyre masakrave o grabitjeve....Duke filluar nga Ali Pash Tepelena e deri te kisha Ortodokse.
Sero shto edhe 50 vjet komunizem kur frika u kthye ne institucion
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur